Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos távirányítós kapunyitó
 
Témaindító: wital, idő: Ápr 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   105 / 131
(#) SSJ válasza fecameca hozzászólására (») Jan 11, 2022 /
 
Drága Uram! Pontosítanék.
- Az elektromos kapu vevőjére kötöttem az antennát.

Az antennát sajnos nem tudom jobb helyre tenni, köztem és a kapu között egy épület helyezkedik el.
Az én elképzelésem egy “átjátszó” lenne, ami csak a 433.92 MHz sávon elhangzott jelet erősítené fel és sugározná.
(#) SSJ válasza uniman hozzászólására (») Jan 11, 2022 /
 
Köszi a konstruktív hozzászólást.
Kapun jelzőfény és infra érzékelő…magyarul vakon is használhatom.
(#) SSJ válasza pucuka hozzászólására (») Jan 11, 2022 1 /
 
Szia!
Nagyon érződik az elem töltöttségén…picit gyengébbel már nem is tudom nyitni.
(#) uniman válasza SSJ hozzászólására (») Jan 12, 2022 /
 
Még a kapu fajtáját sem írtad meg, de az infrasorompó ellénére, a toló- és nyílókapunál is vannak "vak" zónák, ahol veszélyes tartózkodni, pl. egy kisgyereknek.
(#) bbatka válasza pucuka hozzászólására (») Jan 12, 2022 /
 
Ezzel én is tisztában vagyok. A gyakorlatban még is azt látom, hogy elnyomja a 433Mhz-el működő távirányító jelét a Wifi kamera. Bár elég közel van a riasztó a kamerához. kb.2m van közöttük. Ha be van kapcsolva a kamera, akkor a riasztó nehezebben veszi a jelet.
(#) SSJ válasza uniman hozzászólására (») Jan 12, 2022 /
 
A témánál a kapu típusa irreleváns. Minden veszélyes, amit használunk.
(#) kaqkk válasza SSJ hozzászólására (») Jan 12, 2022 /
 
Tegyél a kapura gsm modult akkor telefonnal a világ másik végéről is tudod nyitni .
(#) uniman válasza SSJ hozzászólására (») Jan 15, 2022 /
 
Ha jól látom az újabb fajta, sárgás gombbal (és a régiekkel is kompatibilis) Beninca távirányítóval küzdesz. Pedig ezek 230 méteres hatótávval bírnak (normál terepen).
De ha "közted és a kapu között még van egy épület is"...akkor ez már kész csoda, hogy néha még működik is.
(#) SSJ válasza uniman hozzászólására (») Jan 16, 2022 /
 
A régebbi kapunyitóm van.
Csatolok egy képet, sokkal jobban szemlélteti a problémámat
A pirossal megjelölt átjáró végében van a kapu.
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2022

IMG_9209.jpg
    
(#) uniman válasza SSJ hozzászólására (») Jan 16, 2022 /
 
Így már "tisztább" a kép...említetted a "felfelé" nyílást, tehát garázskapu motor lenne felszerelve?
Ezt rögtön megírhattad volna! ...vagy tévedek? (Az nem tudja nyitáskor odalapítani a gyerekeket sem...)
Az antennával az a baj, hogy a hosszú koaxkábelen elveszik a "nyereség"...persze antenna is van nagyobb nyereségű, meg fabatkát sem érő drótdarab belsejű.
"Ingyért" nem fog menni, de némi apróért:
1.) Azt az új távirányítót kipróbálni ("Visszaváltod", ha nem válik be... Igaz eléggé macerás a konfigurálása. 1x már szívtam vele, de sikerült!)
2.) Veszel egy külső RF vevőmodult (minél érzékenyebbet) és azt minél közelebb felszereled az innenső nyíláshoz (de lehet már a motornál is venni fogja a jelet).
3.) 433 MHz-es irányított antennát szerelsz fel a mostani helyett...

TO_GO4VA.jpg
    
(#) SSJ válasza uniman hozzászólására (») Jan 16, 2022 /
 
Ez egy 2szárnyú elektromos kapu, nem garázskapu
A motorvezérlő antennája az utcafronton van felszerelve, abból az irányból van is neki kb 100 méteres hatótávja. Az udvar felől nem tudok sajnos antennát felszerelni.
Egy erősítőre lenne szükségem, ami a távirányító jelét felerősítve lőné tovább az antenna felé.
(#) uniman válasza SSJ hozzászólására (») Jan 16, 2022 /
 
De azt a vágyott cuccot is kb. félúton kéne felszerelni...táppal ellátni.
Mégis hová tennéd?
Egy uni (vagy egy olcsóbb kínait) vevőt elhelyezni a távirányítóddal együtt egy madáretetőnek tűnő napelemmel táplál dobozba...amit aztán egy 2. (akármilyen) távirányítóval kapcsolgatsz... Ez legalább "legális"...
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2022
(#) SSJ válasza uniman hozzászólására (») Jan 16, 2022 /
 
Köszönöm, ezt kipróbálom
A teraszra tenném, tápot is tudok adni neki.
(#) uniman válasza SSJ hozzászólására (») Jan 16, 2022 /
 
Azt a cuccot csak példának mutattam (van még többtucatnyi hasonló kütyü)! Meg az is félő, hogy a Beninca ugrókódját nem is fogja felismerni.
A terasz meg nem "félúton" van... A papír szerinti 300m-es hatótávja (vannak 500m-esek is) is közel áll az újfajta Beninca táv 230 méteréhez. Ráadásul ez az utóbbi olcsóbb is! (Sőt másolható vele közvetlenül a működő táv kódja!) ... tovább már nem ragozom.
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2022
(#) blondino hozzászólása Jan 17, 2022 /
 
Jó napot!
Abban szeretnék segítséget kérni, hogy van egy
Like It pro60/600 garázskapu nyitóm és egy30-40 nyitás után elfelejti a beállítást és csukásnál újra kinyit.
Ilyenkor újra kell programoznom.
Mi lehet a hiba?Van rákötve (gnd vagy ilyesmi hogy a kapunyitó távval is tudjam használni)
Még az is problémás hogy ha pl.felfelé nyitásnál megállítom akkor újra indításnál nem csuk hanem tovább nyit.(és fordítva)
Ja és csak a motoron elhelyezett (up és down) gombokat nem tudom csak úgy nyitásra és zárásra használni.
Lenne ezekre valami megoldás?
Előre is köszönöm.
Gábor
(#) SzilCsong válasza blondino hozzászólására (») Jan 17, 2022 /
 
Kéne ismerni a végálláskapcsolók megoldását, de gyanítom, hogy referenciapont + ablaktölő motor kimeneti tengelyéről méri a fordulatszámot.
Kéne pár fénykép a motor belsejéről.
Szinte biztos, hogy mechanikus hiba van, ezért mászik el a végállás.
(#) uniman válasza SzilCsong hozzászólására (») Jan 17, 2022 /
 
Jól sejted!:
Idézet:
"Limit switch by optical encoder"
(#) kaqkk válasza SSJ hozzászólására (») Jan 17, 2022 /
 
Hidd el hogy sok kisérletezés után a gsm modul lesz a megoldás , beszélj össze a többi lakóval , vegyétek meg közösen és mindenki fiókba rakhatja a távirányítót , mamár mindenkinél ott a telefon és az összes lakó számát bele lehet programozni , másnak véletlenül sem nyílik csak a programozott számokra reagál .
(#) blondino válasza SzilCsong hozzászólására (») Jan 18, 2022 /
 
Köszi, majd szétszedem.
(#) mikroferi hozzászólása Jan 23, 2022 /
 
Sziasztok!

Adott egy Roll230 kapunyitó. A problémám vele, hogy még bekötött antennával is csak kb 20 méter a hatótávja. Az utcáról és belülről is, az antenna a kapu tetején helyezkedik el. Sokszor nyomni kell a távot 3-4 mp-ig mire elindul a kapu. Pont ugyan ezt a típust használom a műhelyemnél, ott akár 200 m távból is megy gond nélkül.
Mit tehetnék ez ügyben szerintetek? Valami zavarja a jelet? Vagy nyák hiba lenne?
Köszönöm a válaszokat!
(#) SzilCsong válasza mikroferi hozzászólására (») Jan 23, 2022 /
 
Le kéne tisztítani a panelt alkohollal, ill. szokott előfordulni, ilyen sorkapcsos antennabekötésnél, hogy a sorkapocs és a panel közé bemegy a szennyeződés, ehhez sajna ki kell forrasztani a sorkapcsot és szépen meg kell tisztítani.
Hülyén hangzik, de ilyenen is múlhat a dolog.
Egyéb ötletem nincs így látatlanból.
(#) uniman válasza mikroferi hozzászólására (») Jan 23, 2022 /
 
"Egy Roll230"...na de melyik változat? Mindkettő 100%-osan azonos?
Ha kivehető (bár kétlem) az RF modul, annak felcserélésével...meg a távirányítók másikra történő ráhangolásával is ki lehet deríteni, hogy mi a hiba. A távirányító típusa? Ugyen nem az újabb fajta Masterslip ?
Aztán még ott van az a (bizonyára hosszú) koax antennakábel...a mostaniakhoz már adnak egy réz antennát...
(#) pipi válasza mikroferi hozzászólására (») Jan 23, 2022 /
 
Hali!
Volt rádió váltás... Az ezeréves távirányító egy új vevő panellal gyatrán működik(vagy nem), és ugyanez igaz az új távirányítóra régi vevővel...
Ha megnézed a 2 kapuvezérlőd nyákján a rádiós vevő modult esetleg befotózod és elküldöd a gyártónak gardengate-nek okosabb leszel, esetleg a távirányító belét is... és megmondják "kompatibilisek-e" egymással
(#) uniman válasza pipi hozzászólására (») Jan 23, 2022 / 1
 
Az a gond, hogy a kerdező(k) fontos részleteket elhallgatnak és nagyon felületesen írják le a problémájukat... Úgy kell harapófogóval kihúzni belőlük a részleteket...szinte könyörögve! (..és nem csak ez esetben)
Az "ez" meg "az" helyett nevesíteni kéne a pontos típust...fotóról nem is beszélve.
Ahogy itt sincs fogalma a kérdezőnek, hogy a ROLL230 (de inkább ROLL 230V) vezérlőnek az évtizedek allatt hány verziója (v.1.12...1.41...stb.) került a piacra...egy kép ezt egyértelműsítené.
Persze, mi a hozzászólók vagyunk a "ludasak" , mert még ennek ellenére is megpróbálunk segíteni...holott el is ereszthetnénk a fülünk mellett, kínlódjon csak, ha képtelen a részletekbe beavatni bennünket.
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2022
(#) mikroferi válasza uniman hozzászólására (») Jan 23, 2022 /
 
De a távirányító, az a Masterslip, viszont mindkét távirányító rá van hangolva mindkét kapura, és a műhelyét messziről nyitja. A két vezérlés teljesen ugyan az, sőt egyszerre lettek vásárolva és telepítve.
Konkrétan erről van szó: https://www.kapuaruhaz.hu/kapunyito-szettek/tolo-kapunyito/max-600-...t-1488
(#) mikroferi válasza uniman hozzászólására (») Jan 23, 2022 /
 
Részben igazad van, felületesen írtam le a kérdést, de azért van a fórum, hogy egymást segítsük talán. Elnézést, ha megsértettelek a felületességemmel, de ez ne legyen már indok arra, hogy ne is adjanak tanácsot a fórumtagok....
(#) uniman válasza mikroferi hozzászólására (») Jan 23, 2022 /
 
Ok, így már érhető...sőt több ilyen szettet szereltem fel nem oly régen (igaz a jobb, Proteco motorral)
Azt ugyebár tudjuk, hogy ezek a távirányítók úgy működnek, hogy elég az 1-es gombot betanítani, a 2-es automatikusan "kiskapu" funkcióval működni fog !?
Én mindig csak ezt használtam...a 3, 4-est nem. Tehát ki kéne próbálni a problémás kapunál úgy, ahogy a leírásban van: Törölsz minden távot a memójában és ráhangolsz egyet (csak az 1-es gombot!). Ha így is marad a gond, akkor máris telefonálhatsz gari ügyben... Persze a sárgaréz hozzáadott antennát használd a sorkapcsokba kötve.
Az antennáid/ azok kábelhosszairól sem írtál még...ha centire azonosak és jól kötötted be a koax GND és ANT végét (meg a koax árnyékolása sem zárja össze, valamint a vétel térbeli viszonyai is kb. azonosak...)
Esetleg "megérzésre" az a gyanú merül fel bennem, hogy te az egyik kapudra a táv 3-as (...4) gombjait használod, nem pedig a javasolt 1/2-eseket...de majd megírod.
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2022
(#) mikroferi válasza uniman hozzászólására (») Jan 23, 2022 /
 
Lehet rosszul magyaráztam. Mindkét kapunál ugyanazon távirányító 1 es gombját tanítottam csak fel. A két kapu 2 km-re van egymástól. Viszont nem kaptam réz antennát hozzá, egyik csomagban sem volt. A külső antenna hossza mindkét helyen 3m, és jól van bekötve a sorkapocsba.
Ugye az antenna árnyékolást nem kell a dobozban "letestelni".? Valahol egy rajzon mintha láttam volna, hogy a com-rol húztak egy vezetéket az antenna testre.
Most jelenleg konkrétan 2 méterre álltam a kaputól és kellett 3 másodpercig nyomnom, mire életrekelt a kapu.

Egyébként köszi, hogy foglalkoztok a témával.
(#) uniman válasza mikroferi hozzászólására (») Jan 23, 2022 /
 
Idézet:
„mindkét távirányító rá van hangolva mindkét kapura”

Ez azt jelentené, hogy akár egyetlen távirányító 1-es gombjával ugyan azzal a kóddal működik mindkét kapu?
Ezek ugrókódos távirányítók...kérdés, ez mennyire zavar be.

Pl. írtam, hogy hangold rá a jól működő távot a problémás kapuvezérlőre...
Mért nem próbáltad ki csak úgy, ahogy gyárilag ajánlott: 1 kapuhoz- 1 táv, a másikhoz meg a másik!? Persze a memóból törölj előbb minden kódot!
Az is gáz, ha hosszan nyomod a gombot...nyomd meg csak röviden, és nézd a vezérlő visszajelzéseit. Van olyan táv (ez pont nem az) amit a véletlen lenyomás elleni védelem miatt több mp-ig lenyomva kell tartani, hogy kapcsoljon.
A koaxkábel árnyékolósának bekötésének hiánya meg nagyon nagy hiba! A 3 méteres kábelhosszon is elveszhet az antenna nyeresége...ha összevissza megtöröd/hajlítgatod...
Az antennáidról sem tudunk semmit: olcsó (rövid, kábel nélküli) villogóba épített...vagy vastag kábellel ellátott drágább fajta?
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2022

antenna.jpg
    
(#) 444Tibi válasza mikroferi hozzászólására (») Jan 23, 2022 /
 
Hüéye tipp és nehezen kivitelezhető, a két vevőt meg kéne cserélni. Ha akkor is fennáll a hiba akkor valami durva zavarás van az érzéketlen kapu környékén.
Következő: »»   105 / 131
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem