Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki hol gyártatja a NYÁK-ot ?
 
Témaindító: kaqkk, idő: Ápr 16, 2018
Témakörök:
Lapozás: OK   51 / 66
(#) Massawa válasza niedziela hozzászólására (») Ápr 20, 2022 /
 
Az lehet, de ahogy nézem a PCBWAY beszél flex hordozorol és 0,2 mm vastagságtól felfelé, azaz elvben tudhat ilyesmit csinálni. Nem probáltam mer nem igen kellett eddig.
(#) burgdavid válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 22, 2022 /
 
Nekem a képen látható típusú pcb-re van szükségem, méghozzá 4*35mm méretben legalább 15db.
Időközben visszajelzett az Auter, hogy ők tudnak PET és Kapton hordozóra is készíteni ilyet.

A JLC-t jól ismerem, szeretek tőlük rendelni beültetéssel is, de ilyen hordozóra nem készítenek, másrészt ahogy írtam csak EU, de leginkább itthoni cégek jöhetnek szóba. Az ár másodlagos szempont ebben az esetben.
(#) burgdavid válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 22, 2022 /
 
Az az ún. "rigid flex" vagy "semi flex" amikor tulajdonképp FR4 a hordozó, de elég vékony ahhoz, hogy egyszer és viszonylag nagy sugárban meghajlítsd. Viszont kis sugárba a többszörös hajlítást nem viseli el.
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2022
(#) CCFL válasza burgdavid hozzászólására (») Ápr 25, 2022 /
 
(#) Massawa válasza burgdavid hozzászólására (») Ápr 25, 2022 /
 
Ezt a PCBWAY tudja.
(#) NickE hozzászólása Jún 5, 2022 /
 
Az utolsó JLCPCB rendelésemnél egy hete minden nap ez jelenik meg:
Uncontrollable Clearance Delay
JLCPCB is clearing customs, no worry on customs clearance. Any questions, please contact support@jlcpcb.com

Lipcsében van, minden nap megpróbálják levámolni sikertelenül. Cseten írtam a kínainak, ők elküldték a vámoláshoz szükséges adatokat. Még ilyen problémám nem volt. A kínai szerint nem kell aggódnom...

Tapasztaltatok már ilyet? Megoldódott?
(#) mcc válasza NickE hozzászólására (») Jún 5, 2022 /
 
Nekem 5 napig volt ilyen, majd egyszercsak megindult a csomag.
(#) NickE válasza mcc hozzászólására (») Jún 7, 2022 / 1
 
Úgy látom, az én csomagom is megindult.
(#) Elektro.on válasza NickE hozzászólására (») Jún 7, 2022 /
 
Nekem a Magyar posta majdnem vissza küldte. Rajta volt a csomagon a nevem címem telefonszámom. A magyar posta nem keresett meg. A JLCPCB -től írtak, hogy a magyar postánál valami gond van a csomagommal. Megadták az itthoni csomagszámot, amit a magyar posta adott neki.
Ezek alapján a posta azt mondta az érdeklődésemre, hogy vissza küldik Ferihegyre mert valami szám nem stimmel. De a postai nyomkövető alapján itt volt Érden, igaz ugyan , hogy a tőlem legtávolabbi postán, amit azért sem értek mert házhoz szállítással kértem.
találomra felmentem az érd parkvárosi postára és elsírtam a gondom. A hölgy név alapján előkapta a raktárból és azt mondta, hogy ott áll egy ideje. De csak megkaptam.
Szóval a kis Kínai a nagy messzeségből több segítséget nyújtott mint a mi postánk.
(#) Ódenka hozzászólása Jún 7, 2022 /
 
Én olyan szállítót választottam a seeedstudio.com-nál, hogy EU POST. Csak ilyen szállító céget nem is találtam. Kétségtelenül postáztak, de az EU-ban hova megy, nem tudom.
Régebben először Belgiumban landolt, majd onnét jött ide.
Egyelőre reménykedem ügyesen.
(#) Suba53 hozzászólása Jún 7, 2022 /
 
Sziasztok!

A JLCPCB honlapján kértem egy előzetes kalkulációt. 25db panel, 156x105mm 1 oldalas.
34.4$ árat adott meg, amitől leesett az állam.
Ugye ez nem darabár, hanem az egész 25db-os tétel ára.

Milyen egyéb költségek rakódnak még erre? ÁFA, VÁM, Postai kezelés, stb..?
(#) mcc válasza Suba53 hozzászólására (») Jún 7, 2022 /
 
Szállítás, VÁM, ÁFA.
(#) Suba53 válasza mcc hozzászólására (») Jún 7, 2022 /
 
Arányaiban ez mennyi lehet az árhoz viszonyítva?
(#) mcc válasza Suba53 hozzászólására (») Jún 7, 2022 /
 
Szállítás kb. mint a panel. VÁM=0, ÁFÁ-t meg nem kell bemutatni...
(#) Suba53 válasza mcc hozzászólására (») Jún 7, 2022 /
 
Köszi, ez így még mindig jónak tűnik.
(#) Régi motoros válasza Suba53 hozzászólására (») Jún 7, 2022 /
 
Az egyedi méret miatt kerül annyiba...
Az ÁFA-t pedig kérdezd meg a gyártónál, hogy azt tartalmazza e (ja és hogy a számlán fel van e tüntetve külön), mert ha nem, akkor bizony itthon fogod fizetni 27%... (Rég rendeltem tőlük, nem tudom hogy van az áfa mostanság...)
Szállítási költséget viszont az oldaluk kalkulálja, ha feltöltötted a fájlokat és kiválasztod a szállítási módot.
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2022
(#) mcc válasza Régi motoros hozzászólására (») Jún 7, 2022 / 3
 
Működik az ÁFA náluk. Ráírják a számlára, ráadásul Europacket-nél ők intézik a vámolást Németországban. Onnan EU-s küldeményként érkezik.
(#) zenetom válasza Suba53 hozzászólására (») Jún 9, 2022 /
 
Szia!
Az az ár a 25db-ra vonatkozik. Tehát a 25db panel kerül 34(EUR)-ba.
Itt a kolléga nem tudom mire gondolt, szerintem valamit félreolvashatott, azt tekintsd tárgytalannak.
Persze erre még rájön a szállítás, de azt írja is külön az oldal.
Az ÁFA meg a többi pedig ha tényleg úgy van mint ahogy mcc kolléga írja, akkor a nyáron rendelek tőlük én is egy vagonnal.
Még kb. így is olcsóbban jön ki az ember, mint ha otthon csinálnánk. Ami kicsit engem elszomorít, de hát be kell lássam ez van.
(#) pipi hozzászólása Jún 22, 2022 /
 
Hali!
jlcpcb-től rendeltem nyákot, DHL expres-sel.
Customs duties & taxes:USD $8.92

Vámot ugye kifizettem, van tapasztalat a DHL rámvág-e még némi vámkezelési díjat? meg alszik rajta pár hetet?
Nem céges, magánba rendeltem
Amit előtte idén ráérősen rendeltem, simán jött, semmi extrát nem kellett fizetnem a postán
(#) Alkotó hozzászólása Júl 20, 2022 /
 
Visszatérően, többedik rendelésemnél történik egy viszonylag hosszú várakozás Lipcsében. A nyomkövetés szerint itt többször vámolják sikertelenül, közben a feladóval adatot egyeztetnek. A gyártó odaírja, hogy nyugodjak meg, intézik a dolgot, és valóban a végére el is intéződik, de a korábbi 1-2 nap helyett 8-10 nap alatt.
A mostanit még nem tudom, de az utóbbi néhány Magyarországon is elakadtak "adathiány" miatt, majd szintén sok nap után, egyszercsak kihozták.
Változott valami a rendszerben, vagy én mulasztok valamit (de akkor miért nem szól/ír nekem senki, hogy adjam meg amit még hiányolnak)?
(#) mcc válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 21, 2022 /
 
Nem adathiány a valódi ok. Egyszerűen nem győzik, mert amióta bejött a "mindent vámoni kell", azóta sokan a gyors szállítás helyett az olcsóbbat választják (én is, mert a DHL +6000Ft-os vámolási díja nonszensz).
Az itthoni elakadásról csak annyi, hogy Angliából rendeltem, kifizettem a sarcot 12.-én. Még aznap továbbították belföldre a csomagot, és huss tegnapig meg is tette Budapesttől idáig a 32km-t....
Ami külön tetszik, hogy a vámolás miatt kap egy azonosítót, ami "technikai", tehát ha beírod a nyomkövetésbe, akkor csak a vámolással kapcsolatos lépéseket, és a "továbbítás belföldre" lépést látod. Azonban, ha felhívod a posta ügyfélszolgálatot, az ott ücsörgő ügyintézők meg tudják nézni, hogy már 3 napja a hozzád közeli postán van, csak még nem kaptál róla értesítést.(Vajon mekkora informatikai fejlesztés kellene hozzá, hogy te is láthasd???) Külön csoda, hogyha megreklamálod, akkor még aznap éjjel jön is az email, ha nem, akkor még néhány nap kell hozzá....
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Júl 25, 2022 /
 
Sziasztok kedves kollégák!

Szerintetek a JLCPCB tudja értelmezni ezt a fajta "furatot" inkább kivágást. (Egy potméter tartó furata.) Vagy használjam a hagyományos kerek furatot.
(#) Alkotó válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Júl 25, 2022 /
 
Az információt az alapján tudják értelmezni, hogy melyik fájlban található.
A furatleíró állományban vannak a furatok középponjainak koordinátái, amik a furat mérete alapján kerülnek csoportosításra (illetve van még út optimalizálás is de az nem a mi dolgunk).
Az alakos kivágásokat nyugodtan hívhatjuk marásnak, és javaslom a kontúrt leíró gerber állományba tenni, mert itt értelmezhető jól. (SpirntLayoutban ez az Outline réteg.)
(#) Régi motoros válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Júl 25, 2022 /
 
Én azt sem tudom értelmezni, hol van itt a szóban forgó "furat"...
(#) ABU hozzászólása Júl 25, 2022 /
 
Azt veszem észre mostanában eléggé kérés megtagadók a JLC-sek, vagy csak velem Konkrétan az order id-t soha nem oda teszik, ahová én jelölöm a szitarétegen, például egy biztosíték foglalat alá, esetleg transzformátor alá. Más is tapasztal ilyet? Érdekes módon régebben oda tették, ahová én írtam.

id.png
    
(#) majkimester válasza ABU hozzászólására (») Júl 25, 2022 /
 
Azt írd oda, ahová az order number-t szeretnéd, hogy: JLCJLCJLCJLC
És ne felejtsd kiválasztani a Specify a location-t a megrendelésnél.

Bővebben: Link
(#) helektro válasza ABU hozzászólására (») Júl 25, 2022 /
 
Így nem is fogják. Régi motoros leírta, hogy mit kell csinálni.
(#) helektro válasza helektro hozzászólására (») Júl 25, 2022 /
 
Bocsi, majkimester írta e a tutit.
(#) ABU válasza majkimester hozzászólására (») Júl 25, 2022 /
 
Áhá, így már tiszta a sor. Eddig nekem minden további nélkül oda írták, ahová elhelyeztem a saját szövegemet, de úgy néz ki azóta változott a helyzet. Ez legalább is pár éve nálam még így volt.
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2022
(#) popi61 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Júl 26, 2022 /
 
Nézd meg itt a "Special Explanations" részt.

Bővebben: Link
Következő: »»   51 / 66
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem