Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1620 / 1670
(#) kameleon2 válasza zamatőr hozzászólására (») Jan 5, 2022 /
 
Mikrokapcsolót (tact) és relét is használhatsz on/off-ra. Az kis helyet foglal. Igaz kell egy DQ tároló, vagy más megoldás (-/kikapcsoló nyomógombbal topik például).
(#) kameleon2 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 5, 2022 /
 
Hát ja. Végülis eltelt azóta.... hmmmm. 34 év...
(#) Gafly válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 5, 2022 /
 
Tipikusan vonalhiba.
(#) JZoli válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 5, 2022 /
 
Csak decemberben három óra romlott el. Ilyen esetben marad a kézi beállítás.
(#) kaqkk válasza Gafly hozzászólására (») Jan 5, 2022 /
 
Sűrűn előfordul vezetékszakadás ?
(#) Gafly válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 5, 2022 1 /
 
Ha a közelébe sem mennek, akkor eléggé ritkán.
(#) kaqkk válasza Gafly hozzászólására (») Jan 5, 2022 /
 
A vezérlőn mit jeleznek a ledek ?
(#) Gafly válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 5, 2022 /
 
Bal oldalon:
- Páros (mellékóra) impulzus, piros
- Páratlan (mellékóra) impulzus, zöld
- Csengetés (iskolai csengető kivitel), sárga. De a harmadik LED általában inkább (vonal) zárlat, H-hid közös oldaláról.

Jobb oldalon:
- DCF jel, sárga

Mellesleg neked egy...két órához kijelző sem kell, csak
két kimenet:
- Páros
- Páratlan
három bemenet:
- DCF
- Áll/jár kapcsoló
- Gyors léptetés nyomógomb (ami akkor hatásos, ha az előző "Áll" állásban van)

Tudom, ehhez már a 16F84 is agysebész.
(#) kaqkk válasza Gafly hozzászólására (») Jan 5, 2022 /
 
Köszi !
(#) zamatőr válasza lazsi hozzászólására (») Jan 7, 2022 /
 
Bekerült a DC ON-OFF kacsoló és a DC jelző led (szerintem a kijelző is elég lenne -kikapcsolva 0 feszültséget mutat ).Újabb "kívánság" USB töltő csatlakozó. A váltó kapcsoló működése a terv szerint 0-30V-nál táp vagy forrasztó 0-18V-nál táp és forrasztó ha működne (még nem kaptam megerősítést és adatokat az alkatrészek módosításához).
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2022

Előlap2.jpg
    
(#) Moderátor hozzászólása Jan 7, 2022
 
A galvanizált pákaheggyel kapcsolatos beszélgetés a Galvanizálás témába áthelyezésre került.
(#) lazsi válasza zamatőr hozzászólására (») Jan 7, 2022 /
 
Idézet:
„DC jelző led (szerintem a kijelző is elég lenne -kikapcsolva 0 feszültséget mutat ).”

Nem tudom... Természetesen te építed. De...
- Beállítod mondjuk 8V-ra (kijelző 8V-ot mutat).
- Valamit változtatni akarsz az áramkörön (kicserélni egy alkatrészt, és megváltoztatni a feszültséget), ezért lekapcsolod a kimenetet (kijelző 0-t mutat).
- Kicseréled az alkatrészt.
- Beállítanád a feszültséget, de azt nem tudod, mert a kijelző 0-t mutat !!!

A DC on-off célja pont az, hogy ne kelljen a csatlakozót lehúzni, majd visszadugni, miközben feszültséget állítasz, ahhoz viszont látnod kell a kijelzőn, hogy éppen mekkora a feszültség.
És az sem mindegy, hogy azért látsz 0-t, mert 0-ra le van csavarva a feszültség, vagy azért, mert bár 15V-ra van állítva, csak le van kapcsolva a kimenet.
Egyik esetben be kell kapcsolnod a DC-t, és ki tudja mekkorára van állítva a feszültség (éppen megzavart valaki, vagy másnap folytatod a munkát, fáradt vagy...), a másik esetben a feszültséget kell növelned. Vannak áramkörök, amiknél jobb, ha "azonnal", vagyis egy kapcsolóval kapják meg a teljes üzemi feszültséget és nem pedig 0-ról kézzel felcsavarva.

Ezt az átkapcsolót nem igazán értem... A forrasztónak van egy külön kapcsolója (jobbra fent "On"), akkor meg miért kellene befolyásolnia a tápegységet? Ha limitált a trafóból kivehető összteljesítmény, akkor a tápegységnek nem a maximális feszültsége (30V helyett csak 18V), hanem az árama csökken inkább.
Ha az átkapcsoló oka az lenne, hogy a trafódnak két leágazása van, és a forrasztáshoz a kisebbik leágazást használod, míg a tápegységhez tudod használni a nagyobbikat is, akkor ezzel az átkapcsolóval spóroltál egy graetz-et meg egy szűrőkondit, cserébe korlátozod magadat és elvesztettél egy kis hasznos helyet az előlapon.

(Te kértél véleményt... )
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2022
(#) zamatőr válasza lazsi hozzászólására (») Jan 7, 2022 /
 
A felhasznát kapcsolásban az ON-OFF épp a beállított értéket húzza 0-ra és nem fizikailag bontja a kimenetet. A forrasztó ON nyomógomb csak bekapcsol és automatikusan kapcsolja ki a programja.
(#) majkimester hozzászólása Jan 7, 2022 / 34
 
Elkészültem a leválasztó transzformátorral összeépített szabályozható toroidos AC tápommal.
Nagy vonalakban ezt tudja:

- Kimenő feszültség:
0..250V 10A földelt vagy
0..250V 3A galvanikusan leválasztott vagy
0..60V 6A galvanikusan leválasztott
- Multifunkcionális mérőegység (feszültség, hatásos áram, hatásos teljesítmény és fogyasztás mérése)
- Beépített izzólámpás áramkorlátozás
- Bekapcsolási lágyindítás
- Hőmérséklet függő ventilátor vezérlés
- Túlmelegedés elleni védelem
- Hálózati védő vezeték hiánya elleni védelem
- Hálózati fázis-nulla vezető felcserélése elleni védelem

További képek és részletek a weboldalamon.

Technikai kérdéseket és ki mit csinált volna másképpen a Labortápegység készítése topicban tárgyaljuk meg
(#) lazsi válasza zamatőr hozzászólására (») Jan 7, 2022 /
 
Mi történik, ha lekapcsolod a kimenetet, elcsavarod a feszültséget, és ezután visszakapcsolod a kimenetet?
Mi történik, ha lekapcsoláskor a kimeneten lévő áramkör "visszadumál" (mondjuk egy jó nagy elkó miatt)?

Értem az átkapcsoló működését, de nem látom a szükségességét... A főkapcsoló lekapcsol mindent, tehát biztonságos marad kikapcsolva. A főkapcsoló bekapcsolásakor a forrasztó még nem indul el, csak az ON-ra. Az automatika leállítja, de gondolom programból "azonnal" is le lehet állítani.


De azt hiszem, nem fogom megérteni a logikádat... Szerintem nem fogok több megjegyzést írni ehhez.
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2022
(#) KBal76 válasza lazsi hozzászólására (») Jan 7, 2022 /
 
Az én gyári analog labortápom ugyanígy mûködik. Ha kimenetet lekapcsolom olyan mintha a feszt csavarnám 0-ra. A feszmérô a valóságot mutatja, ha van fesz. a kimeneten akkor azt.
(#) Skori válasza majkimester hozzászólására (») Jan 7, 2022 /
 
Hatalmas! De jól néz ki, és nagyon hasznos készülék!
(#) nyomtatós válasza majkimester hozzászólására (») Jan 7, 2022 /
 
Ha magamnak ilyet építenék, nem változtatnék semmin! Tökéletes, az ehhez illő kezelőszervekkel, mindennel
(#) sargarigo válasza majkimester hozzászólására (») Jan 7, 2022 /
 
Ez nagyon profinak tűnik!
(#) Josi777 válasza majkimester hozzászólására (») Jan 7, 2022 /
 
Látom, te is használod azt a panelműszert. Nekem tizenéve az az egyik szervizműszerem.
(#) sany válasza majkimester hozzászólására (») Jan 7, 2022 /
 
Hobbisták álma.
(#) Suba53 válasza majkimester hozzászólására (») Jan 8, 2022 /
 
Gyönyörű, és nagyon hasznos jószág. A súlyát nem írtad.

Néztem a honlapodon a belsejét. Ilyen toroidot hol lehet beszerezni?
( A forgóra gondolok )
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2022
(#) Suba53 válasza Suba53 hozzászólására (») Jan 8, 2022 /
 
Találtam a TME-nél. Erre aludni kell még párat.
(#) majkimester válasza Suba53 hozzászólására (») Jan 8, 2022 /
 
Ott van egy link a weboldalamra, ott minden részlet le van irva, sok belső képpel, kapcsolási rajzzal. Egyébként a doboz fülek nélkül 36x25x22cm és 27kg, szóval nem gyakran szeretném emelgetni. Mindenkinek ajánlom, hogy csináljon hasonlót. Nem kell ekkora, 1A-es toroid és egy 250VA-es leválasztó trafó sokmindenre elég. Én mondjuk erről még az általam készített frekvenciaváltókat motorral együtt is tudom próbálgatni.

Én a conrádnál is láttam ilyen toroidot, elég húzós áron, de nem ott vettem, hanem a jófogáson jópar éve. Nagyon kedvező áron. 10k+posta volt. Ennyiért nem tudtam ott hagyni.
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2022
(#) Moderátor hozzászólása lazsi hozzászólására (») Jan 10, 2022
 
Kérjük, hogy - amennyiben további, a témába vágó beszélgetést szándékoztok folytatni - tegyétek azt a Labortáp készítése témában!
Köszönjük.
(#) Ballage hozzászólása Jan 10, 2022 / 11
 
Szép estét!

Ezer éve nem posztoltam, de most van rá alkalom, elkészültem egy csöves overdrive pedállal a basszusgitáromhoz. A kapcsolást a netről "kölcsönöztem": Bővebben: Link

A bal oldali poti az érzékenyég (vagy overdrive) a jobb meg a kimenőszint.
A cső benne egy 12AX7-es.
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2022
(#) JZoli válasza Ballage hozzászólására (») Jan 11, 2022 /
 
Igényes, szépen megcsinált belső! Nagyon tetszik! Csak gratulálni tudok! ment a mancs!
(#) varttina hozzászólása Jan 11, 2022 / 9
 
Sziasztok!
Elkészültem egy újabb seprőgitárral. Nem egyedül hoztam össze. Az elektronika dobozát egy nagyon kedves kolléganőm készítette. Ezen már három különböző működési elvű hangszedő található. A tápellátásról beépített akkumulátor gondoskodik. Az optikai hangszedőhöz három potméter tartozik. Külön lehet szabályozni a két húr hangerejét, a harmadikkal pedig a háttérvilágítás fényerejét lehet állítani.
(#) DecebaL hozzászólása Jan 11, 2022 / 22
 
Elkészült az otthoni retro gsm telefonom. Sim800l a gsm modul benne.
Semmi extra, hívás küldés fogadás.
(#) Ballage válasza JZoli hozzászólására (») Jan 11, 2022 /
 
Köszi szépen.
Következő: »»   1620 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem