Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vicces - mókás történetek
 
Témaindító: Topi, idő: Dec 28, 2005
Témakörök:
Tisztelt felhasználók! Kéretik a politikai és egyéb felekezeti ill, obszcén viccek bemásolását mellőzni szíveskedjetek.
Lapozás: OK   913 / 967
(#) pucuka válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
Ami világít, az a lámpa
(#) sonajkniz hozzászólása Jan 3, 2022 / 2
 
Light Vader
(#) sargarigo válasza sonajkniz hozzászólására (») Jan 8, 2022 /
 
Vagy mégsem. Én megettem!
(#) gyerek67 válasza sargarigo hozzászólására (») Jan 9, 2022 /
 
Én is!
(#) sonajkniz hozzászólása Jan 9, 2022 / 1
 
Ha már kutya.
Friss az élmény, félórája láttam.
Hölgy a piacon egy ridikül kutyával. Kutyán meleg pulcsi, azon mellhám.
Mellhámon nagybetűs felirat: SECURITY
(#) mek-elek hozzászólása Jan 9, 2022 /
 
Kicsit más, meg tulajdonképp nem is vagyok benne biztos, hogy vicces.
Eltört a WC-ülőkénk, hát vettünk egy újat. Hazaérve nézem a szerelési tanácsadást, nem akarván gondolkodni rajta, és már tekerném is a rögzítést, ám hiába, nem fog a menet. Nem nyert a lustaság. Szétszedem, magam elé teszem, értelmezem a rajzot, és nem hittem a szememnek!
A szerkezet dobozán a súlyozott 4.elemet sikerült fordítva rajzolni.
Ugyanis az utórajzon szemléltettem a belsőoldali kúpos részt, aminek a dolga a hasított elem menetes részét a csavarra nyomva ,a fémkengyelen lévő menethez illeszteni. A vállalkozónak nem futotta revizorra, aki esetleg meg is nézi, mit árulnak.

Csak nem.jpg
    
(#) Egri Frédi válasza mek-elek hozzászólására (») Jan 9, 2022 /
 
Gondolj bele !
Ezért a konstrukcióért vakinek jó pénzt fizettek ...
Hol vannak már a régi, meg se nézem csak rakom össze megoldások ?
(#) Pethical válasza Egri Frédi hozzászólására (») Jan 10, 2022 /
 
És a legszebb benne, hogy 1 óra feltenni egy mai ülőkét, de 5 perc alatt meg is adja magát az első ráülés alkalmával
(#) Egri Frédi válasza Pethical hozzászólására (») Jan 10, 2022 / 1
 
Ja. De nem hinném, hogy nálatok fa ülőke lenne, pedig annak az élettartalma: örök + 1 nap.
(#) lazsi válasza Egri Frédi hozzászólására (») Jan 10, 2022 / 1
 
Nem is az ülőkével van a baj (a fát nem olyan könnyű úgy kialakítani, hogy pont egy adott idő után menjen tönkre...), hanem a zsanérral! Az elmúlt 20 évben két ülőkét és rengeteg zsanért használtam el. (Azért kettőt, mert közben egyszer költöztünk... )
(#) Gafly válasza Egri Frédi hozzászólására (») Jan 10, 2022 /
 
(#) Pethical válasza lazsi hozzászólására (») Jan 10, 2022 /
 
Bizony, erre gondoltam. Az ülőket bírja, de ez a rögzítőrendszer katasztrófa. Egy csavar kéne csak meg egy anya és jólvan
(#) mek-elek válasza Egri Frédi hozzászólására (») Jan 10, 2022 /
 
Nálunk az asszony dönt már egy ideje, hogy mire ülhetek, mint másoknál. Nem szeretek már vitatkozni. Ebből az első fél évig tartott. És bizonylat nélkül adták vissza a pénzt, ami rögtön elgondolkodtatott, mivel szépen összekészített, könyvelésre alkalmas csomaggal érkeztem (szöveg fényképekkel). Az is igaz, hogy elsőre meg elzárkóztak. Meg kellet érdeklődnöm a dolgot az állami szerveknél, ahol azt is mondták, hogy az anyagvizsgálatot vita esetén az értékesítőt terheli.
(#) mek-elek válasza Gafly hozzászólására (») Jan 10, 2022 /
 
Azt akarod mondani, hogy a fa.. is műfa..?
(#) mek-elek válasza Pethical hozzászólására (») Jan 10, 2022 /
 
Ha a mienkre gondolsz, azért tettem rá anyát, kontraanyával, mert arra gondoltam, hogy az elrepedés oka, hogy kicsit oldalra helyezkedni tudott. Az ülőke hátsó tartóbakjai nem középre estek, és feltételeztem, hogy így hajlítgatta azt, aminek ez lett az eredménye. Tulajdonképén azt mondanám tervezési hibás, pedig jól néz ki, és vastagnak, látszik. De lehet anyaghiba is. A műanyagos koppintotta az eredetit és olcsóbb anyagból gyártja...
(#) Pethical válasza mek-elek hozzászólására (») Jan 10, 2022 /
 
Jaj nem, úgy általánosságba gondoltam, hogy nem értem minek kell űrtechnikai rögzítőeszközt tervezniük egy WC ülőkéhez.
(#) Gafly válasza Pethical hozzászólására (») Jan 10, 2022 /
 
(#) Gafly válasza gyerek67 hozzászólására (») Jan 10, 2022 /
 
(#) Udvari Zsombor válasza mek-elek hozzászólására (») Jan 10, 2022 /
 
Nálunk ülőke még nem tört soha, csak a mostani jobbra-balra csúszkál a zsanérjain - gondolom, hogy az egyik zsanér fordítva van felszerelve, ami helyet ad a csúszkálásnak.
(#) Inhouse válasza mek-elek hozzászólására (») Jan 10, 2022 /
 
Nekem is rossz tapasztalatom van az ülőke zsanérokkal. Az ülőkék is gagyisodtak, de igazából az nem akkora gáz. Nekem bejönnek ezek a lecsapódásgátlós megoldások. De a rögzítés...az katasztrófa. Hagyniuk kell játékot, gondolom a csészék nem mm pontos méretei és kialakítása miatt. De, hogy ezt nem sikerül rögzíthetővé tenni, az katasztrófa. Sok megoldásnál van a csavar egy műanyag idommal rögzíthetővé téve az ülőkéhez. De itt kimarad a tesztből, hogy erre rendszeresen fognak ráülni. Most, sok év és sok ülőke után végre lett egy, ami úgy áll, ahogy kell a felszerelés óta. Az előző már majdnem jó volt, csak annyira gagyi műanyag elemek voltak benne, hogy eltöredezett. Illetve már előtte piszok csúnya volt, mert a műanyagot fémbevonattal látták el. Az meg párás környezetben szépen bezöldült, majd eltűnt foltokban. Fehérre csiszolva azért mér ment egy ideig. Nem az ülőkéről beszélek...
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2022
(#) Gafly válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 10, 2022 /
 
Idézet:
„csak a mostani jobbra-balra csúszkál”

Ismerős: Granpa mester rávilágitott az ülőke gyökerére, azaz hogy forditva raktam össze.
Azóta nem csúszkál, áldassék a neve.
(#) mek-elek válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 10, 2022 /
 
De Zsombor, ne már. Először is úgy nem is lehet felszerelni, meg rögtön ki is csúszna a kampók egyirányúsága miatt az ülőke.
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2022
(#) mek-elek hozzászólása Jan 10, 2022 /
 
És még egyszer, a fő problémát abban látom, hogy a hátsó támasztó bakok (ülőke alján), nem középen vannak, nem elég szélesek az oldalmozgáshoz, és emiatt görbítik az ülőkét használat közben.
De hát így jobban fogy...
(#) erbe hozzászólása Jan 10, 2022 /
 
Témánál vagyunk. "Már a TV-ben is megy."
Elvégzi a dolgit. Vagy dolgát? Már nem is tudom igazán.
(#) nagym6 hozzászólása Jan 10, 2022 /
 
Miért kell a WC-re ráülni? Én nem.
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2022
(#) Udvari Zsombor válasza mek-elek hozzászólására (») Jan 10, 2022 /
 
Nem úgy van az nálunk: műanyag alkatrészek vannak felrakva a porcelánra, az a rész amin a tengely átmegy az kissé offcenter, a tenvely vége pedig pattintós a ülőkében, hogy ne csússzon ki. Csak mivel feltételezésem szerint a zsanér alkatrész van fordítva feltéve, így az teret enged a jobbra-balra csúszkálásnak...
(#) mek-elek válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 10, 2022 /
 
Könnyen beszél akinek még állva is megy. De te is megfogsz még öregedni.
(#) mek-elek válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 10, 2022 /
 
Zsombor, a felrakott képen látható a dolog. Meg "mindenki másképp csinálja".
(#) mek-elek válasza erbe hozzászólására (») Jan 10, 2022 /
 
Az a lényeg, hogy le lehessen húzni!
Következő: »»   913 / 967
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem