Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC építése házi alkatrészekből az alapoktól
Lapozás: OK   360 / 371
(#) KKobra válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 18, 2022 /
 
Gyakorlatilag soha sem használom a gép alaphelyzetét. A munkaasztalra helyezett munkadarab home helyzetét első lépésben kázzel a továbbiakban a programból érem el.
(#) dB_Thunder válasza KKobra hozzászólására (») Feb 18, 2022 /
 

Tehát veszel egy érintőt a forgácsolni szánt anyag egyik sarkán manuálisan, és azután indítod a maró programot..
(#) KKobra válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 18, 2022 /
 
Igy van. Vannak végállás kapcsolók hogy ne szaladjon túl ha elírok valamt
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2022
(#) dB_Thunder hozzászólása Feb 23, 2022 /
 
Lett egy lézergravírozóm, úgyhogy már én is a CNC tulajok közé tartozom!
Az a gondolat kapott el, hogy ennél a gravírozónál tengelyek mozgatását bordásszíj "cibálással" oldották meg. Vajon ez mennyire tud pontos lenni egy nagyobb gépnél, ahol azért akadnak erők is??

L_grav.png
    
(#) dB_Thunder válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 23, 2022 /
 
Illetve ez! az omega hajtást megcsinálták láncos verzióban is, az biztos kevésbé rugózik...
(#) KKobra válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 23, 2022 /
 
Lézerre jó Tizedes pontosságot ne várj tőle
(#) KKobra hozzászólása Feb 28, 2022 /
 
El számítottam magam vettem egy erős lézert 40w.
Illetve 5w a leaser. A CNC vezérlőm TTL és a leaser pwm-es van valami egyszerű megoldás? Vagy bennem kell egy másik vezérlőt? Csak ez akkor megint 1 hónap mire megjön.
(#) dB_Thunder válasza KKobra hozzászólására (») Feb 28, 2022 /
 
Idézet:
„El számítottam magam vettem egy erős lézert 40w.”


Mit vettél, hol vetted?

Kicsit pontosíthatnál! Vezérlőd, lézered típusa??
TTL= Transistor-Transistor Logic, ez elviekben csak ki be kapcsolgat, nem tud fényerőt
PWM = pulse width modulation, ez tud fényerőt is.

Vezérlő firmware csere?
(#) JZoli válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 28, 2022 /
 
Ezek általában TTL szintű PWM jellel vezérelhetőek. Az az ha a vezérlőbemenetén magas szint van, akkor megy a lézer, ha alacsony nem megy. Így a kitöltéssel lehet szabályozni az "effektív" teljesítményüket. Ezt alapból majdnem minden hozzá való vezérlő tudja.
A mellékletbe egy provizórikus rajz a megértéshez. A kép a netről való
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2022
(#) KKobra válasza JZoli hozzászólására (») Feb 28, 2022 /
 
Nem az elv a problémám. Azt valamennyire értem úgyhiszem.
Adott egy CNC veérlő panel amin van TTL kimenet. Sajnos nincs pontos doksim hozzá.
Lefotózóm hátha ismered.Ez pedig a leaser
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2022
(#) dB_Thunder válasza KKobra hozzászólására (») Feb 28, 2022 /
 
Valamelyik GRBL panel a vezérlőd! Azokat kellene átnézni, hogy melyikre hasonlít leginkább, és megnézni a kapcsolását, felhasználói leírását!
Az a relé mit kapcsol a panelon?

Ilyen lézereket nézegettem én is, kíváncsi leszek az élettartamra!

Közbe meg is lett! Elvileg tudja a PWM-et is...

https://www.u-buy.ch/en/catalog/product/view/id/10259654/s/sainsmar...r-grbl
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2022
(#) KKobra válasza KKobra hozzászólására (») Feb 28, 2022 /
 
Nézegetem a képet. Lehet hogy nem is TTL a kimenet? Az 1,5W leaser amim eddig is volt TTl jellel vezérelhető. A leaser modulon rajta a vezérlő és csak a TTL jelet kapja a CNC vezérlőről a 12V külön tápról.
(#) KKobra válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 28, 2022 /
 
Az a szép nagy relé? A maró motort (spindlit) kapcsolgatja.
Elvileg! Elvileg lehetséges az időutazás is. Látom a jumpert is (5-12V).ami azt jelenti a kimenet 5-12V köött kacsolható. De etttől még korántsem vagyok megyőzödve arrol hogy PWM jel. Ránézek szkóppal ha kijutok a műhelybe.
(#) dB_Thunder válasza KKobra hozzászólására (») Feb 28, 2022 /
 
Lehet hogy valamelyik beállításban ezt meg lehet neki mondani, hogy mi legyen!
(#) KKobra válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 28, 2022 /
 
"Kérdés: Működni fog ez 3 tűs lézerrel?

Válasz: Igen, a ventilátor port pozitív és negatív oldalát használja a lézer táplálására, majd két vezetéket kell kötni a ttl porton a lézer 1 ttl/pwm vezetékéig."

Ez a válasz elég bizalomdermesztő! Ez a mókólás kategória. Most akkor ad ki PWM jelet vagy nem?
A leaser 5V PWm jelet kér
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2022
(#) dB_Thunder válasza KKobra hozzászólására (») Feb 28, 2022 /
 
Arduino, GRBL mókolásra született!

Minden másra ott vannak a csilliáros gyári gépek!
(#) mex válasza KKobra hozzászólására (») Feb 28, 2022 /
 
Az a 40W nem tudom honnan jött, (sima pofátlan marketingfogás) mert a felvett teljesítményigényére ezt írja:
Idézet:
„Input voltage: 12V 2.5A”
(#) dB_Thunder válasza mex hozzászólására (») Feb 28, 2022 /
 
Az... ez még felvettben is csak 30 watta...
(#) KKobra válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 28, 2022 / 1
 
A 30W is parasztvakítás Csak a lairatban írja hogy a leaser 5W. Ezeknél a moduloknál az eltérés talán a lencsékben lehet. Irtam a pontosságról fentebb. Ime egy nyák részlet nálam ez ilyen lett. Így néz ki a gép
(#) dB_Thunder válasza KKobra hozzászólására (») Feb 28, 2022 /
 
Mérj majd egy áramot teljes teljesítménynél!
(#) KKobra válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 1, 2022 /
 
Én kiderítettem a panelon lévő kimenet TTL.
Ebből nem lessz PWM kimenet. Legalábbis eddig úgytűnik.
(#) dB_Thunder válasza KKobra hozzászólására (») Márc 1, 2022 /
 
Én nem adnám fel!
A TTL szabványos feszültség szinteket jelent logikai áramkörnél, megmondja mi lehet a nulla, mi az 1.
A PWM pedig egy információ, adat formátum.

Nem tudom milyen progit használsz, de pl. a LaserGRBL tudja állítani a lézer erősségét, amit megcsinálhatsz külön nyomógombént!
Lásd példának a Fókusz, és Blink gombokat!
Így csinálhatsz 50% 100% (akármekkora %) gombokat, szkóppal meg tudod ellenőrizni mi jön ki a TTL kimeneten!!

Tovább mélyedve a technikába, meg lehet nézni hogy a uC melyik lábáról jön a TTL jel, ha arra lehet konfigurálni a uC belső PWM modulját, akkor firmware cserével, módosítással biztos lehet rá PWM-et csinálni!!
(#) benjami válasza KKobra hozzászólására (») Márc 1, 2022 /
 
A kettő nem kizáró ok. A TTL a jelszintre vonatkozik (5V táp esetén a logikai 0=0.8V alatti feszültség, logikai 1=2V feletti feszültség, néhány mA terhelhetőség). A PWM meg az időbeli lefolyására (azaz, hogy impulzusszélesség modulációval lehet motor, lézer stb. teljesítményét vezérelni). Az atmega chip-et tartalmazó GRBL panelok általában tudnak PWM kimenetet.
(#) KKobra válasza benjami hozzászólására (») Márc 1, 2022 /
 
Ki fog derülni hamarosan. Sajnos a le-fel mozgást (Z) tengely és a spindli felfüggesztés teljesen egyéni megoldás. Spindli mtor átmérője 45mm a leaser 40x40mm.Így nem tudom a motor helyére betenni a leasert. Következik egy kis barkácsolás. Ha fizikailag a helyére kerül jöhet az elektronika összekötése..
Meglátásom szerint a próba simán a TTL kimenetre kötöm a PWM jelvezetékét. Mint a kissebb teljesítményű lézer esetében. Csak a külön táp miatt aggódom ne hogy valami más kerüljön a PWM jelvezetékre. Nem volna jó tönkretenni a leasert!
(#) Sinike válasza KKobra hozzászólására (») Márc 2, 2022 /
 
A PWM az modulációt jelent. A TTL pedig egy 5V szintet. A lézered leírásában az van, hogy TTL szintű PWM jellel lehet vezérelni.
Tehát ha stabil 5V-ot is kap a lézered PWM lába, az csak azt jelenti, hogy 100%-os teljesítményen fog dolgozni, DE nem megy tönkre. Csak az ne legyen több, mint 5V (effektív sem!)
A PWM-et a program állítja elő. Némely programban még azt is lehet állítani, hogy milyen frekvencia legyen.
Aztán a kimeneti teljesítmény 0-100% jelenti azt, hogy milyen erős legyen a sugár - és ez fogja a moduláció kitöltöttségét bfolyásolni.
(#) KKobra válasza Sinike hozzászólására (») Márc 2, 2022 /
 
Tudom hogyan vezérel az elvet azthiszem értem. A külön táp miatt aggódom. A CNC vezérlő kap 12V. A külön táp a leaserhez másik táprol 12V és a két táp GND je közös kell legyen.
Na ez a része kissé homályos. Csak egy gázszerelő vagyok az elektronika nem az erősségem.
(#) dB_Thunder válasza KKobra hozzászólására (») Márc 2, 2022 /
 
Egyetlen 12V tápról járasd az egészet! Akár számítógép tápról...
(#) KKobra válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 2, 2022 /
 
Az ötlet nem rosz kár hogy a pc táp nem tud többet 3-5-12V. A spindlinek 36V kéne. Majd megmókolom lagaláb 24V kivehető a pc tápbol
(#) KKobra válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 3, 2022 /
 
Sikerült átvariálni a spindli felfüggesztést hogy a egy mozdulattal át lehet tenni lézerre.
Következő: »»   360 / 371
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem