Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC építése házi alkatrészekből az alapoktól
Lapozás: OK   361 / 371
(#) dB_Thunder válasza KKobra hozzászólására (») Márc 3, 2022 /
 
(#) KKobra hozzászólása Márc 5, 2022 /
 
Elektromosan is bekötöttem a leasert. Nem túl biztatóak az eredmények.
A leaser megkapja a 12V hűtés indul. Ha a leaser pwm ágát csatlakoztatom a CNC vezérlő TTl kimenetéhez csak a kimenet + ágát a leaser pwm csatlakozójára elindul a leaser. Igaz elég kicsi teljesítménnyel. Ha kiadom a parancsot hogy gravírozzon egy valamit elindul a gravírozás nagyon minimális mértékben váltoik is a teljesítménye de szinte jelentéktelen. A leaser leírásában 0,5V-12V 1kHz a pwm jel. Megmértem a TTl kimenetet voltmérővel 2,7V és 0V között változik szkóppal nézve Sima négyszögjel.
Ja a leaser és a vezérlő igyan azt a tápot kapja (PC táp)
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2022
(#) KKobra hozzászólása Márc 5, 2022 /
 
Megmértem a leaser áramfelvételét 600mA és nem változik semmit
(#) dB_Thunder válasza KKobra hozzászólására (») Márc 5, 2022 /
 
Lézer PWM bemenetét kösd fix 5 voltra!
Ekkor teljes teljesítménnyel kell mennie!

Már kérdeztem, de nem jött válasz: milyen progit használsz??
(#) KKobra válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 5, 2022 /
 
leaser grbl Miért 5V
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2022
(#) dB_Thunder válasza KKobra hozzászólására (») Márc 5, 2022 /
 
Mert az egy 100% PWM jel !
Ha ezzel nem pörzsöl akkor gond van a lézerrel.

Ha pörzsöl, akkor GRBL beállításokat kell megnézni.
(#) KKobra válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 5, 2022 /
 
Oké! De ezzel még nem vok kint a vízből! Használni szeretném a lézert nem csak égetni vele.
Magyarul valahogy vezérelnem kell. Ki-be kapcsolgatni minimum és akkor sem vagyok sokkal előrébb mert a teljesítményt is a programbol kell állítanom hogy képet tudjak gravírozni
(#) dB_Thunder válasza KKobra hozzászólására (») Márc 5, 2022 /
 
Idézet:
„De ezzel még nem vok kint a vízből!”

Tényleg nem! De legalább már úsznál a part felé!!

Nekem meg most készül a WiFis kapcsolat a lézergravírozómmal...
Persze tök szívás az egész: mire belegyűrtem az EPS-be a programot, mire csináltam neki 3,2Voltot.. most meg kiderült, hogy a nyomorult alaplap nem csinál 5V-ot az Arduinonak, ha csak a 12V megy bele..Miért is kellene neki csinálnia hisz eddig az USB kábelről megkapta, más lehetőség nem is volt.
Már látom, kell csinálnom egy normális GRBL alaplapot! Ez lesz a gravinak a legelső valós melója!
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2022
(#) KKobra hozzászólása Márc 5, 2022 /
 
Maximálisan el vagyok szomorodva! Van egy olyan lapom ami teljesen jó maráshoz! Van egy lézerem amit nem lehet vele vezérelni! Kénytelen vagyok másik CNC vezérlést venni hogy a lézert használni tudjam. Nagyszerű!!
(#) dB_Thunder válasza KKobra hozzászólására (») Márc 5, 2022 /
 
Aztán nehogy úgy járjál, hogy megveszed az új lapot és az is ugyanezt fogja csinálni...
(#) KKobra válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 5, 2022 /
 
(#) csatti2 válasza KKobra hozzászólására (») Márc 6, 2022 /
 
Ha jól látom ezen egy ATMega328P van, az simán tud 5V TTL PWM jelet kiadni. Majdnem biztos vagyok benne, hogy egy PWM képes kimenetet kötöttek a lézer kimenetére. Ha GRBL fut rajta, akkor pedig az "S" tengellyel szokták a PWM-et vezérelni (lézer intenzitás).
(#) csatti2 válasza KKobra hozzászólására (») Márc 6, 2022 /
 
A PWM jel négyszögjelre hasonlít, de itt szabályozzák a kitöltési tényezőt. Bővebben: Link
(#) dB_Thunder válasza KKobra hozzászólására (») Márc 6, 2022 /
 
Helyedben nem vennék rá kobramérget, hogy ez az új lap megoldja a problémádat!
Ráadásul minden integrált rajta, ha megdöglik a motormeghajtás, ki fogja azt kicserélni?
(#) dB_Thunder hozzászólása Márc 6, 2022 / 1
 
Én közben csak kievickéltem a partra!
Mostantól WiFi-n is tudok csatlakozni a lézergravírozó gépemhez!
Be kellett drótoznom a panelra, egy EPS-01 kommunikációs modult, annak csinálni 3.3V körüli tápot, az Arduino Nanonak meg egy 5V tápot. LEÍRÁS ITT
(#) Pali79 válasza KKobra hozzászólására (») Márc 6, 2022 /
 
Egy sima 555-ös generátor kapcsolással le tudod tesztelni a lézert. Ezek nem olyan bonyolult dolgok, nem kell túlgondolni. Nekem évek óta működik egy ardu uno+ cnc shield páros. Megy róla maró is és lézer is.
(#) Sinike válasza KKobra hozzászólására (») Márc 6, 2022 /
 
Idézet:
„A leaser leírásában 0,5V-12V 1kHz a pwm jel.”

Nos, a lézer leírása zagyva...
Több helyen ezt írják: " Support 5V PWM modulation".
Aztán egy képen ez van: "PWM (0/5~12V, 0~1kHz)
- A 0/5 az nem 0,5!
- a ~ jel nem '-tól' jel! - De akkor mit jelent?

Próbáld ki dB_Thunder hardveres és csatti2 szoftveres javaslatait, hogy előrébb legyünk...
(#) KKobra válasza Sinike hozzászólására (») Márc 6, 2022 /
 
Nem értem! Mit próbáljak milyen csatit? Jó vastag leírás volt a leaser mellett a dobozba!!
Egy darab nagy semmi! Csak a leaser!
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2022
(#) dB_Thunder válasza KKobra hozzászólására (») Márc 6, 2022 /
 
Kkobra!

Te külföldi magyar vagy, vagy már az idegtől nem látsz??
Eddig bármit írtunk arra, csak nagy unszolásokra jött válasz, amit tanácsoltunk azt konkrétan le se sz@rtad. Mintha nem értenéd amit írunk!!
Most már második napja csak a hisztit olvashatjuk tőled, ha nem csinálod meg amit tanácsoltunk, hogy várod, hogy "kint legyél a vízből"??
Vehetsz másik lapot is azzal szinte biztosan ugyanez a gond lesz....
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2022
(#) bbalazs_ válasza KKobra hozzászólására (») Márc 6, 2022 /
 
Bocsánat, hogy közbeszólok, de a leaser az haszonbérlőt jelent angolul.
Az a spéci sugár az angolul laser, magyarul lézer.
(#) dB_Thunder válasza bbalazs_ hozzászólására (») Márc 6, 2022 /
 
Ebbe én bele sem mertem már kötni!!
(#) cua válasza bbalazs_ hozzászólására (») Márc 7, 2022 /
 
egesz pontosan a tulajt jelent, azaz aki berbe adja az ingatlant. Nem nagyon hasznaljak, legalabbis nem AU/NZ kornyeken
(#) Gafly válasza cua hozzászólására (») Márc 7, 2022 /
 
Hát igen, mert a "landlord" szerintem inkább a bevett.
(#) KKobra válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 7, 2022 /
 
Köszi a kioktatást! Azt tudom hogy a lézer amit vettem működik. Arra is rájöttem hogy tudom a lappal működtetni addig a pontig hogy a beállított értékkel gravírozzak vele. De egy szürke árnyalatos képet hogyan ha kézzel állíthatom az erősséget.
(#) dB_Thunder válasza KKobra hozzászólására (») Márc 7, 2022 /
 
Egészségedre!
Csak halkan jegyzem meg, hogy megint sikerült egy olyan hozzászólás szülnöd, melyben egyetlen általunk kér vizsgálat eredménye sem szerepel! Elleszünk így karácsonyig is...
(#) KKobra válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 7, 2022 /
 
Csak hogy képben legyél. Az hogy én nem tudom módositani a GRBLT attol még nem hülye vagyok bocs!
(#) dB_Thunder válasza KKobra hozzászólására (») Márc 7, 2022 /
 
Megint egy teljesen irreleváns hozzászólás...
Akkor lenné(n)k képben ha válaszolnál a feltett kérdésekre!
Pl: tudnánk mit kezdeni egy LaserGRBL beállítási mentéssel is, de gondolom ezt is teljesen feleslegesen kérem!?!

Van egy olyan vállalkozás, hogy Lézerfóka!! A weblapjukon feltüntettet összegért szívesen segítenek akár hétvégén is!

Leszögezem, hogy sem ebben a cégben, sem az eddig semmibe vett "tanácsaimban" nem volt üzleti érdekem! Magánemberként a magánidőmben próbálok segíteni, amiért csak a hisztidet kaptam viszonzásul.
(#) KKobra válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 7, 2022 /
 
Pont!
(#) KKobra hozzászólása Márc 7, 2022 /
 
A többi fórumtársnak. Valamikor régen a neten látott videókból kaptam kedved a CNC építéshez.
Megépítettem és minden felmerülö problémát sikerrel meg is oldottam. (Akkor még ezt az oldalt nem is ismertem) Véletlenül ide tévedtem! De sajnos néhány apró ötlettől eltekintve nem kaptam segítséget ami előre vitt volna igaz már akkor működött a CNC-m. Köszönöm "dB_Thunder" értékes segítségét!
Meg fogol oldani a jelenlegi gondjaimat is a lézerrel kapcsolatban. Fórumtársam "db" értékes hozzászólásai dacára. (Amiket mondott kipróbáltam semmilyen használható eredményre nem Jutottam)
Elnézéseteket kérem hogy itt voltam! Bocsi
(#) dB_Thunder válasza KKobra hozzászólására (») Márc 7, 2022 /
 
Idézet:
„kipróbáltam semmilyen használható eredményre nem Jutottam”

Mi se!
Ugyanis ahhoz le kellett volna írnod, a tapasztaltakat, hogy TOVÁBB mehessünk a megoldásban!

Sajnálom, hogy itt senki nem tudta kirakni a Rubik kockádat egyetlen csavarással!!
Jajj!! Minek írok én hasonlatokat....
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2022
Következő: »»   361 / 371
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem