Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videomagnó problémák
Lapozás: OK   55 / 64
(#) Massawa válasza FAZ1 hozzászólására (») Dec 2, 2021 /
 
Pedig nagyon is látszik - föleg a >180 perces - kazettán ha megnyuilik a szalag. Ha kihuzod a kazettábol és lelogatod, egyböl látni a széleken a hullámokat.
Persze szerencsére ez már a multté. ( elég egy kicsit tanulmányozni a szalagvezetést a magnoban, ott egyböl látni, hogy az alapbol deformálja a szalagot, aminek ezt ki kell birnia, de ez csak akkor sikerül, ha nem feszül a kazettában.)
(#) FAZ1 válasza Massawa hozzászólására (») Dec 2, 2021 /
 
"ez csak akkor sikerül, ha nem feszül a kazettában."

Azért írtam régebben, hogy a szalag a kazettában bizony elég lazára van engedve - úgy általában.
(#) Massawa válasza FAZ1 hozzászólására (») Dec 2, 2021 /
 
Igen ha rendesen tekeri fel. Én meg azz inditottam ezt a csevegést, ha ez nem áll fenn, akkor baj van, és a kazetta a masinában.
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2021
(#) FAZ1 válasza Massawa hozzászólására (») Dec 3, 2021 /
 
Arra fel írtam én azt, hogy mit kell olyankor csinálni (oda-vissza gyorscsévélés, stb.)
(#) Massawa válasza FAZ1 hozzászólására (») Dec 3, 2021 /
 
De ez csak akkor lehetséges, ha észreveszed, hogy rosszul van feltekerve a szalag. A valoság viszont az, hogy erre akkor jösz rá, ha a magnoban elkezd nyekeregni a szalag vagy leáll. Ami már esö után köpönyeg.
(#) Udvari Zsombor válasza Massawa hozzászólására (») Dec 3, 2021 /
 
Valóban, nyekergett annak a 4 órás kazettának a szalagja. Pedig áttekertem "koppanástól koppanásig", de mégis játssza a használhatatlant az a kazetta. Már az orsóféket is meggyanúsítottam a kazettában, de nem az okozta.
(#) Massawa válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Dec 3, 2021 /
 
A baj az, hogy az ocskább kazettákbol kihagytak két teflon foliát a szalag fölül meg alul ( vagy nem teflonbol csinálták). Igy ha lépcsös a szalag az lépcsöket “gyalul” vagy a foliába vagy a kazetta belsö felületébe, és akkor már kuka az egész. Esetleg uj komplett tok kell.
(#) Udvari Zsombor válasza Massawa hozzászólására (») Dec 3, 2021 /
 
Nem figyeltem, hogy megvolt-e az a két "fólia" a kazettában, már az összerakása is trükkös volt, hogy egyik szalagvezető se essen ki a helyéről. Mindegy, úgyis lomtalanításból származik az (üresen talált) kazetta, amúgy ez az egyetlen kazettám, ami így viselkedik...
(#) Massawa válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Dec 3, 2021 /
 
Lehet, hogy már elötted valaki feljavitotta, és kidobálta belölük a felesleges cuccokat.
(#) kadarist válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Dec 3, 2021 /
 
Nálam is van ilyen nyikorgó, visító, képzavaros kazetta, ez nem egyedi eset. Egy idő után meg is szorul, nem viszi tovább a mechanika...
(#) Udvari Zsombor válasza kadarist hozzászólására (») Dec 3, 2021 /
 
Akkor már pláne hagyom inkább, mielőtt valami zűr lenne belőle.
(#) FAZ1 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Dec 4, 2021 /
 
Hol van abban két fólia?
Lehetséges, hogy a szalagot rejtő tárcsák alatt netán van, de felülről (a kazetta fedeléről) többnyire csak a fedél rugói nyomják le.
Csupán a régi hang-audió kazettákban volt a szalag két oldalán a házban valami fólia.
A BASF (majd később az AgFA) kísérletezett valami SM (Special Mechanism) elnevezésű rendszerrel, hogy azzal egyenletesebbé tegye a szalagvezetést.

De hol van már az audió kazetták világa?
Igaz - a kép és hang digitalizálással a videókazettáknak is teljesen annyi lett. Van helyette CD, DVD, Blue Ray, pendrive, meg a többiek.
(#) FAZ1 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 4, 2021 /
 
Idézet:
„Egy idő után meg is szorul, nem viszi tovább a mechanika...”

Az ilyen esetekben nem mindig a kazetta ám a hunyó!
Van olyasmi, hogy a videómagnó szalagmozgató mechanikai alkatrészei fáradtak el, ahol például a gumi már NEM gumi! (például az idler dörzskerekeinél van rá esély).
Megkeményedik, elkérgesedik, aztán meg persze hogy nyekereg.
Olyankor sokszor már a szalag súlya is számít. Ahol a több szalag van, ott nehezebb a csévetest.
(#) kadarist válasza FAZ1 hozzászólására (») Dec 4, 2021 /
 
A kazetta nyekergett, nem a magnó. Több készülékben is kipróbáltam, de egyik sem volt képes tartósan megbirkózni vele.
(#) FAZ1 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 6, 2021 /
 
Attól, hogy a videokazetta nyekereg, még lehet jó a lejátszás.
Tudod, nekem hány kazettám nyekereg meg sustorog, viszont a képnek-hangnak nincs baja.
Valójában - mint már említettem - a kazettákat elég lazára szerelik, így majdnem olyasmi, mint az oroszoknak volt a világháborúban a PPS géppisztolyuk (a "lötyögő gitár"). Lőni lehetett vele, oszt ha esetleg leejtették, hát néha akkor is elsült. Viszont lehetett -25 fok, mehetett bele homok, víz, stb. A videókazetta egyetlen nagy betegsége az, ha megszorul, ám ennek elég kicsiny az esélye.
(#) RockFonok hozzászólása Ápr 10, 2022 /
 
Sziasztok!

Vettem 2db Videómagnót jófogáson Péntek délután, szerintetek lefogja játszani az LP felvételeket amiket a Philips VR550-es videómagnómmal vettem fel?
(#) bbb válasza RockFonok hozzászólására (») Ápr 10, 2022 /
 
Ha már megvetted, miért nem próbálod ki?
(#) RockFonok válasza bbb hozzászólására (») Ápr 10, 2022 /
 
Hétvégén nincs szállítás.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2022
(#) bbb válasza RockFonok hozzászólására (») Ápr 10, 2022 /
 
S miért nem az eladótól kérdezted meg előre, mielőtt megvetted volna?
(#) pittti válasza RockFonok hozzászólására (») Ápr 10, 2022 /
 
Szerintem mind a kettő tudja az „LP” üzemmódot (a Sony egész biztosan).
(#) kadarist válasza RockFonok hozzászólására (») Ápr 10, 2022 /
 
Szia! Mi a videomagnók típusa?
(#) RockFonok válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 10, 2022 /
 
Sajnos csak a Samsung-ét tudom SV-261GX
(#) kadarist válasza RockFonok hozzászólására (») Ápr 10, 2022 /
 
Ez a típus nem tudja az LP-t.
(#) RockFonok válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 10, 2022 /
 
Ha Sony se tudja akkor megint vigyem javíttatni a Philips-t 5x-re?
Néha csipkéz megint stb, de nem írom le a hibáit inkább ide linkelem:https://elektrotanya.com/content/philips-vr550-vhs-videomagnom-miert-ilyen-az-lp-n-kepe
https://elektronline.hu/wwwboard/thread.php?sorszam=867133&repl...A1lasz

Az a baj sok a hibás videómagnó eladó de nem írják ki csak mikkor rá kérdezek, de vannak felújítva is de az meg 20-30 ezer. Ft.
(#) RockFonok válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 10, 2022 /
 
De ő felújítsa de volt pl:ezt nem meri széjjelszedni https://www.jofogas.hu/budapest/TOSHIBA_V_83CZ_VHS_Video_Recorder_1...17.htm
Pedig pénzt elkér érte, csomó hirdetései vannak amiket már meg vettek tőle de nem veszi le.

Meg ezt vettem volna meg ettől az embertől meg kérdeztem tudja e az LP-t látta amit írtam de törölte a hirdetést de most látom újra visszarakta https://www.jofogas.hu/bacs_kiskun/Sony_video_magno_VHS_hifi_stereo...29.htm
(#) kadarist válasza RockFonok hozzászólására (») Ápr 10, 2022 /
 
Sony-t, Philipset szigorúan tilos venni. A mechanikájuk egy időzített bomba. A mutatott Sony meg Toshiba sem LP-s.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2022
(#) RockFonok válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 10, 2022 /
 
Elvileg ezek között kel lennie:https://www.manualslib.com/manual/1071104/Sony-Slv-E177eg.html?page=3#manual

Ha nem viszi akkor mit csináljak?
Javíttassam meg 5x-re a Philips VR550-t?
2 szerviz se tudta megcsinálni új megjelent hibáit csak nagyjából, de a Philips DVD felvevőmet mind a kettő szerviz meg csinálta tökéletesen ugyan azt a hibát ami 6 évente elő jön.
(#) kadarist válasza RockFonok hozzászólására (») Ápr 10, 2022 /
 
Keress egy 6 fejes Samsungot vagy LG-t. Azok jók. Persze érdemes kipróbálni a megvétel előtt.
(#) Massawa válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 10, 2022 /
 
Az valoszinüleg vetemedett a tartodoboz. Elvben a VHS ugy lett kialakitva, hogy amikor a gépben van a kazetta a spulnik olyan helyzetben vannak, hogy a szalagnak nem szabad sehol sem érintkezni a doboz belsejével. Persze ha rosszul csévél fel ( lépcsösen stb) vagy valamelyik komponensnek nem jo már a geometriája ( meggörbült stb) akkor már a fenti feltétel nem érvényesül és ilyenkor zajos, nyekereg.
(#) RockFonok válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 12, 2022 /
 
Megjöttek a videómagnók, a Samsung jól működik de csak SP módot játszik, a Sony SLV-SE10EG ki is írja hogy LP EP SP, csak a szalag szélét cakkozza és van hogy nem jön ki a kazetta kicsit segíteni kell neki 18 ezer volt.
Mit csináljak? Fej stb részei megtisztítása segíthet ne cakkozza a szalagokat?
Ha be kapcsolom a VHS-t akkor a fejdob felpörög egy pillanatra.
Következő: »»   55 / 64
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem