Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3365 / 3550
(#) Bakman válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 16, 2022 /
 
Google képkereső "frottír papucs", eBay kereső "terry slippers" szavakra ad hasonló találatokat. "wool slipper" = "pamut papucs". Valamelyik csak jó lesz. Vagy nem, de az biztos.

szerk.:
Ha másként nem megy, keress egy varrónőt. Nem tűnik bonyolult feladatnak.
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2022
(#) Ge Lee válasza Bakman hozzászólására (») Jan 16, 2022 /
 
Varrónőt? Ennek volt valami 100Ft párja, annyiért a varrónő a szemüvegét se teszi fel manapság...
Van varrónő ismerősöm, fél évet kell könyörögni neki egy gumi cseréért a melegítőmben. Mert ugye nem csak belehúzva van hanem bele is van varrva, hogy átlag ember véletlenül se álljon neki kicserélni.
(#) reloop válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 16, 2022 /
 
(#) sany válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 16, 2022 /
 
100 Ft? Akkor ez nem kínais papucs, mert ott bizony az eladó ráteszi a hasznát, duplán is.
(#) Rosszmáj válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 16, 2022 /
 
Aki volt katona, annak nyári őrbotos
(#) Pethical válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 16, 2022 /
 
Ehhez nagyon hasonlót vettünk mi a Jysk-ben, de nem találom a webáruházukban.
(#) kameleon2 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 17, 2022 /
 
Én sima cipőboltban D...icmannban vettem. Pár éve megvan, most kezd szétmenni, mert kültérre használtam kiszaladgálni - na arra tényleg nem jó főleg ilyen hidegben. De beltéren teljesen jól használható.
(#) antiktelefon válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 17, 2022 /
 
Az itt leírt szavak mindegyikére megtalálja a google, csak valószínűleg a sok papucskeresésed elhangolta a papucstalálataid. Ha privát ablakban rákeresel, máris meglesz minden keresőszóval. Képek közül kiválasztod ami szimpatikus és azt nyitod meg, nem vakon az első 3 találatra kell bökni.
De ha tényleg csak lábmelegítőnek kell, a mamusz praktikusabb, mert több felsőrésze van és nem hajlik vissz aa lábad alatt.
(#) ticko válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 19, 2022 /
 
Itt is van hasonló.Bővebben
(#) szidom hozzászólása Jan 20, 2022 /
 
Sziasztok!
Tudna nekem valaki segíteni?
A kérdésem, hogy tudnám megközelítőleg kiszámolni hogy hány kilowatt fűtési teljesítményre van szükség egy 6m*7m*3m-es helyiség befűtésére?
Vakolt falak vannak, Ytong és hagyományos tégla, a mennyezet gipszkarton, szigetelés, hullámlemez.
A nyílászárók újak.
Csak villamos fűtésre van lehetőség.

Előre is köszönöm.
(#) rolie válasza szidom hozzászólására (») Jan 20, 2022 / 1
 
Szia!
Szigetelés jóságától függően 35-50 W/légköbméter. Itt egy rövid leírás és kalkulátor: Bővebben: Link (Nem reklám, csak rákerestem a "fűtés méretezés" szavakra). Személy szerint inkább a felső határérték felé méreteznék mindenképp, a részleteket meg a termosztát megoldja. Esetedben 6x7x3x50=6300W, én így kb. 6 kW-ot építenék be, valószínűleg több, kisebb fűtőtesttel, hogy jobb legyen a hőeloszlás. Nem vagyok fűtésszerelő, de amennyire tudom hasonló ökölszabályok szerint méreteznek.
(#) szidom válasza rolie hozzászólására (») Jan 20, 2022 /
 
Üdv!
Köszönöm szépen a gyors választ!
(#) Kovidivi válasza szidom hozzászólására (») Jan 20, 2022 / 1
 
Ha meg van a helyiség, akkor én bevinnék oda egy hősugárzót (van többféle teljesítményű), és megnézném, hány fokot csinál folyamatos üzemben, vagy hogy elég gyorsan felfűt-e, esetleg elég-e a tervezett fűtés fele, ez is gyorsan kiderül. Ha jó a szigetelésed, nem hiszem, hogy folyamatos 6kW-nyi hőveszteséged lenne, habár ez sokmindentől függ. Én próbálnék, mielőtt bármit is fixen beépítenék.
(#) Udvari Zsombor válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 21, 2022 /
 
Mi úgy vettük a mostani házunkat, hogy nincs minden oldala szigetelve, vagyis csak a két oldala szigetelt. Az én szobám sarokszoba, egyik fal szigeteletlen, de dupla radiátor van, valamint a számítógép is szokott menni, így rendben szokott lenni a hőmérséklet - ha jól emlékszek, az egyik radiátort kicsit lejjebb is kellett vennem, mert kezdett sok lenni.
Voltam már szigeteletlen házban, télen, kicsi szoba egy radiátorral, belső-külső szimpla ablak: eléggé fáztam ott esténként.
(#) nagym6 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 21, 2022 / 2
 
Idézet:
„a számítógép is szokott menni, így rendben szokott lenni a hőmérséklet”
Milyen gép az? Széntüzelésű?
(#) sargarigo válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 21, 2022 /
 
Nekem régi csöves oszcilloszkópom volt olyan, hogy a teljes padlásteret befűtötte kb 16˙C-ról. Ki tudja, hátha egy ENIAC lapul nála a szobában!
(#) antiktelefon válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 21, 2022 /
 
Lehet ethereumot bányászik, 10-20 gpu szépen kifűt egy lakást.
(#) mnyugger válasza antiktelefon hozzászólására (») Jan 21, 2022 /
 
1 video kártya 240000+ Ft.
(#) mnyugger hozzászólása Jan 21, 2022 /
 
Melyik topicban kérdezzem, milyen tv-t vegyek.
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2022
(#) sany válasza mnyugger hozzászólására (») Jan 21, 2022 /
 
Visszahozza az árat. De van annál, ami többe kerül.
(#) sany válasza mnyugger hozzászólására (») Jan 21, 2022 / 1
 
Ami fűt?
(#) mnyugger válasza sany hozzászólására (») Jan 21, 2022 /
 
Olyan már van, csak füstöl is.
(#) jani1987 válasza mnyugger hozzászólására (») Jan 21, 2022 / 3
 
Ha fontos a mentális egészséged akkor semmilyet.
(#) sany válasza mnyugger hozzászólására (») Jan 21, 2022 /
 
Ajjaj, az nem jó jel.
(#) nedudgi válasza mnyugger hozzászólására (») Jan 21, 2022 /
 
Szerintem itt is meg lehet magyarázni a kérdést.
Miért, mennyiért, és mekkorát akarsz venni?
(#) Suba53 válasza mnyugger hozzászólására (») Jan 22, 2022 /
 
Én évekig nézegettem a lapos TV-ket. Sokáig a plazmákért lelkesedtem, de nem volt rá pénzem. Aztán a 3D fogott meg, tetszett nagyon, de mire oda jutottam hogy megengedhetem, a 3D kiment a divatból. Végül az Auchanban vettem egy Samsung 4k TV-t úgy kb. 5 éve. Előnye a 0 thm hitel volt, talán 15 hónapra. 120 cm képátló, pont jó méret. A pixeleket közelről is csak nagyítóval tudom megkülönböztetni. A felskálázása tökéletes, vagyis a nem 4k tartalmak is szépek.
Azóta sem bántam meg, tökéletesen megfelel. Azóta már kihoztak nagyon sok újabbnál újabb technológiát, szerintem bármelyiket megveszed jól jársz vele. Gondolom neked sem olyan már a szemed, mint a sasé.
Pár dolgot gondolj át. Mekkora helyed van, és mennyi pénzt tudsz rááldozni. Szerintem az elhelyezhető legnagyobbat érdemes megvenni, nyilván észszerű keretek között.
(#) nagym6 válasza mnyugger hozzászólására (») Jan 22, 2022 /
 
Képernyőméret, nézési távolság arányra is ajánlatos figyelni. Túl közelről a hatalmas nem jó. De ez boltban megnézhető, otthoni távolságra állva az üzemelő tévéktől.
(#) Suba53 válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 22, 2022 /
 
Igen, ezt sokan állítják, de ez szerintem egyén függő. Én kifejezetten azt szeretem, ha a kép kitölti a látóteremet. A moziban is ezért szeretem az IMAX rendszert, és a TV-t is elég közelről nézem.
(#) szs válasza Suba53 hozzászólására (») Jan 22, 2022 /
 
Igen, egyénfüggő. De épp ezért mondja, hiszen ő maga (mármint a vásárolni szándékozó) látja, hogy melyik felel meg neki, mi innen hiába állítunk bármit.
Emiatt valóban személyesen érdemes válogatni, vásárolni, ez az, amit nem érdemes neten venni.
Szerintem a kérdés is erre vonatkozik: mire figyeljen a vásárlásnál.
Én például pont a sokat szidott reklámoknál nézegetném a színeket, kontrasztot, hiszen azok jól vannak megcsinálva, egy régi filmrészlet nem biztosan.
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2022
(#) szs válasza mnyugger hozzászólására (») Jan 22, 2022 / 1
 
Arra figyelnék még oda, hogy legyen hangkimenete, hiszen ezekben a lapostévékben nem igazán lehet a hangszóróknak üreget kialakítani, nem is mindnek szép a hangja.
Ha van hangkimenet, akkor viszont lehet rá "szebb hangot kötni".
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2022
Következő: »»   3365 / 3550
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem