Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztópákák - melyik miért jó
Lapozás: OK   179 / 191
(#) kitartás válasza misi93 hozzászólására (») Jún 9, 2022 /
 
Persze hogy külföldiából való vezérlőt használok. Biztos hogy eredeti mert az alin vettem . Sőt a táp is teljesen eredeti kínai ami állítólag 4 A t bír folyamatosan és 24 v os. Vezérlő "lefagyást" vagy egyéb rendetlenkedés nem tapasztaltam. A páka nyél bekötése és a hegy érinkzései működnek? (rezgés érzékelő, táp, hőmérő) Bár nálam ha nincs kontakt hegy csere után akkor éktelenül sípol.
(#) morgo hozzászólása Jún 9, 2022 /
 
Sziasztok!
A Hakko klón, bevonat nélküli réz pákahegyekkel van valakinek tapasztalata?
Élettartam és használhatóság érdekelne.
(#) bodgabo válasza morgo hozzászólására (») Jún 9, 2022 /
 
Elég jó áron lehet venni rendes bevonatosat, szerintem tartós használatra ne vegyél sima rezet. Az inkább ponthegesztő elektródának alkalmasabb.
(#) vision61 válasza morgo hozzászólására (») Jún 9, 2022 /
 
Szia!

Idézet:
„...bevonat nélküli réz pákahegyek...”

Ez komoly, ilyet is lehet kapni? Ennek az élettartama, használhatósága nem lehet túl sok óra.
(#) morgo válasza vision61 hozzászólására (») Jún 9, 2022 /
 
Én is attól tartok, hogy nem sokáig bírná.
Ilyen hegyekre gondolok:
Bővebben: Link
(#) mateatek válasza morgo hozzászólására (») Jún 9, 2022 / 1
 
Én használok ilyent, de saját gyártmányút. Gyakorlatilag a tűhegyes csúcs egy 100x100-as nyák kiforrasztásánál eltűnik, egy tompa valami lesz. Persze ez után még hegyesre csiszolhatod párszor, de aztán kuka.
Én is csak azért használok ilyent, mert 1000 forintnyi réz anyagból csinálok kb 10-15 hegyet, nem számoltam pontosan. Persze kicsit hosszabbra hagyom, hogy legyen mit "hegyezni"
(#) Geri86 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 14, 2022 /
 
Igaz, hogy 2 éves hozzászólásoddal kapcsolatban kérdeznék de a vezérlő amit említesz mégis, hogy néz ki?

Idézet:
„A vezérlő hozzá házilag elkészíthető, filléres alkatrészekből (LM358-FET)”
(#) Geri86 válasza Geri86 hozzászólására (») Jún 15, 2022 /
 
Sikerült megtalálnom.
(#) Skori válasza Geri86 hozzászólására (») Jún 15, 2022 /
 
Nem, inkább ez lesz: Bővebben: Link
(#) Geri86 válasza Skori hozzászólására (») Jún 15, 2022 /
 
Köszi szépen Skori.
(#) Geri86 válasza Skori hozzászólására (») Jún 15, 2022 /
 
Az R2-es potméterrel lehet a hőmérsékletet állítani?
(#) Ge Lee válasza Geri86 hozzászólására (») Jún 17, 2022 /
 
Igen. De tapasztalati okból ha most csinálnám már biztos nem tennék bele potit, mert a gyakorlatban semmi szükség nincs a hőmérséklet folyamatos állíthatóságára. Tennék bele egy 3 állású kapcsolót, így lenne egy 350 fokos alap beállítás, lenne egy 290 fokos a gagyi bakelit nyákok javításához amiknél a ragasztó már 300 foktól felpösszen és elválik a réz a hordozóról, meg lenne egy 390 fok ha valami nagyon nagyot kell melegíteni.
(#) Geri86 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 24, 2022 /
 
Köszi Ge Lee. Még annyit kérdeznék, hogy a nyákterveden szerepel egy smd a potméternél ami az eredeti rajzon nincs. Annak a mi a szerepe, plusz milyen biztosítok használsz?

paka.png
    
(#) Ge Lee válasza Geri86 hozzászólására (») Jún 24, 2022 /
 
Kikövetkeztethető a rajzból is főleg ha az értéke nulla. Az a poti értékének jusztírozása miatt van ott, mert ugye egy ilyen 250Ft-os poti +/-20% tűrésű szokott lenni, azaz a 10k poti a 8 és a 12k érték közt bárhol lehet. A trimmerekkel meg van már annyi negatív tapasztalatom hogy sehova ne tegyem be ahova nem muszáj, na meg jóval több helyet is foglal, meg igazából értelme se sok van, mert egyszer kell beállítani az egészet és utána soha nem kellene már a trimmert sem tekergetni, csak várni mikor lesz kontakthibás. Az ellenállás meg vélhetőleg soha nem lesz az.
Biztosító értékére nem emlékszem de szerintem 8A-es van nálam. Az első pár másodpercben míg fel nem fűt addig folyamatos a fűtés, az áramot ami a feszültségből meg a betét ellenállásából adódik csak a trafó belső ellenállása korlátozza (meg a járulékos kábel stb ellenállások) szóval azt el kell neki bírni. Ha egy combos 24V-ról használod akkor simán 10A körül fog ott folyni mert a hegy ellenállása 2,4ohm alatt van picivel. Nekem 16-17V DC körül van a tápja de meg nem mondom pontosan.
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2022
(#) Geri86 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 24, 2022 /
 
Köszi szépen így már érthető.
(#) nemethpali hozzászólása Júl 27, 2022 /
 
Hali! Vettem egy A 1321 Hakko (klón) keresztnevű pákaszabályzó panelt. Nem működik, folyamatosan fűt. A páka termoeleme jó. Van valakinek tapasztalata? Kuka? Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) pipi válasza nemethpali hozzászólására (») Júl 27, 2022 /
 
Tipus szerint ozzávaló a pákához? Csak mert termoelemből is létezik többfajta, más-más kimenő feszültséggel...
(#) nemethpali válasza pipi hozzászólására (») Júl 27, 2022 /
 
Az adatlapja szerint igen. De hát kínai a lelkem...
(#) Alkotó válasza nemethpali hozzászólására (») Júl 27, 2022 / 3
 
Elkötés nem lehetséges?
A pákákban nem mindig egyértelmű melyik vezeték micsoda.
(A "Kínai" jelző már elég régóta a magas minőség szinonimája, és egyre kevesebb ellenpélda van.)
(#) Monster02 válasza nemethpali hozzászólására (») Júl 27, 2022 /
 
Mennyi a hőelem ellenállása ?
(#) nemethpali válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 27, 2022 /
 
Kimértem őket. De azt hiszem megvan a hiba. Ehhez a panelhez nagyobb ellenállású termoelem való mint utólag kiderült (barátod a gugli...), a pákámban csak néhány ohmost találtam. Előtétellennállással működik. Köszönöm a hozzászólásokat.
(#) pumpa hozzászólása Aug 15, 2022 /
 
Üdv! Sajnos elromlott a Puskás féle kattogó forrasztópákám, a trafó az jó kimértem, mit tudtok ajánlani helyette ami nem drága, de hőfokszabályzós?
(#) Gafly válasza pumpa hozzászólására (») Aug 15, 2022 /
 
Azt azért még mérd ki, hogy a kapcsoló (valószínűbb), vagy a fűtőbetét halt meg?
Minden kapható hozzá ma is, ámbár aranyárban.
(#) Ge Lee válasza pumpa hozzászólására (») Aug 15, 2022 /
 
Több lehetőség is van, vagy megjavítod, vagy veszel régebbi fajta solomon pákát (kb. 3-4000Ft) amibe ugyanúgy jók a weller hegyei, vagy építesz/veszel valami más pákát állomással együtt. Ár/érték arányban JBC-t érdemes, már ha találsz hozzá hirdetési oldalakon hegyeket a bolti áránál jóval olcsóbban. Filléres szabályozóval is jól működik, a hegyben benne van a fűtőbetét is, nyélnek akár egy kifúrt seprűnyél is megteszi, kábelnek pedig 2 szál drót, már ha a költség az elsődleges szempont.
(#) pumpa válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 15, 2022 /
 
Tudnál küldeni linket erről a 3-4000ft-os forrasztó pákáról, mert én ennyiért nem látok.
(#) pumpa válasza Gafly hozzászólására (») Aug 15, 2022 /
 
Szia! Tudnál küldeni linket ezekről az alkatrészekről, ami jó lenne ehhez a trafóhoz?
(#) pumpa válasza pumpa hozzászólására (») Aug 15, 2022 /
 
Bocs rájöttem!
(#) Ge Lee válasza pumpa hozzászólására (») Aug 15, 2022 /
 
Itt vettem őket annak idején (akkor még 2500Ft volt), de úgy látszik már nincs, a linen lévőnek köze sincs hozzá. Úgy nézett ki mint ez, de ha jól tudom már ez sem ugyanaz, plusz ott drágább is minden.
(#) cua hozzászólása Okt 20, 2022 /
 
Van valakinek tapasztalata a Metcal GT sorozattal? Konkretan a GT120-HP-T6 tipus erdekelne.
(#) Massawa hozzászólása Okt 20, 2022 /
 
Egy kérdés.
Megépitettem a minap 5 darab T12-s pákát az eredeti 3 digites elektronikával. ( ez már talán a tizedik ami átment a mühelyemen). Mind az öt jol müködik, csak egyen a display is villog, ráadásul egész kaotikusan. Mutatja a hömérsékletet, szabályozza a pákát, de a kezdetkor, és néha késöbb is elkezd villogni. Kiprobáltam másik pákával meg másik táppal, semmi változás. Amikor abbahagyja a villogást néha percekig jol mutat, azután elkezd villogni. Néha az volt a gyanum, hogy a LED inditja el a villogást, de sajnos nem.
Találkozott má valaki ilyen balhéval? Mind a 3 digit egyszerre villog, azaz nem a hömérséklet villogtatja. Lehet, hogy a menüben irodott valami át?
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2022
Következő: »»   179 / 191
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem