Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » IMI villanymotor

Témaindító: toxysanyi, idő: Jan 28, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   58 / 58
(#) VIM válasza zed0918 hozzászólására (») Jún 12, 2022 1 /

Szia! Így próbáld meg bekötni, persze előtte nem ártana leellenőrizni a tekercsek vezetékszíneinek a helyességét de Bkrisz is úgy látja, hogy ez még a gyári bekötés (amit én is megerősítenék).
(#) zed0918 válasza ferci hozzászólására (») Jún 13, 2022 /

Köszi mindenkinek a segítséget Bkrisz, VIM, de külön köszönet a leggyorsabbnak ferci!!
Valóban eredeti a tekercselés, és a sárga a főfázis! Az ellenállások is egyeznek. Igaz csak multival mértem...
S végezetül egy tanulságos videó, amikor rossz tekercsre kötöd a főfázist! (Hangsúlyozom: -NEM DIREKT )

OZF 90C 2ND rossz tekercsre kötve...
(#) Alkotó válasza zed0918 hozzászólására (») Jún 13, 2022 /

Mint kivülálló, azt feltételezem, hogyha a főfázist rossz tekercsre kötöd az nem okoz problémát, mert a "rossz" tekercs jelent esetben a segédfázis lehet, aminek az ellenállása általában nagyobb (de biztosan nem kisebb), ezért maximum az történik, hogy kisebb áram folyik, ezért kisebb lesz az indukció.
(A megjegyzés kizárólag a két tekercs felcserélésére vonatkozik, mert még sok egyéb módon is el lehet kötni egy kapocstáblát.)
(#) Balint555 hozzászólása Júl 11, 2022 /

Nemreg vettem egy hasznalt 3 fazisu 0.75kW-os villanymotrot, amit szerettem volna frekvenciavaltoval hasznalni.

Megjott a motor, erre proballom delta bekotesben, de nem mukodik. Se 100 uFos kondival, se frekvenciavaltoval (ami 2.2 kW-ig van ertekelve) nem akar beindulni. Viszont kiprobaltam 380 V-on csillag bekotesben, ugy meg tokeletesen mukodott.

Mivel mukodik a motor csillagban, valoszinu nem zarlatos, de biztonsag kedveert megneztem multimeterrel, erre latom a tekercselesek kivezeteset: [kep 1]
Szoval a vegen igy oldottam meg a delta bekotest [kep 2]

Lehet hogy sokaknak ez egyertelmu volt, de nekem jo kis fejtorest okozott. Meg sose lattam ilyen kivezetest. Ha valakinek hasonlo problemaja van erdemes leellenorizni a tekercseket.

1.png

2.jpg

(#) IQNUKU válasza Balint555 hozzászólására (») Júl 11, 2022 /

Szia!

Ilyen az, amikor Mekk Elek tekercsel újra egy motort.
Első blikkre is látszik, nem gyári a kivezetés.
(#) Alkotó válasza Balint555 hozzászólására (») Júl 11, 2022 /

Ha már kiderült a tekercsek bekötése, akkor ez nem okoz gondot a későbbiekben.
De az adattábla szerint ez a motor csillagban tud a normál háromfázisú hálózatról működni. Ehhez viszont bármelyik oldali 3 kivezetést összekötve, az üresen maradt kivezetések éppen alkalmasak.
Nem látom miért lenne jó ezt a motort deltába kötni, hiszen az ilyen tápláláshoz szükséges 3x230V nem áll rendelkezésre.
(#) Kinka István válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 12, 2022 /

[off]Ezzel kezdte: "Nemreg vettem egy hasznalt 3 fazisu 0.75kW-os villanymotrot, amit szerettem volna frekvenciavaltoval hasznalni."
off]Valószínűleg 230 voltos frekiváltója van.
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2022
(#) Alkotó válasza Kinka István hozzászólására (») Júl 12, 2022 /

Ez csak egy feltételezés a részedről.
Éppen úgy mint ahogyan én is csak feltételeztem, hogy esetleg elkerülte a figyelmét, hogy a kétfajta bekötéshez eltérő feszültségek tartoznak. Ezért a biztonság kedvéért felhívtam erre a figyelmet.
Következő: »»   58 / 58
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem