Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC építése házi alkatrészekből az alapoktól
Lapozás: OK   358 / 371
(#) Macsek71 hozzászólása Jan 7, 2022 /
 
kis gonoszkodás - esetleg ötlet ?

Ugye lézerrel történő fa, vagy papír vágásakor a "fénysugár" felhevíti a vágandó anyagot ami a környezetéből felvett oxigénnel elég. Tudomásom szerint illik is egy szelíd légárammal elfújni a keletkező füstöt . Mi lenne, ha e szellőt oxigénnel dúsítanánk ?
(#) mnyugger válasza Macsek71 hozzászólására (») Jan 8, 2022 /
 
Futótűz.
(#) GPeti1977 válasza Macsek71 hozzászólására (») Jan 8, 2022 /
 
Az acélt vágják így lézerrel, a fa vágás nem biztos hogy égetés mindig, a szép lézer vágásnál a fa nincs elszenesedve csak világos barna
(#) Sinike hozzászólása Jan 8, 2022 / 1
 
Találtam egy ilyet, hátha másnak is jóljön...
(#) kaqkk válasza Macsek71 hozzászólására (») Jan 9, 2022 /
 
A levegő (szerintem)a fa vágásánál csak azért kell hogy a szilárd égésterméket kifújja a vágás helyéről , ne a kormot égesse újból a lézer a következő körnél . Bármilyen gáz megfelelne de a levegő a legolcsóbb .
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2022
(#) Sinike hozzászólása Jan 9, 2022 /
 
Ez a srác egész jól megoldotta:
Levegő a lézer vágáshoz

7.48-tól készíti a szerkezetet...
(#) dB_Thunder hozzászólása Jan 9, 2022 /
 
Véleményt kérnék!
500*300 mm cnc munkaasztal 40es ITEM profilból mennyire jó gondolat?
Ebből nekem "költséghatékony" lenne.
(#) kaqkk válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 12, 2022 /
 
40*160 ból - 1000*1000 mm es
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2022
(#) kaqkk válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 12, 2022 /
 
Nincs feleslegben 40*160 vagy hasonló méret 2db 1m es szál ?
(#) dB_Thunder válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 12, 2022 /
 
40*80??
Ez biztos hogy van, többféle "profillal" is.
Ebből akarok vágni asztalnak, találtam belőle jó vastag húsút (talán 3mm)!

Amit még láttam, az két 40*40 között az egyik él folytatásaként lemez összekötés, kb 200 széles így, de ez asztalnak nem jó..

Hogyan fogtad össze a profilokat az asztzalodnál?
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2022
(#) kaqkk válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 12, 2022 /
 
Ha nézed a videót látsz rajta furatokat , először átfúrtam 8.5mm es fűróval majd a felső réteget 10 es -el és az alatta keresztben futó zártszelvényre felcsavaroztam bkny "imbusz" csavarokkal
(#) dB_Thunder hozzászólása Jan 19, 2022 /
 
Sziasztok!

Nyák marás/fúrás, lézergravírozáshoz milyen pontossági osztályú lineárokat és orsókat ajánlotok?
Alátámasztott sínekben, és ha belefér a költségbe golyósorsóban gondolkoznék!
(#) mex válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 19, 2022 /
 
Ilyen célokra mindenképp golyósorsó kell. A lineárok ha nem újak,illetve alig használtak, akkor maráskor a rezonancia megnövekszik, akár fülsértő mértéke is lehet (tapasztalat). Persze igaz ez a marómotorra is, vadi új kínai kefés motor is rezonál, ha "eltalálod" a fordulatot, és-vagy az előtolást is...
Már egy ideje építgetem az enyémet, most az a gondom, hogy az X aktuátor golyós orsó anyája lóg 4 századot. Megvételkor erre nem derült fény, csak a beépítés után tudtam istenigazából megmozgatni erőből. Marad a szoftveres korrigálás, esetleg ha szembejön egy ugyanilyen aktuátor, akkor csere.
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2022
(#) dB_Thunder válasza mex hozzászólására (») Jan 19, 2022 /
 
Vannak ilyen "kódok" a pontosságra golyósorsónál:
Menet pontosság: C7
Menet pontosság: T7

Lin csapágyoknál:
C (normál) pontossági osztály

Z0 - normál pontossági osztály
Z1 - magas pontossági osztály
Ennek kapcsán olvastam előfeszítésről is..

A trapézmenetes orsó miért nem jó??
(#) mex válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 19, 2022 /
 
A trapézmenetes orsók is többféle pontossági osztályba készülnek, házi kivitelnél akár használhatóak is lehetnek, de mindenféleképp előfeszítést igényelnek, vagy külön az orsóhoz gyártott anya a megoldás. Az első gépemen kipróbáltam az anyagyártást a magából az orsóból készült menetfúróval. Az nem lógott , kottyant, viszont nagy volt a súrlódása, és a gyorsjárat sem volt 1000mm/min ,efölött már tévesztett. Persze nagyobb motorral átléphető ez a határ is.
Ezzel együtt, ha egy jól működő gépet szeretnél, akkor érdemes golyósorsóban gondolkodni. Első gépnek viszont jó lehet a trapézorsó is, legalább a tapasztalatszerzés garantált.
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2022
(#) Pali79 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 19, 2022 /
 
Van egy ember aki készít trapézmenetes orsót feszíthető anyával. Szerintem teljes jól használható és az ára sem vészes.
(#) kaqkk válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 19, 2022 /
 
A trapézorsó olcsóbb de én inkább rövidebb méretben ajánlanám (Z tengelynek tökéletes lehet ) a hossz és keresztszánt mint már előttem többen leírták golyós orsóval érdemes megoldani . Az első gépecskémnél minden irány trapézorsóval volt mozgatva (támasztott tengelyeken futtatva) és vagy 7-8 évig készült rajta nyák minden hétvégén .. Nem volt gond a pontossággal . A Z tengelyhez már összekészítettem neked a 15 ös linsineket és a trapézorsót ...
(#) dB_Thunder válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 19, 2022 /
 
Ugye nálam 300*500*150-200 mm munkaterület a cél.
Ebből az asztal fog 300-at a Z tengely 150-200-at mozogni.
Z tengelynél problémás a tömege is, ami emeléskor jelentős, lefele meg segít. Itt melyik a jobb a könnyen forgó golyós, vagy a "tapadós" trapéz??
Nem szeretném ha kikapcsolom a gépet, a Z tengely meg lepörög magától (láttam ilyet gyárinál, döglött fék miatt)! Persze ez motorfüggő..
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2022
(#) kaqkk válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 19, 2022 /
 
Ha nem valami "tonnás" gép lesz a Z tengelyen elvileg bármelyik megoldás jó , a léptető motornak is van valamekkora (minimális) tartónyomatéka álló helyzetben . De a trapéz orsó műanyag anyával egy súlyosabb marógépet is megtart .
(#) JZoli válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 19, 2022 /
 
Nézd meg a cnc-s fórumon ezt a hírdetést Bővebben: Link (152871)
Ez akár még jó lehet neked is, és az ár sem vészes.
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2022
(#) JZoli válasza JZoli hozzászólására (») Jan 19, 2022 /
 
Eredetileg én is erre szántam, de aztán evés közben jön meg az étvágy. A mellékelt képen pont egy kisebb panel készült el, de még azért nem tőkéletes!
(#) dB_Thunder válasza JZoli hozzászólására (») Jan 19, 2022 /
 
Köszi!
Láttam, de már foglalták...
De írtam neki..
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2022
(#) JZoli válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 19, 2022 /
 
Maradtak nekem is az építésből golyós orsók. Holnap megnézem milyenek, és megírom. Szerintem még komplett "Z" mechanikám is van.
(#) KKobra hozzászólása Jan 25, 2022 /
 
Néha beleolvasok a kinek milyen gondjai vannak.
A munkaasztal alu profilbol elkészítve.
Néhány kép.
(#) dB_Thunder válasza KKobra hozzászólására (») Jan 25, 2022 /
 
Köszi!
Valami ilyesmi van folyamatban!

Most lecsaptam 1 szett léptecs hajtásra...
(#) KKobra válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 27, 2022 /
 
Az alső sikereken felbuzdulva gyorsan beszereztem lineális csapágyakat. Jólenne most már gondolkodni milyen léptetőmotorral mozgatnám. Van valakinek jó ötlete ami nem nagyon drága?
(#) kaqkk válasza KKobra hozzászólására (») Jan 28, 2022 /
 
Ebay
celiameng@tianjintr.com Tőlük vettem a golyósorsóimat ,nagyon készségesek korrektek voltak
Nagy valószínűséggel léptecs ügyben is tudnak segíteni .
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2022
(#) dB_Thunder válasza KKobra hozzászólására (») Jan 28, 2022 /
 
Én most találtam rá erre:
DIY ac servo driver: STMBL
AC szervot meg néha olcsón adják, mert nem tudnak vele mit kezdeni a hobbisták, vagy csak szimplán nincs is hozzá hajtás.
(#) Swedhart hozzászólása Jan 28, 2022 /
 
Sziasztok egy kis segítséget kérnék Emco F1 cnc gép ről szeretném menteni a megírt programot.Milyen program kell a pc-re hozzá?
(#) sargarigo hozzászólása Feb 7, 2022 /
 
Szerintetek ebben a konstrukcióban mi a gyenge láncszem? Elnézve paneleket lehetne mit csiszolni még rajta.
Azt látom én is hogy a szokásos feltett gépekhez képest sokkal gyengébb, de konkrétan mik és mit okoznak ezen az állatorvosi lovon?
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2022
Következő: »»   358 / 371
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem