Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » SMD forrasztás profin
Lapozás: OK   98 / 104
(#) Rosszmáj hozzászólása Ápr 18, 2022 /
 
Segítséget kérek. (Tudom, inkább az apróhirdetésben lenne a helye.)
Van-e olyan, (esetleg Dél-Pest 20 km-es körzetében) aki bevállalná ennek a lednek a kiforrasztását és vezetékkel visszakötné a helyére?
A led mellett egy 1 mm-es fúró van.
Sörök, nagy tábla Milka ...
(#) antiktelefon válasza Rosszmáj hozzászólására (») Ápr 18, 2022 / 2
 
Miféle vezetékkel? Ezt vagy más ledet? Ezek az smd ledek nagyon törékenyek, vezetéken el fog hasadni, 3mm-es leddel kéne helyettesíteni. De ha jársz a délinél, megoldom.
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2022
(#) Rosszmáj válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 18, 2022 /
 
Kösz! Közben jött egy szomszéd kerületi felajánlás.
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2022
(#) Travolta válasza Rosszmáj hozzászólására (») Ápr 18, 2022 / 2
 
XVII. kerületben tudok segíteni.
(#) Rosszmáj válasza Travolta hozzászólására (») Ápr 18, 2022 /
 
Kösz, élek vele.
(#) Travolta válasza Rosszmáj hozzászólására (») Ápr 18, 2022 /
 
Szívesen, többit privi...
(#) elactrofan hozzászólása Ápr 19, 2022 /
 
Sziasztok!

Laptop alaplapon egy smd ic- kéne cserélni. hőlégfúvó hiányában nem tudom megoldani, Kispest közelében esetleg tudna valaki segíteni?
Csere alkatrész már meg van, csak rá kell rakni.

Köszönöm Tamás
(#) antiktelefon válasza elactrofan hozzászólására (») Ápr 19, 2022 / 1
 
Hi, mutass képet, de a délinél tudok segíteni.
(#) elactrofan válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 20, 2022 /
 
Szia!
Középen lévő téglalap alakú ic-ről lenne szó
(#) antiktelefon válasza elactrofan hozzászólására (») Ápr 20, 2022 /
 
Dp/HDMI retimer? Nem hinném gond lesz, holnap este, pénteken vagy hétvégén ugorj el. De ha túlfeszt kapott, nem biztos megfogta a chip.
(#) img hozzászólása Máj 12, 2022 /
 
(#) Inhouse válasza img hozzászólására (») Máj 12, 2022 /
 
Csak én érzem úgy, hogy a srác durván pazarló?
(#) img válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 12, 2022 /
 
Nem csak te.
(#) helektro válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 12, 2022 /
 
Nem. Én tized ennyi flux-al is ugyanígy megforrasztom. És takarítani sem kell annyit.
(#) antiktelefon válasza img hozzászólására (») Máj 12, 2022 / 3
 
SD360 a 2. hely, első az eredeti Amtech és a multicore. Minden más minősége hulladék vagy zsákbamacska sajnos, nagyon sokat költöttem flux tesztekre, az összes létező márkát megvettem, ami beszerezhető.
(#) Ge Lee válasza antiktelefon hozzászólására (») Máj 12, 2022 /
 
Nekem ott a videó alapján a java használhatónak tűnik, nem tudom mitől lennének rosszak. Mondjuk hang nélkül és pörgetve néztem meg, így nem tudom mondtak-e és mit közben, vagy milyen konklúziót vontak le a végén...
(#) img válasza Ge Lee hozzászólására (») Máj 12, 2022 /
 
Pl. amit vettem vélhetően nem eredeti Amtech HCH559-et, az bár jól terül de marha nehéz letisztítani a végén még felmelegítve is, mert egy ragacsos masszává válik.
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2022
(#) bbatka válasza Ge Lee hozzászólására (») Máj 12, 2022 /
 
Nekem is jónak tűntek. Egy kettőnél azért látszik egy kis mattulás.
(#) antiktelefon válasza Ge Lee hozzászólására (») Máj 12, 2022 / 2
 
Általános felhasználásra sokminden megteszi, a lemoshatatlan ragacs és az erős oxidáló hatás párosa az, amin sok olcsó folyasztószer elvérzik.
A többivel csak minőségi problémák vannak, a kínai cucc néha nem is flux, csak valami fehér lé (ha kérsz ingyen adok többfélét, tűrhetetlen büdös és a füstjétől bekönnyezel 10 percre és semmi flux tulajdonságot nem mutat).
Aztán vannak olyanok, amik nem vészesen rosszak, de ahányszor rendelsz, mást küldenek, így az is ugrik.
A legjobb pálda talán az ónszívó szalag, mondjuk egy bga tokos ict leszedtél, fluxot adsz a panelhez és ólmos késpengével lecseréled az ónt ólmosra a panelen, a nagyját lehúzod, majd ónszívó szalagot raksz rá és végighúzod.
Amtechnél a már használt flux is jól működik, de új fluxot hozzáadva a nyák fölött elhúzott, kb hozzá sem érő, alig súroló ónszívó szalag is felrántja az összes ónt a nyákról.
SD360-nál meg 3-4 alkalommal a nyákhoz jobban nem is nyomva, de ráfektetve kell húzni az ónszívó szalagot és utána sem lesz olyan, mint egy HASL ónozott nyák.
Illetve mondjuk sodort UTP kábel ónozása:
flux nélkül leolvad a szigetelés
SD360 fluxszal kb 2mm olvad meg úgy, hogy felduzzad
Amtech fluxszal feltolod a pákát akár 340 fokra, a pákára rakod az ónt és amint hozzáérinted a kábelhez, tizedmásodperc alatt úgy befutja, hogy még a szigetelés alá is felfut az ón, közben picit sem olvad meg.
Ha egyszer kipróbálod, akkor után az összes 100 fokon olvadó kábel ónozásához fogod használni, de ugyanez tekercselőhuzalra is igaz.
(#) Ge Lee válasza antiktelefon hozzászólására (») Máj 12, 2022 /
 
Akkor maradok a gyantánál. Egyszer próbáltam ki valami kínai vackot, az meg olyan volt hogy még lemosás után is némileg vezetett, triplán kellett lemosni erős kefével hogy jó legyen.
(#) antiktelefon válasza Ge Lee hozzászólására (») Máj 12, 2022 /
 
Amit írtam a Mechanic SD360 fluxsza az olcsó cucc és elég jó. A shippingnél a legolcsóbbnál eggyel drágábbat válaszd, az olcsón visszafordítják mert folyadék.
Ha vakon veszel kínai fluxot, 95% szemetet kapsz
(#) helektro válasza antiktelefon hozzászólására (») Máj 12, 2022 /
 
Azt nem tudod, hogy az Aliexpressen van olyan hely, ahol az árult Amtech eredeti?
(#) antiktelefon válasza helektro hozzászólására (») Máj 12, 2022 /
 
Nincs. Az Amtech fluxot az USA-ban gyártják, store.rossmanngroup.com olcsó, de a szállítás egy vagyon, Amtechdirect még jó opció, de USA vámkezelés vagy 7 ezer, így lehet az amazon boltjukból érdemes venni, de ott is nagyon sok a kamu, ki kell keresni azt, ami az oldalukon listázva van. De ha Bp-n vagy és hajlandó vagy megfizetni az igazi árát, van még nekem pár készleten és valaki akart még fél adagot korábban.
(#) helektro válasza antiktelefon hozzászólására (») Máj 16, 2022 /
 
Köszi a felajánlást. Annyit nem forrasztok, hogy megérje nekem ennyit kiadni érte.
Amúgy amit a rossman árul az valódi? Csak mert a cimkéje még csak nem is hasonlít az Amtechdirect-en árult ugyanolyan nevü cuccon lévő cimkével (feltűnt szembeötlő a különbség).
(#) antiktelefon válasza helektro hozzászólására (») Máj 16, 2022 /
 
Eredeti, de mielőtt megörülnél az árnak, nézd meg a shipping opciókat és add hozzá a 7 ezres vámkezelést
(#) helektro válasza antiktelefon hozzászólására (») Máj 16, 2022 /
 
Köszi, de nem akartam venni. (csak érdekelt, hogy eredeti-e)
(#) img válasza helektro hozzászólására (») Máj 16, 2022 /
 
Az csak ross lehet, hisen egy ross ember árulja.
(#) user1914 hozzászólása Máj 31, 2022 /
 
Szevasztok!
Szeretnék egy SMD forrasztó asztalt készíteni. Megvan a PID szabályzóm és a KT100 hőmérőm.
Valaki épített már ilyen asztalt, és linkelt is hozzá fűtőlapot, amit nem találok.
A kérdésem az lenne, hogy amikeket találok fűtőlapokat az mind PTC-s és bizonyos hőfoknál kikapcsolnak.
Hogyan keressem hogy az általam használt szabályzó kapcsolhassa a hőfokot.
Köszönöm a segítséget.
Üdv. M.
(#) Bakman válasza user1914 hozzászólására (») Máj 31, 2022 /
 
Nagyon egyszerű. Kiszereled/nem használod a PTC-t és megkerülöd a hőkapcsolót, végül a fűtőlapra ragasztod a PID szabályzó szenzorát.
(#) superuser válasza user1914 hozzászólására (») Máj 31, 2022 /
 
Tudnál csatolni egy képet, hogy mi is az amit építeni szeretnél?
Én PCB preheater-t, azaz nyákmelegítőt raktam magamnak össze, infrás fűtőelemmel.
De egyszerű potméteres teljesítményszabályzást használtam. Nem is igazán érzem szükségét más szabályzásnak egy ilyenbe.
Következő: »»   98 / 104
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem