Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Androidos okos telefonok
 
Témaindító: Igi13, idő: Feb 26, 2012
Lapozás: OK   50 / 58
(#) Kovidivi válasza KBal76 hozzászólására (») Feb 22, 2022 /
 
Elvileg a kikapcsolt telefon is ébreszt. Ez esetbeb kell hogy legyen hozzá alkalmazás is szerintem.
(#) sector99 válasza Travolta hozzászólására (») Feb 22, 2022 /
 
Köszi a választ ! Eddig én is eljutottam a menüben, csak azt nem sikerült beállítani amit kérdeztem. Anno a Galaxy J7-nél ez simán ment, most csak egy kis buborékszám jelenik meg az adott ikonnál. Hogy az előnézet szöbeget is lássam, ahhoz fölülről kezdve le kell húzni az ablakot...
(#) Gafly válasza KBal76 hozzászólására (») Feb 22, 2022 /
 
Idézet:
„Az hogy mi kerül egy telefon alaplapjára”

Sok igazság van benne.
Szerintem ahogyan Granpa szokta mondani: Egyformák ezek mint a nyuszikaki (igazán nem pontosan ezt a kifejezést szokta használni).
Ennek talán két oka van:
- Nagyon be van tűrve az egész mobiltelefónia (érdekes módon nyilvános és ingyenes szabványok közé ). Ami nem baj, mert igy nincsen sok ugrálási lehetőség, mégis szabványon belül meglepően sok mindent meg lehet valósitani...
- Nagyon kevés olyan cég van, aki saját mobiltelefonba való chip-et fejleszt és gyárt.

Egy volt kollégám annó úgy döntött, hogy átmegy chipgyártókhoz. Egyszer visszajött, és tartott előadást, meg hozott cuccokat mutogatni.
Sok éve volt, de nagyjából azt mondta, hogy most három chipből rakjuk össze a telefont:
- Rádiós (ehhez ugye nem kell magyarázat).
- Analóg. Ez csinál mindent az akkutöltés vezérléstől kezdve a fejhallgató meghajtásig.
- Digitális. Ebben akkor volt kettő ARM, egy DSP és egy grafikus gyorsitó processzor.

Azt mondja, amikor készül egy újabb változat a chipset-ből, akkor a készülék fejlesztők kapnak (szerintem vesznek ), evaluation kit-et (nagyjából mint egy fél cipős doboz), és elkezdik hozzáigazitani (fejleszteni) a telefon szoftverét. Gondolom a designerek meg kitalálják, hogy mekkora legyen, összecsukható, stb...
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2022
(#) Travolta válasza sector99 hozzászólására (») Feb 23, 2022 /
 
Nálam olyan van, hogy rövid vagy részletes. Illetve a speciális lehetőségek között is nézz szét.
(#) Inhouse válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Feb 23, 2022 /
 
Azt nem írtad, hogy miért hiányzik. Azért szeretnéd időzítve kikapcsolni, hogy ne zavarjanak pl. éjjel? Ez esetben olyat keress a menüben, hogy "ne zavarjanak mód".
(#) lelkes amatőr válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 23, 2022 /
 
Igen, azért, hogy éjjel ne zargassanak (volt, hogy 23:30-kor hívott ügyfél), na meg az akku kímélése sem egy utolsó szempont.
Látszik, hogy nem értek én ehhez, tényleg van "ne zavarjanak mód" ebben a telefonban, amiről azt gondoltam, hogy csak kikapcsolja a csengetést.
Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2022
(#) lelkes amatőr válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Feb 23, 2022 /
 
Kipróbáltam, sajnos jól gondoltam, csak elnémítja, ki nem kapcsolja a telefont.
(#) Travolta válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Feb 23, 2022 /
 
A repülő üzemmód nem játszik?
(#) lelkes amatőr válasza Travolta hozzászólására (») Feb 23, 2022 /
 
Idézet:
„ki nem kapcsolja a telefont”

Nem.
(#) Travolta válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Feb 23, 2022 /
 
De ebben segít
Idézet:
„éjjel ne zargassanak”
. Némiképp ebben is
Idézet:
„az akku kímélése sem egy utolsó szempont”
.
(#) Udvari Zsombor válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Feb 24, 2022 /
 
Hidd el, hogy normál ember nem kapcsolja ki a telefonját minden este, mégse zuhan le így az akku állapota. Neked valami "ne zavarjanak" mód kellene inkább, nem?
(#) Régi motoros válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 24, 2022 / 1
 
Én is ki szoktam kapcsolni... (De én nem vagyok normális...)
(#) antikzsolt válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 24, 2022 /
 
Mikor volt rá lehetőségem automata ki és bekapcsolást használtam. Este 9 től már nem voltam elérhető reggel 6 ig. Utolérhetetlen vagyok az ágyban.
(#) Macsek71 válasza antikzsolt hozzászólására (») Feb 24, 2022 /
 
Amíg állandó nappalosként dolgoztam én is lelőttem a telefonomat késő délután, és reggel együtt ébredtünk

Most a házirend alapú "ne zavarj" szolgáltatást használom (csak a megadott néhány számnak csörög ki, a többieknek "átmenetileg nem elérhetőt" mond ...
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Feb 28, 2022 /
 
Lenovo A2010 telefonon hol lehetne személyre szabni a zárolási képernyő alján megjelenő két ikont?? Az alapértelmezettek a telefon és fényképező, ezeket szeretném átállítani.
(#) Régi motoros hozzászólása Ápr 22, 2022 /
 
Helló!
Képen látható kínai Bluetooth -os egeret nem tudja véletlen valaki milyen gombnyomás kombinációval kell párosítási módba kapcsolni? Képen látható verziószámú tablet nem akarja megtalálni.
Az egér működik, a Win -es tableten megy. Csak már elfelejtettem a párosítási kombinációt.
(#) Régi motoros hozzászólása Ápr 22, 2022 /
 
Ja és ha már android tablet, ismertek olyan appot, ami hasonló mint a Win eszközkezelője?
Tehát, hogy kilistázza a hardvereszközöket...
(#) Udvari Zsombor válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 22, 2022 /
 
Próbáltad azt a görgő alatti pici fehér gombot? Tippre az lehet az, hacsak az elemtartóban nincs valami elrejtve.
(#) Régi motoros válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 22, 2022 /
 
Én már sokféle kombinációt próbáltam, mégse találja meg.
Kezdem azt hinni, hogy nem kompatibilis egymással. Az a gomb egyébként a DPI -t állítja.
Az rémlik, hogy kettőt, vagy hármat kell lenyomni egyszerre sorban. De inkább hármat talán...
(#) lelkes amatőr válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 22, 2022 /
 
Nekem a Lenovon ez megy, mindent kiír: Hardware Info_v4.2.6
(#) Udvari Zsombor válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 23, 2022 /
 
Biztos, hogy ez tényleg Bluetooth egér? Nekem van egy ugyanilyen kialakítású egér, amin a fehér részek is feketék és nincs felirat a tetején, annak az elemtartóba van eldugva a pici USB vevője, amit csatlakoztatni kell a használathoz.
(#) Régi motoros válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 23, 2022 /
 
Persze, direkt olyat választottam. Mint írtam, a win tableten megy BT kapcsolaton.
Egyébként ehez is van USB-s vevő, azzal is próbáltam, de szerintem az android fel sem ismeri,
az USB eszközt, hiába dugom rá, semmi látható reakció nincs, hogy valamit csatlakoztattam egyáltalán...

A win tablet is csak akkor ismerte fel, ha a párosítási kombinációt lenyomtam,
de a win tableten megy direktben, nem is használom hozzá az USB -s BT modult.
Azt a PC -hez használom, ha telóról vagy tabletről át akarok vinni pár képet a PC -re...
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2022
(#) uniman válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 23, 2022 / 1
 
Így is próbáltad?:
Switch the mouse ON, the ON / OFF button at the bottom of the mouse.
Press the left, middle and right-click and release at the same time, the mouse is on pairing status
Start Bluetooth on your laptop or computer, search and add new Bluetooth device.
(#) Régi motoros válasza uniman hozzászólására (») Ápr 23, 2022 /
 
Szuper, nyertél egy hangszórót! Meglelte, működik. Honnan kukáztad elő?
(#) uniman válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 23, 2022 /
 
Onnan, ahol megvásárolható...
(#) Régi motoros válasza uniman hozzászólására (») Ápr 23, 2022 /
 
Én az alin vettem, ott akartam megnézni, de a link ahonnan vettem már nem elérhető.
Még ugyan ilyet is alig találtam...
(#) uniman válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 23, 2022 /
 
Az USB vevős is lehet "dual" üzemű...
(#) Macsek71 hozzászólása Ápr 23, 2022 /
 
Nekem volt olyan Bt-s egerem ("márkás", elcseréltem) ami dedikált gombbal kezdeményezte a párosodást (vált kereshető eszközzé), de mint kiderült róla nem akar android 7-nél régebbi eszközökkel dolgozni. A tabletem meg sajnos az ...
(#) Udvari Zsombor válasza uniman hozzászólására (») Ápr 24, 2022 /
 
Tényleg? Annak ellenére, hogy sehol nincs még utalás sem, lehet, hogy az én egerem is titokban Bluetooth képes lenne? Hmm...

Kerestem két AAA elemet és próbát tettem az én egeremmel: megpróbáltam a fentebb írt metódust, hogy "bal-közép-jobb klikk egyszerre lenyomni majd egyszerre felengedni, Bluetooth keresést indítani", de a telefonom sajnos nem talált eszközt, pedig többször is megpróbáltam. Úgy tűnik, hogy nincs fel nem tűntetett képessége az egeremnek, vagy az a párosíítási metódus nem működik.
(#) uniman válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 24, 2022 /
 
Ha nincs az alján egy plusz kapcsoló, akkor nem "dual"...(mertem remélni, hogy a linkemen ez látható)
Következő: »»   50 / 58
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem