Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1624 / 1672
(#) krapulax6 hozzászólása Feb 21, 2022 / 5
 
Illetve garázsba “ütni-vágni” csináltam lőszeres ládába TDA7294-es végfokkal ne5532 előerősítővel egy dobozt.
Bal led a némító áramkört jelzi ,jobb oldali a ventilátorokat.
Hűtőborda nem lehetett nagy ezért a lamellákat szembe fordítva szív és fúj át rajta egy-egy…
Nem fektettem bele sok időt de tökéletesen zajmentes és teszi a dolgát.
(#) szepi003 válasza madzagos hozzászólására (») Feb 21, 2022 /
 
Szia Nagyon jó lett az óra,ezzel a bonyolult kijelzővel. Nekem is van vagy 10db ilyen kijelzőm ,már évek ota tervezem a felhasználását de soha nem boldogultam vele.Ha publikus megosztanád akapcsolási rajzot. köszönöm
(#) madzagos válasza szepi003 hozzászólására (») Feb 22, 2022 /
 
Szia vedd fel kaqkkkal a kapcsolatot övé a program. Illetve a rajz is. Én csak után építettem.
(#) Suba53 válasza krapulax6 hozzászólására (») Feb 26, 2022 /
 
Szuper!

Nemrég az egyik orosz tankon a géppuskás fejvesztve kereste a tartalék lőszer rakaszt.
(#) krapulax6 válasza Suba53 hozzászólására (») Feb 26, 2022 /
 
Igen
(#) Egri Frédi válasza Suba53 hozzászólására (») Feb 27, 2022 /
 
Ő telit keresett. Ez már ki volt lőve ...
(#) bitmixer hozzászólása Márc 12, 2022 / 11
 
Nemrégiben az unokám 9. szülinapjára gyártottam egy ilyen kis bugyutaságot. Részben szerettem volna felkelteni az érdeklődését az elektronok iránt, részben egyedivel akartam meglepni. Azért mást is kapott , a csábítás viszont nem sikerült.
A videón sajnos nem látszanak a LED-ek színei, pedig élőben nagyon látványos a mini tűzijáték...

https://drive.google.com/file/d/1Yb3kVNvkYikpWbyrN0PvFQC9-QLMqgZ1/v...haring
(#) sargarigo válasza bitmixer hozzászólására (») Márc 13, 2022 /
 
Aranyos!
(#) Udvari Zsombor válasza bitmixer hozzászólására (») Márc 13, 2022 /
 
Elvileg látszik az: 5× sárga, a többi meg mintha fehér lenne. Érdekes, nem tudom, hogy miért lett ilyen: lentről felfelé lépegeti a LEDeket soronként, miközben számol is, 9-nél párszor megvillogtatja az összes fehéret, majd kezdi előlről.
(#) bitmixer válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Márc 13, 2022 /
 
Hát ez az! A felső legyezőben gyönyörű élénk tűzpiros/kék/zöld/narancs színek vannak, de a mobilom úgy látszik, nem boldogult velük.
Az alapgondolat a tűzijáték volt. A sárgák a lövedék felfelé kúszását szimbolizálnák (valóban szokott látszani a valóságban is), a legyező meg - magától értetődik . Azért ismétlem 5-ször, mert 1 ciklust kevésnek találtam. A 9 meg a szülinap miatt annyi.
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2022
(#) madzagos hozzászólása Márc 14, 2022 / 16
 
Megépült egy újjabb ttl óra. Ez már kínai panelra lett építve.
(#) sakrafi válasza madzagos hozzászólására (») Márc 15, 2022 /
 
Szia!
A táp rész rajza publikus?
(#) tufatofu válasza sakrafi hozzászólására (») Márc 15, 2022 / 3
 
Tessék
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2022
(#) madzagos válasza tufatofu hozzászólására (») Márc 15, 2022 /
 
Pontosan az 555-re épült klasszikus táp.
(#) tufatofu válasza madzagos hozzászólására (») Márc 15, 2022 /
 
Szép, igényes munka lett, gratulálok!
(#) madzagos válasza tufatofu hozzászólására (») Márc 15, 2022 /
 
Köszönöm.
(#) sakrafi hozzászólása Márc 15, 2022 /
 
Köszönöm
(#) llaczo hozzászólása Márc 19, 2022 / 49
 
Sziasztok.

Szeretném megmutatni a nagynehezen elkészült RELÉ órámat.
Több releóra látható a hálón, de sehol sem találtam semmilyen kapcsolást, ezért kénytelen voltam tervezni egyet.
Kissebb vita van arról, hogyan érdemes előállítani reléórához pontos 1 Hz-et. Sok országban a hálózati 50Hz nem pontos. Az IC pontos időt generál, de már nem relé és nem illik bele a 50-as évek korszakába.
Én odaraktam a hálózati és a quartzos megoldást is.
Az 50 Hz-et hagyományos relé nehezen viseli, ezért az osztáshoz REED reléket raktam. Kitünően szuperál, de még így is nagyon hangos.
Az IC-s megoldás lényegesen hallkabb. De azért még terveztem egy percenkéni klattyogást is. Most már birok válogatni a hangerőben. Az órajelet PCF8583P, a többit PIC12F675 csinálja.
A kijelző a régen vágyott nixie csövekből készült.
A tápegység eredetileg trafóval volt tervezve, de a végén kicsinek bizonyult. Nem akartam új panelt tervezni, ezért kompromisszumot köttem magammal és kapott egy kapcsoló üzemű tápot.
Készítettem róla egy amatőr videót is.
Megosztom a tervet is. Még lehetnek benne hibák. Ha valaki talál ilyet és jelzi, megköszönöm.
Üdv. Laczo
(#) Bakman válasza llaczo hozzászólására (») Márc 19, 2022 /
 
Nem semmi elvetemültség kell egy ilyenhez.
(#) llaczo válasza Bakman hozzászólására (») Márc 19, 2022 / 2
 
Velem született rendellenesség. Együtt kell élnem vele.
(#) Patópali válasza bitmixer hozzászólására (») Márc 19, 2022 /
 
Lehet, ha egy megfelelő távolságban elhelyezett opálos/prizmás műanyag lappal, dobozolva látványosabb lehetett volna?
(#) sargarigo válasza llaczo hozzászólására (») Márc 19, 2022 /
 
Ez nagyon brutál! Mikor lesz belőle karóra verzió? Dolgozol már rajta?
Szuperül néz ki, nekem bejövős!
(#) sany válasza llaczo hozzászólására (») Márc 19, 2022 /
 
Gratulálok nagyon szuper!
Mennyit fogyaszt, illetve mennyi áramot vesz fel névlegesen?
(#) SzervízMacska válasza llaczo hozzászólására (») Márc 19, 2022 /
 
Apukám, ez nem semmi! Gratulálok! A videóra is dobtam egy lájkot…
(#) FIGIRI válasza llaczo hozzászólására (») Márc 20, 2022 /
 
Olyan hipnotikus hangja van. Nagyon jó.
(#) llaczo hozzászólása Márc 20, 2022 /
 
Köszönöm mindenkinek.
Karóra verzió lehetséges, de az általam ismert legkissebb relével is két doboz cigi nagygágú lenne és jó drága. Ennek a verziónak az alkotási örömét meghagyom neked. Láttam Ebay-on IC-s nixie karórát. Nagyon tetszik, de az ára ....
Fogyasztása 18 és 30 watt között van, attól függ mennyi relé van behúzva.
(#) Josi777 válasza llaczo hozzászólására (») Márc 20, 2022 /
 
Idézet:
„Nagyon tetszik, de az ára ....”

Ez se lehetett olcsó Mennyibe van kb.?
(#) llaczo válasza Josi777 hozzászólására (») Márc 20, 2022 /
 
500 eurótol 1800-ig
Link
(#) lazsi válasza llaczo hozzászólására (») Márc 20, 2022 /
 
Két ötlet a következő változathoz..
- Fogyasztás csökkentése: bistabil relékkel. Azok csak az átkapcsolás ideje alatt fogyasztanak.
- 50Hz leosztása: Dekatron csővel. Azon kívül, hogy autentikus és csöndes, még látványos is. (Írtad, hogy a relék nem szeretik az 50 Hz-et, amit meg is értek...)

Egyébként tetszik!
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2022
(#) llaczo válasza lazsi hozzászólására (») Márc 20, 2022 /
 
Köszi.
A bistabil reléknél meg kell oldani hogy csak kis ideig kapjanak jelet. Akkor jó ötlet.
Sokat gondolkodtam egy glimm lámpás leosztáson Meg is vettem a hozzávalókat. De mivel az nem relé elvetettem. Tervezek egy glimm lámpás órát építeni. Oda rakom majd be.
Következő: »»   1624 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem