Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1619 / 1670
(#) palj válasza sonajkniz hozzászólására (») Jan 1, 2022 / 3
 
kószi, hogy megosztottad! Látom, sokan nem tudják "hova tenni" az alkotást! Lehet, hogy nem is ide kellett volna, mert itt komolyan, müszaki szemmel próbálják értékelni....hi!
(#) Gafly hozzászólása Jan 1, 2022 / 2
 
Csak hogy jól induljon az év.

Led_leff.PNG
    
(#) kaqkk válasza Gafly hozzászólására (») Jan 1, 2022 /
 
Micsinálezamicsoda ?
(#) kaqkk válasza Gafly hozzászólására (») Jan 1, 2022 / 3
 
Nálunk ez volt tavaly az utolsó projekt És most készül egy progatron "központi óra" meg egy nixicsöves "vekker"
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2022
(#) mark.budai válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
Szia! A Pragotron központi óráról tervezitek publikálni a dokumentációt? Van itthon 3 Schauer órám, de egyszerűen nincs időm és energiám egy valamirevaló központi órát tervezni hozzá.
(#) Ódenka válasza palj hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
Én nem véletlenül véleményeztem úgy és amit. Szerintem,ha igazán egy nem egzakt mű volt a cél, akkor az én viccesnek tűnő ajánlásom nem vicc. Nem is annak szántam. De van aki véletlenszerűen like, dislike-kat osztogat a témára, érdekes...
(#) kaqkk válasza mark.budai hozzászólására (») Jan 2, 2022 / 2
 
Még nem gondolkodtunk rajta de megbeszéljük a "kollégámmal"
(#) szikorapéter hozzászólása Jan 2, 2022 / 6
 
Sziasztok. A napokban volt jópár elfoglaltságom amiről később kerül ki kép, de a most este elkészültet azért felteszem.
Pixie 2 jól ismert adóvevő, egyszerű kapcsolása.
Oszcillátor fokozatban egy sima BC547B szolgál, a kimeneti fokozatban BFY33 lett a választott.
Összesen két napig építettem, igaz sok idő elment az első nyákokkal is ( 4 nyáklemez készült, kollégáknak is készítettem belőle ).
Csatoltam a képeket igaz még doboz nélkül.
(#) mek-elek válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 3, 2022 /
 
És meddig kell várni a dobozra?
(#) szikorapéter válasza mek-elek hozzászólására (») Jan 3, 2022 / 1
 
A héten munka után próbálom majd befejezni valami szép igényes kialakításban.
(#) kaqkk hozzászólása Jan 4, 2022 / 3
 
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 4, 2022 /
 
A link alatt a nixi "csörgőóra" a képen a progatron vezérlő prototípusa ...
(#) Gafly válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 4, 2022 /
 
Mivel hajtod ezt a szerencsétlent?
A "gyári" H-hidas...
(#) mek-elek hozzászólása Jan 4, 2022 /
 
Blokkolótok is van hozzá, jelenléti kártyákkal?
(#) kaqkk válasza Gafly hozzászólására (») Jan 4, 2022 /
 
H híd volt a terv , de egyenlőre csak relé volt kéznél ...
(#) kaqkk válasza mek-elek hozzászólására (») Jan 4, 2022 /
 
Hogyne ! Holnap írom a programot hozzá , regisztrálja majd hogy a családból ki mikor jön megy és azt is hogy honnan hová ....
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Jan 4, 2022 /
 
Tán csak nem atomóra?
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2022
(#) Gafly válasza sany hozzászólására (») Jan 4, 2022 /
 
DCF szinkronos, azaz mondhatjuk annak is.
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Jan 4, 2022 /
 
Szuper.
(#) kameleon2 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 5, 2022 /
 
Vasúti Pragotron óra? Mennyit javítottunk! Persze nem ezeket, hanem azt amelyiken 1m-es volt a mutató. A legrosszabb az óraátállítás volt, amikor visszafelé kellett léptetni egy órát. Akkor az óraegység előtt ülve "csak" 23 órányit kellett nyomogatni felváltva a páros, páratlan perc gombokat. 2-en csináltuk 2 kézzel az elején, így is vízhólyagos lett az ujjunk. Egyszer. Aztán lett csinálva egy központi léptető hozzá, ami után max korrigálni kellett, ha valamelyik elmaradt az ütemtől.
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2022
(#) kameleon2 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 5, 2022 /
 
Akkor kattan is percenként... .
(#) zamatőr hozzászólása Jan 5, 2022 /
 
Üdv!
Egy tervezett "doboz" előlapról kérnék véleményt, változtatásra javaslatot. "Mindent is" eagle-vel tervezek a színek sem véglegesek.
Köszönöm.

Előlap.jpg
    
(#) kameleon2 válasza zamatőr hozzászólására (») Jan 5, 2022 /
 
A kijelző rögzítő csavarokat anulálnám. Amúgy nekem bejön. Igaz egy OpenOffice, vagy Inkscape grafika nem tenne neki rosszat felbontásban és végeredményben sem. Nekem kicsit közel vannak a kivezetések. Én olyan banán aljzatokat használtam, amivel oda is lehet csiptetni a sima vezetéket és menetes. Ott sajnos az emberi kéz és az ujjak helyet foglalnak. Azaz kicsit nehézkes hozzáférni, ha egymáshoz túl közel van két kivezetés.
(#) zamatőr válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 5, 2022 /
 
A csavarok a belső előlapon lesznek . Sajnos elég szűk a hely ,a gombsort egyvonalban szeretném tenni de felfelé már nemigen vihetem a kijelző panelje miatt. 25mm -re szét tudom tolni az aljzatokat ( már megvettem igaz csavaros az eleje is de vezeték rögzítésre nem alkalmas).
Még a DC ON-OFF nyomókapcsolónak nincs helye 17mm átmérő
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2022
(#) Gafly válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 5, 2022 /
 
A mostani már olyan, hogy beállitod hogy hol áll a mellékóra, és automatikusan utánlépteti az aktuális időre.
(#) lazsi válasza zamatőr hozzászólására (») Jan 5, 2022 /
 
Ha lesz rajta DC on-off kapcsoló (ami azért elég fontos lenne...), akkor az áramhatároló fölé esetleg egy zöld LED, ami jelzi a kirakott feszültség meglétét.

Az I-0-II váltókapcsoló mit csinál? (Azzal nem lehet kombinálni a DC on-off kapcsolót?)

Nekem logikusabb lenne a feszültség-áram beállítást felcserélni, mert a feszültséget gyakrabban és "finomabban" fogod állítani, ezért annak talán jobb helye lenne a (bal) szélén, messzebb a főkapcsolótól. (Be- és kikapcsoláskor nem állítod el véletlenül a feszültséget, tehát kisebb az esélye annak, hogy más értékű lesz, mint amit vársz. A feszültség állításakor kisebb eséllyel kapcsolod ki.)
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2022
(#) Gafly válasza lazsi hozzászólására (») Jan 5, 2022 /
 
I-0-II lehet hogy a tápegység/páka között vált.
Jobbkezesség gyakoribb, én hagynám a jobb oldalon a feszültség állitást.
(#) Kovidivi válasza lazsi hozzászólására (») Jan 5, 2022 /
 
Én egy sima 2 tranzisztoros áramgenerátorral meghajtott LED-et használok visszajelzésre, amit a kimenetről táplálok meg, és a LED alapján tudom, hogy van-e a kimeneten ténylegesen feszültség. Pl. ha lekapcsolom a labortápot, a feszültség csak lassan csökken, vagy ha akksit töltök, akkor is világít a LED, ha a labortáp le van kapcsolva. Talán hasznosabb így.
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2022
(#) JZoli válasza Gafly hozzászólására (») Jan 5, 2022 /
 
Ezt csak akkor tudod megtenni, ha csak egy óra van rajta. De az állomásokon több óra van így csak a párhuzamosítás járható. Ebben az esetben, meg ha egy óra marad le, akkor ez a funkció nem használható, csak az órahálózat-párhuzamosítás megbontásával.
(#) kaqkk válasza JZoli hozzászólására (») Jan 5, 2022 /
 
Idézet:
„Ebben az esetben, meg ha egy óra marad le”
Párhuzamos rendszernél ez hogyan történhet meg ?
Következő: »»   1619 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem