Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1625 / 1672
(#) Remci válasza llaczo hozzászólására (») Márc 20, 2022 /
 
Ez a kattogás még zenei alapnak is jó
(#) lazsi válasza llaczo hozzászólására (») Márc 20, 2022 /
 
Bistabil relékhez - egy megfelelően méretezett kondenzátor tökéletes lehet. (Esetleg még dióda kellhet hozzá...) Az értéke függ a relé ellenállásától, a meghúzási áramtól, a tápfeszültségtől, és a relé bekapcsolási idejétől. Biztosan van erre megfelelő képlet, de én kísérleteznék vele... Aminél már biztosan meghúz, annak venném a másfél szeresét.
(#) llaczo válasza lazsi hozzászólására (») Márc 20, 2022 /
 
Két fajta bistabil relét ismerek. Ahol az elekromágnes mozgat egy belső mechanikus kapcsolót. Lépcsőházakban használják. És ami tartósan mágnesezi a vasmagot. Azt hordhatod a zsebedben, behúzva marad amíg nem adsz neki elenpórusú áramot. Findertől láttam ilyet.
Lépcsőházas verzióval kisérleteztem régen. 4 relét köttem sorba. a 24 voltos verziónak nagyon nagy az áram igénye. 2 amperos tápom nyöszörgött.
Ha a fogyasztáson akarsz csökkenteni javaslom a 220 voltos AC reléket. Rendkívül kicsi az áram felvételük. 2 kilós ellenálláson keresztül is behúznak.
Szerintem ezt a témát itt léne folytatni.
(#) Josi777 válasza llaczo hozzászólására (») Márc 20, 2022 /
 
Köszi az óra linkjét, de én valójában a te relés órád költségére lettem volna kíváncsi. Az mennyibe került kb. ?
(#) nyomtatós válasza Josi777 hozzászólására (») Márc 20, 2022 /
 
Egy leselejtezett telefonközpontból (vagy kettőből) kitermelhető ennyi relé, itt a belefektetett munka/idő az, ami elképesztő
(#) llaczo válasza Josi777 hozzászólására (») Márc 20, 2022 /
 
300-400 euro
(#) Josi777 válasza nyomtatós hozzászólására (») Márc 20, 2022 /
 
Már bocs, de szerintem nem sok embernek van a sufnijában 1-2 leselejtezett telefonközpont A guglin is rákerestem és ott sem találtam ilyesmit, de lehet én írtam be rosszul valamit
(#) llaczo válasza Josi777 hozzászólására (») Márc 20, 2022 /
 
Azért néhány embernek beesik az ablakon egy kiszuperált telefonközpont működő relékkel. Link
Szerencsére alkotott belőle egy mesterművet.
(#) proli007 válasza llaczo hozzászólására (») Márc 20, 2022 /
 
Crossbar.. Mikor magyar országon bevezették, akkor volt a találmány épp 40 éves.
(#) Josi777 válasza llaczo hozzászólására (») Márc 20, 2022 /
 
Én telefonszerelőként is dolgoztam és nem volt szerencsém relékhez hozzájutni. Gyerekkoromban sikerült méh telepről guberálnom néhány darabot. Egyáltalán nem általános ilyen relékhez hozzájutni!
Amúgy meg az általad linkelt videón is látszik, hogy tipikusan telefon relés a cucc, mert a kijelzőn a váltás nem úgy történik, hogy x-ki, y-be, hanem y-be, x-ki
(#) llaczo válasza Josi777 hozzászólására (») Márc 20, 2022 /
 
Igazad van.
Ez a fickó 1 a millióbol.
Régi liftek vezérlésénél is voltak ilyen relék.
(#) nyomtatós válasza Josi777 hozzászólására (») Márc 20, 2022 /
 
Nem gondoltam, hogy ilyen kiváltságos vagyok... Ez a kupac egy leselejtezett Panasonicból van, valami ilyesmi volt, az előző cégnél az elektronikai hulladékból mentettem, de egy Vaterás zsákbamacskás panelesdobozból felismertem egy ilyen telefonközpontos panelt, csak az egyik volt benne, azon kék Takamishawa relék voltak.

SAM_4942.JPG
    
(#) llaczo válasza nyomtatós hozzászólására (») Márc 20, 2022 /
 
Akkor hajrá.
80 darab kell az órához meg kb 10 darab a kiegészítőknek
(#) nyomtatós válasza llaczo hozzászólására (») Márc 20, 2022 /
 
A központ arca ilyen volt, de nagyobb, két tömött sorban voltak rajta a telefoncsatik, nem találtam róla saját képet...
Na mindegy, én tranyós órát szeretnék, alkatrészeket már vettem (700-nál több tranyót bontani nem lehet, meg ezernél több egyforma ellenállást), és persze furatszerelten ugye, csak az ellenállás hozzá 8rugó volt
A paneltervezés nem lesz bonyolult, de házilag megcsinálni, és azt a többezer furatot ráhelyezni, na ehhez a lelki erőt még össze kell szednem Ezt építeném meg rendes maratott panelen.
(#) llaczo válasza nyomtatós hozzászólására (») Márc 20, 2022 /
 
Örömmel látom hogy nem csak én vagyok ilyen elvetemült.
Sok sikert meg kitartást hozzá.
Várjuk az eredményt.
(#) nyomtatós válasza llaczo hozzászólására (») Márc 20, 2022 /
 
Ez a relés annyira beteg, hogy felcsillant a szemem, nem találkoztam még ilyennel eddig.
Van flip-dot kijelzőm, annak mechanikus vezérlést álmodtam, hogy tényleg direktben azokat a pöttyöket vezérlem, ami kell, teljes primitívséggel, vagy nyákon megrajzolt vezérléssel, amin az érintkezősort húzom, vagy hengeren, amit csak körbe kéne forgatni, és hogy ne legyen brutális zajjal, egy plexidobozban lenne vákuumszivattyúval ritkított légtérben, persze neodínium mágneseken lebegtetve az egész belét, hogy ne legyen fizikai kontakt a ház közt, mert úgy az igazi
(#) llaczo válasza nyomtatós hozzászólására (») Márc 21, 2022 /
 
A vákum doboz macerás lehet talán még túlzás is.
neodínium mágnesek ha sikerül beállítani látványban ütős
Az ötlet magával vonja a többi kihívást, pl. tápellátás.
Nekem van 74 darab zöld színű ilyenem. Ötlet?
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2022
(#) nyomtatós válasza llaczo hozzászólására (») Márc 21, 2022 / 10
 
Ha percenként elkezd csörömpölni a flip-dot? Szerintem vihető, azért kell bele a szivattyú, hogy ha a csörömpölést akarom hallgatni, akkor csak kinyitom a szelepet, és aztán bármikor légteleníthető újra az egész A sarkoknál 3 oldalról mágnesekkel lebegtetés meg nem adja át a doboznak a rezonanciát, de ez távoli jövő...
Ha igazán elvetemült vagy (márpedig a relés óra bizonyítja), építesz egy ilyet
(#) llaczo válasza nyomtatós hozzászólására (») Márc 21, 2022 /
 
Kitűnő ötlet. Annyi kijelzőm van hogy még a másodperc is kijön.
(#) Egri Frédi válasza nyomtatós hozzászólására (») Márc 21, 2022 /
 
Ez már tényleg beteg ...
(#) Monster02 válasza nyomtatós hozzászólására (») Márc 21, 2022 /
 
Ez után építhető ??
(#) nyomtatós válasza Monster02 hozzászólására (») Márc 22, 2022 /
 
Bármi az, de semmi infóm róla, csak kép, úgyhogy kicsit több munka lesz vele.
(#) mineral válasza nyomtatós hozzászólására (») Márc 22, 2022 / 3
 
Sziasztok! Nagyon érdekesnek találtam ezt az órát. Megkerestem itt: Bővebben: Link illetve itt a rajz illetve a szoftver Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2022
(#) Monster02 válasza mineral hozzászólására (») Márc 22, 2022 /
 
Köszönöm így márt biztos!
(#) llaczo válasza mineral hozzászólására (») Márc 22, 2022 / 2
 
Köszönöm a linket. Megoldódott a "mi legyen a kijelzőkkel" problémám.
Még gondosan meg kell tanulmányozni hogy a meglévő kijelzők közös katódú, vagy anódúak. A MAX7219 nagyon válogatós ilyen téren. Dolgoztam már vele.
Kicsit zavaró hogy nem én terveztem, de így pörgősebb.
(#) Bakman válasza llaczo hozzászólására (») Márc 22, 2022 /
 
Egyáltalán nem válogatós, az adatlapja első mondatában benne van, hogy közös katódú kijelzőkhöz vagy ilyen elrendezésű különálló LED-ekhez használható.

Ugyanakkor némi trükközéssel közös anódos kijelzőkhöz is alkalmassá lehet tenni: Bővebben: Link.
(#) llaczo válasza Bakman hozzászólására (») Márc 23, 2022 /
 
Idézet:
„Egyáltalán nem válogatós, az adatlapja első mondatában benne van, hogy közös katódú kijelzőkhöz vagy ilyen elrendezésű különálló LED-ekhez használható.”

Így is meg lehet fogalmazni.
Amit a fordításról ír az jó ötlet, ha most írod a programot. Ezt a tervet átírni mazochizmus.
Én inkább raknék 1-1 tranzisztort minden katódhoz átfordítónak. Plusz egyet a DATA kimenetre.
(#) yodee hozzászólása Márc 24, 2022 / 24
 
Sziasztok!

Szeretném megmutatni a nixie órám. Mondhatni teljesen kész végre, a házra kell már csak valami szín Remélem tetszik nektek is.
(#) Gafly válasza yodee hozzászólására (») Márc 24, 2022 /
 
Ez az "egybe fa tok" valami gyönyörűség lett.
Bárcsak képes lennék én is hasonlót csinálni.
(#) yodee válasza Gafly hozzászólására (») Márc 24, 2022 /
 
A doboz solidworks-be készült, és cncvel lett marva
Következő: »»   1625 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem