Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Digitális forrasztóállomás
Lapozás: OK   77 / 94
(#) zsolt58 válasza Skori hozzászólására (») Feb 7, 2021 /
 
Találtam egy jó pákát.
JBC T245-A
Ujjan 60 euro használtan 40 euro.
Megéri szerinted? Ha igen akkor melyiket?
(#) Skori válasza zsolt58 hozzászólására (») Feb 7, 2021 / 1
 
A használt páka állapotát nem tudom megítélni, ha hirdetésben találtad, akkor nézd meg alaposan a fotókat róla. Ha jó (újszerű) állapotú és belefér a költségvetésedbe akkor ok.
A JBC245 páka bolti ára is kb 60euro, pl. itt: Bővebben: Link
(#) zsolt58 válasza Skori hozzászólására (») Feb 7, 2021 /
 
Csak ha jol nézem akkor ezzel nincs páka. Csak a tartó része vagy, hogy is mondjam.
Plusz a páka darabja 17 euró
Bővebben: Link
Ott lejjeb vannak a képek.
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2021
(#) sdrlab válasza zsolt58 hozzászólására (») Feb 7, 2021 / 1
 
Nézz szét a T12-es pákák között is! Kb 1000Ft-ból jön ki egy hegy hozzá Kínából, nagyjából kicsit többe van hozzá nyél is.... hasonló kategória mint a JBC, de lényegesen olcsóbb...
(#) zsolt58 válasza sdrlab hozzászólására (») Feb 7, 2021 /
 
Ez szerinted jó lesz? Bővebben: Link
Azt szeretném ha jó pár évig nem kellene ujjat vásárolni.
(#) sdrlab válasza zsolt58 hozzászólására (») Feb 7, 2021 / 1
 
Néhány fajta hegyet érdemes hozzá megvenni, legalább egy vékonyabbat és egy vastagabbat! A nyél kicsit idővel átmelegszik, de cserébe olcsó, és jó rövid fogású... ) Nekem is van ilyen, de van hozzá kb ugyanannyiért másik fajta, az kicsit hosszabb, de ha jól tudom az egyáltalán nem melegszik hosszú idő után sem. Olyanom is van, de azt még nem próbáltam ki...
(#) zsolt58 válasza sdrlab hozzászólására (») Feb 7, 2021 /
 
Melyik az a másik fajta ami nem melegszik?
(#) sdrlab válasza zsolt58 hozzászólására (») Feb 7, 2021 / 1
 
Ez , de a másik sem különösebben....
(#) zsolt58 válasza sdrlab hozzászólására (») Feb 7, 2021 /
 
Ez még olcsobb is?
És ez tuti jó lesz ehhez a hegyekhez ugye?
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2021
(#) sdrlab válasza zsolt58 hozzászólására (») Feb 7, 2021 / 1
 
Ezek szabvány hegyek...mint láthatod....
(#) zsolt58 válasza sdrlab hozzászólására (») Feb 7, 2021 /
 
Biztos hülye kérdés.
De amit linkeltél azzal van kábel? Mert nem látszik a képeken és a leirásban sem látom, hogy irná.
(#) sector99 válasza zsolt58 hozzászólására (») Feb 7, 2021 / 1
 
Én ilyen alu nyelet vettem, nekem bevált. A műanyag nagyon silány volt. Gyenge volt az érintkező, melegedett, hamar letört a hegytartó rész rögzít pöcke. Szóval kuka.
(#) sdrlab válasza zsolt58 hozzászólására (») Feb 7, 2021 / 1
 
Ahol nincs feltüntetve a kábel is, ott valószínűleg nem jár hozzá! Az eladó nem én vagyok, én is csak annyit látok, amennyit te ....
(#) zsolt58 válasza sdrlab hozzászólására (») Feb 8, 2021 /
 
Esetleg tudja valaki, hogy mi ennek a csatlakozonak a neve?

s-l1600.jpg
    
(#) Skori válasza zsolt58 hozzászólására (») Feb 8, 2021 / 1
 
A csatlakozó nevét nem tudom, de ha nem kész állomást veszel, hanem építesz, és nem találsz ilyen csatit, akkor tetszés szerinti csatlakozó párt vehetsz, és lecserélheted a pákán levőt.
Pl. a JBC gyári csatlakozóját én is lecseréltem.

Mondjuk nekem a T12 verziók közül, a sector99 által belinkelt tetszik eddig a legjobban, valószínűleg azt választanám ezek közül. A csatlakozója is ismerős, valami ilyesmit (vagy legalábbis nagyon hasonlót) használok én is.
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2021
(#) zsolt58 válasza Skori hozzászólására (») Feb 8, 2021 /
 
És elég lenne csak 4 PIN-eset rá rakni nem?
2 tápnak
2 hőérzékelönek
??
(#) Ge Lee válasza zsolt58 hozzászólására (») Feb 8, 2021 / 1
 
A T12 ugyanúgy működik 2 szál dróttal mint a JBC, a belső felépítése is hasonló. Ez teszi lehetővé hogy pl. drága speciális kábelt sem kell venni hozzá, mert elég egy hajlékony érpár.
A T12-ből az olcsó klón hegyek nagy csalódás lesz, annak a minőségétől (ami az árából is következik) még az is jobb (solomon) amit legelőször linkeltél. A Hakko eredetiben egy nagyon jó páka, de a klónok hegyei siralmasak. Nekem volt 2 fajta is, mindegyiket eladtam mert egyszerűen használhatatlanok voltak, az ón meg sem tapadt rendesen a hegyen.
Nézz körül felétek hirdetési oldalakon, ha tudsz venni olcsón hegyet akkor nagyon baráti áron lesz egy egész jó minőségű pákád, amit össze sem lehet hasonlítani a kínai klónokkal.
Nálunk néha még ennél olcsóbban is szoktak lenni új hegyek. Nyélnek való anyagot tudok küldeni ha adsz valami itthoni címet.
(#) zsolt58 válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 8, 2021 /
 
Ez itt eredetinek nézz ki és 17 euro. Az kb 5000 HUF mint amit linkeltél.
Bővebben: Link

Amugy ezeknek a pákáknak jó egy kapcsolóüzemü táprol DC 24V 4A?
Vagy inkább DC 24V 6A?
Vagy inkább keresek vamailyen trafót?
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2021
(#) Ge Lee válasza zsolt58 hozzászólására (») Feb 8, 2021 / 1
 
Nem nagyon. A 24V-ot én eleve feleslegesen soknak tartom, 16-18V bőven elég. A fűtőbetét ellenállása 2,5 ohm sincs, szóval a 24V-os kapcsolóüzemű tápnak olyannak kell lennie, ami elviseli azt a 10A-es áramot. A trafó annyival jobb, hogy abból egy 40-50VA-es is elég, mert a felfűtéskori teljesítménytöbbletet rövid időre elviseli, utána meg már szakaszos, az effektív teljesítményfelvétel kevesebb.
(#) Skori válasza zsolt58 hozzászólására (») Feb 8, 2021 / 1
 
A kapcsolóüzemű tápot is lehet tuningolni egy kicsit, pl. növelhető az áramkorlát küszöbértéke. Persze tartósan az sem bír nagyobb teljesítményt, de ahogy egy sima trafó, úgy ez is elviseli rövid ideig (amíg felfűt a páka). Kínai 24V/6A-es tápot kb. 9A-re tuningoltam fel, így lazán elviszi a két pákás állomást (csak a szoftvert úgy kell megírni, hogy a két PWM-ben ne legyen átfedés).

A trafó egyszerűbb annyiból, hogy azt nem kell tuningolni, és kicsit nehezebb lesz tőle a doboz, ezért kevésbé tud elcsúszni az asztalon vagy a polcon. Tehát van amikor a plusz súly előny, amikor viszont cipelni kell akkor hátrány.
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2021
(#) zsolt58 válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 8, 2021 /
 
Akkor a JBC hegyekhez 18V 3A-es trafót ajánlasz egy hegyhez?
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2021
(#) zsolt58 válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 8, 2021 /
 
Szóval ha jól értem elég 2 vezeték?
De a képen 3 vezeték kell, nem? Vagy én látom rosszul?
És honnan tudja az állomás ha elérte a kivánt hőfokot?
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2021
(#) Skori válasza zsolt58 hozzászólására (») Feb 9, 2021 / 1
 
A termoelem saját ellenállása kicsi, ezen keresztül is lehet fűteni, a fűtést kikapcsolva pedig a fűtésen keresztül is mérhető a termoelem - így működhet 2 vezetékkel (a csatolt rajzodon C2 és C3 pontokat használva). Természetesen nem kötelező így használni, ez csak egy lehetőség.
(#) Ge Lee válasza zsolt58 hozzászólására (») Feb 9, 2021 / 3
 
Nem itt kellene erről beszélgetni hanem a pákás topikban mert ez nem digitális állomás hanem analóg, ott le is írtam mindent róla. De hogy egyértelműbb legyen, mutatom a szabályozó rajzát, rajta a bekötéssel, mutatom a kísérleti nyák képét, ahol látszik hogy 2 szál dróton működik a páka, és mutatom a nyelet amit házilag csináltam hozzá.
Amikor be van kapcsolva a FET akkor fűt a páka, amikor pedig ki van kapcsolva, akkor R1-en keresztül méri a hőelem feszültségét, így szabályoz, kapcsolgat ki-be. Meglepően jól, gyakorlatilag 1-2 fokon belül tartja a hegy hőmérsékletét. Ha minden igaz a 2 vezetékes elvet a Japánok találták ki a T12-es és hasonló hegyekhez, ha jól emlékszem a gyári Hakko eleve így is működik, a kínai meg lekoppintotta, én meg lekoppintottam az egészet a JBC-m meghajtására.
(#) majkimester válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 9, 2021 / 2
 
Az UD1200-as nyél pedig JBC kompatibilis (koppintás). Minőségre ez lesz olyan mint a fent említett Solomon vagy T12 nyelek, és jobban néz ki mint egy házi készítés. Nyilván nem éri el az eredeti JBC minőséget, de harmadába kerül (8000 vs 26000Ft).
(#) zsolt58 válasza majkimester hozzászólására (») Feb 9, 2021 /
 
Köszönöm. Akkor ezt választom. Esetleg a csatlakozó nevét megtudnád mondani?

s-l1600.jpg
    
(#) vision61 válasza zsolt58 hozzászólására (») Feb 9, 2021 / 1
 
Szia!

2-3 éve vettem egy ilyet, vezérlővel együtt, ennél könnyebb, és gyorsabb a hegy csere, mint a másiknál, ami csavaros hüvellyel rögzíthető.
Használom mindkettőt, nekem egyiknél sem zavaró a melegedés. (Nekem csak hobbi, nem forrasztok napi 8 órában.) Ha viszont csak két vezetékkel kötöd be az eredeti vezérlőhöz, akkor pl. a beállítható idő utáni csökkentett hőmérsékletről nem fog visszakapcsolni, mert a nyélben van a "mozgás" érzékelő, illetve szerintem a hőfokszabályzás sem működik.
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2021
(#) zsolt58 válasza vision61 hozzászólására (») Feb 9, 2021 /
 
Köszönöm. De sajnos ezt nem értem teljesen.

Idézet:
„Ha viszont csak két vezetékkel kötöd be az eredeti vezérlőhöz, akkor pl. a beállítható idő utáni csökkentett hőmérsékletről nem fog visszakapcsolni, mert a nyélben van a "mozgás" érzékelő, illetve szerintem a hőfokszabályzás sem működik.”
(#) tbarath válasza zsolt58 hozzászólására (») Feb 9, 2021 / 1
 
Létezik olyan, hogy a pákában van egy mozgásérzékelő, és ha X ideig nem mozgott (tehát gyanúsan a tartóban van), akkor a vezérlő visszaveszi a hőmérsékletet pl. 150 fokra. Aztán ha megmozdítod, akkor felfűt gyorsan a beállított hőfokra.
A hőfokszabályzós részt nem értem én se, annak menni kell 2 vezetékkel is.
DE!
Ez a téma itt továbbra is nagyon off, az egész szálnak kb. semmi köze a digitális forrasztóállomásokhoz,
(#) Alkotó válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 9, 2021 / 1
 
A panelfotón látszólag van 2 db TO220-as tokozású alkatrész. Feltételezem a hűtőlemez alatt van a FET, de a másikat nem tudom azonosítani. A 9013-as tranzisztor, és a stabilizátor is TO92 tokos lenne, amiből egyet látni, és talán alul van a másiknak valamilyen SMD változata. De mi lehet a másik alkatrész?
Esetleg mutatsz képet a hátoldalról is?
Illetve látszólag nincs kivezetve a hőmérséklet szabályozó potméter (vagy alul van kivezetve). Ezt nem kell gyakran tekergetni?
Következő: »»   77 / 94
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem