Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Klíma szervizelés, javítás
 
Témaindító: Atka15, idő: Júl 15, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   83 / 94
(#) Mikkencs válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 13, 2022 /
 
megnéztem: a zöld a kültérit jelenti a pirosak pedig hogy indulásra kész
(#) kaqkk válasza Mikkencs hozzászólására (») Júl 13, 2022 /
 
Nem ismerem ezt a tipust , nem lehet hogy rá kell tanítani a beltériket a kültérire ? Gáz van a rendszerben ?
(#) Mikkencs válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 13, 2022 /
 
Egy kevés gáz van de elvileg a ventillátornak el kéne indulni akkor is ha üres,nem?
Nem tudom hogy fel kell-e tanítani.
(#) kaqkk válasza Mikkencs hozzászólására (») Júl 13, 2022 /
 
Ha egy kevés gáz van benne miért gyanakszol elektronika hibára ? Fel kell töltetni a gyári mennyiségű hútőközeggel és ha minden led világít lehet örülni ... De miért kell egy hibánál mindent harapófogóval kihúzni a delikvensből .... nem értem , mi vagyok én vallatótiszt ?
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2022
(#) Mikkencs válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 13, 2022 /
 
A feltöltéshez is elkell indítani a kompresszort azt mondta a klímás.
A harapófogóra nincs szükség, csak nem értek annyira hozzá mint Te.
Te tudod mit kell kérdezni Én meg válaszolok ha tudok. Köszönöm!
(#) kaqkk válasza Mikkencs hozzászólására (») Júl 14, 2022 /
 
A ventillátor csak akkor indul a kültérin ha a kondenzátor nyomása-vagy hőmérséklete elér egy meghatározott értéket (ez tipus-gyártó függő hogy nyomás vagy hőmérséklet) Ha a kompresszor nem megy a ventillátor sem ... Ha le van vákuumolva a rendszer akkor a gyári töltet nagyrésze belejut a rendszerbe és olyankor már van akkora gáznyomás hogy (ha nyomáskapcsolós a gép akkor már elindul) és a maradék gázt már beszívathatjuk.
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2022
(#) Mikkencs válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 14, 2022 /
 
Ez egy használt leszerelt klíma, nem tudni mennyi gáz volt benne. A szerelő szerint kevés.
Le lett vákumozva. Honnan látszik hogy nyomáskapcsolós vagy sem?
Hogyan tudom a kompresszort letesztelni? A kapcsolókat ki lehet iktatni teszt erejéig?
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2022
(#) Mikkencs válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 14, 2022 /
 
Ez lehet nyomásérzékelő?
(#) Travolta válasza Mikkencs hozzászólására (») Júl 14, 2022 /
 
Nem. Ez a 4 utú váltószelep behúzó tekercse.
(#) Mikkencs válasza Travolta hozzászólására (») Júl 14, 2022 /
 
Hogyan tudom a kompresszort letesztelni? A kapcsolókat ki lehet iktatni teszt erejéig?
Nincs ötlet?
(#) Travolta válasza Mikkencs hozzászólására (») Júl 14, 2022 /
 
Röviden és tömören, NEM!
Ajánlom kaqkk fórumtárs javaslatait elvégezni, betartani. De talán a legjobb megoldás az lenne, ha hívnál egy hozzáértő klímást. Valószínű, hogy sikertelen élesztés esetén is el fogja kérni a bevizsgálási díjat, de még mindig kisebb probléma, mintha beláthatatlan következmények keletkeznének a hozzá nem értés miatt.
(#) Mikkencs válasza Travolta hozzászólására (») Júl 14, 2022 /
 
Köszönöm az eddigi jó tanácsokat! Azért fordultam a fórumhoz mert nem találtam szerelőt aki érten ehhez a tipushoz vagy nem akarnak foglalkozni vele.
Én is örülnék ha egy hozzáértő nézné meg!
(#) hepe hozzászólása Júl 16, 2022 /
 
Sziasztok,

Tanácsot szeretnék kérni. Vestel split 5.0kw alig használt nem indul. Kívül belül szinte új. A kültéri fedél alatt van. Klíma szerelők ki se jönnek, mondják cseréljem le. Autószerelő vagyok szétszedtem. Nincs semmi szemmel látható hiba(bizti,égés,kontakt). Távirányító működik, semmi nem világít a beltérin. Nincs reset gomb. A beltéri és kültéri megkapja a tápot. Gáz van nem tudni hogy a mennyi de a szelepnél nagy a nyomás. Mit tudok még megnézni? Köszönöm a válaszokat!
(#) kaqkk válasza hepe hozzászólására (») Júl 16, 2022 /
 
Csak a kültéri nem indul vagy a beltéri sem ? Ha csak a kültéri akkor a motor segédfázis kondiját cseréld . Ha a beltéri sem indul akkor többeset lehetséges .
(#) hepe hozzászólása Júl 16, 2022 /
 
Nem indul semmi, a beltérin lévő nyomógombra sem reagál. A reset-et még nem próbáltam. Nyomom a belérin a gombot majd közben csatlakoztatom a hálózatra?
(#) Josi777 válasza hepe hozzászólására (») Júl 16, 2022 /
 
Ha semmire sem reagál, akkor panel táphiba lehetséges. Az infra vevő is lehet ludas. Gondolom, kézi üzemmód nincs rajta, mert azt említetted volna.
(#) kaqkk válasza hepe hozzászólására (») Júl 16, 2022 /
 
Akkor szedd szét e beltérit és a kibontott elektronikáról csinálj képet , a régebbi beltérikben volt egy ujraindító elektronika , ami ha megdöglött éppen ezt a hibát produkálta . Egy picike kb2*2cm es dobozkában ha jól emlékszem egy 4 eres szalagkábellal csatlakozik a főpanelra . Ha ott van egyszerűen kíhuzod a csatlakozóját beejted a kukába és elvileg működni fog a klímád.
(#) hepe hozzászólása Júl 16, 2022 /
 
Itt a beltéri panel fotó, van benne ujraindító elektronika?
(#) hepe hozzászólása Júl 16, 2022 /
 
másik kép
(#) kaqkk válasza hepe hozzászólására (») Júl 16, 2022 /
 
Idézet:
„Egy picike kb2*2cm es dobozkában ha jól emlékszem egy 4 eres szalagkábellal csatlakozik a főpanelra”
Találtál valami ilyet ?
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2022
(#) hepe hozzászólása Júl 16, 2022 /
 
Nem találtam
(#) kaqkk válasza hepe hozzászólására (») Júl 16, 2022 /
 
Akkor sajnos a főpanel halott .
(#) proba válasza hepe hozzászólására (») Júl 16, 2022 /
 
Jobb felső nagy ellenállás hány ohmos? Mellette lévő kondenzátorok jók? Biztosíték jó? ( ott van valahol a környéken, lehet ellenállásnak álcázva, vagy műanyag csőben...
(#) hepe hozzászólása Júl 16, 2022 /
 
Ok, köszönöm. Szerinted lehet kapni panelt vagy kuka az egêsz?
(#) pipi válasza hepe hozzászólására (») Júl 16, 2022 /
 
(használd a hozzászólás melletti "Válasz" gombot)
C3,C4,C9-en tudsz feszültséget mérni? Ha 0V, akkor a táp rész nem megy...
(#) kaqkk válasza hepe hozzászólására (») Júl 17, 2022 /
 
Gyárit nem fogsz találni ,viszont lehet hogy az ebay -en amazonon találsz univerzális beltéri elektronikát avval még feléleszthető a gép .
A hozzászólás módosítva: Júl 17, 2022
(#) habazutty válasza hepe hozzászólására (») Júl 17, 2022 /
 
Szia! Ahogy kaqkk is írta, egy Bővebben: Link ilyennel mrgpróbálkozhatsz.

De ez a se kép se hang nagyon gyanús. Lehet, hogy egy műszerész egyszerűen megoldja a problémát…
(#) hepe válasza habazutty hozzászólására (») Júl 17, 2022 /
 
Köszöm, rendelem az univerzális panelt.
(#) habazutty válasza hepe hozzászólására (») Júl 17, 2022 /
 
Le tudod fényképezni a bekötési vázlatot? Beltéri burkolaton belül, előlapon, kültériben meg a teteje belső oldalára ragasztva esetleg a kapocsdekli belsejében.
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 17, 2022 /
 
A betáp a kültérinél vagy a beltérinél van ? Ha a kültérinél van bekötve , akár egy vezeték szálszakadás is okozhat ilyet .
A hozzászólás módosítva: Júl 17, 2022
Következő: »»   83 / 94
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem