Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Laptop javítás, tuning
 
Témaindító: angelero, idő: Jún 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   265 / 277
(#) vyky válasza img hozzászólására (») Ápr 17, 2022 /
 
Hp Pavilion G6 2303sh
(#) szidom válasza renegat1 hozzászólására (») Ápr 17, 2022 /
 
Szia!
Ha jól látom ez madzagos,nem WiFi.
Tudom van WiFi is usb csatival, de nem szeretem ha kilóg .
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2022
(#) szidom válasza img hozzászólására (») Ápr 17, 2022 /
 
Ha nem jön be szívesen átadom, a probléma hogy július előtt nem leszek Magyarországon.
A posta 1000km-re elég húzós lehet.
(#) bbb válasza vyky hozzászólására (») Ápr 17, 2022 /
 
Csak egy példa, hogy lásd mekkora meló...
Bővebben: Link
Az írásában linkelt egy másik oldalt, ahol még olvashatsz szépségeket:
Bővebben: Link
(#) vyky válasza bbb hozzászólására (») Ápr 17, 2022 /
 
Köszönöm a linket,valóban nem az én tudásomnak megfelelő
(#) antiktelefon válasza bbb hozzászólására (») Ápr 17, 2022 /
 
Nem egy nagy szám amúgy, nagyon bios specifikus a folyamat, de amíg az eredeti hex megvan és nem sikerül a siot félreírni valamivel, addig lehet próbálkozni, meg sokszor fent van winraiden a megoldás...
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2022
(#) img válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 17, 2022 /
 
Gyorsabb voltál.
(#) img válasza szidom hozzászólására (») Ápr 17, 2022 /
 
Oké, később egyeztetjük, ha aktuális lesz.
(#) Joe_001 hozzászólása Ápr 18, 2022 /
 
Üdv!
Van egy ZBook 17, és egy Huawei Mate 20Pro készülékem. Csatlakoztatva vannak egymáshoz, Bt-n keresztül. Mate+ pro-ból- egy fényképez szeretnék átküldeni a laptopra. Megosztás kijelölés után elküldöm a laptopra de nem történik semmi, nem jelenik meg a fájl fogadása mező sem, a visszaigazolás sem, hogy átment a kép. Mi a teendő hogy működjék a fájl átvitel?
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2022
(#) vyky hozzászólása Ápr 25, 2022 /
 
Sziasztok!
Valaki megtudja mondani,miért van 3 érintkezője a töltőnek?
Addig sej
(#) Ragathol válasza Joe_001 hozzászólására (») Ápr 25, 2022 /
 
Üdv.

Nekem win 11 alatt, meg kell előbb "mondani" a rendszernek, hogy "hé te! küldenek valamit, figyelj má!"
Na, tálcán BT ikonra jobb katt, helyi menüben a fájl fogadásra katt, és lehet küldeni a párosított eszközről az anyagot.
(#) Gafly válasza vyky hozzászólására (») Ápr 25, 2022 /
 
Idézet:
„Addig sej”
tem, hogy GND, táp és kommunikáció.
(#) img válasza vyky hozzászólására (») Ápr 25, 2022 /
 
A centerpines töltők középső lába az "ID" (identification) láb: azzal azonosítja a laptop, hogy gyári (vagy magát annak hazudó) töltő van rádugva. Mindegyik gyártó mást igényel, a Dellnél a középső kanóc az onewire EEPROM elérésére szolgál, ami a töltőben van. Ha ez a bemenet véletlenül tápra záródik a sérült kábel miatt, akkor letérdel az egész töltésvezérlő áramkör. HP-nél egyszerűbb, mert ott csak feszültséget figyel: ha nincs meg a középső lábon a 6.75V, akkor különböző korlátozásokat léptet életbe, egyrészt kiírja, hogy nem gyári tartozék van csatlakoztatva, másrészt nem tölt vagy lassan tölt, a HP-k amennyiben 6 és 7V között van akkor rendesen működik, ha 6V alatt akkor lekapcsol. 7 volttól felfelé viszont korlátoz: 7.2V-nál 50% a max. CPU teljesítmény, 7.5V-nál már mintha 386-os CPU lenne benne, mert visszaveszi a teljesítményét (de nem az energiagazdálkodási funkciókkal: sem a C1E, EIST, sem a throttling sem kapcsol be), stb. Úgy lehet tesztelni, hogy ez-e a hiba, hogy ha kihúzod a töltőt és megy rendesen, majd visszadugod és megint belassul, akkor a centerpin köre a hunyó. Attól nem kell megijedni ha terheletlenül 17-19 volt körül van, mert csatlakoztatás után beáll a megfelelő szintre (kivéve, ha zárlatos a tápfesszel).
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2022
(#) vyky válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 25, 2022 /
 
Szia! Köszönöm ,hogy kiegészítetted,bár nem tudom hova lett a hozzászólásom többi része
(#) vyky válasza img hozzászólására (») Ápr 25, 2022 /
 
Szia!
Köszönöm,sajnos nekem sérült a töltöm vége,és ez a középső szál nincs is bekötve,de a sebességgel így nincs gond. Nem is kötöm be,mert nem gyári a töltöm. Lehet ezért játszik,néha,hogy elfelejti a wifi kártyát?
(#) img válasza vyky hozzászólására (») Ápr 25, 2022 / 1
 
Nem, az a Windowsod ill. a kártya driverének a hibája.
(#) krapulax6 hozzászólása Máj 20, 2022 /
 
Sziasztok, segitseget szeretnek kerni... Acer Travelmate 290-es laptoprol van szo.
Elso gondom vele, hogy usb-rol keptelen vagyok beallitani a biosban, hogy bebootoljon, telepites miatt. HDD, cd-rom, floppy es halozat ugrik fel csak.
Allitasi lehetoseg csak ezek variacioi.
A masodik gondom, hogy a beepitett wifi nem talal halozatot viszont az eszkozkezeloben latszodik, hogy a driverek telepitettek hozza, es azt irja, hogy rendben mukodnek...
Win XP (Blade) volt itthon amit cd-rol telepitettem ra.
Elore is koszonom.
(#) pipi válasza krapulax6 hozzászólására (») Máj 20, 2022 /
 
Csak belevau... nem lehet hogy HDD boot-ot kell állítani, majd lejjebb HDD sorrendet kell állítani, és ott látszik a pendr? Nincs kapcsoló a házon a wifi ki/bekapcsolására, vagy a billentyűzeten Fn F* gyorsgomb?
(#) img válasza krapulax6 hozzászólására (») Máj 20, 2022 /
 
A pendrive-ot formázd meg Rufusban USB HDD+ -nak, és külső meghajtóként legyen engedélyezve a bootolás! A gép indítása közben a DEL vagy az F12 előhozza a boot menüt, ahol kiválaszthatod.

Ezen kívül vannak olyan pendrive-ok, amikről semmi sem képes bootolni: ismeretlen anomália.
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2022
(#) krapulax6 hozzászólása Máj 20, 2022 /
 
Szia…lefotozom a boot menut kesobb…Wifire van kapcsolo,bekapcsolt allapotban van.
Jobb also sarokban ott az ikon ami mutatja kis buborekban is,hogy nem csatlakozik a halozathoz.
(#) krapulax6 válasza img hozzászólására (») Máj 20, 2022 /
 
Szia,Ahogy irtad F12-vel jon a boot menu,kesobb megprobalom es jelentkezem.
Koszi.
(#) img válasza krapulax6 hozzászólására (») Máj 21, 2022 /
 
Ez nem a boot menü hanem az eszközkezelő, ami a számítógépben lévő perifériákat mutatja meg. Az már látszik, hogy nem mindenhez van (jó) driver telepítve (ami sárga felkiáltójeles).

"Win XP (Blade) volt itthon amit cd-rol telepitettem ra." Ha jól emlékszem, az egy kiherélt XP, driver szinten -is- elég sok minden hiányzik belőle. Ezen kívül az XP fájljaival még külön kellett mókolni, hogy elinduljon USB-ről is: ez megvolt?

Azt ugye tudod, hogy egy XP-s gép ma már csak adott célfeladatokra (pl. diagnosztikai célszoftverek futtatása, vagy valaminek a vezérlése, ilyesmik) jó, mert a modern weboldalak követelményeivel nem tud megbirkózni, ezenkívül a saját érdekedben nem ajánlatos az internetre sem kiengedni?
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2022
(#) krapulax6 válasza img hozzászólására (») Máj 21, 2022 /
 
Jol tudod,buheralt verzio,nem kellett mokolni vele semmit.
Feltelepitettem tiszta sp3-at.Semmilyen drivert nem telepitett,a TP Link nano-val csatlakoztam a netre gyari IE. Bongeszojevel de eselytelen barmit behozni rajta a google-n kivul
Semmit nem kepes megnyitni.
Rufussal keszitettem az sp3-rol bootolhato pendrivot de csak Windows alatt tudtam elinditani a telepitest.
Az elvarasom online radio hallgatas esetleg Youtube…Lattam videot errol a keszulekrol amiben mar ket giga ram volt,hogy Win7-et futtattak rajta.szamomra elfogadhato sebesseggel.
Erdemes lehet boviteni?
Es a menu:
(#) Epu2 válasza krapulax6 hozzászólására (») Máj 21, 2022 /
 
Ez nem úgy néz ki, mintha bármilyen Pendrive-ról képes lenne BOOT-olni.
(#) krapulax6 válasza Epu2 hozzászólására (») Máj 21, 2022 /
 
Szerintem sem
Biosban is csak a sorrend valtoztathato.
(#) img válasza krapulax6 hozzászólására (») Máj 21, 2022 /
 
Igen, így felejtős a gép, nem, hogy még belefeccölni...
(#) Einstein21 hozzászólása Máj 22, 2022 /
 
Sziasztok!

Volna egy HP Compaq nx8220 típusú laptopom és nem találok sehol megoldást a problémájára, hátha Ti!
A gép indulásánál nincs más lehetőség, csak az F10, ami a BIOS-ba léptet. Ott nincs olyan menü, ahol be tudnám állítani a dátumot és az időt, sehol!
A benne lévő merevlemezen Win XP van, de semilyen módba nem indul el.
Win XP telepítő csak odáig jut el, hogy töltené a file-okat a telepítéshez, de nem teszi.
Írtam ki DOS boot lemezt, azzal se indul.
Pendrive-ról nem indul, valószínű, hogy hibás az usb-je, mindegyik.
Floppy meghajtó nincs.
Alaplapi elemet kicseréltem.
A hiba a következő : 163-date & time not set
Mit nem próbáztam még?
Egyik fórumon olvastam, hogy parancssorba be kell írni, hogy
date "és a mai dátum"
time "és a pontos idő"
Nem jutok el sehogy egy parancssorig.
Előre is köszönöm a segítséget!
(#) bbalazs_ válasza Einstein21 hozzászólására (») Máj 22, 2022 /
 
Ne haragudj, de nagyon nehezen hiszem el, hogy a BIOS-ban ne lehessen állítani a dátumot/időt.
Feltennél egy fényképet a bios FILE almenüjéről? Legelső balra fent.
(#) Einstein21 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Máj 22, 2022 /
 
Sajnos tényleg nincs...
(#) antiktelefon válasza Einstein21 hozzászólására (») Máj 22, 2022 / 1
 
És szerinted a tools meg advanced fül dísz? Valahol lennie kell, ha nem sérült a bios.
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2022
Következő: »»   265 / 277
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem