Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   273 / 291
(#) StMiklos válasza pls hozzászólására (») Máj 23, 2022 /
 
Szevasz!

Szokásosan a sárga lámpa bekapcsolt gyorsfagyasztó funkciót jelent, vagy magától (?) vagy valami /valaki bekapcsolta.
Nem célszerű 1 napnál tovább aktiválva tartani.

Üdv: StMiklos
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2022
(#) UraiSam hozzászólása Máj 24, 2022 /
 
Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem...
Adott egy 4 éves whirlpool kombinált hűtőszekrény (ARC2353), és az a hibajelenség, hogy magasabb fokozatokon egyszerűen nem áll le (fagyasztó -30 fok, hűtő hátfala -15). Folyamatosan megy a kompresszor, egészen addig amig manualisan egy picit lejjebb nem csavarom a hőfokszabályzót (nem egy egész fokozatot, csak minimálisan lejjebb). Akkor leáll egy jó időre, majd újra elindul és megy kb a végtelenségig. Akkor működik csak rendesen magasabb fokozatokon is, ha kiszerelve a thermosztátot feljebb állítom a kapcsolási hőfokot, de ebben az esetben nyilván 7-esen úgy hűt, mint előtte 3-as fokozaton, kb semmire nem jó, csak egy nagy fehér világító doboz. Gondoltam rá kicserélem a hőfokszabályzót, de mivel jelenleg nincs kidobni való 10.000Ft-om, ezért előtte kérdezek azoktól , akik értnek hozzá, megerősítést várva.

Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2022
(#) StMiklos válasza UraiSam hozzászólására (») Máj 24, 2022 /
 
Szevasz!

https://orczy.com/hutes_3177/hutogep_fagyaszto_6726/hofokszabalyzo_6879

A felső sor bármelyike, de leginkább balról a 2.
Mert meg vannak adva az adatai, bár a többi is nagyon hasonló, ha nem is látod.
Kaplillárcsőnek elég hosszúnak kell lennie, hosszabb lehet, rövidebb nyilván nem.

Üdv: StMiklos
(#) UraiSam válasza StMiklos hozzászólására (») Máj 24, 2022 /
 
Szia!

Köszi a választ!
Eredetileg ez van benne

https://orczy.com/hutes_3177/hutogep_fagyaszto_6726/hofokszabalyzo_..._69669

de örülök hogy kedvezőbb árfekvésű "univerzális darabbal is helyettesíthető
Ha jól értelmezem válaszodat, akkor szerinted is a hőfokszabályzó halt meg?
A kompresszor megy a méylhűtő fagyaszt, az ajtógumi ép, és sértetlen (zár is), de így "leszabályozva" 4 es fokozaton 10 fokot csinál lent (feltöltöttem 8-10 palack ásványvízzel is a levegő rossz hővezetése miatt, ne üresen járassam). 6-7es fokozaton képes lent is 3-5 fokot csinálni, de soha nem áll le, csak mint írtam akkor van leállás (de akkor azonnal), ha minimálisan visszatekerem a szabályzót.
A kapiláris cső nem sérült...
Szóval megér egy próbát egy új univerzális hőfokszabályzó?

Köszi!
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2022
(#) StMiklos válasza UraiSam hozzászólására (») Máj 24, 2022 /
 
Szevasz!

A hőmérsékletek mérése rendkívül kritikus, a hűtő mely részén és így tovább.
A normáltér felül 2-4, középen 3-6, alul 5-10 közötti hőmérsékleteket tart, ez jó.
Az én ugyanilyen szabályozású hűtőm 2-es fokozaton megy.
Ha hozzányúltál a termosztát belső állító csavarjaihoz, akkor már fogalmad sincs hol-hova szabályoz (nekem se lenne, még laborkörülmények között is feladtam az "átállítást", reménytelen).
Cserénél viszont ügyelni kell arra, hogy a kapillárcső vége pontosan oda kerüljön, ütközésig, ahol volt.
Azon a ponton/szakaszon el kell érnie minimum a -15C fokot.

Üdv: StMiklos
(#) UraiSam válasza StMiklos hozzászólására (») Máj 24, 2022 /
 
Szia!

Rendben, megértettem, úgy voltam vele, hogy így is, úgy is rossz a termosztát, akkor egy próbát megér az állítgatás
Akkor rendelek egy ilyen ranco-t, mivel a gyári 600mm kapiláris csővel rendelkezik, ezért az általad javasolt szabályzó lesz valóban a megfelelő (700mm)
Esetleg a bekötésben tudsz segíteni? Nem nagyon találtam erről használható leírást a neten, és eltérő a két termosztát kiosztása...

Köszönöm a sok segítséget!
(#) StMiklos válasza UraiSam hozzászólására (») Máj 25, 2022 /
 
Szevasz!

A "lábakhoz" számok tartoznak: 3-4-6 szokásosan.
Amit kikötsz jegyezd meg, jó eséllyel mindegyik ugyanazon számú lábakkal rendelkezik.
Egyszer valamikor úgy fél éve feltettem egy RANCO termosztát gyűjteményt.
Megtaláltam: VI109-et nézd..
Van gép (hazai, régebbi) ahol 6-os a barna, 4-es a fekete.

Üdv: StMiklos
(#) StMiklos válasza UraiSam hozzászólására (») Máj 26, 2022 /
 
Szevasz!

Vezetékszínek vannak?
Ami kilámpázható: ha ütközésig balra van csavarva, akkor ki van kapcsolva.
Így a 3-4 között rövidzár var, mert +6 felett indította a kompresszort.
A Whirpoollal az a baj (általában), hogy helyére dugva létrejön a kapcsolat.
Más is (klasszikus) használható, de nem megy bele a fészekbe,
Régen csináltam, de így van, ahogy emlegetem?
Az eredeti termosztát khm.,. nem olcsó.

Üdv: StMiklos
(#) Mate78 hozzászólása Máj 29, 2022 /
 
Sziasztok

Van egy 120L-es hűtőszekrény a garázsban.Normál hűtő, úgy értem nem fagyasztós vagy ilyesmi, és nem is inverteres, hanem csak sima kompresszoros.
Mostanában azt csinálja, hogy néha mintha nem hűtene rendesen, néha meg megfagyasztja a dolgokat.A hőfokszabályozóját ennyire nem szoktuk eltekergetni.

Arra gondoltam, hogy elektronikus termosztáttal fogom szabályozni a hőfokot.
Van is itthon megfelelő szabályozóm,meg hőmérséklet szenzorom is.
Az eredeti hőfokszabályozóját maximumra állítanám, és a digitális szabályozó kapcsolná a kompreszort.

Működőképes lenne ez így?

Köszönöm.
(#) StMiklos válasza Mate78 hozzászólására (») Máj 29, 2022 /
 
Szevasz!

Ha sima hűtő és nincs mélyhűtő rekesze se, akkor igen, de kell minimum 5 perc kikapcsolás utáni bekapcsolási késleltetés. Azért még ez függ a segédfázis megoldásától is.

üdv: StMiklos
(#) Mate78 válasza StMiklos hozzászólására (») Máj 29, 2022 /
 
Szia!

Nincs mélyhűtő rekesze.
A hiszterézist akkorára állítanám, hogy ne kapcsoljon olyan gyakran, meglegyen az 5perc.
Talán még a szabályozó is tudja ezt a funkciót.
Ha nem megoldható, akkor rakok be időrelét.
A kompresszor miatt kell ugye?
Azt észrevettem már más hűtőnél, hogy ha rövid időre leállítom, nem indul újra.
(#) StMiklos válasza Mate78 hozzászólására (») Máj 29, 2022 /
 
Szevasz!

Az 1 fázisú kompresszoroknak kicsi az indítónyomatéka.
Megállás előtt több bar nyomáskülönbség van a szívó és a nyomóoldal között.
Na ennek ellenében kérdéses az újraindulás, a nyomás a kapillárcsövön keresztül állásidőben kiegyenlítődik.
Árnyalja a képet, ha a segédfázist egy PTC pogácsa "kapcsolja", ennek magas az ellenállása melegen a megállás előtt, de az újra induláshoz még ennek is meg kell hűlnie (megfáznia azért nem kell).

Üdv: StMiklos
(#) StMiklos válasza StMiklos hozzászólására (») Máj 29, 2022 /
 
Na ezért akadhat "gondolkozó" megoldás is, amikor az érzékelőre "höszigetelést" húz az ember (zsugorcső, műanyag cső, akármi) kielégítendő, hogy legyen állásídő.
Ezt persze totózni kell..
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2022
(#) Mate78 válasza StMiklos hozzászólására (») Máj 29, 2022 /
 
Ok,így már érthető.
Bekötöttem a szabályozót, a PT100-at meg beépítettem az eredeti termosztát mellé, ami egy műanyag burkolat alatt van.
2,5°C hiszterézist állítottam be, szerintem elég lesz,de majd kiderül.
(#) atyaisten hozzászólása Máj 30, 2022 /
 
Sziasztok !

Whirlpool hűtőm van ami nem hűt már ,akárhová állítom ,17 fok van a hűtőben ,, újabban már a mélyhűtője is elkezdett szórakozni , a fagyi például krémes lesz ,jégkocka még bírja,húsok is de.....
termosztát hiba lehet ? vagy kevés a gáz benne az lehet ? Ezeknél már nem lehet direktre kapcsolni például a hőfokszabályzót ? Bekapcsolni szokott, hűt csak keveset, lecserélni nem akarnám ,mert jó kis hűtő ,csendes is...--köszi !
(#) StMiklos válasza atyaisten hozzászólására (») Máj 31, 2022 /
 
Szevasz!

Ki kéne deríteni még mielőtt költségekbe vered magad, hogy jó-e a hűtő, mármint amúgy képes-e hűteni.
Ehhez kell 2 hőmérő (de egy is elég, csak hosszabb lesz a vizsgálat).
Szedd ki a termosztátot és zárd rövidre azt a két "lábat", amivel a kompresszort kapcsolja.
Tedd a mélyhűtőbe a hőmérőt, a normál tér középső, annak is a közepére a másikat és kapcsold be, majd úgy 4-5 óra múlva nézd meg hány fok.
Minden további attól függ mit látsz.
A hogyan tovább is sejthető ezek után.

Üdv: StMiklos
(#) Dino71 hozzászólása Máj 31, 2022 /
 
LG kétajtós vízadagolós hűtőszekrény ajtajában a zsanérnál eltörött a vízcső. Lehet azt az ajtót bontani hogy kicseréljem azt a csövet? Megoldottam de kicserélném egybe ha van rá megoldás.
Rögtönzött tükörhegesztést alkalmaztam. Azzal ami volt a tulajnak. Köműveskanál+ gázlámpa. Tökéletes lett. Szét se tudtam tépni és nem is folyik.
(#) drazin hozzászólása Jún 2, 2022 /
 
Szevasztok !

Szeretnék segítséget illetve tanácsot kérni a kb 17 éves Whirlpool hűtőgépem meghibásodására. Eddig szépen működött de mostanában már a lenti nagy részben csak +15 fok van, ami ezelőtt +7 körül volt . A mélyhűtő rész tökéletesen hűt most is de a lenti részben már a felbontott csomagolt szalámik 2 nap után megromlanak ! Kis nyugdíjas vagyok , talán sikerülne megcsinálnom ha nem komoly beavatkozásra lenne szükség ! Előre is köszönöm a segítséget !
(#) atyaisten válasza StMiklos hozzászólására (») Jún 3, 2022 /
 
ok.. melyik két láb lehet az , ki tudom mérni műszerrel, nem vagyok elektro mágus
(#) atyaisten válasza atyaisten hozzászólására (») Jún 3, 2022 /
 
Gondolom a két fenti szélesebb saru, azokat kössem össze a hűtőben amik erre a lábra mennek ,igaz ? barna és fekete megy azokhoz kimértem
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2022
(#) StMiklos válasza atyaisten hozzászólására (») Jún 3, 2022 /
 
Szevasz!

Azért picit nem ártana visszaolvasni ebben a témakörben.
máj.25-én sokadszorra tettem fel a Ranco termosztátok gyüjteményét hasznosításra, mert igaz hogy előre megyünk, de a múltat nem nézzük?
Bekötése mint a VI 109-es, ott is van ellenállás és 4-6, amit összekötni kell.
Még a színeket is megadtam, az is stimmel...
(Viszont végre valaki, aki tisztességes, használható fotókat ad!)
Sok sikert!

Üdv: StMiklos
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2022
(#) atyaisten válasza StMiklos hozzászólására (») Jún 3, 2022 /
 
ok . köszi !! -nem tudtam h az a lista rám is vonatkozhat .... tesztelem majd, hűt-e rendesen egyfolytában üzemelve.
(#) StMiklos válasza atyaisten hozzászólására (») Jún 4, 2022 /
 
Szevasz!

Még egyet, bár ezt is leírtam vagy sokszor, részletesen, magyarázattal együtt.
Most anélkül.
Ha egy háztartási hűtőt kikapcsolsz, soha ne kapcsold vissza 5 (inkább több) percen belül.

Üdv: StMiklos
(#) Mate78 válasza StMiklos hozzászólására (») Jún 5, 2022 /
 
Szia

Működik szépen a külső szabályozós hűtő.
A PT100-as hőszenzorom közvetlenül a hűtő saját termosztátja mellett van,és tettem be egy miniatűr hőmérséklet loggert is oda,és ott a beállított hömérsékletet tartja.(7-9,5°C).Kb.1 órát megy a kompresszor,és 1,5 óra míg visszamelegszik.Középen a hűtő hátfalához közel mégis megfagynak a dolgok,és jeges is a hátfala.
Ez miért lehet?Tegyem át középre a szenzort?
Vagy állítsam magasabbra a hőfokot?

Köszönöm
(#) StMiklos válasza Mate78 hozzászólására (») Jún 5, 2022 / 2
 
Szevasz!

A hűtő hátfalának egy része (a csak normál hűtőknél nem emlékszem mekkora) szükségszerűen elmegy néhány fok minuszba.
Ezt már Neked kell kitotózni hova teszed és milyen értékre programozod az érzékelőt.
Még az is számít természetesen, hogy ehhez a felülethez milyen közel és milyen felületű árú kerül.
Mert gátolja a teljes tér felé a hőátadást.
Szóval ki kell tapasztalni..

Üdv: StMiklos
(#) atyaisten válasza StMiklos hozzászólására (») Jún 8, 2022 /
 
úgy néz ki ,hogy jó a hűtő , megrendeltem a termosztátot bele..--köszi !
(#) newborn hozzászólása Jún 9, 2022 /
 
Üdv Urak!
Most a fagyasztónk rakoncátlankodik (elég régi). Valószínű hogy a termosztát adta meg magát mert egyszer csak kúszott felfelé a hőfok és hiába csavargatom a termosztátot nem kapcsol be a kompresszor. Ha a direkt hűtés kapcsolót bekapcsolom akkor elindul. A típusa hb230etf a termosztát típusa pedig ranco k54-h1444, ilyet nem nagyon találtam csak 1404-et. Melyik termosztát az ami most is kapható és kompatibilis? Ha nem nagy kérés linket is a termosztát elérhetőségéről.
Köszönettel.
(#) erdgab hozzászólása Jún 12, 2022 /
 
Sziasztok!
Adott egy whirlpool 240 literes fagyasztóláda,olyan 25 éves.A gép bekapcsol,fagyaszt.maximum -20 fokig,de nem kapcsol le,állandóan megy bárhova állítom a hőfok szabályzó gombot.Ezzel a gombbal lekapcsolni és később bekapcsolni is lehet,de ha egyszer lekapcsolom és utána maga kapcsol be akkor ezután már állandóan megy,nem áll meg.A gombon 6 számérték van a hármason ment évekig,ha most lekapcsolom és mondjuk ezt a gombot a kettesen hagyom,egy idő után újra elindul és aztán nem áll meg,amint írtam,még -20 foknál sem.Egy hőmérővel mérek,beletemetve a bent lévő élelmiszerbe,közel az aljához.Olyan 60%-ig van tele a gép.Én termosztát hibára gondolok,szerintetek is ez lehet a hiba oka?Érdemes megjavíttatni vagy inkább vegyek helyette újat? Tehát kb. 25 éves és maximum -20 fok mérhető bent állandó kompresszor működés mellett.
Köszönöm,ha segítetek!
(#) kaqkk válasza erdgab hozzászólására (») Jún 12, 2022 /
 
Próbálj alányúlni és megnézni nem vizes e a szigetelés , az oldala nem vízcseppes ? A sárga lámpa nem világít ?
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2022
(#) erdgab válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 12, 2022 /
 
Nincs vízcsepp a sárga lámpa (gyorsfagyasztás jelző) nem világít és a piros (alacsony hőmérséklet jelző) sem világít.Más ezen nincs és a termosztátja is mechanikus,ezt elfelejtettem írni.
Következő: »»   273 / 291
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem