Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Orion hs 280 - 282
 
Témaindító: rolandosss21, idő: Okt 23, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   20 / 23
(#) ngyzoli válasza synergy hozzászólására (») Máj 27, 2022 /
 
Ez teljes mértékben igaz.
(#) ngyzoli válasza HS280_RUMBA hozzászólására (») Máj 27, 2022 /
 
Ha a hangminőség is számít valamennyire,és nem csak pusztán az "antikvitás" a lényeg,akkor csakis 4 ohm-osat keress. A 8 ohm-os mély-nek "döglöttebb" hangja van,nem tudok másképp fogalmazni...még duplázva sem elég jó. (lásd pl.:HS 480)
Egyébként,a legjobb,amit tehetsz,hogy kidobod a közepet jó messzire,és szintúgy a magasat is. (na jó,inkább eladod őket) Veszel valami jobb szövet dómot,vágsz egy új előlapot,és kétutas verzióban,a mélyet direktbe kötve,a dómot pedig egy másodrendű szűrővel váltva összehangolod.Mivel az LB 1021 átvitele 3Khz-ig (kisebb engedménnyel 5-ig is...) egész elfogadható,ezt minden nehézség nélkül ki lehet vitelezni.Az így kapott kétutas "fél-orion" hangsugárzó kb. hozni fogja a HB-1 hangminőségének úgy 85-90%-át. A heybrook a felső basszusban azért még jobb,tisztább,semlegesebb lesz,az orion ott picit színezni fog,de ez simán megbocsátható neki.Más lényegi különbség aligha lesz...
Persze,ez csak egy tipp,ötletadó gyanánt...ha fontos az eredetiség,akkor ez az opció nem játszik.
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2022
(#) GARFIELD13 válasza ngyzoli hozzászólására (») Máj 27, 2022 / 1
 
"
Az így kapott kétutas "fél-orion" hangsugárzó kb. hozni fogja a HB-1 hangminőségének úgy 85-90%-át.
"
HS 20X ...

Hogy visszatérjünk az eredeti kérdéshez emlékeim szerint a HFM-ben később volt Rumba teszt is (meg a kék BASF-ről is külön valami).
Azokat kell előásni, elolvasni és összehasonlítani pl itt:
HFM
Akkor még nem olyan állapotban voltak ezek a dobozok, mint mostanra, így érdemlegesebb lehet az akkori összehasonlítás.
HS280 van (a szekrény tetején) azt hallgattam anno, de a dobozon kívül már nincs olyan része ami nem javított, valamint a 282 és Rumba vonalon nem tudok nyilatkozni, ezért javasolnám a HFM-et.

hogy plagizáljak még:
"Ha a hangminőség is számít valamennyire,és nem csak pusztán az "antikvitás" a lényeg,akkor" keresel egy normális, eredeti állapothoz közel lévő Preludium B32-t és azt hallgatod.

HB1-et, B31-et és B32-t viszont ki tudok állítani az összehasonlításhoz, hogy ez melyiknek a hány százalékát hozza...
(#) Karesz 50 hozzászólása Máj 27, 2022 / 1
 
Nekem van egy pár eredeti, hibátlan HS40-esem. Ha valakit érdekel, szívesen neki ajándékozom, mert csak a helyet foglalja a műhelyben. Egyetlen feltétel, hogy el kell érte jönnie mert én nem cipelem sehová.
(#) GARFIELD13 válasza Karesz 50 hozzászólására (») Máj 27, 2022 /
 
Szia!
Egy Orion fan ismerősnek átküldöm ezt a hozzászólást.
Szerintem ugrik rá.
Üdv.
(#) GARFIELD13 válasza Karesz 50 hozzászólására (») Máj 27, 2022 /
 
Szia!
Ugrott.
e-mailt fog küldeni, mert itt a fórumon nincs regisztrálva.
Üdv.
(#) Karesz 50 válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Máj 27, 2022 /
 
Szia!
oké
üdv
(#) GARFIELD13 válasza Karesz 50 hozzászólására (») Máj 27, 2022 /
 
Szia!
Ennyivel még nem úsztam meg.
Pü megy.
Üdv.
(#) antiktelefon válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Máj 27, 2022 / 1
 
Ha már szóba került, HB1 eredeti mélyét te mivel peremeznéd?
(#) ngyzoli válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Máj 28, 2022 /
 
A leírtakkal egyetértek. Ez a dobozom be lett mérve,frekvencia-válasza meglepően jó,ezért merem bátran ajánlani ezt a setup-ot.Továbbá össze-hallgattam nagyon sokszor történetesen éppen egy heybrook-kal... Globálisan a HB nyert,de csak orr-hosszal.Viszont emez tizedannyiba került-tegyük hozzá:nekem.
Ui:a heybrook azóta már nincs meg,eladtam,mert nem tudtam hosszasan hallgatni,egy idő után folyton zavart (bosszantott??) benne valami,és még csak megfogalmazni sem tudom,hogy micsoda...
A preludium-mal kapcsolatosan is osztom a véleményed,nekem 6 éven keresztül csak az volt,sajnos csak B-31,de-valljuk be-az már egy "másik történet".Árban sem egy liga a kettő.
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2022
(#) ngyzoli válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Máj 28, 2022 /
 
A B 32-őd véletlenül nem eladó? (tudom,hogy nem,csak rákérdeztem...)
(#) GARFIELD13 válasza antiktelefon hozzászólására (») Máj 28, 2022 /
 
Szia!
Elsőként a H2000 két 20-as pereme jöhet szóba. Van olyannal javítottam most is.
Volt egy ehhez kapcsolódó másik lehetőség, de az számomra nagyon nem egy "Matyóhímzés" történet, így erről csak ennyit...
Utána msteve peremezett ilyen mélyeket nekem Bp-en. Saját sütés és kellően lágy perem az is.
Viszont Ő befejezte a javítást, így max megveheted nála sk javításhoz a hozzávalókat. Én megtettem, de a Vifának még nem merek nekiállni
Az utolső Vifa mély párt a yalton audionál peremeztettem Kistarcsán.
Az is saját sütésű lágy habszél és a gyűrődéseket is szépen korrigálta a membránon.
Ez még csak most fog majd egy üres HB1 párba bekerülni, ha nyáron lesz rá időm összeépíteni.
De ez mind Preludium mély. Régi matricás HB1 mélyem csak 1 db van. Azt a másik fórumban látthattad is itt, hogy néz ki szerencsétlen. Ott a membráncsere a szükséges lépés, amit msteve-nek köszönhetően meg tudok majd ejteni rajta.
De azzal akkor érdemes foglalkozni majd, ha lesz hozzá egy korabeli pár is.
Hát kb. ennyi az általam eddig kipróbált lehetőságek száma.
A választás rajtad áll.
Üdv.
(#) GARFIELD13 válasza ngyzoli hozzászólására (») Máj 28, 2022 / 1
 
Szia!
Te hallgattad, te tudod, hogy mit hallottál ki belőlük.
Nekem viszont egy szűretlen orion mély és egy szűrt Vifa mély gondolati párba állítása nem ezt vetiti előre.
Ez a HS280 egyébként a legrosszabb vaterás vásárlásom volt. 1 db magas szólt benne amikor hozzám került a "működő" hangfalpár. Utána a sonidóban fel lett támasztva, majd később nálam le.
Viszont nálam még olyan orion mély nem volt ami ne kiáltott volna műtét után azonnal. A nagy tornyok melletti 3 pár 30-as mélyet is mind újra össze kellett rakni, mert a tekercs és pille rész mondjuk úgy nem az örökkévelóságnak készült anno.
A tornyok miatt az Orionok dobozok megmaradnak, mert úgy teljes a kollekció, de hallgatni Preludiummal hallgatom őket.
Az tény, hogy a HB1, a Preludium és az Orionok más liga árban.
Üdv.
(#) segítő hozzászólása Máj 28, 2022 / 1
 
Kísérletként anno építettem egy 25 liter körüli kétutas zárt dobozt. A mély a bolgár LB 1032 volt, a magas a kék ORION MD40, átalakítva, kivágva a a dóm előtt lévő műanyag "fázislemezt". A váltó egy kondi volt.
Zenét tanult tulajdonosa szerint szép hangja volt. Kísérletezni kell
Más kérdés 10-20-30-35 éve gyártott hangszórók paramétereinek változása. És szét esése...
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2022
(#) ngyzoli válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Máj 28, 2022 /
 
Ezt a "gondolati párba állítást" -szerintem-engedd el. Ha a műszerek,és a fül is pozitív visszajelzést ad,akkor nem lehetünk tévúton. Amúgy,ha megnézed az LB 1021 "direkt" átvitelét,meglepődnél... Elvileg be is tudnám linkelni,de most nem találom.Egyébként szűrve már jó az orion-mély,csak szűretlenül nem?? A hangsugárzó-technikában pedig sokszor olyan megoldások válnak be váratlanul parádésan,amik "gondolati síkon" elvetendők lennének...ott van példaként a Sonus Faber "Extrema" sugárzója.Szinte csak olyan megoldásokat tartalmaz,amik papíron szinte nem is működnek.Mégis szenzációsan szól.
Azt mondom,nem kell ódzkodni a szokatlan ötletektől,mert,-bár igen,néha zsákutcába visznek,-de más esetben akár meglepően jó eredmény születik/születhet ezekből.
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2022
(#) segítő válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Máj 29, 2022 / 1
 
Idézet:
„nagy tornyok melletti 3 pár 30-as mélyet is mind újra össze kellett rakni, mert a tekercs és pille rész mondjuk úgy nem az örökkévelóságnak készült anno.”

Nem érdeke a szereplőknek az örökkévalóság.) Pár évtizede..
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2022
(#) segítő válasza ngyzoli hozzászólására (») Máj 29, 2022 /
 
Azaz csinálsz egy egy új hangdobozt... Sok a szöveg, kevés a konkrét tanács.
(#) ngyzoli válasza segítő hozzászólására (») Máj 29, 2022 /
 
Most ezt nem vágom teljesen... Persze,hogy "új" hangdobozt csinálok,mert nekem a HS 280 bármelyik verziója,-és itt most elnézést azoktól,akik még mindig használják,és kedvelik,-nem alkalmas zenehallgatásra,most pláne,de már a 80-as évek közepén,mikor hifizni kezdtem,a megjelenésekor sem volt az.
Az egész konstrukció úgy rossz,ahogy van.Viszont(!!),ha mégis meg akarunk menteni belőle valamit,a leghasználhatóbb komponense a mély-sugárzó,amihez mostanság elég olcsón lehet hozzájutni...vagyis ezt tartottam meg,és ehhez kerestem "hozzá illő" dómot.Amúgy itt a 3 utas konstrukciónak sem látom értelmét (épp ezzel lett elrontva).
"sok a szöveg,kevés a konkrét tanács"
A dóm másodrendű szűrője 4,2µF/0,26mH,és a bekötése fordított. A mély direktben van. (a fotón látható két elkó csak imp-korrekciót végez,egy még későbbi mod.-amúgy gyakorlatilag rövidzár)A doboz méret szinte ugyanaz,mint az eredetié,csak vastagabb fallal.Ennél konkrétabban nem tudom,bocsi. (már ha jól értelmeztem,hogy erre voltál kíváncsi)
Ez a "set-up" így,ahogy látható,egy nagyon korrekt,méltányolható hangon tud megszólalni,és a bekerülési költsége,mivel a piacon is összevadászhatók a hozzávalók,-csak pár ezer Ft. Szinte bárhogy is szól(hatna),már megérte...
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2022
(#) HS280_RUMBA válasza ngyzoli hozzászólására (») Jún 5, 2022 / 1
 
Elsődleges szempont, hogy megtartsa a külalakját, és a három utas funkcióját.
Nem határolódok el tőle, hogy más mélyet/közepet/magast kapjon, csak kinézetre legyen hasonló.
Ha bármelyik hangszórót lehet helyettesíteni másik gyártóéval, írjátok meg, hogy melyik jó.
HS 282 gyári hangszórók mennyire felelnek meg egy Rumbába?
Ugyanis ezt a hangfal típust tudok még szerezni.
(#) antiktelefon válasza HS280_RUMBA hozzászólására (») Jún 5, 2022 /
 
Ha mindent kicserélsz, akkor nem egy HS280-ad lesz, hanem valami házi katasztrófád egy HS280 dobozában. De ha megnyitnál egy rajzot is, látnád a 282 hangszórókészlete azonos és a kérdésnek nincs értelme.
(#) HS280_RUMBA válasza antiktelefon hozzászólására (») Jún 5, 2022 /
 
persze, nincs értelme. olvass vissza ebben a topicban, hogy mennyi embereknek nem tetszik a 282 hangképe. feleslegesen nem szedek össze hangfalakat, hogy itt álljon, és a helyet foglalja. tehát a kérdésem ugyan az, csak egy kicsit átfogalmazom.
nem az érdekel, hogy fizikálisan bele helyezhető-e, hanem az, hogy van-e különbség frekvenciaátvitel/hangkép tekintetében a hangszórók közt (pl: kék vagy fehér színű közép, ugyan ez a mélynél és magasnál).
(#) antiktelefon válasza HS280_RUMBA hozzászólására (») Jún 5, 2022 / 1
 
Még mindig nem érted.... 1:1 ugyanazok a hangszórók vannak benne. Annyi különbség lesz, amennyi a gyártási szórás és az évek során romlás történt.
Szerintem nem olvasgatni kéne, hogy embereknek mi tetszik meg mi nem, hanem csinálni és rájönnél mi jó, alapból rossz hozzáállás mások véleményére alapozni valaminek a megítélését. Ahány HS280 járt nálam, soha egy tökéletes nem jött, a nagyja azonnali használatra alkalmatlan volt.
Nem tudom azonos feliratú hangszórók között milyen frekiátvitel különbséget keresel, mert ha van bármilyen is, az gyártási szórás és nem túl kedvező, de amúgy lesz különbség és senki nem fogja megmondani mekkora és milyen lesz.
"nem az érdekel, hogy fizikálisan bele helyezhető-e" Vagyis még mindig nem érted, egyetlen képet néznél róla, akkor látnád ugyanazok a hangszórók mennek bele, csak a 282-ben hátulról süllyesztve vannak szerelve más hangváltóval.
(#) HS280_RUMBA válasza antiktelefon hozzászólására (») Jún 5, 2022 /
 
ok, értem.

"nem az érdekel, hogy fizikálisan bele helyezhető-e"

ezt azért írtam, mert tudtam, hogy ugyan azok a hangszórok vannak benne.

tehát akkor a hangváltó a különbség és a közép (kék vag
(#) antiktelefon válasza HS280_RUMBA hozzászólására (») Jún 5, 2022 / 1
 
Nem, a közép is ugyanaz. A tölcséres előlapú közép csak a 288-ban van. Ha egy 282 hangszóróit elölről besüllyeszted és ugyanazt a váltót rakod bele, akkor egy 280 lesz, kicsit gyengébb minőségű dobozzal.
De ez egy retro láda, nem egy hifi darab, tökéletesen jó általános felhasználásra, ha meg tudod javítani ár/érték is elég jó, de nem kell túl sokat várni tőle.
És az garantált, hogy a mélyet rendbe kell rakd mielőtt használod, nagyon kevéssel találkoztam, amin a bevezetőszál és a pille meg lengőcséve ragasztás is tökéletes és a pille sem lóg lefele.
(#) HS280_RUMBA válasza antiktelefon hozzászólására (») Jún 5, 2022 /
 
Ok, akkor majd jelzem, hogy mire jutottam.
Esetleg tudsz olyan szakszervízt, akik ezeket a mélyeket rendbe rakják?
(#) antiktelefon válasza HS280_RUMBA hozzászólására (») Jún 5, 2022 / 1
 
Nincs konkrét ajánlásom, csak az, hogy Gál leventét messziről kerüld. De itt biztos van valaki, aki vállal ilyeneket. De írtam dolgokat vásárláshoz, ha nem nézed át eléggé, akkor a hangszórók javításával, hangváltó kísérletezgetés és cserével, hibás dolgok pótlásával bőven 50e fölé fogsz menni, hiába olcsó maga a láda.
(#) szs válasza antiktelefon hozzászólására (») Jún 5, 2022 /
 
Idézet:
„tökéletesen jó általános felhasználásra”

Ez a mondatod(mondatrészed) megnyugtatott, egyébként annyit leszólták már ezt a szegény HS280-ast, hogy szinte kidobtam az ablakon (pedig szerettem, akkor is, ha nem sűrűn hallgatom. de ha ennyire nem jó, hát el sem ajándékozom )
(#) antiktelefon válasza szs hozzászólására (») Jún 5, 2022 / 1
 
Túl van gondolva a dolog, ami elromlik rajta, azt meg kell csinálni. Gyárilag is használható, hangváltót akkor valóban érdemes modolni, ha minden hangszórója teljesen jó állapotú, de eredeti hangváltóval is veri a ma kapható "olcsó" új ládakat. De ez szubjektív már.
Ki ne dobd, az biztos.
(#) szs válasza antiktelefon hozzászólására (») Jún 5, 2022 / 1
 
Persze, hogy nem dobom ki, az csak a túlzás volt
A te álláspontodra egyébként is adok.
Mindenesetre: nekem még jobb hangszóró nem jutott, rosszabb viszont (szinte) tömegével.
(#) segítő hozzászólása Jún 8, 2022 / 2
 
HS280. Az eredeti. Anno sokat vadásztam 1986 körül, sikerült is venni. 8 ohmos, fekete doboz, kék membrán, gyári. dobozában. Tökéletes. Hurrá!
HFM által dicsért hangzás, tényleg jól szólt az akkori kínálathoz képest. Egy ideig.
A HS280 nem háromutas volt, csak 2,34 .) Komolyra fordítva, anno még Sípos Gy. is publikálta. A lényeg , hogy egy kétutas váltóról beszélünk, ahol a váltási frekvenciára van hangolva egy szűk sávú közép hangszóró. Nem véletlen, hogy a rezonanciák miatt a szegény MD40 pár mm-es kitéréssel nem volt hosszú életű, pláne bulikban. Ez nem a dómok műfaja.
35 éves hangsugárzókról beszélünk. Teljesen eredeti már szerintem nincs, Akinek esetleg van, becsülje meg, de manapság már -szerintem- nem egy referencia.
Következő: »»   20 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem