Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vibrációs búvárszivattyú
 
Témaindító: Pixi, idő: Jún 24, 2012
Témakörök:
Lapozás: OK   13 / 14
(#) Gafly válasza CsGab hozzászólására (») Júl 6, 2021 /
 
Szintkapcsoló?
(#) CsGab válasza Gafly hozzászólására (») Júl 7, 2021 /
 
Nincs benne.
Feltételezésem szerint túlmelegszik, de mitől tud egy ilyen egyszerű szerkezet túlmelegedni?
Pár 10 másodpercnyi működés után felhúztam a kútból és érezhetően túl meleg volt a fémház, annak ellenére, hogy hideg vízben dolgozik.
(#) Gafly válasza CsGab hozzászólására (») Júl 7, 2021 /
 
Klixon?
Melegtől elválik a "derótok" kötése?
Menetzárlat?

Sok kérdésem és ötletem lenne még, de azt sem tudjuk hogy orosz-e a szivattyú.
(#) CsGab válasza Gafly hozzászólására (») Júl 8, 2021 / 1
 
Nem orosz a szivattyú, azt cseréltem le egy OBI-s szivattyúra (ami megadta magát). Ment vissza az orosz szivattyú egy membrán csere után és még mindig jobban muzsikál, mint az OBI-s.
(#) Gafly válasza CsGab hozzászólására (») Júl 8, 2021 /
 
Akkor van benne egy klixon, az oldogat le, majd kihülés után vissza.
De mitől melegszik ennyire?
(#) CsGab válasza Gafly hozzászólására (») Júl 8, 2021 /
 
Nem tudom. A problémát elhárítottam így nekem is inkább már az a legfontosabb kérdés, hogy miért.
Most van ideje kihűlni a garázs mélyén
(#) Peter65 válasza Gafly hozzászólására (») Júl 9, 2021 /
 
Szerintem az egyszerű búvárszivatyúk eleve úgy vannak méretezve, hogy eléggé melegszenek. Ha nem áramlik körülöttük a víz működés közben, akkor is könnyen túlmelegedhetnek. Az áramfelvétel pedig megemelkedik, ha bármiért megnő a légrés a mágneses körben, azt pedig több minden okozhatja. Szerintem annak, aki használt ilyeneket, van biztos egy-két legétt szivatyúja is. Nekem legalábbis van.
(#) Kera_Will hozzászólása Máj 17, 2022 /
 
Az elmult 3 evben jol viselkedett ez a darab.
Iden kicsit makacs.
Jelenseg :
Furt kutba lelogatva 9 meter korul.Fellette kb 4 5 meter vizoszlop van.
Nem hajlando felhuzni a vizet ... morgas hallatszik azert ha kijjebb emeltem.
Szetszendi a tetejet tudtam 4csavar +2 szemes csavar.
Alatta egy hasonlo gumi harang volt.
Egy szelep szeru kupakkal a tetejen.
Ebben a gumisapkaban volt kis trutyi azt kitakaritottam.
Amit tud , hogy 1 dezsabol par 10cm vizoszlop eseten kepes volt akar a tetofole 5 6 meter magasra felemelt
csovel locsoltam a tetot.Mint teszt.
Vissza rakva a kutba nem jott fel a viz .
Kb 3-400 W teljesitmenyu kb 1m^3/h kapacitasu volt 1colos kimeneti atmeron.
Nem orosz ...sajna az adatlapja elkopott.
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2022
(#) erbe válasza Kera_Will hozzászólására (») Máj 17, 2022 /
 
Kinézetre ez nem membránszivattyú, hanem motoros centrifugál szivattyú. Jobban szét kell szedni, hogy megtaláld a hibát. Pl. járókerék eltömődött, elvásott, kiverte az ékpályát, ...
(#) zamatőr válasza Kera_Will hozzászólására (») Máj 18, 2022 /
 
Csiga szivattyúnak gondolnám és a szivattyú testeket kelene ellenőrizni .
Szétszedett állapotról képek segíthetne a hiba keresésben.
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2022
(#) user1914 válasza Kera_Will hozzászólására (») Máj 18, 2022 /
 
Szevasz!
Ez egy centrifugál többlépcsős szivattyú.
Valahogy így néz ki.
Üdv. M.
(#) uniman válasza user1914 hozzászólására (») Máj 19, 2022 /
 
Ebből a rossz fotóból (rossz fényviszonyok...a teljes hossza sem látszódik-bár a méreteit is meg lehetett volna adni!) ezt nem lehet megállapítani ! Én inkább "csigás"-ra szavaznék...

De a lényeg, hogy ez nem is ide, a "vibrációs" topikba tartozik!
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2022
(#) zamatőr válasza Kera_Will hozzászólására (») Máj 19, 2022 /
 
A kép és a teljesítmény adatok alapján a videóban szereplő szivattyúra tippelek és a javítása is látható.
Bővebben: Link
(#) uniman válasza zamatőr hozzászólására (») Máj 19, 2022 /
 
Az nem ugyanaz, van köztük egy kis "difi" ...

Difi.jpg
    
(#) Kera_Will válasza zamatőr hozzászólására (») Máj 19, 2022 /
 
Igen ilyen a gep.
Ha tudtok jobb topicot atrakatom oda ...
Kozben jobban szetszedtem
gdriveon szivatyukepei
Tul szep meg a csigaja ... nincs elkopva ... kulso csove kisse kopott a gumireteg.
Homok lenyalhatta , avagy a vas valami trutyija ami a kutba van .
Motor lehet "faradtabb" vagy a kondi benne ?
Azt mecarasabb lesz szetszedni ha csak nem a 2 3 csavar korrozio allobb csak a feje van oda rozsdalva.
A felso gumi sapka szeleppel se tunik kopottnak .
Kb netto 3x0.5 evet azott az kutban masik fel evet szaraz helye toltotte.
(#) Kera_Will válasza uniman hozzászólására (») Máj 19, 2022 /
 
Kerti vizmu topic?
(#) Krisztián74 válasza Kera_Will hozzászólására (») Júl 24, 2022 /
 
szia! minket egy hasonlóval vert át pár éve egy úgynevezett öntözőrendszeres szakember. a gond az hogy ez a rendszerű szivattyú nem a te kutadba való, nem 5-10 méteres kutakba. teljesen máshol van a munkapontja. ezek sokkal mélyebb kutakba valók. 40,50,100 méteres csőkutakba más viszonyok közé. széthajtja magát, ócskavasat csinál magából mivel szinte terhelés nélkül megy. anno rengeteget kerestem ilyet külföldi oldalakon és egyáltalán nincs közöttük olyan amit 10m körülre ajánlana a gyártó. talán ha 30 méter volt a "legsekélyebb" amit találtam
(#) Krisztián74 hozzászólása Júl 24, 2022 /
 
Sziasztok adott a képen látható fantasztikum. 3 éve amikor kivettem a kútból jól működött. most hirtelen szükségem lett rá, visszatettem, és Se kép se hang. multiméterrel nem mérek semmit a dugvillán csak szakadást Vagyis ami annak látszik. Ha jól értem a működését, alapállapotban is a tekercs ellenállását tudnom kellene mérni ugye? hány Ohm kellene kb? ha ezt nem tudom produkálni akkor kuka?
ez azért kérdés mert ezeknek is fölment most az ára elég rendesen
A másik kérdés a rozsdás vasmag vég illetve patkó alakú rész azt jelenti hogy abban a részben víz volt? most mikor szétszedtem az a rész csontszáraz volt.

Mi lenne itt a következő lépés a hibakeresés ben? A kábel szivattyú felőli végéhez Hozzá tudok férni valahogy hogy a kábel szakadást kizárhassam?


Vagy a kukát keressem inkább?

Választ előre is köszönöm
(#) erbe válasza Krisztián74 hozzászólására (») Júl 24, 2022 / 1
 
A védővezetékre rá tudsz mérni. Ha az nem szakadt, attól még a többi lehet szakadt, de kisebb az esélye. Utána mérj rá kapacitásmérővel. Ha a három mérés közel azonos értéket mutat, vagy nem szakadtak a vezetékek, vagy mindkettő áramvezető. Ezeknek a belső végéhez nem férsz hozzá, mert be van ágyazva a kötés a műgyantába. A tekercselése többe kerül, mint a legolcsóbban kapható új.
(#) Krisztián74 válasza erbe hozzászólására (») Júl 24, 2022 /
 
Szia Köszönöm nekem csak ez van szerintem ezzel nem fogok tudni kapacitást mérni...?
Amúgy mindegyik ellenállás üzemmódban ezt mutatja ami elvileg azt jelenti hogy nincs folytonosság vagy az ellenállás túl nagy.
Úgy csináltam hogy rá fogadtam a dugvilla ára és végig mozgattam az egész drótot ahol sérülés gyanús volt (gyorskötöző megnyomta). Majd ugyanezt a szakadás vizsgálóval is. Se kép se hang. A Föld vezeték viszont rendben van.

A kapacitás mérés hogy menne? Úgy érted hogy a kábel kapacitását kéne megmérni?

Illetve ha mégis vennem kell a tescósat, a Hyundait vagy a Hechtet ajánljátok?
nagyon le van rabolva mindenki 15.000 alatt behatárolt a választék.
(#) erbe válasza Krisztián74 hozzászólására (») Júl 24, 2022 / 1
 
Ez a műszer sajnos nem tud kapacitást mérni. Másképp meg még meg se tudod közelíteni a hibát. Ha túl közel van a vezetékszakadás a szivattyútesthez, akkor mindenképpen ki kell melegíteni a műgyantát, ami pedig újratekercselést jelent. Az meg értelmetlen.
(#) Krisztián74 válasza erbe hozzászólására (») Júl 24, 2022 /
 
köszönöm, és szerinted venni tescósat, Hyundait vagy Hecht...? vagy 2-3 szelepest jófogásról?
Olyan gondom is van hogy pár helyen írnak 450-600 watt közötti teljesítményeket de a pumpa ugyanúgy néz ki... vajon jelent ez bármilyen vízhozam növekedést vagy csak irkálnak összevissza..?

pl
Bővebben: Link
Szerb de közben Straus 600 wattos de a képen 400 Watt van
Kicsit az az érzésem hogy ez mind ugyanaz

Annyit tudok hogy az enyém és az első három az öntvény tömítéssel 25 cm hosszú és tök ugyanúgy néz ki.

Ami a linkben van azt kézben még nem láttam de nyilván annak nagyobbnak és nehezebbnek kellene lennie mondjuk 28-30 cm, ha az is ugyanakkora akkor Kamu az egész nem lehet nagyobb teljesítményű

Te hogy látod ezt?
(#) erbe válasza Krisztián74 hozzászólására (») Júl 24, 2022 /
 
A mostaniakhoz nem értek, én még az orosz repülősöktől vettem Sármelléken.
Akkoriban volt kicsi 130 W-os, nagyobb 220 W-os és hengeres hosszabb (mint a kútszivattyúk) 380 W-os. A 220 W-os adatlap szerint 40-45 M-re 0,5-0,6 m3-at tudott nyomni óránként, szabad kifolyással meg 1,5 m3-at. Jól beállítva 60 m-ről 1 m3-at nyomott. Hogy mekkora teljesítményfelvétel mellett, akkor még nem tudtuk mérni (~35 éve).
Pontosabban áramot mértünk, 4 A körül volt, de a cosFi-t nem mértük hozzá, így pontos teljesítményt nem tudtunk számolni.
31 éve átálltam a "Sötét oldalra" (informatikus lettem), azóta ezen a területen az emlékeimből élek. Pedig egykor tekercseltem is. Olcsó volt a huzal, csak a műgyantát volt nehéz beszerezni.
A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2022
(#) Rosszmáj válasza Kera_Will hozzászólására (») Júl 25, 2022 /
 
Tudom, két hónapja írtál, de azt nem látom, hogy megoldódott-e a probléma.
Az általam "csigaháznak" nevezett gumicső van kikopva.
Én most cseréltem, itt szállítással együtt 3ezer pénzért kapható a kettő együtt.
A szelepes gumiharang egy visszacsapószelep, nem engedi vissza a vizet, ha áll a szivattyú. Egyéb népgazdasági haszna nincs.
És érdemes benne olajat is cserélni.
(#) sorbit_4 hozzászólása Aug 20, 2022 /
 
Másfél éve vettem egy HYD-250 es rezgőszivattyút. Kádba lógatva használtam öntözésre. A garancia idő (1 év) lejárta után 1 héttel megadta magát. Mivel nem állhattam le az öntözéssel, vettem egy Steinberget (egyelőre működik). Viszont jó lenne a HYD egy másik kádba, mert onnan még kézileg megy a locsolás. Szétszedtem, látszólag semmi baja, csak a vizet nem viszi. Újra összeraktam. A jelenség az, hogy amikor elindítom, egy pillanatra felfröccsen a víz a kimeneten, aztán nem jön több, csak rezeg üresben. Mi lehet a baj? (Ha valakinek van egy bontott ábrája azt megköszönném, mert nem biztos, hogy jól raktam össze).
(#) Rosszmáj válasza sorbit_4 hozzászólására (») Aug 20, 2022 /
 
HYD-250 rajz nincs, csak ukrán.
Valószínűleg a 4-es pozícióval jelzett szelep szállt el, ezt keresd meg a szivattyúdon.
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2022

ruszki.jpg
    
(#) uniman válasza sorbit_4 hozzászólására (») Aug 20, 2022 /
 
Idézet:
„látszólag”

Mi semmit sem látunk, ha nem mutatsz róla képet sem...persze mi muatassunk!
(#) Rosszmáj válasza uniman hozzászólására (») Aug 20, 2022 /
 
A hasonló esetekről mindig ugyanaz a vicc jut eszembe:

Elmegy az állatorvos az emberorvos kollegájához.
- Szarul érzem magam, komám.
- Mik a panaszaid?
- Ja, így könnyű!

A mi esetünkben felvázolásra került egy probléma. Én csuklóból megoldottam. "Látszólag"
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2022
(#) VIM válasza sorbit_4 hozzászólására (») Aug 20, 2022 /
 
Szia! Nem kel hozzá érteni, hogy mit mondanak de jól szemléltetik, hogyan kell javítani. Bővebben: Link
(#) uniman válasza Rosszmáj hozzászólására (») Aug 20, 2022 /
 
Majd kiderül, meglátjuk!...a vak is azt mondta.
Persze a "szétszedtem" azt jelenti mifelénk, hogy minden egyes részét szétszereljük darabjaira...így kiderülhet a hiba is.
Következő: »»   13 / 14
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem