Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Motorindító kondenzátor
 
Témaindító: jkff, idő: Márc 4, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 6
(#) tothzoli22 válasza erbe hozzászólására (») Jan 23, 2022 /
 
Nem használnám vele, csak épp megforgatni gondoltam. Lehet pont az áramszünetnél szorult meg a szivattyú és nem is a kondi a hiba, ezt szeretném vele kizárni. 0.5 µF nem találok sehol, ez a 0.47 jó lehet, vagy inkább a 0.68 µF változata? Ezt vettem a 2 µF helyett

IMG_2145.JPG
    
(#) granpa válasza tothzoli22 hozzászólására (») Jan 23, 2022 /
 
Jó lesz mindkettő (2×2 µF, +0.47 µF). Van műszered, hogy az eredeti kondit megmérd?
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2022
(#) uniman válasza tothzoli22 hozzászólására (») Jan 23, 2022 /
 
Nem látjuk a "fűtési keringető szivattyú"-d pontos típusát...
Ezt azért lenne jó tudni, mert eléggé fura a kettős kondi...meg aztán az adattáblájukban szereple a szükséges fázistoló (nem indító, ami a topik címe) kondenzátor értékét.
Párhuzamosítva vannak bekötve, vagy 3 külön helyre? Ha az előbbi, akkor nyugodtan bekötheted a 2 µF-ost...amíg kiderül, hogy milyen volt a gyártáskor belerakott.
(#) tothzoli22 válasza granpa hozzászólására (») Jan 23, 2022 /
 
Köszi, sajnos nincs olyan műszerem ami kondit is mér. Az eredetin (fekete) csak egyszer volt a 2uF, így csak egyet raktam a helyére.
(#) tothzoli22 válasza uniman hozzászólására (») Jan 23, 2022 /
 
Látszik nem vagyok szakember, én az egyik részt indítónak gondoltam. Wilo Smart 25/6 a típus, de az adattáblán csak a 2 µF szerepel, pedig ez a gyári kondija. Az eredeti fekete kondi bekötését a helyén hagytam, hogy tudjam melyik hova megy.
(#) uniman válasza tothzoli22 hozzászólására (») Jan 23, 2022 /
 
Köszi a képet! Eléggé érdekes megoldás...ilyet még nem is láttam. Sima RS 25/6 (leégett) van is valahol...
Szóval látni, hogy külön helyre van bekötve a 3 kondi kivezetés!
A 230V-as betáp földelését meg kéne mérni...sejtésem szerint a piros drótcsonkkal össze van kötve, azaz a 0,5µF-os kondi "csak" zavarszűrés funkcióval bír. Ha ez így van, akkor kihagyhatod és bekötheted a 2µF-os kondit a fehér és a kék drótcsonkok helyére...és működni fog! Ha mégsem, akkor a motor hibás. A szorulás meg egy csavarhúzóval ellenőrizhető (a WILO felirat fölötti fényes csavart kicsavarva). ...vagy ezt már meg is tetted? Lehet megszorult a kerámia tengely, a kondi hibátlan...
(#) tothzoli22 válasza uniman hozzászólására (») Jan 23, 2022 /
 
De szuper, köszi a csavarhúzós dolgot, azt hittem az csak légtelenítésre van, de most megnéztem és lazán lehet forgatni a tengelyt. A héten kikötöm a termosztátot és kipróbálom a kondit, a piros vezetéket is megpróbálom kimérni.
(#) tothzoli22 válasza uniman hozzászólására (») Jan 24, 2022 /
 
Megmértem, csak a kék csonk van a fázissal összekötve. Csak a 2 µF-os kondival is próbáltam és erbe javaslata alapján, ami van 0.47 µF-os, annak 1-3-as pontját még a fehér-pirosra rákötve is, sztetoszkópon csak búgást hallok, nem forog. Úgy tűnik kell másik 0.47 µF-os, vagy lehet ez is leégett, mint a tiéd.
(#) uniman válasza tothzoli22 hozzászólására (») Jan 24, 2022 /
 
Próbáld megérteni, amit itt írtam... a piros drót összecsengéséről a földeléssel, ott nem a fázis van (szerintem).
Azt már nem is merem leírni, hogy a tekercsek ellenállása ohmérővel mérhető... A kapcsolónak is van több állása...
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2022
(#) tothzoli22 válasza uniman hozzászólására (») Jan 27, 2022 /
 
Lehet rosszul értem, de én mérésnél folytonosságot próbáltam mérni. Szétszedtem, mert a kondi csonkjait nem tudtam kivenni másképp és újra megnéztem a betáp és a kondi bekötéseit (FE sor, az FH sor megy a motor fele).

FE1-FE2-FH1-A1
FE3-A2-FH2
FE4-A4
FE5-GR
FE6-A7-FH5

A tekercseket majd csak fűtési szezon végével tudom majd kimérni, mert ez a szivattyú egy fűtési körön van a gázkazánnal. A kapcsolót még kipróbálom, arra nem gondoltam, köszi.
(#) uniman válasza tothzoli22 hozzászólására (») Jan 27, 2022 /
 
Hello! Nos, ez érdekes (erre nem számítottam!)...ebben van valami "okosság", a "Smart" felirat is arra utal.
A mezei szivattyúkban csak egy kapcsoló van a tekercsek kivezetésihez + 1 kondenzátor.

SWX.jpg
    
(#) szikorapéter válasza uniman hozzászólására (») Feb 1, 2022 /
 
Szia, bocsi a kései válaszért, valamiért nem volt értesítésen a fórum. Üzemelt a kész kapcsolás, de kb egy hónapja vettem hozzá egy 3kW-os frekiváltót azóta azzal zörög, így okafogyottá vált. Egyébként mérni nem mértem de "erősen" rendjén volt a feladatát kiválóan ellátta komoly melegedés nélkül. (2 óra alatt kéz meleg lett a motor).
(#) IQNUKU válasza tothzoli22 hozzászólására (») Feb 2, 2022 / 1
 
Szia!

A fekete kondis képen látható az eredeti kondid belső kapcsolása.
RD = piros, WH= fehér BU= kék
Az én elgondolásom szerint a 2 µF-os rész a segédfázis kondenzátora, míg a 0.47 µF a vezérlőpanel tápellátásáért felel.
(Kapacitív korlátozásos táp.)
Valahogy úgy, ahogy a vázlatomon szerepel.
(#) tothzoli22 válasza IQNUKU hozzászólására (») Feb 2, 2022 /
 
Szia!

Köszi a segítséget, remélem ez a 0.47 uF a táphoz is jó lesz, bár a hétvégi kondivadászatban ezt a zöldet egy tápból szedtem ki, de nem működött vele.

0.47.JPG
    
(#) proba válasza IQNUKU hozzászólására (») Feb 2, 2022 /
 
Ha a belinkelt panel képét nézegetem, nekem nagyon egy háromfázisú motorvezérlésnek néz ki. 3 félvezető tengernyi dióda, soklábú IC. Ehhez hogyan, és milyen kondenzátor kell, leginkább az IC adatlapja adhat felvilágosítást. Ami még eszembe jutott, a kérdező kondit keres, de ilyen bonyolultság mellett egyáltalán nem biztos a kondi hiba.
Primitív konditeszt, 230-as 20W os hagyományos égővel sorba kötve világít, illetve mennyire világít az égő. A teljes fény zárlat, a nem világít szakadt, ha izzik, akkor oda kb jó, és más baj van.
(#) moltam válasza proba hozzászólására (») Feb 2, 2022 /
 
Szerintem azok lehetnek triakok is automatikus fokozatváltáshoz.
(#) uniman válasza tothzoli22 hozzászólására (») Feb 2, 2022 /
 
Időközben a gugli megsúgta, hogy 2 hete az elektroda.pl-en is "okosodtál" máe ez ügyben...mondjuk, nem ártott volna megemlíteni!
(#) Gafly válasza uniman hozzászólására (») Feb 2, 2022 /
 
Azért regisztrált be ide, mert ott nem tudtak segiteni.
Szerintem szabad ilyet tenni...
Ez inkább fórum dicséretére válik.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2022
(#) tothzoli22 válasza proba hozzászólására (») Feb 2, 2022 /
 
Köszi, ez pont nekem való konditeszt, ki is fogom próbálni
A zárlatot talán az ohmmérő is mutatta volna, de a másik kettőre tökéletes.
(#) tothzoli22 válasza uniman hozzászólására (») Feb 2, 2022 /
 
A keresőben a 4. találat nálam az a fórum volt és ez egyik oldalon valaki épp elvesztette a jegyzetét a bekötésről, én meg átküldtem az enyémet, ennyi volt az okoskodás. Cserébe megtudtam, hogy náluk lehet kapni dupla kondit, csak sajnos a szállítás kb 15x többe kerül. Utána kezdtem 2 külön kondit keresni, de az oldalt már a kérdező lezárta és privátban már nem sokat segített. Utána jött itt a kérdésem.
(#) uniman válasza tothzoli22 hozzászólására (») Feb 2, 2022 /
 
De ott mutatnak rajzot is a kondikról meg a tekercsekről...
De van ugyebár a szivattyún 3 állású kapcsoló is...az elektronikán meg az a piros korong. Ez bizonyára a hőmérsékletet érzékeli...
Lengyel katalóguslapjából is kiderül ez+az (már aki érti)
Csupán hangosan gondolkodtam...
(#) tothzoli22 válasza proba hozzászólására (») Feb 3, 2022 /
 
Jónak tűnik a kondi, a 0.5 µF oldalon kb 15-20% fényerővel, a 2 µF oldalon 80-90% fényerővel izzik
(#) tothzoli22 válasza uniman hozzászólására (») Feb 3, 2022 /
 
Valóban van rajz, tegnap rossz oldalt linkeltem, csak úgy tűnt nem jó. Az általad talált katalógusból (köszi) viszont kiderül ez csak, áramlás/zajcsökkentés funkció miatt lényeges, így ha jónak tűnik a kondi, a panel javítása már messze túlmutat képességeimen és a következő kérdésem az lenne, hogy ki lehet a panelt úgy kötni, hogy csak a 2 µF kondi legyen a betáp és a motor között? De ehhez talán már új topik illik.
(#) proba válasza tothzoli22 hozzászólására (») Feb 3, 2022 /
 
Ami még érdekes lehet, a motor felé menő vezetékek száma, és egymáshoz képesti ellenállása.
(#) tothzoli22 válasza proba hozzászólására (») Feb 5, 2022 /
 
5 +1 vak megy a motor felé. Amit mértem, inkább ebbe a témába írtam, hogy ne itt offoljak tovább
(#) BValter hozzászólása Jún 12, 2022 /
 
Hello sziasztok!
Volna egy stihl magas nyomású mosóm amibe a kondi össze száradt javítható ez még vagy csere?
(#) granpa válasza BValter hozzászólására (») Jún 12, 2022 /
 
Csere.
(#) pipi válasza BValter hozzászólására (») Jún 12, 2022 / 1
 
Nem igazán látni kondi javító kisiparos hirdetést ) Persze javítható - a mosó - kondicserével
(#) BValter hozzászólása Jún 16, 2022 /
 
Rendelem kondit a rossz helyett direkt pont ugyan olyat kerestem amilyen el romlott ahonnan rendeltem készlet hiány miatt ilyet küldtek kérdésem jo ez? Ha igen hogyan kössék be mivel ez 4 polusú
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2022
(#) lelkes amatőr válasza BValter hozzászólására (») Jún 16, 2022 /
 
Kétpólusú az, a lapjával szemben levők ugyanazok.
Következő: »»   5 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem