Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   271 / 291
(#) Csaba999 válasza imikee10 hozzászólására (») Jan 23, 2022 /
 
Király a megoldás 2022 jan 23.-án is! Sikerült vele nekem is életet lehelni a hűtőbe! Hálás köszönet a megoldásért / Csaba
(#) increduluszoltan hozzászólása Jan 28, 2022 /
 
Sziasztok! 7 éves Sandstorm sff4ds12 hűtőgépünk megadta magát...konkrétan nem hűt... a kompresszor megy... kihívtunk szerelőt hozzá,töltött bele gázt(Isobután),30 ezüst...
Garancia nincs rá,hogy jó lesz...nem lett jó,felül hűt,alul nem..van a kukán kivűl szerintetek megoldás?
Sandstrom SFF4DS12 Side by side hűtőszekrény
(#) kaqkk válasza increduluszoltan hozzászólására (») Jan 28, 2022 / 1
 
És kereste a szivárgást ? Nyomáspróbát csinált ? Vagy csak egyszerűen megtöltötte és felvette a jussát ?
(#) increduluszoltan válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 28, 2022 /
 
Este 8 óra volt a két kisgyerek már lefekvéshez készülődött,én meg előadtam a balekot..
(#) kaqkk válasza increduluszoltan hozzászólására (») Jan 28, 2022 / 1
 
Ő meg meg is látta benned . "Egy régi dakota közmondás szerint" : Csak a lukas zsákból folyik ki a mák . Ha a szivárgást nem kereste-találta -javította meg akkor mit is várhatunk a gáztöltés után ? A gázszökött hűtők nagy többsége javítható , nálunk a kolléga behozatja a szállítókkal műhelybe megkeresi javítja a "likat" majd minimum 24 óra nyomáspróba -nitrogénnel és csak ha ez jó akkor tölti meg .....
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2022
(#) increduluszoltan válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 28, 2022 /
 
ez első hallásra sem egyszerű,főleg,ha nincs másik hűtő,ami van az tele... 10-15000 kiszállási díjakról beszélnek,akkor mennyibe kerülhet bevitetni,majd haza egy gépet..és addig mivel hűtesz?
valóban az autónál nyomás próbáznak a klimánál....akkor a jelek szerint marad az új hűtő vásárlása..
(#) UV_59 hozzászólása Jan 29, 2022 /
 
Sziasztok!
Whirlpool ART 478/3 kétkompresszoros beépíthető hűtő-fagyasztónak a normál hűtő hőfokszabályzója „meghalt” (rövidzárral áthidalva rendben megy a gép hűtése).
A manuál szerint ez egy A13-….-24 , egészen pontosan A13 0467 B524 termosztát , de ezt égen földön nem találok. Tudnátok javasolni helyettesítőt. Köszönöm…
(#) StMiklos válasza UV_59 hozzászólására (») Jan 29, 2022 /
 
Szevasz!

Milyen hosszú és hol volt (hova volt rögzítve) a kapillárcsöve?
Ugye automatikus leolvasztású?
A bekötése vezetékekkel volt, vagy egy fészekbe volt betolva?

Üdv: StMiklos
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2022
(#) UV_59 válasza StMiklos hozzászólására (») Jan 30, 2022 /
 
A hosszúságot (most) nem tudom pontosan, mert ismerős szerelő elvitte, Ő is ezalapján akart rendelni, de kb. 60-80 cm, külön rögzítése nem volt, a szabályozó műanyagháza mögötti résbe volt a teljes hosszúság betolva. A szekrény hátulján van kieresztő nyílás, ami a kompresszor fölötti műanyag tartályba engedi le a vizet, gondolom ez azt jelenti, hogy önleolvasztós. A csatlakozáshoz van egy négyszög alakú műanyag fészek, de gondolom ehelyett szigetelt csatlakozó saruk is megfelelhetnek.
(#) StMiklos válasza UV_59 hozzászólására (») Jan 30, 2022 /
 
Szevasz!

Megpróbálom megnézni mi lehet jó hozzá..
Jó lehet a K59xxxx család valamelyik tagja, ebből van sok, de jellemzően az 1 kompresszoros combikhoz.
Ami neked jó lehet(ne) az nem ebbe a kapcsolási tartományba tartozik, mert külön kompressszorod van, más munkapontban jár.

Holnap, ha nem felejtem megnézem.
( A gond az, hogy a kereskedőknél fellelhetők adatai gyakran nem azok, mint a valóság )
Whirpool szervízt próbáltad?

Üdv: StMiklos
(#) UV_59 válasza StMiklos hozzászólására (») Jan 30, 2022 /
 
Köszönöm!
Sajnálnám "leírni" a teljes gépet, hiszen az alsó mélyhűtő rész továbbra is rendben megy, mivel a 2 kompresszor miatt elvben függetlenek egymástól (na jó, a kapcsolási rajz alapján némileg összefüggenek). Ráadásul nem biztos, hogy egyszerű lenne megoldást találni egy alsó-felső méretben azonos gépre, különben a beépítés miatt a bútorlapok cseréje egy további probléma.
A szervízt holnap megpróbálom, egy "lövést" mindenképpen megérdemel...
Üdv, J
(#) StMiklos válasza UV_59 hozzászólására (») Jan 30, 2022 /
 
Szevasz!-H-H

Van egy jelöltem, K59-H1303.. (még tán darab is..)
Amit tud: mindig +6-nál kapcsol vissza! A kikapcsolástól függetlenül. Merthogy addigra már leolvadt a hátfal jege!
1-es állásban a kikapcsolása -6C. Ezt el kell érnie a kapillárcső végének, de ez menni fog jó eséllyel.
5-ös állásban már -21-nél kapcsolna ki (az érzékelőről beszélek!), idáig a sima tér hűtőtestje nem megy le.
Ki lehet tapasztalni, meddig lehet "feltekerni"..
Ui: Biztos nem kell leírni..

Üdví. StMiklos
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2022
(#) UV_59 válasza StMiklos hozzászólására (») Jan 30, 2022 /
 
Köszönöm!
(#) phr3ak hozzászólása Jan 30, 2022 /
 
A termosztát minek a hőmérsékletét méri? Ha jól tudom se nem a fagyasztó-, se nem a hűtőteret. Hogyan tudja mégis megfelelően kontrollálni a hőmérsékletet a fagyasztó és a hűtőtérben? Illyetve, hogyan tudják ezt az egészet összehangolni, hogy elfogadható legyen?
(#) nike31 hozzászólása Jan 31, 2022 /
 
Üdv!
Zanussi ZRB327W01 hűtő termosztátját szeretném cserélni!
Kérdésem hogyan vehető ki a kapilláris cső a hűtő tetejéből?
Előre is köszönöm a választ!
(#) StMiklos válasza phr3ak hozzászólására (») Jan 31, 2022 / 2
 
Szevasz!

Hát úgy, hogy kísérletileg megállapították, némi gondolkodás után hogyan is lenne jó.
Egy kombi hűtő (fagyasztó+normál tér egy kompresszorral) úgy hűt hogy:
A hűtő járatot vegyük egy egyenesnek és van eleje meg vége.
Az elején kb. -20-25C fokos hőmérsékletet létrehozva a mélyhűtőben kezdi a hűtést.
Még nem ér ennek a végére, elmegy a normáltéri elpárologtatóba (még mindig -20C környéke), amely a normáltér felső harmadában úgy 2 tenyérnyi a műanyag hátlap mögé(mondjuk) ragasztva. Látszik a sok mínusz belül, mert ott fagycseppek vannak/lesznek. (Ha leválik a ragasztás, akkor baj van)
Ha ennek a végére ér (még mindig -20 környéke) visszamegy a mélyhűtőbe, lejárja a maradék járatot és visszatér a kompresszorba.
A termosztát (hőfokszabályzó) része egy kapillárcső, drótnak látszik, de cső (láttam már egy eltöröttet csokoládéval/sorkapoccsal toldani), ebben van a töltet, melynek nyomása a hőmérséletétől függ és egy membránra hat.
A kapillárcső egy csőbe van bedugva, ez vezeti a helyére, ami tulajdonképpen a fém elpárologtató (hűtőtest).
Ehhez fizikailag hozzá kell érnie, mert ott kell mérni, és ebből szabályoz.
Ha eléri a beállított kikapcsolási hőmérsékletet itt (!), akkor megvan a mélyhűtő és normál hűtő hőmérséklete is.
Követelmény/feltételezés: a tulajdonképpeni kapcsoló membránnak kell a legmelegebbnek lenni. (Létezik membrán fűtéses termosztát)
Szokásos kapcsolási hőmérsékletek:
A kikapcsolási hőmérséklet, ez állítható a gombbal -15 és -25 közé esik.
És még egy csavar!
Bárhová állítod a kikapcsolási hőmérsékletet, a visszakapcsolási mindig +4+5C!
Na ez az automata leolvasztás. Ami tulajdonképpen nem igaz, mert csak úgy magától: leolvad.
És ha a hátlap és mögötte az elpárolgató és az érzékelő ezt elérte akkor kapcsol vissza.
Ezért van, ha kiteszik a garázsba, teraszra és 10-12C alá esik a hőmérséklet már nem fog visszakapcsolni, mert ott hátul az érzékelőnél nem lesz meg a +5C, és kiolvad fagyasztó!

Üdv: StMiklos
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2022
(#) apuwader hozzászólása Feb 1, 2022 /
 
Tavaly márc,10 hozzászólásomban említett, fényképezett Grundig hűtő használható alkatrészei jelképes áron eladóak. Sajnos a belsejében szökött a gáz.
(#) StMiklos válasza UV_59 hozzászólására (») Feb 1, 2022 /
 
Szevasz!

Az én forrásom (a bolt) nagyker, csak céges adószámmal lehet vásárolni.
Nem lehetetlen máshol is venni.
Neked helyileg hol kellene?
Lehet egyébként digitálisra átépíteni, de nem hiszem, hogy érdemes-

Üdv: StMiklos
(#) increduluszoltan válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 5, 2022 /
 
Megy,mint a kis angyal a hűtő azóta,lehetséges,hogy szerencsénk volt,a végén a cső lezárásánál ereszthetett,mert most (még) van benne gáz.Hűt bivalyul. viszont,amikor leáll,bugyborékol.... illetve,mintha lassabban kapcsolna ki,mint előtte..
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2022
(#) Brandy hozzászólása Márc 1, 2022 /
 
Segítség kérés! Van egy Miele electronic kombinált hűtő. Bekapcsolás után villog piros hibajelző. Mi lehet az oka. Sürgős lenne.
(#) antikzsolt válasza Brandy hozzászólására (») Márc 1, 2022 /
 
Ha elkezd hűteni akkor csak azt jelzi hogy meleg van a hűtő részében. Idővel majd leáll.
(#) Brandy válasza antikzsolt hozzászólására (») Márc 1, 2022 /
 
Nagyon köszönöm. Bízom benne, hogy így lesz.
(#) Brandy válasza Brandy hozzászólására (») Márc 1, 2022 /
 
Még egyszer nagyon köszönöm. Igaza volt, kialudt a lámpa és jól működik a hűtő.
(#) ozoe hozzászólása Márc 11, 2022 /
 
Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy van egy "no name" hűtőm, ami eléggé furcsa hangokat ad ki.
Nem vagyok egy ijedős fajta ember, de többször is a síri csendben "kaparászás" hang jött ki a hűtőből...

Valakinek esetleg valami ötlete mitől lehet?

Köszi előre is!
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2022
(#) kaqkk válasza ozoe hozzászólására (») Márc 11, 2022 / 1
 
Ne ijedj meg ! A kaparászás két okból fordulhat elő . az egyik az áramló gáz hangja (inkább surrogás) a másik a hűtés- olvasztás során fellépő hőtágulás hangja (inkább pattogás) mindkettő természetes de nem minden hűtőnél fordul elő .
(#) Suba53 hozzászólása Márc 17, 2022 /
 
Múlt héten elhalálozott a hűtőnk. Egy régi Zanussi darab volt. Az Auchanban vettünk egy új Qilive hűtőt.
Sajnos csak 55cm-es jöhetett szóba a hely miatt, így ez egy kényszer helyzet volt.

Nekem is feltűnő az a szörcsögő hang, ami kihallatszik belőle. A Zanussinál ilyen nem volt. Annak a kompresszora dorombolt, amikor éppen ment. Ennek az újnak a kompresszora szinte néma, de a felül lévő fagyasztó rekeszből jön ez a zavaró hang. Én is a hűtőközeg zajára tippeltem, de ez normális, hogy ennyire hangos amikor áramlik?
(#) proli007 válasza Suba53 hozzászólására (») Márc 17, 2022 /
 
Hello! Nem normális, csak éppen ez van. Nekem egy Zanussim-is van, az is szörcsög. Szinte le sem akar állni. Néha sípol, pattog. Ha elmegyek aludni, leállítom. (Megtekerem) De mind egykutya ez.
Amióta a freont kiűzték, egyre vacakabbak a hűtők. Pedig nem a hűtő hibás az ózonlyukért, hanem anno a sok freon hajtógázos dezodor.. Nem kitiltani kellett volna, hanem visszagyűjteni..
Mottó: "Gyártsunk szemetet, jobban járunk!"
(#) alex707 hozzászólása Márc 31, 2022 /
 
Sziasztok!

10 éves alulfagyasztós, egyajtós Samsung No Frost hűtő utóbbi időben azt játssza, hogy néha bekapcsol rajta magától a vakáció mód kijelzője aztán egyszercsak magától vissza is ugrik... Néha egész gyakran előadja, és közben persze minden átugrásnál csippant egyet. Az idegesítő hangon kívül mást nem tapasztaltunk, felül ugyanúgy hideg van, mint eddig. Próbálkoztunk egy teljes leengedéssel, utána 3 napig jó volt, aztán újrakezdte. Mi lehet a gond, valami szenzor döglődik? Mit érdemes csinálni?

Előre is köszi a válaszokat
(#) scoth hozzászólása Ápr 2, 2022 /
 
Üdv mindenkinek!
Van egy Zanussi zrb934xl kombihűtőm , kb 10 évig semmi gond nem volt vele, rendszeresen tisztogattam stb. Most, leengedés/"nagytakarítás" után, hűtöt mint az állat , már levettem 1-esre hogy ne fagyjon meg a felsőrész alsó fiókjában a zöldség stb.. (alul 3 fiókos fagyasztó felül egy nagy sima hűtőrész) Gondoltam valamit (pl. az érzékelőt) elmozdítottam alul a fagyasztónál ezért 1 hét után ismét leengedtem és kipucoltam ellenőrizte,, Most visszakapcsolás után alul a mélyhűtőrészben hűt de a felső rész szinte langyos. Mi lehet a baja?? Megnéztem a hátsó részénél a kompresszort (meleg volt) és a relét is..A relé elég égetnek néz ki (fotó csatolok ha sikerül) adtam neki wd 40-et .Most egy kicsit hűt felül , az alsó rész fagyaszt de a felső nem igazán jó, és egyfolytában megy a kompresszor..Tud valaki tanácsot adni?
(#) kaqkk válasza scoth hozzászólására (») Ápr 2, 2022 / 1
 
Hívj szerelőt , gázhiányos két nap múlva már egyáltalán nem fog hűteni . Ha szerencséd van talán javítható ha nincs akkor újat veszel ...
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2022
Következő: »»   271 / 291
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem