Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Laptop javítás, tuning
 
Témaindító: angelero, idő: Jún 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   264 / 278
(#) cloud9 hozzászólása Jan 11, 2022 /
 
msi cx500. Elem nélkül is, bekapcsol töltőröl, aksiról is. Másik rammal próbáltam.
(#) img válasza cloud9 hozzászólására (») Jan 11, 2022 /
 
Rémlik valami, hogy az SD kártyaolvasója panelján hal meg valami, ezért annak a flexkábelét le kell húzni az alaplapról és utána el fog indulni.
(#) cloud9 válasza img hozzászólására (») Jan 11, 2022 /
 
Sajna integrált. Kiszedtem az alaplapot, GPU CPU melegszik.
(#) xeri válasza img hozzászólására (») Feb 12, 2022 /
 
Szia,
nekem ezzel az ötlettel megspóroltál egy kalap pénzt hálás köszönet érte. Beázott gép indulás után rögtön kikapcsolt, laptopszerviz tisztítás után azzal adta vissza, hogy javíthatatlan (alaplap- vagy procihibás). Szerencsére van a másik lányomnak is ugyanolyan (egyébként HP és a bekapcsoló gomb is ezen a panelen van, szóval nem tudtam simán csak lehúzni), és mivel pont erre az oldalára borult a kölyökpezsgő, tettem vele egy próbát. Aztán találtam ebayen panelt és azóta is boldogan él
Köszi még1x
(#) img válasza xeri hozzászólására (») Feb 12, 2022 /
 
Örülök, hogy segítettem.
(#) KBal76 hozzászólása Feb 16, 2022 /
 
Sziasztok.
Lenovo Z50-75 hosszú betegeskedés után végleg megállt. Kb. másfél éve nem volt lekapcsolva, csak altatva (torrentre lett befogva) mert lekapcsolás után kb. 50-100 indítási próbálkozás után indult el.
Ennyi a tünet: hdd felpörög, proci-venti is halkan, némi langyos fuvallat jön, eddig num-lock világított, de már az sem (most szétkaptam megint, itt volt hogy esetleg a kártyaolvasó akasztja ki, lehúztam, semmi javulás), lcd nem kapcsol be (háttérfény se), tehát a post-ig nem jut el. Kikapcsolni hosszú pwr gombbal ki lehet. Gyanakodtam bios-hibára, de ki tudja. Nincs szétcsapva, én vettem, alig volt hurcolva.
Mit/hol kéne keresnem?
(#) zolika60 válasza KBal76 hozzászólására (») Feb 16, 2022 /
 
HDD-t vedd ki. Memória bővítőt is ha van, meg tán abban van még optikai meghajtó azt is. Úgy próbáld meg. Ha indul egyesével szereld vissza a perifériákat, hátha kiderül valami. Nekem hasonló gépem (3000N500) akkor produkált ilyesmi hibát amikor a HDD meghalt. Azóta SSD-vel működik.
(#) KBal76 válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 16, 2022 /
 
Hdd-t kivettem, és beraktam az ikertesójába, W7 észre se vette. Most az lett a torrentgép. De jó volna megmenteni ezt a gépet is.
(#) szidom hozzászólása Ápr 16, 2022 /
 
Sziasztok!
Szeretném a laptopom wifi-jét gyorsítani.
Jelenleg egy 2,4 Ghz Qualcomm Atheros Model: QCWB335 van bent.
A kérdésem hogy elég a modult cserélni dualband 2,4/5 Ghz -es típusra, vagy a két antannát is cserélni kell?
A modul csere 2 perces mutatvány, de az antennáknak csúfolt drótdarabok valószínüleg a kijelző keretében vannak azt is szét kell pattintani.
A router tp-link Touch P5 1300 Mbit-ig jó lenne.
Ha elég a modult cserélni, tudna valaki egy megbízható dualband wifi modult ajánlani Half Mini PCIe
méretben?
Előre is köszönöm.

Azt elfelejtettem mondani hogy win10 mellett debian linux is van a gépen, felváltva használom a két rendszert.
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2022
(#) antiktelefon válasza szidom hozzászólására (») Ápr 16, 2022 /
 
Ennél fontosabb a laptop típus, soknál van wifi hw whitelist és nem megy kb semmivel sem. Ma már mini pci-e kártyát leginkább hardveraprón fogsz kapni, mert a bolti elfekvő készlet rossz és drága. Ha normális 2 antennás a mostani modul és megvana 2 antenna, akkor nem kéne gondot okozzon.
(#) szidom hozzászólása Ápr 16, 2022 /
 
Üdv!
A laptopom nem mai gyerek, 8 éves elmult.
Dell Inspiron 3521 Service-Tag: 883NPY1.
A Hdd-t, dvd olvasót kidobtam évekkel ezelőtt, kapott helyette 2 db 240 GB -os SSD-t.
Egyiken Win10 van a másikon debian. Bőven elférek rajtuk tárolásra nas-t használok.
Ezeket néztm:
Intel 7260AC
Intel 7260.HMW
20-30 eurot megérne, lehet rendelek egyet, ha nem megy visszaküldöm.
(#) img válasza szidom hozzászólására (») Ápr 16, 2022 /
 
A HMW a butított verzió, azt semmiképpen se vedd!
(#) antiktelefon válasza szidom hozzászólására (») Ápr 16, 2022 /
 
Keresd meg a hw.whitelistet.
Többen problémaztak ezzel, de a hivatalos wh segít, vagy ha talalsz modolt biost.
https://www.bios-mods.com/forum/Thread-REQUEST-Dell-Inspiron-3521-W...C-7260
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2022
(#) vyky hozzászólása Ápr 17, 2022 /
 
Sziasztok!
Adott egy HP Pavilion g6 típusú laptop.
Random elfelejtik a wifi hálózatot,és van,hogy a wifi modult sem találja,kikapcsolom,és be akkor talán megismeri a kártyát.
Mi lehet a baj?
(#) img válasza vyky hozzászólására (») Ápr 17, 2022 /
 
Win 10 hiba, megoldást nem tudok rá azon kívül, hogy újra felismerteted vele.
(#) vyky válasza img hozzászólására (») Ápr 17, 2022 /
 
Szia img! Win 8 van fent,de ugyanezt produkálta 7-nél is.
telepítés után jó 1-2 hónapig,aztán jön a vacakolás.
(#) Dióda válasza vyky hozzászólására (») Ápr 17, 2022 /
 
Utánnaolvasgattam és rengetegen panaszkodnak rá.
A wifi modul nem egészen jó fajta azaz problémás a driver-je.
Legegyszerűbb ha szerzel egy másik tipusú modult és kicseréled benne.
Nem nagy trükk egy pár csavar az egész és nem szenvedsz vele tovább.
(#) img válasza Dióda hozzászólására (») Ápr 17, 2022 /
 
Sajnos nem ilyen egyszerű, mert a HP laptopok (mint a Sony, az Asus, a Dell és a Lenovo-k is) BIOS whitelist alapján engedélyezik vagy tiltják a különböző perifériák használatát, így nem tehetsz bele akármilyen WLAN kártyát, csak a HP által jóváhagyottat. Szóval vagy megmókolja az ember a gép briósát, vagy bootolás közben megáll és közli, hogy nem támogatott a hardver (és persze nem is használja).
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2022
(#) bbb válasza img hozzászólására (») Ápr 17, 2022 /
 
Ugyan ez igaz az egyéb kártyákra is, mint az egykor népszerű 3G modemek... Persze olyan szinten, hogy nem elég csak a gyártónak stimmelnie, hanem pont annak a hardverazonosítónak kell lennie, ami engedve van. Hiába mondjuk Gobi2000, ha nem a megfelelő branding - ezt megfejelik olykor még az illesztőprogrammal is, ami adott esetben közli, hogy nem megfelelő a gép, amiben van a kártya (ha a BIOS engedné is a másik brand kártyáját, akkor majd így).
(#) img válasza bbb hozzászólására (») Ápr 17, 2022 /
 
Igen, trükköznek, én is megszenvedtem vele, mire rábírtam a 2009-es gyártású HP-m BIOS-át, hogy ugyan egye már meg az Intel 7260AC-t, amikor a gyári Atheros kártya meghalt benne.
(#) bbb válasza img hozzászólására (») Ápr 17, 2022 /
 
Én a Gobi2000-el szórakoztam, mire sikerült beindítani... Kb. ugyan olyan elven megy, mint a 3G USB stickek. Bedugod és szuper látja a gép, de nem úgy kezeli, mint modemet (windows/linux mindegy, ez hardveres dolog). Ha már feltelepítetted, akkor még át is kell állíttatni a használathoz modem üzemmódba, amit az illesztőprogram tesz meg. Na itt volt olyan trükközés, hogy az "idegen" gyártó illesztőprogramja (noname laptop, brand kártya) közölte, hogy bizony a laptop nem olyan, mint ő gondolná, ezért nem küldi el a megfelelő parancsokat a kártya átállításához. Persze az ilyen brand kártya kb. harmadáron ment a branding nélkülihez képest... Született is mindenféle gobiloader meg hasonló szoftver, ami csak annyit csinál, hogy átrakja megfelelő üzemre.
Na persze van még egy csalafintaság is, ugyanis pont a Gobi2000, amiben van GPS is, s nem csak cellainformációkból ad hozzávetőleges koordinátát. Igen ám, de ez a funkció csak akkor működik, ha egyrészt át van állítva megfelelő üzemre, ÉS van benne SIM kártya (ez utóbbinak nem kell működnie, hálózatot látnia, csak benne kell lennie). Szóval vannak furcsaságok, amiknek a célja gyakorlatilag csak az, hogy ne variálhassunk könnyedén az alkatrészekkel.
(#) img válasza bbb hozzászólására (») Ápr 17, 2022 / 1
 
Igen, mindenki az Apple-t fújjolja, hogy milyen galádul keresztbe tesznek a 3rd party szervizeknek, közben meg egyik kutya másik eb...(Persze ezzel nem felmenteni akarom az Apple-t.)
(#) vyky válasza img hozzászólására (») Ápr 17, 2022 /
 
ÉS mit kell tenni a Biossal.hogy tartósan jó legyen?
(#) szidom hozzászólása Ápr 17, 2022 /
 
Üdv mindenkinek!
Köszönöm a sok segítséget, úgy döntöttem rendelek egy 7265-ös wifi modult, ha megy jó ha nem visszaküldöm.
Azt mondják a puding próbája az evés.
Bios moddolással nem szórakozok annyit nem ér az egész.
Az én jó magyar nyelvtudásommal meg a Google fordító segítségével azt találtam, hogy a Dell hivatalosan nem tiltja biosból az eszközöket.
Tehát hivatalos fehér lista sincs.
(A dark weben nem néztem, gondolom ott is csak fekete lista van )
(#) renegat1 válasza szidom hozzászólására (») Ápr 17, 2022 /
 
Szia!
És erről mi a véleményed:USB Network Card
Talán működne nálad is.
(#) img válasza vyky hozzászólására (») Ápr 17, 2022 /
 
Át kell alakítani, némi programozói véna szükséges hozzá. De nem a "kettőt kattintok és minden működik" típusú feladat, nekem pl. 2 napig tartott.
(#) img válasza szidom hozzászólására (») Ápr 17, 2022 /
 
Ha nem válik be, akkor átveszem tőled a 7265AC (WiFi + BT) modult.
(#) img válasza renegat1 hozzászólására (») Ápr 17, 2022 /
 
A Ugreen minőségi kiegészítőket gyárt, nyugodtan megvehetitek. Arra azonban érdemes figyelni, hogy elég kemény CPU terhelést tud okozni (mint minden USB-s eszköz).
(#) vyky válasza img hozzászólására (») Ápr 17, 2022 /
 
Értem. Ha esetleg erről lenne valami dokumentáció,az nagy segítség lenne.
(#) img válasza vyky hozzászólására (») Ápr 17, 2022 /
 
Mi a pontos típusszáma (a G6 utáni rész is kell)?
Következő: »»   264 / 278
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem