Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1629 / 1670
(#) Ge Lee válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 28, 2022 /
 
Ott már van belőle kettő. Szerintem talán hallottad is. Meg nekem az nagyon messze van.
(#) Gafly válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 28, 2022 /
 
Igazán én a másik szobában szoktam lenni Csabán.
Hifistáknál csak körbenézek, mert nem vagyok vallásos.
(#) berjoska válasza berjoska hozzászólására (») Ápr 29, 2022 / 1
 
(#) pipi hozzászólása Máj 16, 2022 / 11
 
1 éves uncsinak öreg átlátszó PC mouse-ból, aliexpress ws2812 ledkarika, pic16f18324 kontroller, li-ion akksi

mouse.mp4
    
(#) majkimester válasza pipi hozzászólására (») Máj 16, 2022 / 16
 
Szuper lett, biztos a siker.

Jók ezek a könnyű kis projektek. Én is összedobtam a fiamnak egy világítótornyot.
A műanyag rész egy cérnakészlet doboza, benne pedig a körbe futó fény vezérlése egy PIC16F628 pár soros programmal. Széles volt a mosoly.
(#) pipi válasza majkimester hozzászólására (») Máj 16, 2022 / 3
 
Könnyű kis? 2-3 napos program )))
Most ilyen készül, sajna tigrisem nincs, így kutya lesz, már működik, de még totál szét kell szednem, élfóliázni a bútorlapból készült dobozt Bővebben: Link Na ez is egy nagyobb lélegzetű melócska ))
(#) JZoli válasza pipi hozzászólására (») Máj 17, 2022 /
 
Hát ez nagyon tetszik! Van valahol valamilyen leírása ennek? Már csak az utánépíthetőség miatt gondoltam.
(#) mek-elek válasza pipi hozzászólására (») Máj 17, 2022 /
 
Csak az én véleményem, az ötletességen kívül, nagyon tetszik benne, hogy nem világit, és mégis elbűvölő.
(#) Gafly válasza mek-elek hozzászólására (») Máj 17, 2022 /
 
(#) pipi válasza JZoli hozzászólására (») Máj 17, 2022 /
 
ezt a szoftver faragom kicsit: https://github.com/AlexanderPilot/UselessBox/tree/master/UselessBox
ez is jó, 3 szervóval https://github.com/fabiokimura/uselessbox2
Ha guglizol kicsit youtube-on, akkor a belsőséget is láthatod
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2022
(#) pipi válasza mek-elek hozzászólására (») Máj 17, 2022 /
 
A gyerekeknek tetszik a világító cucc az enyém is fog, valami ilyesmi lesz az eleje:
https://www.youtube.com/watch?v=b2bvWArORSc
a féligáteresztő fóliának megteszi az alaplap/wincsi füstszínű csomagolózacsija plexire ragasztva
---
amúgy hasonló csak lóval (és világít): https://www.youtube.com/watch?v=0xvXCTQ9wT4
és nem csak a gyerekeknek jó: https://www.youtube.com/watch?v=66Tlc1354So
(#) mek-elek válasza pipi hozzászólására (») Máj 17, 2022 1 / 2
 
Csak az én véleményem! Egy gyereket az vonz ami látványos, és a látóterébe kerül. Sajnos a mai világban az értéktelenebb dolgokkal kötik le a gyerekeket. Egy mechanika működése, elkészítése nálam sokkal értékesebb mint egy világító eszköz "csodája" gyerekszemmel. A dobozka vezérlése az mindjárt más. nem gondolnám, hogyha a macska szeme villogna az feldobná az egész összhatását. Egy gyereket nem elbűvölni kellene, hanem elgondolkodtatni. Más valamit kinyomtatni, vagy elkészíteni kézzel, szerszámokkal. Ezért nem tartom mindegynek, hogy egy gyereket kis korban milyen benyomások érik a világról.
(#) Abukodonozo hozzászólása Máj 19, 2022 / 18
 
Sziasztok!

Megint csöves, csak a változatosság kedvéért. Az oldalon is megtalálható EL84 PP rajz alapján készült, annyi különbséggel, hogy ebben katonai 6P14P-k vannak. A sasszi nem saját munka, az oldala tölgyfa, a trafók Hammond gyártmányúak. Sajnos nem az enyém lesz, irigylem a jövendőbeli tulajt!
(#) sany válasza Abukodonozo hozzászólására (») Máj 19, 2022 /
 
Ne add el. Nagyon szép lett.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Máj 19, 2022 / 4
 
Nem valami nagy dolog, de inkább megosztom.
Mi a közös egy régi 6V trafóban (ami kizárólag csak trafó) és egy kicsi rádiós magnóban?
Hát az, hogy a magnóban melegedett a trafó, egy kazetta lejátszása után már langyos volt a hátlap, emiatt kiszedtem a trafót, a helyére egy tápfesz aljzatot kötöttem, a régi 6V trafóból is jön egy vezeték melynek végén dugó van, azt kell oda csatlakoztatni. Tulajdonképpen mostantól egy "Gamma" márkájú 30VA terhelhetőségű, 1962-ben(!) gyártott trafóról üzemel ez az olccsó kicsi rádiós magnó!
(#) attika válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 19, 2022 / 3
 
Nagyon jó, ügyes vagy.
Cikk lesz esetleg róla, vagy a kapcsolás publikus?
(#) Udvari Zsombor válasza attika hozzászólására (») Máj 19, 2022 / 2
 
A "régi trafó.jpg" képen látható dologban kizárólag csak egy trafó, szabványtalan méretű banándugó aljzatok és egy 110/220V választó meg egy üvegcsöves biztosíték van, a dugóval ellátott drót belül két banándugó aljzat lábára csatlakozik a trafóhoz. A magnóban oda lett bekötve, ahova eredetileg a saját trafója csatlakozott az egyenirányító diódákhoz. A "tápfesz aljzat.jpg" képen látszik, hogy mostantól a 220V aljzat helyén kell beadni 6V AC feszültséget a beépített aljzaton keresztül.
Mikor elkészült és működött, akkor nagyon örültem, mikor sikeresen megszólalt ‒ most is itt szól mellettem.
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2022
(#) zoly15 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 19, 2022 / 5
 
Az az érzésem, nem értetted a cinikusságot a mondandóban..
(#) bbb válasza Abukodonozo hozzászólására (») Máj 19, 2022 / 1
 
Klassz lett. Egy apróság, amivel majd megkönnyítheted a jövőbeni javításra felkért ember életét - a kapcsolási rajzot, ha kinyomtatva beleteszed belülre, az rengeteget segít.
(#) Abukodonozo válasza sany hozzászólására (») Máj 20, 2022 /
 
Igazából én kéne megvegyem, hogy nálam maradhasson, én csak összeraktam . Köszi!
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2022
(#) sargarigo válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 20, 2022 / 2
 
Jó ez!
Nem melegszik, nem tűzveszélyes. nem ráz, és működik.. Ha a szemednek is kellemes, van miért büszkének lenni!
(#) Ódenka válasza zoly15 hozzászólására (») Máj 20, 2022 /
 
Inkább irónia. A szerethető fajta...
(#) pipi válasza pipi hozzászólására (») Máj 22, 2022 / 17
 
Elkészült a haszontalan doboz Mind a 16 féle mókát nem videóztam le
Kétkezesre szándékoztam, de sajnos elméreteztem a dobozt.
Fontos hogy a fedél nagyon könnyű legyen, mert a(z olcsó) szervó erőlködni fog.

useless.mp4
    
(#) pipi válasza pipi hozzászólására (») Máj 22, 2022 /
 
A hw: 2s2p li-ion akku, 5V stepdown a szervók miatt, 3V3 stepdown - ESP32, fedélhez szervó (sg90) kézhez másik szervó, NFet a ledsor kapcsoláshoz
(#) Gery78 hozzászólása Máj 26, 2022 / 14
 
Sziasztok!
Szeretném bemutatni nektek az új asztalkámat, ugyan nem elektronika, viszont Gaflyval, és Kálmánnal együtt építettük egy régi varrógép lábából. Ez a kis asztalka kávégépnek és az őrlőnek készült, és kerekeken gurul. A kávégép tömege feltöltve 40kg, az őrlő pedig 20kg. Szerencsére az asztalka rettenetesen masszív, bírja a gyűrődést. A keréken pedig oda tudom tolni ahol épp szükség van a gépre. A konyhában sajnos nem fér el egy ekkora gép, nagyon pici konyhánk van, ezért döntöttem emellett a megoldás mellett. Egyébként így sokkal jobb is, mert együtt van a család, amíg kávét főzünk vele.
(#) Gafly válasza Gery78 hozzászólására (») Máj 26, 2022 /
 
A kétoldalt kihúzható szerviz asztalokat és fiókos részt nem látom a korábbi tervekből. Valamint mintha a munkalap lekerekített éle nem elől lenne.
Én csak logisztikailag támogattam a projektet.
(#) Gery78 válasza Gafly hozzászólására (») Máj 26, 2022 /
 
A szerviz asztal még nincs készen, meg a fiókos rész sem. De nincs kedvem leszerelni a munkalapot, olyan jó stabil most az asztalka. Ennek a munkalapnak ilyen szögletes az eleje, nem lekerekített. Meg még szerszámokkal, és hellyel is ahol megcsinálhattuk, amit ezúton is köszönünk szépen.
(#) mek-elek válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 26, 2022 /
 
Zsombor, remélem a trafó szigetelten van a dobozba szerelve,vagy legalább a házon van védőföld...
(#) Udvari Zsombor válasza Gery78 hozzászólására (») Máj 27, 2022 /
 
Nekünk van egy ilyen varrógép eredeti állapotában, lehet, hogy még működne, de nem használjuk.
A hétvégi telkünkön is volt egy ilyen lábból készített aszal, pirosra festve, atom masszív, ha jól meg van csinálva. Egy műanyag kerti asztal lapját lehetett a napernyő lukon keresztül hozzácsavarozni, ha nagyobb asztalra volt szükség.
(#) Udvari Zsombor válasza mek-elek hozzászólására (») Máj 27, 2022 /
 
A trafó dobozába védőcsövön keresztül megy be a hálózati kábel, föld szál nincsen, a trafó házától minden el van szigetelve. Egy üvegcsöves biztosíték is van a trafóban. A 6V elektromos kimeneti csatlakozások szigetelő bakelit betét lapra vannak gyárilag felszerelve.
Közvetlenül a trafóra csatlakozik a két pár (mára már szabványtalan méretű) banándugó aljzat, azoknak a forrfüleire csatlakoztam egy kábellel, melyet a hálózati kábel mellett vezettem ki a dobozból. A kábel végén dugó van, jelenleg a kismagnóba vagy egy autó fényszóróba (fél fényerő, hangulatos) lehet csatlakoztatni ezt a trafót.
Következő: »»   1629 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem