Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » IMI villanymotor
 
Témaindító: toxysanyi, idő: Jan 28, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   54 / 60
(#) ferci válasza Marty McFly hozzászólására (») Dec 3, 2021 /
 
Azt a "nyomógombot" bent kell hagyni, de alapban zártként - vészleállítónak.
Persze ez nem sima nyomógomb, hanem reteszelt "kapcsoló".
Minden rendes villamos gépnél, szerkezetnél előírás.
Egyszerűbb rácsapni adott esetben, mint egy nagy kapcsolót elfordítani.
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2021
(#) Marty McFly válasza VIM hozzászólására (») Dec 3, 2021 /
 
Igen! Én kipróbálnám így.
(#) xitibi hozzászólása Dec 7, 2021 /
 
Sziasztok!
Van egy tip.x-1511 imi 4/8 pólusú 550/370 wattos 3 x 380v motor. Ezt szeretném egy frekvenciaváltóval működtetni. Lehetséges?
Előre is köszönöm a válaszokat.
(#) Helios hozzászólása Dec 8, 2021 /
 
Sziasztok!

Kicsit elmaradtam, Ferci tanácsát követve sikerült életrekeltenem a berendezést, hibátlanul működik! Köszönöm!
(#) Ottó1979 hozzászólása Jan 11, 2022 /
 
Űdv. Adott eggy IMI villanymotor, mely gyorsdarabolón van.Úgy vettem hogy csak kondi csere és már megy is. De sajnos nem ez az igazság.vettem rá új inditó kondit(80-100uf) és ugyan az a jelenség, nem indul.Tudna valaki segiteni hol a gond?
(#) Ottó1979 hozzászólása Jan 11, 2022 /
 
Rossz kondit vettem rá? vagy az inditó relé vacakolhat..nem tudom..
A motor tengejre tekertem kötelet, erőssen megrántottam -ugy elindul.
(#) Bkrisz válasza Ottó1979 hozzászólására (») Jan 11, 2022 /
 
Vagy rossz a bekötés vagy esetleg a miha érintkezője a bibis.
(#) VIM válasza Ottó1979 hozzászólására (») Jan 12, 2022 /
 
Szia! Bele kellene nézni a relébe, hogy nincs e beragadva, összeragadva az érintkező vagy kilágyulva az áramvezető rugó.
(#) ferci válasza Ottó1979 hozzászólására (») Jan 12, 2022 /
 
Szia!
Kicsit részletezd a hibát.
Ha meg tudod mérni a tekercsek ellenállását, azt is írd le.
Hány ohm a főfázis tekercs és a segédfázisé.
Tudsz-e valamilyen skiccet feltenni a kötésről - nem kép kell a dekniről, hanem a mérések alapján hogyan van bekötve a 230-ra.
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2022
(#) Ottó1979 hozzászólása Jan 12, 2022 /
 
Ime 1-2 foto a bekötésröl.sajna nem tudok mérni ohm-ot. de igy ahogy áll, alap állapotba ha inditani szeretném, lecsapja a biztositékot.kötelet csavatram a tengejre ugy elindult, de a biztositék a dobozban recsegett. kikapcsoltam, majd nem vártam meg hogy teljessen leálljon a motor, hanem még forgott, rákapcsoltam, és durr a biztositék.

CIMG6586.JPG
    
(#) Ottó1979 hozzászólása Jan 12, 2022 /
 
még eggy foto

CIMG6587.JPG
    
(#) Ottó1979 hozzászólása Jan 12, 2022 /
 
mi lehet a gond?

CIMG6589.JPG
    
(#) ferci válasza Ottó1979 hozzászólására (») Jan 12, 2022 /
 
Keress egy villanyszerelőt, aki le tudja mérni a tekercseket.
Ha kötéllel elindult, de a biztosíték hangot adott (?), az nagy túláramot is jelenthet.
Lehet kisebb menetzárlat, vagy az indító relé hibája.
A kondi ebben az esetben üzemi, nem hinném, hogy beleszól.
(#) VIM válasza Ottó1979 hozzászólására (») Jan 12, 2022 /
 
Szia! A relé tönkrement. Ettől eltekintve (ha eddig nem égett le a motor), be lehet kötni nyomógombos indításúra amit a relé helyett kell bekötni. A főkapcsoló mellé is lehet tenni a könnyebb elérhetőség és kezelés érdekében, hiszen gyorsdarabolóról van szó. Ha nem akarsz nagyon változtatni a kapocsdekni bekötésen és vacakolni a relével akkor a reléből kösd ki vagy vágd le a vezetékeket olyan hosszúsággal, hogy azok felhasználhatók legyenek egy nyomógomb bekötéséhez. Ekkor a barnát és a feketét össze kell kötni és a nyomógomb egyik sarkára ez a két szál együtt megy a fehér szál pedig a nyomógomb másik sarkára. Így a nyomógobbal kézi indítású lesz a motor de működni fog.
(#) erbe válasza Ottó1979 hozzászólására (») Jan 12, 2022 /
 
Egyáltalán hol van a kondenzátor? Mert én a kábel végén csak egy rongycsomót látok.
(#) Bkrisz hozzászólása Jan 13, 2022 /
 
Ne haragudj de a fotók kb semmire sem jók. A Miha fedelét le kéne venni és rá kéne kukkantani. Indításkor is mit csinál ha nincs szemmel látható baja.
Igaz a kép OZF-é de a tiedre is illik.
A motorból kijövő vezeték színek mi? Sárga/fekete lenne a szerencsés.
(#) Ottó1979 hozzászólása Jan 14, 2022 /
 
Bocsi a rossz fotókért, ime pár drb a bekötésröl. jól van igy bekötve?
(#) Ottó1979 hozzászólása Jan 14, 2022 /
 
IME A BEKÖTÉSI DOBOZ

CIMG6595.JPG
    
(#) Ottó1979 hozzászólása Jan 14, 2022 /
 
valahogy igy

CIMG6592.JPG
    
(#) Ottó1979 hozzászólása Jan 14, 2022 /
 
A 220 volt a W1-és V2-re volt kötve.
A relé :fekete szál W1,a barna U1 a fehér a K -ra van kötve.
Akondi pedig a K-ra és a V1 -re.
helyes ez igy?

CIMG6592.JPG
    
(#) Ottó1979 hozzászólása Jan 14, 2022 /
 
És inditó kondi van rajt,nem űzemi.
(#) VIM válasza Ottó1979 hozzászólására (») Jan 14, 2022 /
 
Szia! "Bkrisz" felrakta a bekötési sémát ami szerint a gyári bekötés van jelenleg. A relé belsejéről nem mutattál képet pedig szerintem abban lesz a hiba, nem kapcsolja megfelelően a kondenzátort indításkor. Erre írtam én ITT, hogy akkor hogyan kösd be ha nincs reléd de nyomógombod esetleg van, mert azzal is indítható a motor (relé helyett csak így akkor nem automatikus a segédfázis kapcsolása hanem kézi).
(#) Ottó1979 válasza VIM hozzászólására (») Jan 14, 2022 /
 
Köszi szépen a segitséged,ma délután lövök képet a relé-röl, és ha találok nyomógombos kapcsolót, ki probálom.Köszi mégegyszer
(#) Ottó1979 válasza Ottó1979 hozzászólására (») Jan 14, 2022 /
 
Ime kép a reléröl:
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2022

CIMG6597.JPG
    
(#) Bkrisz válasza Ottó1979 hozzászólására (») Jan 14, 2022 /
 
Egy pozitívumot látok, méghozzá kilátszik a réz színe így a főfázis nincs agyon sütve az biztos Meg ha normálisan ment berántás után akkor a segédnek se valószínű hogy baja van.
(#) Ottó1979 hozzászólása Jan 14, 2022 /
 
pár fotó a relé-röl.
sajna nem találtam inditó gombot, hogy kiiktassam a relét, de nagyon "bizsereg " a vérem hogy kiprobáljam inditó gombal.Bizakodom hogy a relé a szar, nem a segéd fázis halt be a motorban
(#) Bkrisz válasza Ottó1979 hozzászólására (») Jan 14, 2022 /
 
Húzgáld át a csavarokat! Szemmel nem látok bajt így hirtelen. Indítsd be így. Szigetelt csavarhúzóval te is rányomhatod a felső érintkezőt az alsóra a miha oldalán.
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2022
(#) Ottó1979 hozzászólása Jan 14, 2022 /
 
Lötem fotot a bekötési rajzrol, habár ez nekem nem sokat jelent. De ti szakik tudjátok biztos a dörgést:

CIMG6608.JPG
    
(#) Ottó1979 hozzászólása Jan 14, 2022 /
 
Valamint a kövi dolog ami aggaszt, hogy a kondit amit én tettem rá:80-100uf os. de majdnem fele akkora mint a gyári. a kondi uj, amit rátettem, de hogy megfelelő értékű-e azt nem tudom, segitségeteket kérem.sajna a régi kondin semmi jel--irás nem olvasható.

CIMG6619.JPG
    
(#) Bkrisz válasza Ottó1979 hozzászólására (») Jan 14, 2022 /
 
100-120 µF lenne a gyárija de ezzel is el kellene indulni. A külső méretét hagyd figyelmen kívül.
Következő: »»   54 / 60
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem