Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tablet PC javítások
Lapozás: OK   39 / 40
(#) Rosszmáj válasza villanyipi hozzászólására (») Dec 12, 2021 /
 
Se kalibráció, se giroszenzor, csak egy árva automatikus képernyőforgatás ki-be kapcsoló.
Sajnos jól belaktam, de ha már nagyon tele lesz a hócipőm, csinálok róla egy nagy mentést és mehet a factory reset.
Az a furi, hogy fekvő tájolásban oké minden, csak állóban gondolja magát Új-Zélandon.
Kösz.
(#) Lezli46 hozzászólása Jan 16, 2022 /
 
Sziasztok!

Van egy Samsung 10col- tabletem.., SM-T585

16 GB - S---, 15.2GB foglalt.

Tulajdonképpen minden müködik.., de minden egyértelmüen lassabban indul el- lassabban töltödik be mint korábban!!!

Mit javasolnatok megoldásnak???

Köszi minden segitséget

Üdv C.
(#) SzervízMacska válasza Lezli46 hozzászólására (») Jan 16, 2022 / 1
 
Szia! Leginkább cserét, de annál is inkább tudatos vásárlást ajánlottam volna előzőleg, hogy ne kerülj ilyen helyzetbe. Manapság 15GB körül van egy Android rendszer, ennek minimum a négyszeresét (64GB) szoktam kezdésnek ajánlani. Lehet próbálkozni hard resettel (gyári visszaállítás), de hosszú távon nem leszel előrébb. Ezzel a készüléken lévő összes adat törlődik, tehát először biztonsági mentést kell készítened a fontos adatairól.

Másik opció custom rom telepítése, amit rootolást követően tudsz megtenni. Ez kockázattal jár, akár használhatatlanná is válhat a készülék. Kiindulásnak ezt az oldalt javaslom, ha szeretnél belevágni.
(#) bbalazs_ válasza Lezli46 hozzászólására (») Jan 16, 2022 / 1
 
Kitakarítani a sok szemetet belőle.
Minden nélkülözhetőt SD kártyára tenni.
A memóriát zabáló alkalmazásokat kerülni.
A hálózatra csatlakozó alkalmazások csökkentése.
stb,stb.
Én úgy kezdeném, hogy fontos ADATOK lementése. Rendszer gyári alaphelyzetbe állítása.
Ha így is lassú, kidobni.
(#) Udvari Zsombor válasza Lezli46 hozzászólására (») Jan 17, 2022 / 1
 
Tegyél bele egy (legalább) 32GB SD kártyát, arra ments át mindent, utána csinálj gyári visszaállítást. Utána a különféle dolgokat irányítsd át a kártyára, a kamerát is.
Ha Androiddal együtt ennyire kevés helyed marad, akkor az elég hamar betelhet, azért javasolok SD kártyát.
(#) djfrankie hozzászólása Ápr 6, 2022 /
 
Sziasztok!

Esetleg valakinek nincs egy Navon Platinum 10 3G romja, vagy hozzá egy működő linkje? gyári vagy főzött, mindegy. Az enyém sajna bootloopba került, recoverybe be tudok lépni, de ott hiába csinálok gyári visszaállítást, cache törlést, semmi. Ha nézek egy integrity cheket, akkor annyit tudok kivenni belőle hogy a boot rész sérült.

Előre is köszönöm, ha tud valaki segíteni
(#) martin66789 válasza djfrankie hozzászólására (») Ápr 6, 2022 /
 
Szia!

Nekem ugyanolyan tabletem van. Nem kapcsol be, a logónál megáll nem megy tovább. A törlésekkel próbálkoztam de nem jártam sikerrel az ellenőrzést is megtaláltam ott hibát nem írt, meg még valahogy egy kalibráló beállítást is előhoztam valamilyen gomb kombinációval ahol mindent tesztelni és beállítani lehetett (érintő kijelző, hang, szenzorok stb).

Romot már én is kerestem. Én az alábbi fórumon nézelődtem. Ezen az oldalon: Link
Van letöltött romom is már nem tudom honnan, ha érdekel feldobhatom drivera.

Legutóbb custom rommal próbálkoztam volna, a számítógéppel összekapcsolva a számítógép nem akarja látni livesuite, mtkdroid meg ilyenekkel néztem de nem látták(azóta meg a szekrényen porosodik).
(#) djfrankie válasza martin66789 hozzászólására (») Ápr 6, 2022 /
 
Szia!

Hú azt nagyon megköszönném ha feltennéd. Az oldalon már én is nézegettem de én nem találtam. Illetve egyet igen de az meg nem akart felmenni.
(#) kovacspista hozzászólása Jún 27, 2022 /
 
Helló mindenki! Adott egy ASUS Zenpad Z300 CL tablet. Rossz volt az akksija, cserélve lett. Most újra indulgat , a logóig jut el és újra és újra, ha kikapcsolom ha nem. Elő tudok hozni egy EASTBOOT MODE és egy "a kikapcsoló gomb 10 másodperces nyomásával tudom kikacsolni (angolul persze) felírat. A net csak fastboot módot említ. Ezekkel a feliratokkal semmit sem tudok kezdeni, semmire sem reagál, csak kikapcsolni tudom de ugye akkor újra indulgat. Mit tegyek vele?
(#) bbb válasza kovacspista hozzászólására (») Jún 27, 2022 /
 
A tablet típusára + bootloop szóra keresve íme: youtube
(#) kovacspista válasza bbb hozzászólására (») Jún 28, 2022 /
 
Sajnos a videóban megjelenő menüből nem jelenik meg semmi! Csak az általam leírt szöveg jelenik meg a bekapcs és a hangerő + gomb nyomására, de innen csak ki tudom kapcsolni, semmi mást nem csinál.
(#) bbb válasza kovacspista hozzászólására (») Jún 28, 2022 /
 
Azt írtad a fastboot módba el tudsz jutni. Onnantól viszont már számítógépen piszkálgatta a tabletet a srác.
(#) kovacspista válasza bbb hozzászólására (») Jún 28, 2022 /
 
Gondolom van valami instal szoftver , amit valahogy rá lehet hajtani, vagy nem jól gondolom?
(#) bbb válasza kovacspista hozzászólására (») Jún 28, 2022 /
 
Kövesd végig a videó lépéseit, ahogy mutatja. A szükséges programokat a nevükre guglizva le tudod tölteni.
(#) Ronin hozzászólása Jan 27, 2023 /
 
Sziasztok.

Érintőképernyőt cserélnék egy tableten, viszont ez a teljes ragacsos fajta van rajta.
Oldja ezt valami ami nem bántja az LCD-t?
(#) Ronin válasza Ronin hozzászólására (») Jan 27, 2023 /
 
Ilyen, végig.

PICT0015.JPG
    
(#) bbb válasza Ronin hozzászólására (») Jan 27, 2023 /
 
Izopropil alkohol.
(#) Ronin válasza bbb hozzászólására (») Jan 27, 2023 /
 
Köszi. Kipróbálom amint hozzájutok.
(#) antiktelefon válasza bbb hozzászólására (») Jan 28, 2023 /
 
Ez tény, de ha lcd mögé bemegy akkor onnantól annyi.
Meg van amit alkohol nem old, csak a hő sajnos.
(#) Ronin hozzászólása Jan 28, 2023 /
 
Sikerült leszedni, viszont kellene a szám róla. Ez lenne az ami a képen látható?
Találtam hozzá, tablet neve ugyanaz, jó lehet ez vajon? Az összekötő kábel nem pont így néz ki.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2023
(#) Udvari Zsombor válasza Ronin hozzászólására (») Jan 28, 2023 /
 
Amit leszedtél, az az érintő felület, nem tudom, de sanszos, hogy ha veszel pótalkatrészt, akkor szét kell szedned a tabletet, mert LCD-vel együtt kellhet cserélni.
(#) Ronin válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 28, 2023 /
 
Igen, ez az érintőfelület, ez volt több helyen elrepedve, és nem működött. Az LCD-nek semmi baja.
Ami az aliexpress-es linkemen van, tartalmaznia kellene az üveg érintőt is nem?
(#) david87 hozzászólása Júl 5, 2023 /
 
Sziasztok!
Elő vettem a régi tabletem a fiókból úgy let eltéve hogy működöt.
Most csak annyit csinál hogy be kapcsol meg kikapcsol nem hajlandó be tölteni az android rendszert.
USB keresztül sem tudtam kommunikációra bírni.
Tablet típusa Alkatel pixi 4 7 8063 .
mit érdemes rajta megnézni.
(#) bbalazs_ válasza david87 hozzászólására (») Júl 5, 2023 /
 
Az akksit.
(#) david87 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Júl 6, 2023 /
 
Akksit megnéztem az rendbe van mert fel van töltve.
(#) uniman válasza david87 hozzászólására (») Júl 6, 2023 /
 
Ezt akár rögtön is leírhattad volna! Meg azt is, hogy a hogyan lett az akku töltve...meg, hogy "rendbe" mi alapján állítod? Netán le is terhelted 3-4 A-val? (Másik, új akkuval lehet lenne meglepi...)
Meg az sem világos, hogy ki és bekapcsolás között mi jelenik meg a kijelzőn...ha "sötétség" azt is le kell írni.
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2023
(#) bbalazs_ válasza david87 hozzászólására (») Júl 6, 2023 /
 
Ahogy a kollega írta, bizony több infó kellene. Pl. sötétben felvillan-e a háttérvilágítás (normál üzemben ez a legnagyobb tartós fogyasztó) vagy világít folyamatosan?
A kikapcsolást úgy értsük, hogy te a gombbal bekapcsolod és magától kikapcsol?

Ha valamit jól elteszel és közben nem volt földrengés, költözés, kóla fiókba borítása, stb, akkor csak az akksira tudok gondolni (esetleg a gomb korrózióra, de mivel be tudod kapcsolni, elvetve).
(#) david87 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Júl 6, 2023 /
 
A tabletet gombbal be kapcsolom és megjelenik az ALCATEL felirat és ki is kapcsol majd magától újra be és megint ki irja az ALCATEL feliratot és ismét ki kapcsol és ezt addig csinálja míg le nem veszem az aksit róla.
Közbe van háttér világítás. Próbáltam USB ről akku nélkül is akkor is ezt csinálja csak akkor gyorsabban le fut ez a folyamat.akárhogy is próbálom mindig ugyan ez a helyzet.
(#) david87 válasza david87 hozzászólására (») Júl 6, 2023 /
 
Ezt csinála a tabletBővebben: Link
(#) bbalazs_ válasza david87 hozzászólására (») Júl 6, 2023 /
 
Ha a bekapcsológombot és a + vagy - gombot nyomod egyszerre? (spéci prog módba lépés)
Ha ott is ilyesmit csinál, akkor is akkura gyanakodnék először.
Nincs benne valami memóriakártya?
Hosszú gombnyomások?
Következő: »»   39 / 40
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem