Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   559 / 580
(#) antikzsolt válasza antikzsolt hozzászólására (») Máj 12, 2022 /
 
Tárgytalan. Meglett a helye de szidom a tervezőt. Egy kb 2mm vastag műanyag fülecske tartotta a helyén. A rázkódás és az idő megtette a hatását. Megfogatom egy kis gyors kötözővel hogy a helyén maradjon.
(#) Miga hozzászólása Máj 15, 2022 /
 
Üdv Mindenkinek! AEG 50500 mosógépem E54 "moror relé beragadva" hibaüzenetet küld. Csak egy tesztprogram indul el rajta, hibaüzenet törlése után újra íródik. Előre- hátra forog, a két relé működik, harmadik (teljes-fél állórész) relé az EWM1000 vezérlőben nincs benne, rövidzár van a helyén. Lehet, hogy átíródott a konfiguráció, és a harmadik relét szeretné kapcsolgatni az öntesztben? Hogyan lehet visszaállítani az eredeti állapotot, vagy tegyek bele egy relét amit kapcsolgathat funkció nélkül? Várom a tippeket!
(#) Josi777 válasza Miga hozzászólására (») Máj 15, 2022 / 1
 
Nem szokott "átíródni" a konfiguráció. Amúgy újra lehet konfigurálni, he mindenképpen szeretnéd, de előbb inkább cseréld ki a reléket, annak ellenére, hogy működnek. Ugyanis előfordul, hogy használt reléknél megnő 230V-nál a szivárgási áram és ezt érzékeli beragadásnak.
(#) moltam hozzászólása Máj 20, 2022 /
 
Helo.
Siemens WXL140C mosógéphez hol tudnék motort szerezni? Csapágyazáskor megsértették a tekercselést több helyen. Elég lenne bele egy forgórész is.
(#) Josi777 válasza moltam hozzászólására (») Máj 20, 2022 / 1
 
"szerezni" elég nehéz, mivel külön nem kapható. Tekercseltetni lehet. Én a Pongrázcékhoz szoktam hordani a felújítandó motorokat. Amúgy múlt héten mondta, hogy a tekercselő a duplájára emelte a díjait.
(#) Dino71 válasza moltam hozzászólására (») Máj 21, 2022 / 1
 
Hali! Ők tekrcselnek elég nagy mennyiségben. Vannak területi képviselők és akár elviszik háztól.
https://likermotors.com/aboutus.php
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2022
(#) Miga válasza Josi777 hozzászólására (») Máj 21, 2022 /
 
Most jutottam hozzá a relék cseréjéhez, nem segített, a motornál vagy a vezetéknél is előfordulhat szivárgás?
(#) Josi777 válasza Miga hozzászólására (») Máj 23, 2022 / 1
 
A motort gondolom már kipucoltad, kifújtad belőle a szénkefeport. Benzinkútnál van levegő, ott ki tudod fújni nagy nyomású levegővel. Lehet felfigyelnek a porra, egy egy motorban tetemes mennyiség képes felhalmozódni. Vezetékhiba nem nagyon szokott lenni, mert ha a sérült szigetelés letestel, annak látható nyomai szoktak lenni. De egy ellenőrzést megér.
(#) Miga válasza Josi777 hozzászólására (») Jún 1, 2022 /
 
A motor alapos átfuvatása megoldotta a problémát, KÖSZÖNÖM!
(#) ksanyi52 hozzászólása Jún 11, 2022 /
 
Sziasztok! Az AEG l6fbi48s kb 5-6 éves mosógépünk el kezdett rakoncátlankodni. Nem minden programon indul el, pl 20 perces, az 1 óra 20 perces stb. A 3 óra 2 perces ( 1 programon) elindul, de azt meg 1 órán belül befejezi. Az ajtót nem nyitja ki, csak többszöri ind/állj gomb nyomogatásra. Az ind/állj gomb villog. Milyen hibára tippeltek? Előre is köszönöm.
(#) Dino71 válasza ksanyi52 hozzászólására (») Jún 11, 2022 /
 
Szia!
Én a fűtőszálat vizsgálnám meg testre 1000V al. Akkor szokta ezt csinálni. Persze lehet ajtózár és táp hiba is.
(#) teszti hozzászólása Jún 12, 2022 /
 
Sziasztok,

Whirlpool AWE 2320 ezt a hibát produkálja. Mi lehet szerintetek a baja?

hiba.png
    
(#) ksanyi52 válasza Dino71 hozzászólására (») Jún 13, 2022 /
 
Szia! Valószínű a fűtőbetéttel lesz baj. Univerzális műszerrel mérve jó, de ha leveszem a vezetéket róla, akkor működik rendesen, és nem veri le a FI relét. Esetleg tudnál adni egy linket ahol beszerezhető hozzá, mert nem tudom milyen típust rendeljek. Köszi.
(#) ksanyi52 válasza ksanyi52 hozzászólására (») Jún 13, 2022 /
 
A következőket találtam:https://elektroweb.eu/id/03311-Mosogep-alkatresz--Futobetet-LG--WD80150-WD80150NUP--AEG-mosogephez-ew03311

https://www.berinashop.hu/electroluxaeg-mosogep-futoszalszenzor-195...Lw_wcB
(#) Dino71 válasza ksanyi52 hozzászólására (») Jún 14, 2022 /
 
Jó az bele. Bár én az orczy nál vásárolok.
(#) palko0125 válasza teszti hozzászólására (») Jún 14, 2022 /
 
Szia!
Ez az ajtó retesz problémájára utal (F29). Valószínű, hogy lusta és nem bír időben kinyitniagy éppen bezárni.
Cseréld ki az ajtó reteszt.
Üdv, Palkó.
(#) ksanyi52 válasza Dino71 hozzászólására (») Jún 14, 2022 / 1
 
Köszi, meg is rendeltem az Orczy-tól.
(#) teszti válasza palko0125 hozzászólására (») Jún 15, 2022 /
 
Köszönöm!
(#) ksanyi52 válasza Dino71 hozzászólására (») Jún 15, 2022 / 1
 
Megérkezett, jó lett. Köszönöm a segítséget! A régit feltehetném ide , elrettentő példának. Látszik rajta az átégés nyoma.
(#) FAZ1 hozzászólása Jún 18, 2022 /
 
Üdv!

Az a kérdésem lenne.
Electrolux EWT10110W automata mosógépben hol található a dob pozició visszajelzője? (esetleg a csapágyházban?)
(#) Vecike hozzászólása Jún 22, 2022 /
 
Sziasztok! Olyan problémával fordulnék hozzátok, hogy kaptam egy Siemens Siwamat XL 1642 típusú mosógépet. Előéletéről semmit nem tudok. Szétszedtem, mindent eltakarítottam, kicseréltem a lengéscsillapítókat, szénkeféket, kapott új fűtőbetétet és hőfokmérő gombát. A gép centrifugál, kinyomja vizet stb. De ha programot indítok kimos de nem vált öblítő programra , számláló lemegy 1 percre és mos még meg nem állítom! Mi lehet a probléma? Mit nézzek meg? Bocsánat ha hosszúra sikeredett! Köszönöm előre is!
(#) Dino71 válasza Vecike hozzászólására (») Jún 23, 2022 /
 
Szia! És a vizet melegíti? Tuti belevaló NTC-t raktál bele?
(#) Vecike válasza Dino71 hozzászólására (») Jún 23, 2022 /
 
Szia! Igen melegíti! Egyforma az NTC, de próbáltam az eredetivel is!
(#) palko0125 válasza FAZ1 hozzászólására (») Jún 23, 2022 /
 
Szia!
A dob ékszíjtárcsáján van egy mágnes és a műanyag úszóházon, a nagy szíjtárcsa “alatt” van elhelyezve az érzékelő.
Üdv, Palkó.
(#) Dino71 válasza Vecike hozzászólására (») Jún 23, 2022 /
 
Akkor elektronika táp részét kellene megnézni.
(#) Tpisti hozzászólása Jún 23, 2022 /
 
Itt van a kezemben egy EWM 2500-3500 vezérlő.
Már kicseréltem rajta mindent ami ilyenkor szokásos. IC, varisztor, túlfesz diódák, kondik. Ellenállások átmérve, tekercs nem szakadt.
A 310V egyen feszültség megvan, de az IC sztrájkol.
(#) palko0125 válasza Tpisti hozzászólására (») Jún 23, 2022 /
 
Szia!
Mérni tovább én ilyenkor azt szoktam, hogy lekötök mindent a táp szekunder oldaláról, mármint, amit táplál (ezt ügy teszem, hogy elvágom a vezető sávot) és egyesével megmérem, hogy hol lehet nagyobb terhelés, aztán ha ninncs eredmény, akkor elkezdem egyesével visszakötni, hogy hol hal meg a táp.

Üdv, Palkö.
(#) Vecike válasza Vecike hozzászólására (») Jún 26, 2022 /
 
Sziasztok! Megoldódott! A panelon a relék lábainál ki volt repedve a forrasztás! Újraforrasztottam őket és működik! Köszönöm mindenkinek!
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2022
(#) designer hozzászólása Jún 26, 2022 /
 
Sziasztok! Gorenje W6503/S mosógéppel van problémám. A legutóbbi mosásnál víz folyt a gép alól, de a program végigment, rendesen kimosott. Mit ellenőrizzek először?
(#) hossszú. hozzászólása Jún 30, 2022 /
 
Sziasztok!
Electrolux mosógép EWM 2500-3500 vezérlő, semmi életjel.
Valaki találkozott már ilyennel, mi lehet a probléma vele?
Következő: »»   559 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem