Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kazettás magnó (deck) javítása
 
Témaindító: damien, idő: Júl 16, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   172 / 181
(#) kistee válasza Laci66 hozzászólására (») Ápr 1, 2022 /
 
A CT-3A vs. CT-301 mechanikákról a HFM 18. számában a CT-301 tesztjében ezt olvashatjuk:

Idézet:
„A mechanikáról annyit, hogy nagyjából megegyezik a CT-3
szerkezetével, de valamelyest egyszerűbb amannál. A szabályozott
egyenáramú motor lapos szíjjal hajtja meg a közepes méretű
lendkereket. Az üzemmódkapcsolók működtetésekor a motor "rásegít", így
kisebb erőt kell kifejtenünk az ujjunkkal. Szalagvégen a mechanika
minden üzemmódról automatikusan stopra kapcsol. A készülék frontlapja
műanyagból készült, hát- és aljlapja vaslemez.”


Szemre is eléggé hasonlítanak. De nem állítanám, hogy egyformák.
(#) Laci66 válasza kistee hozzászólására (») Ápr 2, 2022 /
 
Szia!
Kösz a választ!
Azért kérdeztem, mert szemre legalábbis nagyon hasonlóak, hátha a kettőből lehetne egy működőt összehozni (szíjak). A CT-3-on csak a lapszíj kuka, a 301-ről az összes lemállott.
Nézelődök hol tudnék lapszíjat venni "jó" áron, bár csak azt cserélni meg nem igazán jó ötlet.
(#) Laci66 válasza Laci66 hozzászólására (») Ápr 2, 2022 /
 
Hááát, csak azt tudnám miért ilyen drágák???
Az egész magnó nem ér ennyit... Postával kb. 17000Ft.
Meg kell gondolnom megér-e nekem ennyit.
(#) Medve válasza Laci66 hozzászólására (») Ápr 2, 2022 /
 
Az igen, én Kínából rendeltem, 1$ volt egy szíj, igen széles választékban. Nem típusra volt megadva, hanem méretre.
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2022
(#) mohinger válasza Laci66 hozzászólására (») Ápr 2, 2022 /
 
Én kétszer vettem ebből a boltból: először és utoljára...
Mindkét alkalommal nagyot csalódtam a minőségben.
Sajnos más fórumokon is sok rossz tapasztalatot olvasok róluk...
(#) gépromboló válasza Medve hozzászólására (») Ápr 9, 2022 /
 
Én is rendeltem Kínából és soha többet! Az egy dolog, hogy sokféle méret és olcsó, de nagyon igaz, hogy olcsó húsnak híg a leve. A felét kidobáltam, a maradék meg csakis és kizárólag tesztelésre alkalmas, amíg megérkezik a minőségi valamelyik hazai boltból. Borzalmas minőség, sokszor változó vastagság, a vágások pontatlanok, és még sorolhatnám. A nyávogási értékek rettenetesek. Persze lakodalmas nótát ezekkel is lehet hallgatni (arra elég a befőttes gumi is), de Varnus Xavér orgonamuzsikája már fülsértő lenne velük.
(#) Laci66 válasza gépromboló hozzászólására (») Ápr 16, 2022 /
 
Sziasztok!
Most hirdet egy kolléga az apróban szíjakat, 50 darabos csomagokban.
Ez lenne a kínai? Érdemes lenne megpróbálni? Nagyon kellenének már szíjak 5 deck várja őket, de
vagy rohadtul drágák, vagy meg ez a zsákbamacsi van...
(#) mohinger válasza Laci66 hozzászólására (») Ápr 16, 2022 /
 
Igen, ez úgy néz ki, hogy kínai....
(#) Laci66 válasza mohinger hozzászólására (») Ápr 16, 2022 /
 
Kaptam a sráctól privát üzenetet, rögtön számlaszámot adott meg, pedig írtam hogy utánvéttel érdekel az üzlet. Meg hogy érdekel az eredete, ill. keresztmetszet méret, de ez elkerülte a figyelmét. Úgy látom nagyon szabadulna tőle, na meg rajtam kívül még senki sem érdeklődött a szíjak után. Visszaírok neki, hátha közlékenyebb lesz. Nem akarok selejtet venni, megdolgozok a pénzért. Nincs belőle kidobni való.
(#) promise hozzászólása Ápr 16, 2022 /
 
Sziasztok!
Nemrég bukkantam erre az oldalra,semmi tapasztalatom nincs a termékekkel kapcsolatban:
Bővebben: WSP
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2022
(#) fapafej hozzászólása Ápr 17, 2022 /
 
Szervusztok

Akai Hx-5R magnóm a fejet nehezen fordítja meg...nagyon ritkán volt használva,szeretném életre kelteni.
bal oldali irányba..el-el indul..jobbra átfordításkor vannak bajok.
Kopást,törést nem látok.
Úgy tűnik maga a fej nem akar fordulni...tesz egy negyed fordulatot,de a mechanika visszafordítja -gondolom az erőlködés miatt-az eredeti irányba..viszont ott is nehezen emeli fel a capstain tengelyhez.
zsírzás,kenés felújítás segíthet vajon?
(#) Petyka79 hozzászólása Ápr 23, 2022 /
 
Sziasztok! Technics rs bx501 az alany. Van esetleg valakinek hasonló tapasztalata.....működik az összes létező funkciója tökéletesen, viszont teljesen kuka. Se ki, se be semmi hang. Tegnap este a tápot végigmértem, a kondikat ellenőriztem..... Ma este folytatom a méregetést a fejtől meddig jut a jel, de mivel befelé sincs hang gyanús. Szerintetek?
(#) megott válasza Petyka79 hozzászólására (») Ápr 23, 2022 /
 
Elég jól lekövethető a fejek jelkábele, sajnos nem direkten csatlakozik az alaplapra, még megjárja a motorok pcb-jét is, ott könnyen lehet repedés is.
(#) Udvari Zsombor válasza Petyka79 hozzászólására (») Ápr 24, 2022 /
 
Idézet:
„Se ki, se be semmi hang.”
Úgy érted, hogy a készülék bemenete se megy? Akkor a kimeneteknél/bemeneteknél/erősítő résznél is méregess, valamint nyugodtan lekövetheted a fejkábelt is, ahogy írtad, jó minél több eshetőséget kizárni.
(#) Petyka79 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 24, 2022 /
 
Igen, úgy értettem. Sajnos egyelőre csak visszalépés történt, újra kell néznem a tápot.
(#) gépromboló válasza Petyka79 hozzászólására (») Ápr 25, 2022 /
 
Ha beleteszel egy kazettát és lejátszod, a kijelzőn mutat valamit, vagy ott se mutat semmit? Illetve visszafele: rádugsz egy jelet és felvételre állítod, akkor mutat valamit a kijelző? Ha lejátszáskor van zenére reagálás, akkor én az RCA csatik lábait nézném meg, előfordul, hogy hideg a forrasztás és idővel a ki-be húzogatásoktól a forrasztás elválik. Főleg, ha az aljzat nincs csavarral rögzítve a gép hátuljához.
(#) Petyka79 válasza gépromboló hozzászólására (») Ápr 26, 2022 /
 
Se lejátszásnál, se felvételnél, nem mutatott semmit. Sajnos vasárnap rosszul dugtam össze a szalagkábeleket, így most se kép, se hang!
(#) adapter hozzászólása Ápr 27, 2022 /
 
Sziasztok!
Lehet, hogy az apróban kellene néznem, de szerintem itt is elfér:
Keresem azt személyt aki elvállalná Aiwa 450R típusú készülékem javítását, változóan jó magyar forintért.
Nekem igazából, sem időm, sem türelmem, sem szaktudásom nincs ehhez viszont némi érzelmi kötődésem azért van hozzá...
Kérlek benneteket, hogy PÜ-ben írjatok. (Nem sürgős nagyon, bár tudom mester embernek ilyet nem szabad mondani...)
Üdv.
L
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2022
(#) xxxyyy hozzászólása Ápr 27, 2022 /
 
Sziasztok,

Szerintetek mennyi ideig bírják zacskóban tárolt NOS ékszíjak és gumigörgők?
Elektroműszerész hagyatékából van egy zacskóra való, legalább 10 éves. Arwill-es zacskókon tipikusan 110-130Ft /2db szerepel, a Königesen pedig több helyen 140-200 Ft /2db.
Nekem ezekre nem lesz szükségem, ha nem "romlott meg" az áru akkor a nyár folyamán felraknám őket az oldalra baráti áron.
(#) gépromboló válasza Petyka79 hozzászólására (») Ápr 28, 2022 /
 
Mielőtt rosszul dugtad volna össze, a kijelző legalább világított, vagy teljesen halott volt?
A fejkábel hibát én nem tartom valószínűnek, mert akkor felvételkor a kijelzőnek működnie kellett volna.
Ha még nem tetted meg, nézd át a tápot, lehet, hogy valamit lezárlatoltál és legjobb esetben egy biztosíték kiégett.
(#) Petyka79 válasza gépromboló hozzászólására (») Ápr 28, 2022 /
 
Bocsánat, nem voltam egyértelmű. A kivezérlés jelző nem mutatott semmit, de a kijelző az működött. Találtam már a tápban szakadt ellenállást, biztosíték nincs benne. Még folyamatban van.
(#) Petyka79 hozzászólása Máj 8, 2022 /
 
Sziasztok! Újra életre kelt,a tünet ugyanaz. Mindene működik, jön-megy, de semmi hang. A táp jó, végigmértem mindent, az IC -ken is megvannak a tápok mindenhol. Bár már csináltam, most valamiért nem megy.....hogyan tudom a jelutat ellenőrizni, mérni?! Hozzáteszem nem vagyok szakembör, csak hobbi!
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2022
(#) gépromboló válasza Petyka79 hozzászólására (») Máj 8, 2022 /
 
Látom van rajta fejhallgató kimenet is. Felvétel/lejátszáskor hallatszik benne valami, vagy az is süket felvételkor is, meg lejátszáskor is?
Egyébként azt látom, hogy ez már nagyon csippesítve van, mindent logikai áramkörök vezérelnek. Töltsd le a szervizkönyvét és nézd meg, hogy tényleg megvan-e minden feszültség a tápból?
(#) Petyka79 válasza gépromboló hozzászólására (») Máj 8, 2022 /
 
A fejhallgató is süket. Letöltöttem már, az alapján mértem. A bemeneten eljutottam odáig, hogy az első IC-be bemegy a jel, de ki nen jön belőle. A tápja megvan annak is. A fejről viszont nem mutat semmit az oszcilloszkópom. Ma szétkaptam egy működő magnót, a szkóp azon sem mutat semmit, de szól. Emlékszem, hogy régen egy decknél szkóppal néztem végig a jelutat a fejtől és nem volt gond.
(#) Massawa válasza Petyka79 hozzászólására (») Máj 8, 2022 /
 
A magnofejen aligha fogsz látni a szkoppal jeleket. Ott olyan kicsi a jelszint, hogy igy nem mérhetö.
Ha lejátszás üzemmodban a fejerösitö elsö fokozatának a kimentére kapcsolod a szkopot, és hozzáérsz ujjal a fej kivezetéseihez, akkor ott erös brummot kell kapnod. Ha nem, akkor kuka az a fokozat. Igy keresheted a kimenetig a jelet, hol veszik el.
(#) Petyka79 válasza Massawa hozzászólására (») Máj 8, 2022 /
 
Szuper, köszönöm. Sejtettem valami ilyesmit, keresgéltem is a neten, hogy milyen jel jön ki a magnófejből, hogyan mérhető, de nem találtam semmit. Akkor ezért!
(#) Petyka79 válasza Massawa hozzászólására (») Máj 8, 2022 /
 
Ezek szerint a bemeneten az az ic is kuka, amit írtam?! Tápja van, bele megy a jel, de ki nem jön belőle.
(#) Massawa válasza Petyka79 hozzászólására (») Máj 8, 2022 /
 
Nem tudom milyen IChez van szerencséd. Lehet, hogy le van tiltva ( van EN vagy hasonlo nevü lába). Ha megérinted a bemenetet akkor sincs reakcio a kimenetén?

Ehhez több informacio kellene.
(#) Petyka79 válasza Massawa hozzászólására (») Máj 8, 2022 /
 
A 2-es, 15-ös a két bemenet, ott még meg van a jel, a 4-esen, 13-ason semmi. A táp jó!
(#) Massawa válasza Petyka79 hozzászólására (») Máj 8, 2022 /
 
Nézd meg mi van az 5 és 7 lábakon. Az IC doksijábol olvasd ki minek kellene ott lenni. Valoszinü, hogy oda nem jön jel.
Következő: »»   172 / 181
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem