Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Androidos okos telefonok
 
Témaindító: Igi13, idő: Feb 26, 2012
Lapozás: OK   51 / 58
(#) Udvari Zsombor válasza uniman hozzászólására (») Ápr 24, 2022 /
 
"Régi motoros" képén sem látsz semmi pluszt, csak az ON/OFF kapcsolót.
(#) Régi motoros válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 24, 2022 /
 
De az enyém CSAK BT -s nem WiFi -s...
(#) Udvari Zsombor válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 24, 2022 /
 
Oh, egyikőtök írta, hogy USB vevőegységgel is rendelkezik, emiatt gondoltam volna, hogy akkor így is és úgy is működne, de ezek szerint nem, ugye?
(#) Régi motoros válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 24, 2022 /
 
A hozzá adott USB vevő is CSAK BT, azért adták, ha mondjuk PC -n akarja használni az user.
Aminek ugye alapból nincs beépített BT vevője.
Azon szoktam képeket másolni telóról a PC -re, írtam is.
A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2022
(#) Udvari Zsombor válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 24, 2022 /
 
Hmm... Akkor a (sima) vezeték nélküli egér vevője nem BT, hanem valami más átvitel?
(#) Régi motoros válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 24, 2022 /
 
Vezeték nélküli egérhez alapból jár USB portra dugható vagy BT-s vevő, vagy WiFi-s vevő.
Mint látható, most már van olyan verzió is, ami mindkét opciót tudja.

A BT verzió használható a vevő nélkül is, ha az eszközben (pl tablet ,telefon) alapból van BT modul.
A WIFi verzió CSAK a hozzá adott USB -s vevővel használható. Hiába van otthon WiFi hálózat, arra nem tudsz csatlakozni egy WiFi -s egérrel, hogy a hálózaton keresztül vezéreld a PC egérkúzort.

A lényeg, hogy a PC és egér (vagy billentyűzet) közötti vezeték nélküli kapcsolat csap pont pont kapcsolat. Azért nem megy az otthoni WiFi hálózaton keresztül az egér.

Fogd fel úgy, hogy a vezetéken soros kommunikáció megy, ezt kivéve a rendszerből rádióhullámokon továbbítják az adatot...
(#) Udvari Zsombor válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 24, 2022 /
 
Akkor amelyikre nincs ráírva, hogy tudna BT-t, az tényleg nem is tud. Rendben.
(#) Régi motoros hozzászólása Máj 1, 2022 /
 
Üdv!

Két akármilyen BOOTanináció közt van e különbség a betöltési idő özött? Tehát létezik e olyan,
hogy az egyik hosszabb ideig tart, mint a másik, mert pl több képkockából áll a tartalma.
Vagy ez egyáltalán nem számít, a betöltési idő a készülék bekapcsolásától kezdődően mindig azonos idejű lesz, bármilyen animációt is telepítünk? Esetleg fixálva van, hogy minden animációnak azonos számú képkockából kell állnia?

Valamint a BOOTanimation.zip fájl hol található meg? Egy kínai autós multimédiáról van szó,
amiben cserélhető a beállítások menüből. Össze akarnám hasonlítani hány képkockából áll a gyári animáció, az újonnan telepítetthez képest.

Az új tömörített fájlban van egy "0" és egy "1" mappa.
A 0-ban 152 képkockával, az 1-ben 28 képkockával. Miért van két mappa?

Ja és ha már itt tartunk, lehet e valahogy gyorsítani a BOOT folyamatot?
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2022
(#) Régi motoros hozzászólása Máj 2, 2022 /
 
Nos újra itt vagyok, és a minap figyeltem fel egy érdekes dologra. Szintén az előzőekben említett multimédia android 8 rendszerrel. A BT kapcsolat a telefon és fejegység közt létre jön, de úgy veszem észre, csak hang alapú kapcsolat van, tehát a kihangosító funkció működik. Viszont a fájlmásolás valamiért nem. Az érdekes, hogy ha a telefonon meg akarok osztani egy fájlt BT -n keresztül, érdekes módon a multimédiát nem látja a telefon, így a fájlmegosztás nem működik. Miközben a készüléken a telefon párosított állapotban van, de mint említettem, ez csak a hangszolgáltatásokra vonatkozik.
Mi lehet a probléma?
(#) Udvari Zsombor válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 3, 2022 /
 
Elképzelhető, hogy olyan olcsó Bluetooth van a fejegységben, ami csak hang átvitelére alkalmas, mint pl. egy hordozható hangszóróban, emiatt fájl átvitelnél nem látszik a másik eszköz számára.
(#) Skori hozzászólása Máj 3, 2022 /
 
Régebbi androidos telefonom tudja rögzíteni a beszélgetéseket. Ennek sokszor hasznát veszem mert ha címet, időpontot bármi egyebet egyeztetek, és mondjuk később nem vagyok biztos benne, hogy mi is volt a megbeszélt cím stb..., akkor vissza tudom keresni. Az újabb telefonokban nincs ilyen lehetőség, erre keresek valamilyen ügyes, bevált applikációt! Tud valaki segíteni ebben?
(#) KBal76 válasza Skori hozzászólására (») Máj 3, 2022 /
 
Xiaomi telefon. Az tud alapból, a tárcsázója mindnek rögzít. Minél nevesebb gyártó annál esélytelenebb. Külsô appokkal most már tiltja is a Google hogy tudjanak felvenni. De pl. nekem a tökrégi Samu S7e sem képes semmiféle szoftverrel, szándékosan. Tehát vagy alapból benne van a telefonban, vagy felejtôs.
Alternatív és kényelmetlen megoldás: egy kisebb mobillal, vagy digi diktafonnal felveszed. Én így csinálom évek óta, ha tudom hogy fel kell venni, akkor arra van egy 4" kijelzôs teló, azt ráborítom fejenállva. Ezen van egy saját szuper diktafonprogram.
(#) bbb válasza Skori hozzászólására (») Máj 3, 2022 /
 
GDPR miatt EU piacos telefonokból ezt a funkciót szeretik kivenni. Elvileg meg lehet oldani, hogy a kínai piacos ROM-ból kimásolja az ember a megfelelő dolgokat és átrakja az EU változatba, de ehhez 99%, hogy root jog is kell, ami meg nem minden készüléknél adott.
Sajnos a legjobb és leginkább univerzális módszer egy céleszköz használata. Én keresgéltem már eleget, de értelmes áron és biztosan működő hardvert még nem találtam (én bluetooth-ost kerestem, de 50$ feletti áron nekem már nem éri meg).
(#) Skori válasza KBal76 hozzászólására (») Máj 7, 2022 /
 
Az újabb ill. a most kapható Xiaomi telefonok is tudják még ezt a funkciót?
(#) cupika97 válasza Skori hozzászólására (») Máj 7, 2022 / 1
 
Nekem Xiaomi Redmi Note 10 pro van. Alapbóol Global ROM-os, ugyhogy nincs benne hívásfelvevés, de a Cube ACR appot ajánlom. Free verzió is untig elés.
(#) bbatka válasza Skori hozzászólására (») Máj 7, 2022 /
 
Én a CallsBox-ot használom.
(#) KBal76 válasza Skori hozzászólására (») Máj 7, 2022 /
 
Nekem nincs Xiaomi telefonom, de a feleségemnek van, illetve a bátyámnak, az övék biztosan tudnak felvenni. Mindkét telefon régebbi mint 1 éves (eltérô típusok), szóval érdemes megnézni a menüjét. Mindkettôben a tárcsázóban, a [0] -tól balra a [≡] megnyomásáva, a menüben a második a hívás rögzítése menüpont. Ha az ott van, akkor tud felvenni.
(#) Régi motoros hozzászólása Máj 13, 2022 /
 
Helló! mondjátok tudtok olyan fájlkezelőt androidra, ami érintőképernyőre optimalizált, megjeleníti a rejtett fájlokat is, lehet vele fájlt (vagy mappát is) keresni, és esetleg még ha a fájlsorrendet is változtatni tudná. Ha még ingyenes is volna, ne adj ég reklámmentes is, az már csak hab volna a tortán...
(#) Udvari Zsombor válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 13, 2022 /
 
Total Commander. (Igen, létezik Androidra is, és ingyenes.)
(#) Régi motoros válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 13, 2022 /
 
Csak nem érintőképernyőre optimalizált...
(#) Udvari Zsombor válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 13, 2022 /
 
Elvileg de, én is használom. Itt van. Elhúzom oldalirányban akkor előjön a "két fájlablak" közül a másik. Görgetésnél picit finnyás, hogy eléggé függőlegesen húzzuk, "jobb klikket" pedig hosszabb fájlra való nyomással lehet szimulálni a helyi menühöz. Bár nyilván nagyobb kijelzőn jobb lehet (én telefonon használom)...
(#) Régi motoros hozzászólása Máj 14, 2022 /
 
Üdv, új kérdés.

A HobDrive programot ismeri e valaki? Régebbi verziókban a nyelvi fájlok a "hobd/lang/hu" útvonalon voltak elérhetőek. A jelenlegi 1.6.20 verzióban nincs ilyen útvonal.
Esetleg tudja valaki hová lettek áthelyezve a nyelvi fájlok?
(#) Régi motoros válasza Régi motoros hozzászólására (») Jún 5, 2022 /
 
Újra fogalmazom! A fejlesztővel felvettem a kapcsolatot, és valami olyasmit magyarázott (ahogy ki tudtam venni a szavaiból), hogy állítólag a nyelvek elhelyezése megváltozott az egész android rendszerben, és ez nem csak erre a programra vonatkozik, hanem mindegyikre. Tud erről valaki valamit?
(#) bbb válasza Régi motoros hozzászólására (») Jún 5, 2022 /
 
Olvasnivaló a témában: Bővebben: Link
(#) Régi motoros válasza bbb hozzászólására (») Jún 5, 2022 /
 
Nos ahogy elnézem, ez a leírás inkább a fejlesztői oldalról taglalja a dolgokat. Még a forráskódban és azok beállításaiban. De nekem valami olyasmi kellene, amit már felhasználói módban lehet keresni vagy tesztelni. Elmondja, hogy kell elhelyezni a más nyelvek forrását, de hogy az fordítás és kiadás főleg telepítés után hová kerül semmi nincs.

A másik amit egyáltalán nem értek, a hobd mappában van egy config.xml fájl.
A fejlesztő szerint ha a benne lévő sort átírom az alábbiak szerint tehát ezt:
  1. <language>hu</language>

erre:
  1. <language>hu-custom</language>

És létrehozom a [hu-custom] mappát, és beleteszem a nyelvi fájlokat, akkor elvileg azokat kellene a programnak betöltenie. Na de mégsem teszi. És ami a furcsa evvel kapcsolatban, hogy a szerkesztett config.xml fájl visszaáll eredetire, tehát ismét a
  1. <language>hu</language>

lesz benne, magyarán visszaáll (valahonnan) az eredeti fájl.

Gyanítom ezért nem tölti be a [hu-custom] mappában lévő nyelvi fájlokat.
Na de megpróbáltam már úgy is, hogy csak egy sima [hu] mappába teszem a nyelvi fájlokat,
hátha úgy megeszi, hát nem.

Kikapcsoltam még a WiFi-t is, gondoltam újra letölti a fájlt mert változott.
Ez sem segít, talán magát a telepítési fájlt kellene kitörölni, ami a háttértárban bújik meg valahol.
Vajon hol tudjátok?
(#) SzilCsong hozzászólása Nov 21, 2022 /
 
Sziasztok

Egy androidos alkalmazást, hogy lehetne áttolni egy telefonról a másikra?
A play áruházba már nincs fönt, pedig működik az app.
(#) Udvari Zsombor válasza SzilCsong hozzászólására (») Nov 21, 2022 /
 
Keress rá a Play áruházaban, hogy "apk creator" és válassz egyet. Ezzel apk telepítőt fogsz tudni létrehozni bármelyik telepített appból, amit utána Bluetooth kapcsolaton fogsz tudni átküldeni a másik telefonra. Az így létrehozott apk telepítőt mentsd el magadnak későbbre is.
(#) Ge Lee hozzászólása Nov 21, 2022 /
 
Nem telefon hanem tablet. Mit lehet csinálni ezzel a nyamvadt androiddal hogy ne éljen önálló életet? Úgy örököltem meg, használom egy ideje, de naponta több alkalommal gondol egyet és világít a kijelző, őkelme csinál valamit, akár az éjszaka közepén is. Napközben néha beszél is valamit angolul. Szinte mindent amit tudtam letiltottam a beállításokban de semmi nem változott. Frissítés ugyanaz, az is le van tiltva, ennek ellenére minden bekapcsolás után azzal kezdi, hogy 19 frissítés függőben van.
(#) KBal76 válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 21, 2022 /
 
A gyártónak is van általában (a "nagyoknak") saját appstore-je, azt is külön le kell állítani. Töröld vagy tiltsd le a Play áruházat (ennek a bugyraiban mélyen el van rejtve egy frissítés tiltás is, de nehéz megtalálni), majd ha fel akarsz telepíteni valamit, akkor arra az idôre kapcsold csak vissza.
Újabb androidon utólag meg lehet nézni mi hány órakor üzent a státuszsorra, régebbieken nehéz elcsípni a bûnöst: amúgy meg mindent le kell törölni ami kicsit is ismeretlen számodra.
(#) lelkes amatőr válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 21, 2022 /
 
Alaphelyzetben kapcsold ki a WiFi-t, csak addig legyen bekapcsolva amíg tényleg használod.
Következő: »»   51 / 58
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem