Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Codefon kaputelefon
 
Témaindító: ovaozse, idő: Márc 24, 2013
Lapozás: OK   26 / 29
(#) detronic hozzászólása Nov 17, 2021 /
 
Sziasztok !

Szeretnék egy ki segítséget

A házunknál a képen látható érintőgombos kapucsengő van felszerelve...
A gond az hogy ha rámászik egy nagyobb bogár az érintőgombra, becsenget...
Nagyon idegesítő hogy éjszaka megszólal. Eddig melléraktuk a beszélőt estére, de jó lenne valami ötlet a megoldásra...

Lehet valahogy szabályozni az érzékenységét ???
Nagyon köszönöm ha segít valaki !!!!!!!!

Csengő.jpg
    
(#) Tyll válasza detronic hozzászólására (») Nov 21, 2021 /
 
Szia.
Nem lehet, de a bordó plexi már nagyon csereérett!
(#) bakadave hozzászólása Dec 5, 2021 / 3
 
MKT kapcsolási rajz újra.

mkt_sch.png
    
(#) lacib hozzászólása Dec 15, 2021 /
 
Sziasztok. Lehet hű***e kérdés.
codefon rendszer van házban, és szeretnénk lakáskészüléket cserélni .
A kérdésem az lenne hogy ehez bármilyen készülék jó? A meglévő sima 2 eres bekötéssel van.
Köszönöm előre is.
(#) Sebi válasza lacib hozzászólására (») Dec 16, 2021 /
 
Elvileg csak hozzávaló készülékre cserélhető, de ha értesz hozzá valamennyit, akkor egy Neked tetsző lakáskészülékbe át lehet szerelni a dekóder panelt. A hallgatót és a mikrofont meg kell vizsgálni, hogy illeszkedik-e az újban lévő a régi panelhez.. Nem lehetetlen.
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2021
(#) kameleon2 válasza detronic hozzászólására (») Dec 18, 2021 /
 
Szia! A bérházban, ahol albérletben voltam, a nap sütött rá nagyon és magától becsengetett. Egy mechanikus fényterelőt (olyasmi mint egy esővédő palást) kapott és sokat javult. Nálatok nem tudom milyenek a fényviszonyok? Lehet, hogy sokat javulna a helyzet. Amúgy tudtommal nem érintőgomb, hanem fénymátrix...
(#) hidemysoul hozzászólása Feb 6, 2022 /
 
Sziasztok !

Szeretnék egy segítséget kérni egy szerencsétlen helyzetben.

adott társasházi digitális codefon rendszer, hibátlanul működik.

A telefonvezetékek cseréje során, véletlenül a belső egységhez vezető kábel is át lett vágva.

hibakód: "off"

Ez érthető, hiszen bér központilag a szám ki van osztva a központi egység nem látja a belső egységet.

Újra Bekötés során a két polaritás hibásan lett bekötve, melynek eredményként az egész házban a rendszer zárlatos lett.

hibakód: "ERR"

Jelenleg a készulék ki van kötve. Elektromos multiméterrel a lakásba belépő vezeték polaritása is tisztázott.

Viszont, a korabbi zarlat problema, nem tudom, hogy végérvényesen megölte a belsö egységet.


Ha igen, akkor egy ujabb bekötés a ház teljes rendszerét megint megöli?

Lenne erre valami lehetőség kideríteni?

Ami biztos, hogy a rendszerszintű zárlat a belső egység kikötése után is fenn állt ( amig ujra nem inditottak)

elöre is köszönöm a válaszokat!

köszönettel,

Viktor
(#) Tyll válasza hidemysoul hozzászólására (») Feb 6, 2022 /
 
Ha vonali zárlatot csinálsz a Codefon digitális rendszerben okkor EEE betűk villognak a kijelzőn.
Ha elvágod a vezetéket, mivel nem látja a központ a lakáskészüléket felcsengetéskor OFF-ot ír.
Ha fordítva kötöd be akkor is OFF-ot ír, mivel nem látja a központ a lakáskészüléket. Ezzel sem a lakáskészülékben sem a központban nem okozol kárt. Bekötöd polaritás helyesen és működik.
(A régi nagy panelosnál illetve a DP 3000-nél szokott ilyen hiba lenni, hogy vonali zárlat után újra kell indítani.)
(#) user1914 válasza hidemysoul hozzászólására (») Feb 7, 2022 /
 
Szevasztok!
Én mindenképp megpróbálnám újra bekötni azt a régi készüléket polaritáshelyesen. Újraindítanám a rendszert, ellenőrizném működik-e?
Ha ekkor is hibát ír ki, akkor a lakáskészüléket lebontanám, és újraindítanám a rendszert, hogy a többi lakónak működjön a rendszer amíg nincs új lakáskészüléked.
Üdv. M.
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2022
(#) hidemysoul válasza hidemysoul hozzászólására (») Feb 7, 2022 /
 
Köszönöm a válaszokat!

Valóban rosszul irtam először. A hibás polaritassal történő bekötés után "EEE" hibajelzés volt, és az egész házban életképtelenné vált a rendszer. Ekkor került kikötésre.

Ennek ellenére a "EEE" hibajelzés megmaradt. A társasház szakija ezt elháritotta, tehát most mukodoképes minden. (mi kikötve)

Most ott tartok, hogy beazonositottam a plusz/minuszt a kábelen, ami a lakás bejárati ajtóig eljön. multiméterrel a 14 volt DCV-n. Itt azon görcsölök, hogy esetleg nem keverem a telefon kábelel. De ha, kéteres piros/fekete kábel amin 14 volt esik, az ha jól értem annak muszáj kell a kaputelefon vezetékének lennie.


Ha valaki csodálkozik, hogy miként sikerult ezt csúcs szitut összehoznom:

lakásban lévő felesleges telefon vezetékeket (és védőcsöves járatukat) szerettük volna felhasználni, ethernet és coax kábel behúzására. Persze sikerult összekeverni a telefont és a kaputelefont.....

Nagyon köszönök minden véleményt, hozzászólást, tanácsot!

Üdvözlettel,

Viktor
(#) elektroboy hozzászólása Feb 11, 2022 /
 
Üdv!
Látott már valaki ilyen hibát? Az érintő billentyűzet nem, vagy nem mindegyik gomb működik.
(#) mormogipapa válasza elektroboy hozzászólására (») Feb 11, 2022 /
 
Billentyűzet hiba, kezdésnek szed szét pucold ki, esetleg cseréld ki a bordó plexit, ha nem oldotta meg akkor szerviz vagy csere
(#) brummel hozzászólása Ápr 7, 2022 /
 
Codefon digitális. 2 proxy kulcsom van és egyik megy csak,másik nem.Érzékeli,csipog de nem nyit több lakónál is fenáll ez. Lehet e házban össze ér a 2 vezeték ahol lakás felújítás van. Érdemes e ujra inditani ,h a 12 voltos trafót kikapcsolni és vissza?
(#) dehogyisnem válasza brummel hozzászólására (») Ápr 7, 2022 /
 
Ez így elég zavaros. Ha EEE ezt látod akkor biztos rövidzár. Ha a felújítással együtt lecserélték nem oda való készülékre akkor az zavart okozhat. Az egyik proxid lakásra a másik 100- ra vagy más hasonlóra van programozva. Azt nem figyeli a központ, azért nyitja. Ha hozzáférésed van a programozáshoz akkor az 5ös programlépést vedd a legkisebb lakásszám alá...kellene még infó.
(#) brummel hozzászólása Ápr 9, 2022 /
 
A belső kaputelefont anno én kötöttem be és jó. Annyit tudok h lakásom albérléjének jó a proxy kulcsa de az enyém nem jó.Odaérintem ki ir egy számot és utánna 2mp-ig semmi a kijelzőn utánna átvált egy pontra,mindent hangal is jelzi,tehát érzékeli. Nincs eee felirat.
2 kapu van,mindkettőnél ezt csinálja. Az első kapun zár sincs igy belépni nem csak ha becsöngetek valakihez. A hátsó kapu nyitva gondolom másnál is ez lehet,h nem tud belépni. Azt tudom ház megszavazta ,h legyen kapukód és nem tudom valaki felprogramozta e már. Az lehetséges ,h aki csinálta a régi kódok nem kerültek bele csak az ujabb proxy kulcsok amik számát a közös képviselő felirt.
(#) Phoenix225 hozzászólása Ápr 20, 2022 /
 
Sziasztok! Egy kérdésem lenne felétek... Codefon-os lakástelefonnak cseréltem panelt (mély hangú verzió) bekötése után patikán működött... Most valamiért OFF-ot ír lenn a bejáratnál + a kódra sem enged (az is OFF). Felcsörögjem az üzemeltetőt, vagy valami triviális dolog bújik meg itt?
Köszönöm a válaszokat!
(#) beru hozzászólása Ápr 23, 2022 /
 
Sziasztok!
Hasonló problémám van mint az előttem kérdezőnek (Phoenix225), OFF-ot ír ki a kód beütésre és a kapucsengőre is, pedig pár napja még működött, semmit sem csináltunk vele. Hívtuk már az üzemeltetőt de ő azt mondta full készülékcsere kell. Esetleg van valami más javaslatotok?
Előre is köszönöm!
(#) Tomi111 válasza beru hozzászólására (») Ápr 23, 2022 /
 
Ha OFF-ot akkor ír, ha szakad a vezeték a lakáskészülék felé. Másnál jó? Akkor csak a te lakásodba bemenő vezeték szakadt vagy érintkezéshibás. Ezt kellene először megnézni! Multiméterrel egyenfeszültség állásban kb 14V-ot kell mutatnia a lakásban. (persze a panel is lehet rossza a lakáskészülékben)
ilyen van a lakáskészülékben?
Digitális panel
(#) beru válasza Tomi111 hozzászólására (») Ápr 23, 2022 /
 
Csak nálunk van a probléma, igen. Megnézem akkor multiméterrel, viszont úgy látom digitális panel nincs ebben a készülékben.

IMG-1688.jpg
    
(#) pggabi hozzászólása Máj 31, 2022 /
 
Sziasztok!
Van egy evkt központom ami indítás után halk, majd teljesen néma lesz. a kijelző is halványabb. A 12v-os stabil ic-n 55 fokot mértem, meg is sárgult a nyák arrafelé. Tudna valaki segíteni hogy merre lehet a gond? Zárlatra gyanakszom. Köszönöm szépen.
(#) dehogyisnem válasza pggabi hozzászólására (») Jún 1, 2022 /
 
Szervusz!
Pontosíts, tegyél fel képet is.
Üdv!
(#) bardosk99 hozzászólása Jún 20, 2022 /
 
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy van a társasházunkban egy Codefon rendszer, és szeretném megtudni, hogy lehet-e beprogramozni hozzá RFID proxy beléptetőket.
Ha a 90-es programkóddal bele próbálok lépni a proxy hozzáadáshoz, akkor kilép a menüből normál működésbe.

Csatoltam lejjebb egy képet a belsejéről, tud valaki segíteni, hogy ebbe integrálva van-e ez a funkció? Kell valami jumperelés, hogy működjön a proxy része?
Köszönöm!
(#) dehogyisnem válasza bardosk99 hozzászólására (») Jún 20, 2022 / 1
 
Ez még nem RFID központ...
(#) bardosk99 válasza dehogyisnem hozzászólására (») Jún 20, 2022 /
 
Akkor csak komplett főpanelcsere a megoldás?
(#) dehogyisnem válasza bardosk99 hozzászólására (») Jún 20, 2022 / 1
 
Ennél igen. Van egy köztes típus ahol az RFID rész nincs vagy csak részben van beültetve. Ott a firmware is készen áll. De nem igazán éri meg vacakolni vele. Az összes hűtőbordás kivitel RFID nélküli. Sajnos
(#) bardosk99 válasza dehogyisnem hozzászólására (») Jún 20, 2022 /
 
Köszi a segítséget!!
(#) dehogyisnem válasza bardosk99 hozzászólására (») Jún 20, 2022 /
 
Ugyan kérlek!!!
(#) markodonat hozzászólása Jún 26, 2022 /
 
Sziasztok!
Codefon lakáskészülékemet szeretném "okosítani", meglévő okosotthon-ökoszisztémámba integrálni. Első körben az lenne a cél, hogy ha valaki felcsenget, vagy kóddal nyitja a lépcsőházajtót (ergo amikor jelenleg is megszólal a kaputelefon hangszórója), valamilyen módon letapogassam mikrovezérlő segítségével.
A póthangszóró bekötési pontját néztem a sorkapcson, hogy esetleg...
Az lenne a kérdésem, hogy itt mi (gondolom hangfrekvencia) és kb. mekkora csúcsfeszültség jelenik meg csengetés esetén?
Köszi!
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2022
(#) dehogyisnem válasza markodonat hozzászólására (») Jún 27, 2022 /
 
Szervusz!
Egy 5 voltos mini reed-relét rá lehet kötni. Keress vissza, valahol tárgyaltuk már régebben.
A hozzászólás módosítva: Jún 27, 2022
(#) robert03 hozzászólása Júl 22, 2022 /
 
Sziasztok! Mi lehet annak az oka, hogyha teljesen le van kötve a Codefone MKT lakáskészülék, akkor lent a központnál akkor is csenget? Merre induljak el? Ha rá van kötve készülék akkor is csenget, de a készülék meg sem szólal.
Következő: »»   26 / 29
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem