Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   178 / 208
(#) antiktelefon válasza szs hozzászólására (») Feb 13, 2022 / 1
 
Kicserélem neked én is, nem egy nagy szám, ha van ic és erre jársz ugorj be. Ma már érdemes hot airt tartani otthon, szinte mindenben van gnd pades smd... (nyelvészeket ma sem kérek, köszi)
(#) Remci válasza szs hozzászólására (») Feb 13, 2022 / 1
 
Oké,szívesen.
(#) szs válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 13, 2022 /
 
Köszönöm. A te segítséged is mindig jólesik.
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2022
(#) szs válasza uniman hozzászólására (») Feb 17, 2022 / 1
 
Köszönöm a tanácsot, a megerősítést. Megérkezett a t-con, kicseréltem, működik a tv. Kidobott TV-be bontott t-con, jó párosítás ez
Kérdésem még az, hogy keressek még hibát, ami okozhatta, vagy ez csak a tizenéves eszköz tulajdonsága, vegyem ennél is tudomásul (mint más öreg dolgoknál), hogy bármi elromolhat már rajta-csak úgy...
(#) uniman válasza szs hozzászólására (») Feb 18, 2022 /
 
Szivesen...(bár nem nagyon értek ezekhez)
Igaz, a mostani TV-mben is ezt a gamma korrektor IC-t kellett cserélni (1e Ft), persze azt egy ismerősöm hajtotta végre.
A TV (LG 37" Full HD) egy gazdája által a szervizben "felejtett" készülék volt (akkor már 10 éves!).
Azóta, kb. 4-5 éve hibátlanul működik napi sok órában!
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2022
(#) mraulajos hozzászólása Feb 19, 2022 /
 
Hali!
Egyik munkatársamnak pofára esett a képen látható tip. TV-je. Összetört a képernyő/kijelző. Ha tudnátok valahol, valakinek, komplett kijelzőt. Ki tudná cserélni. Van rálátása.
(#) szs válasza mraulajos hozzászólására (») Feb 19, 2022 /
 
Annyira szét kéne szedni (azaz levenni a hátlapot) hogy lássátok a képernýő lemezén a matricát. (Valószínű, VES kezdetű lesz, mert az Oriont is ott csinálják). És akkor
itt
hátha találtok.
El kell ugyan autózni Zegerszegre, de hátha van fuvaros vagy egyéb országjáró ismerős...
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2022
(#) deebo válasza mraulajos hozzászólására (») Feb 19, 2022 /
 
Kár ezt erőltetni, ha találsz is hozzá kijelzőt, drága lesz és bármikor megdögölhet benne bármi más is. Forintot nem érdemes rákölteni.
(#) mraulajos hozzászólása Feb 19, 2022 /
 
Köszönöm a hozzászólásokat. Már, elállt tőle a tulaj is.
(#) Remci hozzászólása Feb 26, 2022 /
 
Sziasztok!

Lg 43UJ6307 tipusu LCD tv, a képeken látható hibát produkálja. Alap helyzetben középen egy vízszintes csík, majd kb egyforma időközönként a kép alsó része bevibrál. Mi okozhatja ezt? Találkozott már ilyen hibával valaki? 2017-es a Tv.
(#) kadarist válasza Remci hozzászólására (») Feb 26, 2022 /
 
Szia!
Kijelző hiba, nem lehet javítani.
(#) soos csaba hozzászólása Feb 26, 2022 /
 
Sziasztok!

Van nálam egy TV aminek az a hibája hogy nem bootol be az android, ahogy a csatolt képen is látszik, csak forognak a (logók) körök a képernyőn, és nem lehet csinálni semmit a tévével.

A tévé neve- VOSION VTTV AND32
A main board modellje P75-2841V 6.0, a képernyő modellje pedig V320 BJ6 Q01 C1

Leltem egy oldalt ahonnan le lehet tölteni több típusú Firmware-t ehhez a main board modellhez, csak pontosan azt nem tudom melyik lenne nekem a megfelelő, ugyan is próbából le töltöttem az első File-t a gépemre, le formáztam egy USB Stick-et (16 Gigabite) Fat32-vel ahogy kell, és csak a file maradt a stick-en, ezután be tettem a stick-et a TV-be, a tévének POWER gombját folyamatosan nyomva tartottam addig amíg a piros stand-by led el nem kezdett villogni, ekkor a tévének a képernyőjének a háttér világítása be kapcsol ugyan, de a képernyőn nem jelenik meg semmi, a stick-en lévő kis led egy ideig elkezd villogni (mintha olvasná) aztán abba hagyja az olvasást.

Van valakinek valami ötlete hogy mit rontottam el, és melyik Firmware-t kellene le töltsem?.

Firmware link- Bővebben: Link
(#) Remci válasza kadarist hozzászólására (») Feb 26, 2022 /
 
Szia!
Ez biztos? Tehát akkor kuka?
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2022
(#) kadarist válasza Remci hozzászólására (») Feb 26, 2022 /
 
A vízszintes irányú törések, szellemképek, csíkok, egyebek általában panelhibát jelentenek.
(#) Remci válasza kadarist hozzászólására (») Feb 26, 2022 /
 
Értem,köszi. Gondolom egy belevaló kijelző nem olcsó, hacsak nem találok egy bontottat. Bár annak kicsi az esélye.
(#) uniman válasza soos csaba hozzászólására (») Feb 27, 2022 /
 
VOSION !?
Lehet te ezt érted...
A linkeden csak Akai firmware van 1366 x 768 felbontáshoz!
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2022
(#) Chipmunk1960 hozzászólása Feb 27, 2022 /
 
Hello, Kérdeztem már, csak akkor nem tudtam képet csatolni, Hogyan lehet kicserélni a 2 LED csíkot a képernyő alján? LG 55UH950V Super UHD TV-n?
(#) renegat1 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Feb 27, 2022 /
 
Szia!
Nem pont ugyanaz, de talán segít: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2022
(#) Chipmunk1960 válasza renegat1 hozzászólására (») Feb 28, 2022 /
 
Hálás köszönet! Ezt nem találtam, nem pont ilyen, de legalább eddig kárt nem csináltam. Ebben egy üveglapra vannak felragasztva az LCD és a diffusor lapok, valamint egy "L" alakú lemez a LED-csík mögött, gondolom ez a hőelvezetés miatt van ott.. Ezt nem mertem feszegetni, nehogy megrepedjen az üveg, vagy leszakadjon a ribbon szalag. Ezen a linken a 16. ábrán látszik az az acélos lemez, ami mögött a LED-csík van.
(#) soos csaba válasza uniman hozzászólására (») Márc 1, 2022 /
 
Hello!

Azon az oldalon amit be linkeltél se vagyok előrébb sajnos, ehhez a típushoz nem leltem még megfelelő firmware-t.

Ahogy el nézem az internetet nem csak nekem gyűlt meg a bajom ezzel a típussal, förtelmesen rossz android fut rajta...
(#) uniman válasza soos csaba hozzászólására (») Márc 1, 2022 / 1
 
Az Akai-t azért említettem, mert abban valószínűleg ugyanolyan felbontású LCD panel van, mint a tévédben (bár a típuszsámuk nem ismert)...mért nem azt töltötted bele? (Még megpróbálhatod!) Bár lehet kell majd hozzá egy Akai táv is, de legalább lesz egy működő TV-d. (De lehet rosszul gondolom...)
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2022
(#) renegat1 válasza soos csaba hozzászólására (») Márc 1, 2022 /
 
Szia!
Talán ez:Bővebben: Link
(#) proba válasza Remci hozzászólására (») Márc 1, 2022 / 1
 
Ha szeretsz játszani. ( kicsit érdekes, nem tudom működik-e , de pénzt nem kér...) Bővebben: Link
(#) uniman válasza renegat1 hozzászólására (») Márc 1, 2022 /
 
Utolsó mondatomat neke d is ajánlom figyelmdbe:Bővebben: Link
(#) Chipmunk1960 válasza uniman hozzászólására (») Márc 1, 2022 /
 
Hello, Ilyen papírcsíkot használtam már régebben is, más csatiknál, és bevált!
(#) szs hozzászólása Márc 1, 2022 /
 
Nahát, nagy várakozás közepette kérdeznék valamit.
A lenti képből mi derül ki? Olvastam ugyan olyanról, hogy ez is csak t-con hiba, de én még világító karikát is látok benne, és a jobb felső sarok sötét. Bekapcsoláskor (mielőtt HDMI-t dugtam bele) még vízszintes csíkok is volta. Szerintem odavan az egész képernyő.
(Nem is az a baj, a lábáért hoztam haza., mert a sikeresen megjavult 40-es Samunak még nincs lába, ennek meg ránézésre pont olyan volt. De az sem passzol.)
Sebaj, ha javíthatatlannak mondjátok ti is, mert a tápegységet és a mainboardot megmentem (vagy ha azt ítélnétek ludasnak, akkor azt nem), aztán ha valaki pont olyat keres, akkor tudok adni
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2022
(#) soos csaba válasza renegat1 hozzászólására (») Márc 1, 2022 /
 
Szia!
Ezt az oldalt láttam én is, csak sajnos azt nem tudom hogy innen most melyik lenne nekem a megfelelő?

Az elsőt ki próbáltam de nem kezdi el tölteni befele a szoftot, csak fekete marad a képernyő, és nem történik semmi.
(#) deexteer hozzászólása Márc 12, 2022 /
 
Sziasztok! Nem tv, de majdnem, van egy 3 lcd-s 1080p projektor panelem, betáp kábelek vannak rajta és egy 41 pines lvds kábel. Működhet tv panellal?
(#) kowi hozzászólása Márc 15, 2022 /
 
Sziasztok.
Találkozott már valaki olyan hibával hogy a tv bekapcsol bejön a monoszkóp majd fehér képernyő majd kék. És ezt ismétli. Nem reagál se távra se semmire. Tip: Orion LCD PIF 24-dled
(#) kadarist válasza kowi hozzászólására (») Márc 15, 2022 /
 
Szia!
A monoszkóp alatt az Orion logót érted?
Következő: »»   178 / 208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem