Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   8 / 291
(#) somys hozzászólása Feb 27, 2010 /
 
sziasztok! van egy indesit BA 35 FNF total no frosst kombi hütönk.a mélyhütö része jol müködik -19 -21 c fokot mértem .a normál hütö része nem hüt van a normál hütö részben egy kis ventilátor ez nem indul el.ez szivná fel a hütött levegöt az also fagyasztobol.a ventilátor müködik kiprobáltam.most ugy megy hogy direktre kötöttem és egy idökapcsoloval megszakitom.kérdezem ,lehet vezérlöpanel probléma ha a fagyasztórész müködik?külön vezérli ? még egy kérdés a vezérlöpanelt le lehet tesztelni hogy jó e vagy nem ?kőszőnőm.somys.
(#) mugab válasza somys hozzászólására (») Feb 27, 2010 /
 
Valszeg a normál tér hőérzékelője rossz. Vagy ha relével kapcsolja akkor a relé.
(#) somys válasza mugab hozzászólására (») Feb 28, 2010 /
 
köszi mugab! höérzékelöt hogy lehet leprobálni? tegnap kihuztam teljesen leolvadt .valahogy el is indult csak nem állt le a ventilátor, lejebb tekertem a szabályzo potmétert megállt de nem indul ujra.és ezt megcsináltam párszor leolvasztás kb 10 perc után elindul de nem áll le ha meg állitok a potin megáll de nem indul ujra.vezérlö 40 ezer feleslegesen nem akarom megvenni.a panelt hol lehet megnézetni?köszönöm mégegyszer!
(#) mugab válasza somys hozzászólására (») Feb 28, 2010 /
 
Sajnos ezek nem úgy működnek hogy egyből reagálnak egy eseményre. Két indítás között min 5 perc eltelik! Magát az érzékelőt kéne megtalálnod a normál térben, jó esetben arról már vezeték megy a panelra. Az is lehet hogy az nem érintkezik. Szóval érdemes átmozgatni a csatlakozókat vagy sarukat is!
Szerintem nem a panel lesz a hibás.
(#) spasztor hozzászólása Feb 28, 2010 /
 
helló mindenki..

van 1 Szaratov nevű hűtőm -nem gyerek már-ami az utlsó leengedés után fagyasztóként viselkedik.
(felső két polcon fagy..)
Mi lehet a probléma megoldása-kb mennyi lenne a károm?
(még van 1 hatalmas motorhang is hozzá, de az már csak hab a tortán)

Kösz a seggítséget...........
Worst case: -szerelőt tudnátok XV be (nem rablót !)
-esetleg baráti árú új hütő
(#) StMiklos válasza spasztor hozzászólására (») Feb 28, 2010 /
 
Szevasz!
Azért azt elárulhatnád a javítási költség utáni kérdés helyett, hogy folyamatosan megy a kompresszora, vagy azért meg-megáll, azaz a termosztátja szabályoz-e?
Üdv: StMiklos
(#) spasztor hozzászólása Feb 28, 2010 /
 
Helló Miklós !

Azt hiszem természetesen ki-be kapcsol a kicsike !
(tehát funkcionál a termosztátja)

Jelzem , koránál fogva már minden elképzelhető.
Amatőr jó akarok folyadék cserét javasoltak.....!
(kb mennyi-ha jó az ötlet? )

/más ügyben ott járt szerelő aranyköpése: cseréljem a hűtőt mester?
-Volt már rossz?
Nem !
Na látja akkor minek..../

Megegyszer kösz a segíccséget !.
(#) imikee10 válasza spasztor hozzászólására (») Feb 28, 2010 /
 
Nézd meg a hőérzékelőt hogy a helyén van-e.
Általában a fagyasztó elpárologtatójához szokták egy klipsszel odafogatni.
Ha ez ott van akkor valószínűleg maga a szabályzó rossz.
Ha letekered 1-es állásba akkor leáll??

Imi
(#) spasztor hozzászólása Feb 28, 2010 /
 
Helló Imike..
nem tudom -csak szerelő kell ide...
valószinű a kapcsoló a hibás?

érzékelő helyén van viszont a kapcsoló viselkedik extrémen......
ki-be kapcsola kicsike................
ill. a tünet....

kapcsoló egyik végpont: elkezd fagyasztani
közép állás: csak a felső két polcon fagyaszt enyhén
másik végpont: leolvad

műtétet végző ismerősöd nincs? XV be
kösz az eddigi seggícséget.............
baráti üdv
(#) somys válasza mugab hozzászólására (») Feb 28, 2010 /
 
köszönöm mugab! az a fura ,amikor elinditom és megy a normál tér és a potit nem lekapcsolom 0-ra hanem bármely irányba kicsit is eltekerem kb. 1mm. egyböl leáll.tudom az ujra inditás ra 10 perc körül várni kell várok de nem indul u.megint szét kell szedni csatikat lehuzni, vissza .és ekkor beindul. még valami fura ,a ventimotort csatiját széthuzom és fáziscekával megnézem és mind a két ágában ég a fázisceka lámpája. van amikor meg csak az egyik ágában ég valamivel gyengébben.ha elküldenéd a stámod felhivnálak ,köszi .
(#) imikee10 válasza spasztor hozzászólására (») Feb 28, 2010 /
 
Sajnos nincs arra ismerősöm. Akkor valószínűleg hőfokszabályzó lesz a hibás. Cserélj benne egy hőfokszabályzót. Innen tudsz venni.

Imi
(#) imikee10 válasza somys hozzászólására (») Feb 28, 2010 /
 
Általában ezeknek a táppal szokott gondjuk lenni. Mérj feszkókat a panelon. 12V, meg 5v talán .
Milyen venti van benne mert már találkoztam 220-assal is meg 12v-ossal is. Ha 12v-os akkor az graetz-al lesz a bibi.
Sok sikert hozzá. Sajnos ezzel a típussal nagyon sok nyűg van. :no:

Imi
(#) somys válasza imikee10 hozzászólására (») Feb 28, 2010 /
 
köszi imikee10!220as venti van benne. külön adok rá 220at és megy.most is ugy használom 2 drot kivan vezetve és egy idökapcsoloval ki be kapcsolgatom.azt nem tudom hogy kell megmérni a panelt hogy egyátalán az jó.a panelt nem tudja valaki megvizsgálni mérni hogy müködik nincs rá diagnosztika ?kik foglalkoznak ezzel?köszi! somys kéne jó szerelö Bp. és környéke.
(#) imikee10 válasza somys hozzászólására (») Feb 28, 2010 /
 
A panelját láttad már? Esetleg pár képet csinálhatnál róla. Diagnosztika ezekhez nincs mert még annyira kezdetleges elektronika van benne hogy van egy elég egyszerű proci ami csak vezérel, de hiba kódot nem tárol, de még nem is dob ki.

Imi
(#) somys válasza imikee10 hozzászólására (») Feb 28, 2010 /
 
imike! elküldtem a képeket a freemail -edre.somys.
(#) StMiklos válasza spasztor hozzászólására (») Feb 28, 2010 /
 
Szevasz!
Próbáljunk szót érteni.. Ellentmondók az információk, illetve nem értem a későbbi válaszokat sem.
Gáz csere költsége után érdeklődsz. Mi a fenének cserélni /a csere egyébként sem ér semmit, a gáz nem romlik, legfeljebb szivárog/, ha fagyaszt a gép? Akkor hűt nem?
"a kapcsoló viselkedik extrémen......
ki-be kapcsola kicsike................"
Szerinted mit kell csinálni egy kapcsolónak?
Meg egyébként most már jó lenne tudni, hogy ez mélyhűtő vagy normál hűtő, vagy kombinált és exaktul tudni, hogy mi is a probléma vele? Annak a tekerőgombnak nem 3 /min-közép-max/ állása van. Az oroszok széles tartományban állítható termosztátokat szoktak használni, sokszor a fagyasztótól a normál hűtőig lehet tekerni /már ha a hűtőrendszer is tudja/.
Üdv: StMiklos
(#) fakóló hozzászólása Feb 28, 2010 /
 
Sziasztok!
A problémám: siemens kombi hűtő, egy motoros. Hűtés után (rendesen hűt, fagyaszt ahogy kell) nem kapcsol vissza mindaddig míg teljesen le nem olvad a hűtő és ki nem kapcsolom majd újra be, ekkor ismét működik, de a kellő hőfok elérése után leáll és kezdődik az egész előről. Ha a triakot rövidre zárom elindul. Aki találkozott már ilyennel, vagy van ötlete kérem segítsen.
(#) imikee10 válasza fakóló hozzászólására (») Feb 28, 2010 /
 
A gép elején nincs véletlenül ráírva hogy VARIO ELECTRONIC(A)??
Ha igen akkor általában a fagyasztó hőérzékelője szokott elmenni az örök vadász mezőre. Sajnos ez be van öntve innen kiszedni majdnem hogy lehetetlen.
Egy képet tegyél fel az elektroniáról.

Imi
(#) fakóló hozzászólása Márc 1, 2010 /
 
Szia
De rajta van a vario felirat, majd teszek fel képet. Valahogy lehet javítani vagy helyetesíteni az érzékelőt.
(#) fakóló hozzászólása Márc 1, 2010 /
 
Itt a kép az elektronikáról. Milyen színű kábelen jön az érzékelőtől a jel?
(#) imikee10 válasza fakóló hozzászólására (») Márc 1, 2010 /
 
Ha szembe állsz a géppel akkor a jobb oldali csatiknál a vékony barnát a feketével össze kötöd és már működik is.

Imi
(#) fakóló válasza imikee10 hozzászólására (») Márc 1, 2010 /
 
tehát a két vékony kábelt? mert van egy vastag fekete is
(#) imikee10 válasza fakóló hozzászólására (») Márc 1, 2010 /
 
Amit bejelöltem azt kösd össze.

Imi
(#) fakóló válasza imikee10 hozzászólására (») Márc 1, 2010 /
 
Bocsi az értetlenkedést az én hibám hogy a kép minősége miatt nem egyértelmű hogy mit kössek össze, ezért teszek fel újabb képet kérlek ezen jelöld be.
(#) imikee10 válasza fakóló hozzászólására (») Márc 1, 2010 /
 
Feketével karikáztam be

siemens.jpg
    
(#) fakóló válasza imikee10 hozzászólására (») Márc 1, 2010 /
 
Köszönöm szépen, ha összekötöm elindul és hűt is, ilyenkor szabályozza valami, tehát ha eléri a kellő hőmérsékletet ki fog kapcsolni, illetve utána újra be, vagy a két pont közzé be kellene építeni egy termosztátot ami a késöbbiekben kapcsolni fog?
(#) imikee10 válasza fakóló hozzászólására (») Márc 1, 2010 /
 
Nem kell csinálni vele semmit csak összekötni és kész. 2 NTC (hőérzékelő) van benne. Elsődlegesnek a fagyasztóét használja de mivel ennél az nem jó ezért azt rövidre kell zárni, így a normál tér NTC-jét fogja használni.
Még jobb is így mert így pontosabban be lehet állítani a normál tér hőmérsékletét a fagyasztó meg tök mindegy hogy pl. 21 vagy 24 fokos.
Ha valami nem világos írj.

Imi
(#) fakóló válasza imikee10 hozzászólására (») Márc 1, 2010 /
 
Köszönöm szépen! Összerakom aztán ha valami mégsem működik írok.
(#) probegt hozzászólása Márc 2, 2010 /
 
Sziasztok segítséget szeretnék kérni, van egy whirlpool típusú kétajtós szekrényünk. Egy ideje csak úgy hajlandó működni hogy kihúzzuk pár órára és akkor pár hétig megy rendesen, ajándékba kaptuk de elég drága masina ezért gondoltam felhívom a szervizt, mivel nem garanciális már ezért ajánlottak egy szerelőjüket aki nagyon korrekten elmondta, hogy bevizsgálás nélkül is meg tudja mondani mi a baja: Valószínű hogy panelcserés a hűtő mert az automata olvasztója nem működik ami kb 80.000,- forintos mutatvány. Abban kérném a segítségetek hogy van-e esetleg valami más megoldás, esetleg javítás, átalakítás,stb...

A hűtő típusa:
Whirlpool S20D RWW32-A
Egymotoros automata leolvasztós.

Pár kép a belsejéről, a panelről, és az adattábláról:

Nagyításért klikk a képre!

Nem véletlenül nincs képbeszúrás funkció a szerkesztési lehetőségek között!
Mellőzd az ilyet,és használd a linelési lehetőséget helyette.
mod: szamóca
(#) imikee10 válasza probegt hozzászólására (») Márc 2, 2010 /
 
Először is a kondikat kellene megnézni kapacitás ügyileg.
Elég "öreg" panel ennél már akármi is lehet.
Esetleg megnyúlt ellenállást stb.
Az hogy megy egy hétig utána kihúzod és és bedugod az erre vall. Esetleg forrasztási hiba...

Imi
Következő: »»   8 / 291
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem