Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3689 / 3950
(#) andyka hozzászólása Feb 10, 2022 /
 
Hmm. Köszönöm a véleményeket. Azért megprobálom Killbill javaslata szerint.
(#) Lázár Péter hozzászólása Feb 10, 2022 /
 
Üdv. Adott egy alaplap (amiről kép is van) aminek hiányzik a hűtőventilátora, de pótlás közben nem vagyok biztos a dolgomban. Ilyen kicsi 4x4cm-es ventilátort egy régi 486-os pc-ből nyertem ki. A gond az hogy ez a ventilátor csak két kivezetéssel rendelkezik három helyett. Viszont a fólia alatt középen a kábel forrasztások között még ott van egy harmadik forszem. Vajon bátran merjem azt a szálat bekötni, vagy inkább hanyagoljam?
(#) sany válasza Lázár Péter hozzászólására (») Feb 10, 2022 /
 
A középső forrszem valószínűleg nem rendelkezik semmilyen funkcióval ( nincs bekötve).
Az alapra csatlakoztatod a ventilátort vagy közvetlen a tápra kötöd?
(#) kendre256 válasza Lázár Péter hozzászólására (») Feb 10, 2022 /
 
Szerintem hanyagoljad.. Az sem biztos, hogy a harmadik forrszemhez tartozik a ventilátorban valami érzékelő, vagy csak maga a panel univerzális. Maximum annyi történik, hogy nem szabályozott lesz a ventilátor, hanem mindig teljes fordulaton megy.
Szerk: ha meg nem menne, kösd közvetlenül tápfeszültségre, ne az alaplapra.
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2022
(#) vision61 válasza Lázár Péter hozzászólására (») Feb 10, 2022 /
 
Szia!
Nem biztos, hogy a ventilátorban az alkatrészek is be vannak építve, másrészt az alap működéshez így is használhatod, teljes fordulatszámon fog menni. Legfeljebb nem érzékeli az alaplap a fordulatszámot. Ki kell kapcsolni a BIOS-ban a riasztást erre a portra. (Ha van egyáltalán.)
(#) Lázár Péter hozzászólása Feb 10, 2022 /
 
Köszönöm a gyors segítséget és a válaszokat!
(#) Udvari Zsombor válasza kendre256 hozzászólására (») Feb 11, 2022 /
 
Közvetlenül tápra azért sem javasolom, mert "vinnyoghat" az alaplap, ha nem érzékel valamit a ventilátor csatlakozón...
(#) vladcepes hozzászólása Feb 11, 2022 /
 
Sziasztok! Van nekem egy ilyen Multiméter . Mindent szépen-pontosan mér ellenállás, kondi tranzisztor ,hófokmérés ,kivéve a DC V-nál valami nem okés. Ha a 20V-os skáláján mérek pl: egy 4V akkut az jól mér, de még 10V-ig is. Viszont ugyan úgy a 20V-os skálán egy 16V os akkupakknál 6,13V-ot mutat, tehát ahhoz hogy jól mérje a 16V-ot,fel kell tekernem a a 200 V-ra. Szerintetek, mi baja lehet?
(#) Jonni válasza vladcepes hozzászólására (») Feb 11, 2022 /
 
Mind a 4 digit kijelez? Nem hullot bele kosz (fém)? Nem ázott be? Forgókapcsoló nem sérült meg?
(#) vladcepes válasza Jonni hozzászólására (») Feb 11, 2022 /
 
Igen, megy mind a négy digit. Nem hullott bele ,vigyázok rá és mindig a dobozba van meg szobába. A forgókapcsoló is szépen forog. (és ezen kívül mindent pontosan mér) . Végül csak ennyi baja legyen (addig nem szedem szét) ,csak zavaró volt egy akku pakk mérésnél mire rájöttem hogy mi baja van.
(#) Régi motoros válasza vladcepes hozzászólására (») Feb 11, 2022 /
 
Hát ez érdekes, pedig ez pont úgy tűnik, mintha az egyes digit hiányozna előle...
Tízen X voltot is rendesen mér? Pl gépjármű akku 12 V? Ott meg csak 2.xxV -ot mér lehet...
Próbáld ki. Ha igen, akkor a kijelző kontakthibás.
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2022
(#) vladcepes válasza Régi motoros hozzászólására (») Feb 11, 2022 /
 
Mértem 3 db 4,2V-os 18650 est sorba kötve. A 20 V-os skálán nyilván nem 12,6V ot mutat hanem 2.09V ot. Mivel tudnám előhozni a 4-ik digitet? Ha az 1000V-ra rakom akkor megjelenik a 3 db 0 és bal felső sarokban a HV és villám nyíl.
(#) Régi motoros válasza vladcepes hozzászólására (») Feb 11, 2022 / 1
 
Hát írtam, hogy úgy néz ki kontakthibás a kijelző. Szétszeded, és alkoholos fülpiszkálóval megtisztítod a panelon és az LCD -n is az érintkező felületeket, valamint a közte lévő vezető gumisávot is. Aztán kellően feszesen csavarozod vissza rá a kijelzőt, de a menetet a műanyagban lehetőleg ne szakítsd meg.
(#) vladcepes válasza Régi motoros hozzászólására (») Feb 11, 2022 /
 
Rendben ,holnap szét is kapom. Köszi!
(#) Gafly válasza Régi motoros hozzászólására (») Feb 11, 2022 /
 
Szerintem neked sajnos igazad lehet.
(#) zaza99 hozzászólása Feb 11, 2022 /
 
Sziasztok!

A képen látható kondenzátorról jól gondolom hogy 470nf 400V?
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2022
(#) Gafly válasza zaza99 hozzászólására (») Feb 11, 2022 /
 
Hihető, de ebben a kivitelben már nem igazán kapható.
Régen sokat használtuk, ritkán megy tönkre...
(#) zaza99 válasza Gafly hozzászólására (») Feb 11, 2022 /
 
180nf mérek rajta.
(#) zaza99 válasza zaza99 hozzászólására (») Feb 11, 2022 /
 
A lábtávolsága 15mm.
(#) Gafly válasza zaza99 hozzászólására (») Feb 11, 2022 /
 
Nézd meg, hogy nem repedt-e el a végén?
Ha igen, akkor újraforrasztatod.
Vagy veszel másikat.
(#) kriszrap hozzászólása Feb 11, 2022 /
 
Sziasztok.!
Kocsi ajtó nyitoÓja úgy van meg csinálva, hogy ha be van csukva az ajtó, akkor 12_vV jelenik meg, ha pedig nyitva van, akkor 0 voltV.
DC DC konverter kapcsolás Bővebben: Link

A DC /DC GND-re kötném a 1n4007 dioÓdát.
Dioda negatív felé nézem a kapcsoló fele hogy ne plusz kerüljön a gnd re ?Ez a mondat teljességgel értelmetlen! Ha segítséget vársz, legalább a kérdést fogalmazd meg érthetően!
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2022
Moderátor által szerkesztve
(#) zaza99 válasza kriszrap hozzászólására (») Feb 11, 2022 /
 
Az autó ajtaja testet kapcsol vagyis 0V Gnd-t.
De hogy a dc-dc konverterrel mit akarsz azt nem értem. Ha pozitív kapcsolást akarsz akkor egy relé kell csak.
(#) kriszrap válasza zaza99 hozzászólására (») Feb 11, 2022 /
 
DC DC LED szallag van rá kötve.
Ha ajtó nyitva 0v akkor DC DC GNDt kap vagy hogy mondjam
De ha be van csukva akkor 12v ne tudjon vissza jutni.
(#) jani1987 hozzászólása Feb 11, 2022 /
 
Távirányítónál ha nem reagál azonnal akkor elem csere vagy panel vizsgálat? Az ok gombot gyakran erőből kell nyomni.
(#) nedudgi válasza jani1987 hozzászólására (») Feb 11, 2022 /
 
Portalanítás megvolt? (LED, szenzor) Utána elemcsere. Mennyi idős a készülék?
(#) pipi válasza jani1987 hozzászólására (») Feb 11, 2022 / 1
 
Panelt és a gombsort lepucolni óvatosan nehogy a gumin a vezetőréteg sérüljön. Utana ellenállásmérővel ellenőrizheted a gombok vezetőképességét
(#) Régi motoros válasza jani1987 hozzászólására (») Feb 11, 2022 /
 
Ha a panelon és a gombon is megvolt a tisztítás, és mégsem működik megfelelően, akkor gyanús,
hogy a gombon a gumira gyárilag felvitt vezető réteg kopott. Ez házi módszerrel úgy orvosolható,
hogy egy elég kis csepp pillanatragasztóval egy megfelelő méretű alufólia darabot ragasztasz a gombra. Rendkívül fontos, hogy az alufólia darab teljesen sík legyen, tehát recék gyűrődések nem lehetnek rajta. Így még elmegy "egy darabig".

Ui.: Ja és arra is rendkívül vigyázz, hogy a pillanatragasztó nehogy átszivárogjon az alufólia másik oldalára, kiszigetelve azt, így lehetetlenné téve a panelon az érintkezők összezárását...
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2022
(#) gyulank hozzászólása Feb 12, 2022 /
 
A 2 nagy szájú kenyérpirítókat hogy szokták összerakni, és bekötni? Ugye logikus az lenne, ha lenne 3 egyforma teljesítményű fűtőrács, és az egyik szélső kikapcsolható. Na, ilyen gombot nem láttam a képeken, sőt, ahogy elnézem, 4 rács lehet bennük, de ez is csak tipp. De érdekelne, hogy van-e 3 rácsos, meg, hogy a 3 vagy 4 rács külön működtethető-e, egy plusz gombbal? És a vezérlésük is érdekelne mondjuk ilyen 3 gombosnak. Ez mikrovezérlős, vagy mondjuk egyszerűen egy fix ellenállást kapcsol olvasztó, és újramelegítő módban?
(#) Patópali válasza Régi motoros hozzászólására (») Feb 12, 2022 /
 
Egyik oldalán öntapadós alufóliával szoktam javítani és sokáig működik.
Tekercsben kapható, csak figyelni kell, hogy ne olyan legyen ami műanyag fóliás.
Bőrlukasztóval kicsi köröket kivágni és felragasztani.
A pillanatragasztó merev és ha nem gél, folyhat szanaszét. Össze kenhet mindent, nehéz lepucolni.
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2022
(#) nedudgi válasza Patópali hozzászólására (») Feb 12, 2022 /
 
Grafit spray sem utolsó. Eredetileg a csónak lakatjához vettem, de ilyesmire is megteszi.
Következő: »»   3689 / 3950
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem