Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MPLAB kérdések
 
Témaindító: Thomas10100, idő: Nov 27, 2005
Lapozás: OK   23 / 25
(#) whalaky hozzászólása Dec 6, 2021 /
 
Sziasztok!
Egy év kihagyás után ismét elövettem az MPLABX-et. Meglepetésemre "eltünt" a kódkonfigurátor.
Gondoltam sebaj, telepítem újra.
De nem. ezt a hibát dobja, és nem értem miről hablatyól. Mi hiányzik neki???

MPLABX.JPG
    
(#) Udvari Zsombor válasza whalaky hozzászólására (») Dec 6, 2021 1 / 2
 
Talán frissítsd az "Embedded Make Projects" nevű valamit...
(#) whalaky válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Dec 6, 2021 2 /
 
Értem... Ezzel tányleg sokat segítettél.... Kár volt!
(#) pipi válasza whalaky hozzászólására (») Dec 6, 2021 /
 
Nem világos miért fújsz, fordítsd le gugli fordítóval az üzenetet, pont azt fogja mondani.
(#) bbb válasza whalaky hozzászólására (») Dec 6, 2021 /
 
Azt írja egész pontosan, hogy az "Embedded Make Projects" plugin 1.7, vagy újabb verziója kell neki, nálad meg csak az 1.6.141202 verzió van belőle feltelepítve. Frissítsd a plugint és engedni fogja a másikat is.
Először vedd ki a pipát a code configurator elől, majd ott a check newest gomb, gondolom, ha azt megnyomod fel fogja frissíteni neked és már próbálhatod is újra a code configuratort telepíteni.
(#) whalaky válasza bbb hozzászólására (») Dec 6, 2021 /
 
Köszi, de erre rájöttem magamtól is, csak hogy "Embeddedd Make Project" a világon sincs....
Egyébként itt kezdődött a bajom. A frissítéssel.
32 bites programom van amit már nem támogatnak, de azért a plugineket frissíti ha akarom ha nem, ez nem kívánságműsor. Persze illene hogy mielött letölti és aktiválja átfuttathatna egy ellenőrzést, de ez már extra elképzelés.
Lassan a microchip is ugyan az mint a microfos. Majd ők tudják hogy mi kell nekem, és önkényesen telepítik ha a meglévő projectek bele is döglenek.
Amúgy jó helyen jársz, időkzben sikerült megodani.
A bibi az volt, hogy az MCC plugin 5 másiktól függ,amit nem frissített (talán a 32 bites miatt), és ott van az "Emeded izé" amről nem is derűl ki hogy van.... Nyilván belső használatra szánták.
Írják is hogy előfordúlhat hogy szétbarmolja a frissítés a régebbi projecteket, csak már későn
találtam rá egy fórumon.
Pipi: érted már hogy 48 óra után miért "fújok"? Hát azért mert útálom ha csont hülyének néznek.
(#) gyoran hozzászólása Jan 16, 2022 /
 
Sziasztok
A múlt hétem még tudtam a régi MPLAB X IDE 5.45-ös verzióban az MCC-vel játszogatni, de tegnap már óta nem tudok új projektet létrehozni (PIC18f14k22, benne van a támogatottak listájában).
Létrehozok egy üres projekt ugyanúgy mint eddig, és az MCC indításakor azt mondja, hogy The device is not supported by any of the MCC content types. Ugyanakkor az ugyanabban a környezetben lévő régi múlt heti projekteket simán megnyitja, támogatja (ugyanúgy 18f14k22). Ha ezekről másolatot csinálok új projektnév alatt, az is megy. Próbálkoztam más processzorral is. Nem megy. Csináltam egy sima C projektet, az lefordul, de az MCC ott sem indul. Ma feltelepítettem a 6.0 MPLAB-ot új XC-vel és az MCC-vel ugyanaz.
Van valakinek tippje hogy mit csinálhatok rosszul? Talán még az is működik, ha egy másolatban minden MCC funkciót kiveszek és ezzel a csontvázzal indulok el 0-ról, de nem próbáltam.
Minden default beállítás.
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2022
(#) whalaky válasza gyoran hozzászólására (») Jan 19, 2022 /
 
Megértelek. Én most telepítettem újra az mplab-x et (5.35 mert a gépemnem tudja a 64 bitest kezelni) és most ott tartok hogy az MMC-t se lehet feltelepíteni, mert
"Some plugins require plugin Embedded Make Projects to be installed.
The plugin Embedded Make Projects is requested in version >= 1.7 but only 1.6.141202 was found."
Csak azt az apróságot felejti el tudatni velem hogy melyik pluginnal van baja a lelkemnek. Mások is a microchip forumom már szóvvá tették a dolgot hogy nem túl informatív hibajelzései vanak. Ha pedig itt kérdeztem meg megkaptam hogymiért fújok....
Már kérdezni sem merek....
(#) bbb válasza whalaky hozzászólására (») Jan 19, 2022 /
 
Mintha két hozzászólással ezelőtt, pont ugyanitt azt írtad volna, hogy megtaláltad a plugint, amit hiányolt és pont olyan néven, amit kiírt. A hibaüzenetnél azt a hibát követik el, hogy nem rakják idézőjelek közé, vagy vastagítják meg, így nem különül el a szöveg többi részétől, igaz a mondat közepén nagybetűvel kezdődő szó utal rá.
(#) whalaky válasza bbb hozzászólására (») Jan 19, 2022 1 /
 
Ez így igaz, de újra kellett telepíten az MLAB-X fostalicskát.....
Egész éjel a netet bújtam, nem egyedi probléma..... persze amiket találtam linkek döglöttek, vagy nem tartalmazza a keresett plugint..... de hosszú még a hét, legfeljebb nem alszok hogy a microchip jólérezze magát...
(pont erről a kioktató stílusról beszéltem)
(#) whalaky válasza whalaky hozzászólására (») Jan 19, 2022 1 /
 
Ennél valamivel hasznosabb okosság?
(#) bbb válasza whalaky hozzászólására (») Jan 19, 2022 / 1
 
Idézet:
„(pont erről a kioktató stílusról beszéltem)”

Ok. Akkor beszéljünk a te stílusodról is. Nekilátsz itt szidalmazni mindenkit, de amikor megmondják neked, hogy mi a probléma, akkor megsértődsz mert "kioktatnak". Olyan szavakat használsz, amiket itt a fórumon igazán nem kellene. Mindezek után félinformációkat írsz, hiszen egyszer azt mondod kész van, megtaláltad, majd mélyen hallgatsz róla, hogy ja letörölted és mégis újra kellene megkeresni...
Szóval inkább máshol éld ki a hisztidet és amikor megkapod a tényleges információt, akkor inkább értelmezd a leírtakat. Leírtam, hogyan értelmezd a hibaüzenetet, ezek szerint ez nem jutott el hozzád, ezért leírom megint.
Mondat közben kezdi nagybetűvel a plugin nevét, innen lehet tudni mit keres. Nem rakják idézőjelek közé, nem emelik ki vastaggal, se dőlt betűvel.

Ha pedig ténylegesen rákeresel a plugin nevére, akkor kapásból az első google találat szól erről a hibáról: microchip fórum.
Ott találsz is megoldást:
1) rakd fel az 5.5-ös verziót
2) ha ezt nem akarod, akkor használd a régebbi MCC verziót, amit az archívumból le tudsz tölteni és kézzel telepíteni: MCC
S persze az MCC régi verzióra visszaállásról is van írás: MCC downgrade
(#) whalaky válasza bbb hozzászólására (») Jan 20, 2022 /
 
Jó!
Idézet:
„rakd fel az 5.5-ös verziót”
bizonyára elkerülte a figyelmed hogy mér többször leírtam hogy 32 bites verzió.... (5.35-ig).
A letöltő oldalakat megtaláltam.
Az MCC archivumban is (eddig) olyan verziókat találtam, ami csak az új IDE-vel hajlandó futni (ragaszkodik az embedded 1.7-hez)
Kár eröltetni. Ha valamit tudsz vagy nem próbáltad az nem baj, de akkor ne oszd az észt, vagy biggyeszd ide hogy szerinted, úgy gondolod vagy hogy még nem próbáltad. Ilyen alapon a nap forgolódik a lapos föld körül mert én azt hiszem....
További jó fórumozást!

OFF!
(#) bbb válasza whalaky hozzászólására (») Jan 20, 2022 /
 
Szállj le a paciról!

4.0.1-es MCC verzióhoz nem kell abból a pluginból az 1.7-es verzió. A legutóbb linkelt fórumban meg ott van a megoldás is, hogyan csináld, olvasd végig!
(#) Moderátor hozzászólása Jan 20, 2022
 
Kérünk mindenkit, hogy érdemben a kérdésről értekezzetek, semmi szükség nincs személyeskedésre.
Köszönjük.
(#) gyoran válasza gyoran hozzászólására (») Jan 20, 2022 / 1
 
Infoként mindenkinek, aki használja az MCC-t. Most már megy, valószínű a MICROCHIP-nél volt valami.
(#) sany hozzászólása Feb 22, 2022 /
 
Sziasztok!
Tanácsot illetve segítséget szeretnék kérni tőletek.
MPlab v4.01-ben átfordítottam minden hiba nélkül egy asm kiterjesztésű fájlt. A hex fájlt is legenerálja a szoftver. Egy PIC16F84A-ba szeretném a programot beleégetni. Azonban, amikor ezt a hex fájlt megnyitom az égető programmal, ami egy PICkit2 ( kínai PICkit 2 hardver) szoftver, akkor ezt a figyelmeztetést kapom:
In MPLAB use File-Export to save hex with config

Habár az égető, ugyan beégeti a szoftvert, de aztán a PIC-ben nem fut. A problémám, hogy az MPlab-ban nem találok ilyen menüpontot, így nem tudom azt, hogy hogyan kell exportálni úgy ezt a hex fájlt, hogy be tudjam majd állítani a konfigurációs biteket is. Hogyan tudnám a konfigurációs biteket beállítani?
Köszönöm a segítségeteket!
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2022
(#) Hp41C válasza sany hozzászólására (») Feb 22, 2022 / 1
 
Ha másként nem menne:
Válaszd ki a kontroller családot és a típust. Ez mehet automatikusan is.
Töltsd be a hex -et a PICkit2 programjába.
Nyomd meg a Configuration címkét.
A megjelenő ablakban beállíthatod a kívánt konfigurációs szót. Ha véreztél nyomd meg a Save gombot.
Ha kell még máskor is ez az állomány: File/Export.
Mehet az írás.
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2022
(#) sany válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 22, 2022 /
 
Köszönöm! Sikerült.
(#) Allf hozzászólása Feb 23, 2022 /
 
Sziasztok!
Segítséget kérek. A GitHub oldalon találtam egy projektet. Bővebben: Link Videoton TVC számítógéphez lehetővé teszi USB billentyűzet használatát.Mivel van egy billentyűzet nélküli gépem - szükség lenne rá.A kapcsolásban egy PIC32MX250F12D teljesít szolgálatot. Megvan a linken a forrás, de nem boldogulok a HEX fájl elkészítetésével.
(#) pipi válasza Allf hozzászólására (») Feb 23, 2022 /
 
Talán ha nagyon halkan megsúgnád a "nem boldogulást". Az megvan ugye, hogy mplabx kell hozzá...
(#) Allf válasza pipi hozzászólására (») Feb 23, 2022 /
 
Igen MPLAB-X 5.50-el próbálkoztam.
(#) tomtol hozzászólása Ápr 2, 2022 /
 
Sziasztok !
MplabX 5.5-t használok.Az MCC csak internet kapcsolattal működik?
Hálózati hiba volt , és nem tudtam használni.
Ezt írta: Error getting latest version from packument.

Köszönöm
(#) llaczo hozzászólása Ápr 13, 2022 /
 
Sziasztok.
Írok egy programot 16f877a PIC-re aminek 8 Kb-os a memóriája.
Egy bizonyos program memória beírása után, Kb 2-3 Kb nem működik a program. Hallottam hogy az MPLAB-ban korlátozva van a program mérete.

Hogy lehet ezt a korlátot feloldani. Esetleg hol lehet megvenni a programot?
Köszönöm a tippeket.
(#) gyoran válasza llaczo hozzászólására (») Ápr 13, 2022 /
 
Szerintem nincs az MPLAB-ban korlát. GOTO (pl.) csak 10 bitet tud címezni, (pont 2k) . A 2 MSB a PCLATCH-ból kell jöjjön. Magyarul 2k-n túl (macerás) előbb PCLATH írás majd goto az ugráshoz. Talán van workaround, de szerintem Te ennek vagy az áldozata. (16f877a adatlap 30. oldal - nálam)
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2022
(#) nedudgi válasza llaczo hozzászólására (») Ápr 13, 2022 /
 
Milyen nyelven írod a programot?
(#) llaczo válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 13, 2022 /
 
Assembly
(#) nedudgi válasza llaczo hozzászólására (») Ápr 14, 2022 /
 
Az MPLab nem tartalmaz korlátozást a program méretére. A PIC18F877 korlátairól gyoran kolléga megírta a tutit.
Ha MPLab X keretrendszert használsz, akkor nem szóltam, mert pár év folytonos próbálkozása után feladtam, abbahagytam a követését, mert rossznak tartom a koncepciót, a MicroChip pedig - szerintem - képes ilyen öngyilkos stratégiára.
Mindentől függetlenül érdekel az a forrás, hol ilyen korlátot emlegetnek. A Mikronika magas szintü nyelvei tartalmaznak emlékeim szerint ilyen korlátot.
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2022
(#) Bakman válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 14, 2022 /
 
Ha emlékeim nem csalnak, akkor a Mikroe, a Parsic és a Flowcode v5 ingyenes változata tartalmaz ilyen korlátozást.

Mi a baj az MPLAB X-szel? Mostanában azzal játszom, nekem úgy tűnik, abban is lehet programot írni igaz, a korábbi verziókat nem próbáltam.
(#) Hp41C válasza llaczo hozzászólására (») Ápr 14, 2022 / 2
 
Egy kis olvasnivaló.
Következő: »»   23 / 25
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem