Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Androidos okos telefonok
 
Témaindító: Igi13, idő: Feb 26, 2012
Lapozás: OK   49 / 58
(#) majkimester válasza Régi motoros hozzászólására (») Dec 20, 2021 /
 
Ily módon nem. Rengeteg más oka is lehet a lassú indulásnak, de nyilván alkalmazás, android verzió és eszközfüggő a dolog. Általánosságban ezen nem lehet gyorsítani.
(#) D Wye válasza majkimester hozzászólására (») Dec 20, 2021 /
 
Sőt mi több, vannak olyan specifikusan megírt appok, amik ha azt észlelik, hogy pl 1 évnél öregebb a telefon kernelverziója, vagy szimplán nem egy "márkás" telefon, akkor szándékosan késlelteti a betöltést. Teszteltem már echte kínai telefonnal, hogy átírtam a BuildProp adatait (még abban az időben) egy Nexus4-re, és láss csodát, volt pár app, ami felgyorsult.
Továbbmegyek: Akkortályt volt az Antutu botrány is, szintén az adott kínai eszközzel hitettem el, hogy az egy neves Galaxy és a Benchmark pontszámai drasztikusat ugrottak. Érdekes módon, mikor még foglalkoztam droidra alkalmazásfejlesztésekkel, az appjaimat nem érdekelte, min futnak és minden körülmények között villámgyors volt a betöltés. Jah, mert nem írtam meg hozzájuk a betöltőképernyőt
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2021
(#) Régi motoros hozzászólása Dec 20, 2021 /
 
Autós multimédián 1 egész valaház GHz -es CPU és 1GB RAM, valamint android 8 verzión a hOBDrive programom indul lasan. Nem tudom ismeritek e.
Telefonon meg a sonoff Wi-Fi-s kapcsoló appja indul baromi lassan, de ez még lassabb...

Pontosan nem mértem hány mp kell nekik, de ha valakit érdekel, lemérhetem.
Esetleg ha valaki használja még a fent említett programokat, egy indítási összehasonlítást megnéznék.
(#) sector99 hozzászólása Dec 21, 2021 /
 
Sziasztok !
Nem tudom idevaló kérdés-e, majd eldöntitek. Ma tapasztaltam, hogy Androidos telefonon (Redmi 9A)
a Youtube videókba nem tudok belepörgetni egyszerű "tapizással". A Youtube appon ez persze eddig is így volt, hogy rátettem az ujjam és a a megfelelő részhez húztam. De ha böngésző alól néztem a videót, akkor egy érintésel az adott részhez ugrott. A mai napig.... Kérdés, hogy a Youtube változtatott-e valamit, vagy az Android, vagy a telefonom ?
(#) szsrobert válasza sector99 hozzászólására (») Dec 21, 2021 /
 
Nálam se működik. A kevés hasznos infóért nem nézem felesleges adatforgalmat generálva a blablát és a haszontalan bóvlikat erőltető reklámokat.
(#) sector99 válasza szsrobert hozzászólására (») Dec 21, 2021 /
 
Köszi. Akkor nem nálam van a hiba... Gratula nekik az "újításért"...
(#) szsrobert válasza sector99 hozzászólására (») Dec 22, 2021 /
 
Itt lehet tekerni a videoban.
Bővebben: Link
(#) Udvari Zsombor válasza sector99 hozzászólására (») Dec 22, 2021 /
 
Ha videó bal vagy jobb felére tappintasz duplát, akkor a videó előre vagy hátra ugrik ~10 másodpercet ‒ ha tovább tapizgatod, akkor tovább ugrik.
(Nekem sose sikerült adott részhez húznom a videót, mert ügyetlen vagyok hozzá.)
(#) lelkes amatőr hozzászólása Dec 22, 2021 /
 
Sziasztok,
Bluetooth-párositás gondom van. A képen látható üzenet jön ami jogos lehetne ha kért volna valami kódot.
A TBMB1880 más eszközökkel gond nélkül párosul, van ami kér kódot (1234) van ami nem. Ezzel a telefonnal sehogy se sikerül. A telefon bluetoothja jó, más telefonhoz, sz.géphez, gps recorderhez, tablethez simán tudok csatlakozni.
Hogy lehetne elérni, hogy a TBMB-hez kérje be a kódot?
(#) Udvari Zsombor válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Dec 23, 2021 /
 
El lehet-e felejtetni vele az eszközt? Lehet, hogy törölni kellene, mintha még sose találkozott volna vele ‒ lehet, hogy valamiért hibásan jegyezte meg.
(#) lelkes amatőr válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Dec 23, 2021 /
 
Többször eljátszottam a törlést, már gyári visszaállítást is csináltam, nem segített.
(#) Udvari Zsombor válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Dec 23, 2021 /
 
Akkor kifogtál egy ritka "eszköz-összeférhetetlenséget"...
(#) szsrobert válasza sector99 hozzászólására (») Dec 26, 2021 /
 
A csúszkára nyomva és tartva tudtam húzni.
(#) sector99 válasza szsrobert hozzászólására (») Dec 27, 2021 /
 
Igen, pont ez a bajom vele... A youtube appban ez eddig is így volt, de ha böngészőben néztem a videókat, akkor elég volt rábökni az idővonalra és oda ugrott ahova akartam. Eddig...
Aztán valamelyiik okos fejlesztő a homlokára csapott...és most már tapizni és húzni kell...
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2021
(#) Kovidivi válasza sector99 hozzászólására (») Dec 27, 2021 /
 
Ez böngésző alkalmazástól is függ leginkább. Ahány fajta (ahány verzió), annyi féle megoldás.
(#) Régi motoros hozzászólása Jan 27, 2022 /
 
Helló! Mondjátok van valami másfajta módszer a widget-ek előhívására? Doogee X3 készüléken a bal alsó gomb hosszan nyomva hívta elő ezt a funkciót, és onnan ki lehetett tenni a szükséges widget-et a képernyőre. Na de most hiába nyomom hosszan, nem csinálja, csak a képernyőterületet jelöli ki,
a felugró menü nem jön elő, ahonnan választani lehet. Android 5.1 verzió.
Gyári visszaállítást nem szívesen csinálnék, ha nem muszáj...
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2022
(#) Travolta válasza Régi motoros hozzászólására (») Jan 28, 2022 /
 
Ha két ujjal összecsíptetsz a képernyőn,akkor se adja be a widget lehetőséget?
(#) SzervízMacska válasza Travolta hozzászólására (») Jan 28, 2022 /
 
De ha ez nem működne, akkor a főképernyő üres részére (ahol nincs ikon) kell hosszan rányomni.
(#) Régi motoros válasza SzervízMacska hozzászólására (») Jan 28, 2022 /
 
Sajna az említett két módszer sem hozza elő. Csak ugyanúgy az ikon területet jelöli ki a képernyőn.
(#) SzervízMacska válasza Régi motoros hozzászólására (») Jan 28, 2022 /
 
Akkor típus-specifikus. Mert amiket írtunk, Android 5-11-ig működik. Még régi, nyomogombos készüléken is. Akkor a kezelési útmutatóból kell kiokoskodnod...
(#) lelkes amatőr hozzászólása Feb 15, 2022 /
 
Sziasztok,
Telefont cseréltem (Samsung-klónt Note4-re).
A régi készülékben volt egy olyan lehetőség (kép) ami a mostaniban nincs, de nagyon hiányzik.
Tud valaki olyan lehetőséget amivel lehetne pótolni a Note4-ben?

android.jpg
    
(#) KBal76 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Feb 15, 2022 /
 
Sajnos ezt a "vasnak" is tudna kell. Tehát nincs olyan app ami kikapcsolt telefont visszakapcsol csak úgy. Volt a telefonban egy RTC amit felprogramoz a telefon kikapcsolás elôtt, és az ébreszti, "kapcsolja"be. Ugyan ezt játssza most el sajnos a W10, ha nagyon frissíteni akarja magát, akkor az elaltatott PC-t visszakapcsolja este, mindenféle user-engedély nélkül.
Mi az hogy "Samsung klón" telefon?
(#) lelkes amatőr válasza KBal76 hozzászólására (») Feb 15, 2022 /
 
Idézet:
„Mi az hogy "Samsung klón" telefon?”

Olyan mint a N9200 Note5 de valami noname gyártó készüléke.
(#) lelkes amatőr válasza KBal76 hozzászólására (») Feb 15, 2022 /
 
Elvileg minden mobilban ketyeg egy óra kikapcsoláskor is, nem lehet hozzáférni valahogy?
(#) lelkes amatőr válasza KBal76 hozzászólására (») Feb 15, 2022 /
 
Megtaláltam az adatait, ha ebből ki lehet valamit okoskodni.

okos.txt
    
(#) KBal76 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Feb 15, 2022 /
 
Tehát a hátulján van egy Samsung felirat, de te tudod hogy hamisítvány? És így vetted hogy "klón"? Ilyent még nem láttam, szerencsére. Ha pont ugyanúgy néz ki (a márkanevet kivéve), azért ott is rezeg a léc hogy eleve megtévesztésbôl készítették ugyanolyanra. Ilyent sem illik gyártani, gyártóként mindenféle pereket lehet vele provokálni...
A szememben a legtöbb telefon kb. egyforma: tepsi nagy képernyô, vékony ház, a hátlapon néhány kamera.
Az hogy mi kerül egy telefon alaplapjára, az nem derül ki egy specifikációból (számomra legalábbis).
Az Android rendszereket a gyártók az készülékeikhez igazítják, ritka az hogy benne van de nem használja ki az oprendszer (pénzkidobás a gyártónak). Illetve vannak nagyon elszánt emberkék akik újabb firmware-ket gyúrnak régebbi telefonokra (CyanogenMod, LineageOS), amik valamiben plusszt tudnak adni, de sokszor más funkciók, vagy stabilitás rovására. Ilyent általában nagyon elterjedt telefonokra készítenek, mert egy nevesincs gyártó telefonjára nem lenne érdemes.
(#) lelkes amatőr válasza KBal76 hozzászólására (») Feb 15, 2022 /
 
Idézet:
„Tehát a hátulján van egy Samsung felirat”

Nem, egy szóval se mondtam, hogy van rajta felirat, sőt: semmi azonosító sincs rajta.
Ami a txt-ben van, azt egy programmal olvastam ki a telefonból.
Az eredeti kérdésemre: belenyugszom, hogy nem oldható meg, ennek ellenére hiányzik.
(#) uniman válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Feb 15, 2022 /
 
Bővebben: Link...4.2.2 Androiddal.
(#) sector99 hozzászólása Feb 22, 2022 /
 
Sziasztok !
Samsung Galaxy A12-vel kapcsolatos a kérdésem: hogyan lehet úgy beállítani az értesítéseket (hívás, sms, Messenger stb.) hogy az addig a képernyőn maradjon, amíg meg nem nézzük (el nem olvassuk) ?
(#) Travolta válasza sector99 hozzászólására (») Feb 22, 2022 /
 
Szia!
Nem tudom melyik OP fut rajta, de Note 20 Ultra, Android12-őn Beállítások-Értesítések.
Ha jól értelmezem
Következő: »»   49 / 58
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem