Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   267 / 292
(#) proba válasza razorbenke92 hozzászólására (») Feb 26, 2022 /
 
Azt nem tudom a panelen az a jelfogó mi célt szolgál, akár annak az érintője is lehet kontakthibás.
(#) razorbenke92 válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 27, 2022 /
 
No, egy érdekes update:
- Kiforrasztottam a kérdéses SMD-t a túlfesz miatt cserélt panelon, hogy bemérjem ESR mérővel (a mellette lévő diódák elvitték a mérést)
~1300pF-ot mértem. A videóban amit korábban linkeltem 22nF-ot raktak fel. Nekem 50V-os 10nF volt itthon, felraktam tornyozva kettőt. Elvileg a gázszelep 24V-os, így elégnek tartottam az 50V-ot, de szóljatok, ha hibáztam!
Reggel megint képtelen volt elindulni a kazán többszöri resetre is, így gyorsan kicseréltem.
A tuningolt panel röccre indította a kazánt, és a régi beállítása 35 fokos előremenőt engedett, amit tudott tartani leszakadás nélkül.
Aztán kínoztam mindenféle nyakatekert beállítással, és egyszer fordult elő, hogy "nincs láng" hibára futott, de akkor hallottam, hogy valóban nem volt láng (leszedett takarólemez mellett simán hallani mindent a szikra pattogásától a gázszelepen keresztül a láng búgásáig) Futtattam egy kalibrációt, és most várunk.

Persze ez nem feltétlenül fontos még, mert a régi panel pl. tegnapelőtt az egész napot reset nélkül vitte végig. Szóval hosszabb távon fog kiderülni mi van.

De valami most azonnal kiderült:
A kiszerelt - reggel üzemképtelen - panelon be akartam mérni azt az smd kondit, már csak összehasonlításképp. Ahogy újraolvadt a forrasz, azonnal felállt a kondi sírkőbe. Na mondom ez baj, ezekszerint nem volt rendesen leforradva a másik oldala. De nem, még ennél is rosszabb. Lásd csatolt kép, a kerámiakondi el volt pattanva.
Biztos, hogy nem én voltam, illetve ha igen, akkor az a minimális erőhatás tehette amíg kivettem a mellette lévő foglalatból a kábelt.

Szóval ez egy lehetséges ok, de még vizsgálódom.

proba: Rendelek ilyen Omron relét, jogos felvetés.
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2022
(#) blasz válasza razorbenke92 hozzászólására (») Feb 27, 2022 /
 
Csak azt tudom mondani hogy szurkolok neked és Amerikában már rég beperelték volna a céget a hibás konstrukcióért.Ilyen ócska hanyagul összerakott alkatrészekkel kell nekünk baromi drágán eszközöket venni.Kazán vagy más tök mindegy. Nekem Sanuier Duval kl.50 kazánom van,igaz csak fütésre,de 12 év alatt 1x cseréltem rajta 2db fólia kondit,elvesztették a kapacitásukat.Cserélni akartam a kazánt de fogalmam sincs hogy milyen típust kellene választanom,mert én is tartok a sorozatos meghibásodásoktól.
(#) Inhouse válasza razorbenke92 hozzászólására (») Feb 28, 2022 /
 
Azért azt nem ártana megnézni, hogy hova kapcsolódik és milyen feszültséget kap ez a kondenzátor. Én nem olvastam erről, hogy ez a relé behúzójára menne, illetve értelme sem sok lenne egy ilyen DC relére 22nF-ot tenni, de még kevesebb gondot okozna a hiánya.
(#) razorbenke92 válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 28, 2022 /
 
A mellette lévő fehér csatlakozóval van egy huzalozáson a nyákon.
Ez a csatlakozó minden további nélkül megy az SGV100 gázszelepre, amire az van írva, hogy 24V.

Hogy mi miatt kellhet azt nem tudom, mert nem ismerem az ilyen szelepek működését, de nem lehet, hogy PWM modulált a nyitásuk? És a PWM kis kitöltésnél nem tudja nyitvatartani a gázszelepet, ha nincs egy puffertag? Ezzel okozva a tapasztalt jelenséget, hogy kis teljesítményen nem képes tartani/gyújtani a lángot?
A gázszelep felépítését nézve két tekercs van benne, de az Omron relé csak egy NO kontakttal rendelkezik. Az egyik tekercs engedné a nyitást a másik pedig modulálna?

(a tuningolt panel hibanaplójába semmi nem került a csere óta. Még egy apró botlása sem volt azóta, ami már mindenképp jelent valamit. A korábbi panel, még ha ment is reset nélkül, akkor is csa 2.-3. alkalomra tudott gyújtani, és el-el dobta a már égő lángot)
(#) Inhouse válasza razorbenke92 hozzászólására (») Feb 28, 2022 /
 
Sajnos nem tudom. De így már oké a feszültség. A videóban nem emiatt raktak 275V-ost helyette. Már csak a korábbi sorstársaid paneljeinek kellene sorra kerülniük.
(#) bundibacsi válasza razorbenke92 hozzászólására (») Feb 28, 2022 /
 
Szerintem, mielőtt jónak tekintjük várni kell pár hetet. A külső hőmérséklettől is függ a hibajelenség általában. Mínuszokban sokkal gyakrabban fordul elő. Illetve nekem is volt olyan, hogy boldog voltam mert 1 hete hiba nélkül ment, majd ismét lerogyott.
(#) lipovari hozzászólása Márc 1, 2022 /
 
Szeretnék segítséget kérni a Junkers ZWSE24/28 MFA kazánnal kapcsolatban.

A hibajelenség : rendszertelenül megáll , ilyenkor 3 rövidet egy hosszabbat villog a LED.
A füstgázérzékelő NTC cserélve lett. A kémény ellenőrizve, tisztítva. A panel A-Z-ig átforrasztva.

Köszi a segítséget.
(#) VIM válasza lipovari hozzászólására (») Márc 3, 2022 /
 
Szia! EZT olvastad már, hogy ezek közül mi lehet a probléma?
(#) bundibacsi válasza razorbenke92 hozzászólására (») Márc 3, 2022 1 /
 
Még mindig hibamentes?
(#) razorbenke92 válasza bundibacsi hozzászólására (») Márc 3, 2022 / 1
 
Továbbra is. Még csak eseti botlása sem volt a hibanapló alapján.

A következő lépés, hogy visszaszerelem valamikor azt, amit kicseréltem a mostanira. Egyelőre tesztként csak a már említett kondit cserélem rajta, aztán meglátom, hogy mit produkál, és jelentkezem.
(#) bundibacsi válasza razorbenke92 hozzászólására (») Márc 3, 2022 /
 
Remek hír, voltak mínuszok.
(#) madaraszbela hozzászólása Márc 6, 2022 /
 
Sziasztok!

Tudna nekem segíteni valaki régi FÉG kazánnal kapcsolatban?
Begyújtanám az őrlángot, de amint elengedem a (gáz)gyújtó gombot elalszik az őrláng.
Sejtésem szerint vagy a hő érzékelő, vagy a behúzó mágnesszelep lehet a gond.
Hogyan tudom letesztelni, hogy melyik a rossz?
Esetleg lehet más is rossz ezzel a problémával?
(#) toro válasza madaraszbela hozzászólására (») Márc 6, 2022 /
 
Vedd ki a gyújtólángcsövét fújd ki a port, rakd vissza s jó lesz.
Természetesen fenn állhat a termoelem-, mágnes és a sztemko (hőmérséklet korlátozó) hibája is.
(#) madaraszbela válasza toro hozzászólására (») Márc 7, 2022 /
 
Szia.
Köszönöm.
Az őrláng nem túl nagy, de pont a thermoelemre megy, és izzik a thermoelem.
(#) uniman válasza madaraszbela hozzászólására (») Márc 7, 2022 /
 
Az baj, ha izzik! Akkor szétéghetett...(ezt a legolcsóbb cserélni.)
Legalább 100mA áramot kéne mérni...
A mágnestekercs ellenállása pedig ohmmérővel mérhető. Az is tönkremet (Alu/ CU hegesztés)
Persze a FÉG kazán típusát is megadhatnád...
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2022
(#) Gafly válasza uniman hozzászólására (») Márc 7, 2022 /
 
Meg kontakthiba is lehet (kis feszültség, nagy áram).
(#) madaraszbela válasza uniman hozzászólására (») Márc 8, 2022 /
 
Köszönöm a segítséget, a termoelem volt a hibás.
(C24-es a kazán típusa)

Ezek szerint csak kicsit érje a láng a termoelemet, mert különben kiég?
(#) BRUT válasza jpuskas99 hozzászólására (») Márc 8, 2022 /
 
Sajnos a kazán még mindig nem működik megfelelően.
Egy érdekes jelenségre figyeltem fel.
Nem látom a kéményemen keresztül távozó égésterméket.
Amikor jól müködött ,hüvösebb időben szépen füstölgött a kémény.
Gondolom annyira tökéletes az égés nem lehet,hogy szinte láthatlan lenne .
Még a vizpára sem látszik.
Létezhet,hogy nem jó a füstelvezetés?
Akár egy darázsfészek is lehet benne?
Ez csak úgy eszembe jutott.
(#) Teaway válasza madaraszbela hozzászólására (») Márc 9, 2022 /
 
Ne a láng hegye érje (mert az a legforróbb), inkább a közepe-alja. Nem kell izzania.
(#) jpuskas99 válasza BRUT hozzászólására (») Márc 9, 2022 /
 
Jól gondolod. Szerintem a füstöt vagy párát bármikor látni kellene. Van benne füstgázoldali elszívó ventilátor és hozzá egy presszosztát a füstgázoldalon? (A NET-en nincs sok leírás róla, a szerkezetéről, de ez egy olaszok által Törökországban gyártott kazán lehet?)
(#) BRUT válasza jpuskas99 hozzászólására (») Márc 9, 2022 /
 
Ez egy szinte teljesen Vaillant tipusu kazán amit csehek gyártanak.
Turbo kéményes,vagyis egy ventillatorral ,preszosztáttal felszerelt kazán.
Ha nem jó a kéményrendszer,akkor vacakolhat a preszostát .
(#) szili83 hozzászólása Márc 11, 2022 /
 
Baxi Main 24Fi a képen látható helyen szivárog, az a fekete kupak a keringető mögött. Ezzel mit lehet csinálni, milyen része ez a kazánnak?
(#) vision61 válasza szili83 hozzászólására (») Márc 11, 2022 / 1
 
Automata légtelenítő.
(#) szili83 válasza vision61 hozzászólására (») Márc 11, 2022 /
 
Köszi, azt mennyire bonyolult cserélni, vagy lehet vele valamit kezdeni, hogy ne csöpögjön a cserén kívűl?
(#) jpuskas99 válasza BRUT hozzászólására (») Márc 11, 2022 /
 
Igen, lehet a presszosztát hibája, de olyankor más a jelenség, pld. a kazán először hidegen még indul, de a következő indulásnál (meleg a rendszer) már nem akar indulni. A presszosztát ideiglenes (de csak ideiglenes a próba ideje alatt) rövidre zárásával tudnád tesztelni a rendszert.
Még meg kellene figyelned, hogy az általad említett piros lámpa villogása mikor történik a kazán üzeme közben.
(#) jpuskas99 válasza szili83 hozzászólására (») Márc 11, 2022 /
 
Jobb lenne cserélni. Ilyen, vagy hasonló van benne?
https://www.fokabt.hu/BAXI-automata-legtelenito-CALEFFI-JJJ00607290
A cseréjéhez a kazán belső fűtési kört kell leüríteni, mint ahogyan a TÁT felpumpálását csinálnád.
(#) szili83 válasza jpuskas99 hozzászólására (») Márc 12, 2022 /
 
Igen ilyen van benne.
(#) VIM válasza szili83 hozzászólására (») Márc 12, 2022 /
 
Szia! Ha bevállalsz egy a már említett vízleeresztést és még nem vettél másik légtelenítőt, megpróbálhatod a vízköveset kitekerni és vízkőoldóban vagy 20%-os ecetben kiáztatni, leáztatni a felületére kirakódott kőrózsákat. Ha kitekered a szivattyúból a belsejét akkor az egészet bele lehet tenni az áztató folyadékba (fogkefe, körömkefe használható). Szerintem ha leoldódik a vízkő és vissza teszed a helyére, nem lesz vele probléma, mert az miatt csöpög, hogy a vízkő kirakódás miatt nem tud már visszazárni a szelep.
(#) BRUT válasza jpuskas99 hozzászólására (») Márc 13, 2022 /
 
Pontosan ez a helyzet.
Hideg inditáskor minden rendben van. Minden probléma nélkül indul a fütés.
Miután már felmelegedett a rendszer,és azt követöen ujra indul a kazán,(mivel a szobatermosztát még nem kapcsolt ki,csak a kazán vizhömérséklet termosztátja kapcsolgat) akkor jelentkezik a hiba.
Következő: »»   267 / 292
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem