Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3741 / 3949
(#) Gafly válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 13, 2022 /
 
Már az ókorban pont ezért ki is fejlesztették a Sidol-t.
Aztán áttértek az ezüstre, mert akkor már nem volt mindenkinek olyan betegesen sárga színe...
(#) Kovidivi válasza tufatofu hozzászólására (») Júl 13, 2022 /
 
Amíg nem tekered fel a hangerőt maxra, addig akár 2Ohm-os hangsugárzót is ráköthetsz. Nem kell ezt olyan szigorúan venni. Figyeld az erősítő melegedését. Ha a bekötő kábeled több méter, máris ott van plusz 0.5Ohm ellenállás sorosan... A mai erősítőkben már ott a túláram meg túlmelegedés védelem. Amelyikben meg nincs ilyen, az a véleményem szerint megéri, hogy leégjen.
(#) tufatofu válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 13, 2022 /
 
Köszi. Értem én, hogy a kínai nem tudja pontosan, hogy mit gyártott ezért újabban intervallumot tüntet fel a biztonság kedvéért, de általában ha vásárol az ember pl. egy Celestion vagy Eminence hangszórót, akkor nem "adnak valamit", ami 1-60 Ohm-ig bármi lehet, hanem konkrét érték van feltüntetve gyárilag. Az szerintem rossz megközelítés, hogy
Idézet:
„Amelyikben meg nincs ilyen, az a véleményem szerint megéri, hogy leégjen.”
1KOhmos ellenállás helyére sem raksz 3,3Mohm-ost egy áramkörbe, mert menjen tönkre, ha nem képes megvédeni magát
(#) Udvari Zsombor válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 13, 2022 /
 
Próbáltam, de nem sikerült úgy pozicionálnom a tükröt, hogy jó is legyen, meg hát a tükör felcseréli az irányokat, ami csak tovább rontja a lyukérzékemet, ami amúgy se valami jó, ha nem látom rendesen, hogy mit csinálok.
(#) Gafly válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 13, 2022 /
 
Idézet:
„ami csak tovább rontja a lyukérzékemet, ami amúgy se valami jó, ha nem látom rendesen, hogy mit csinálok”

"Gelka" asztalon volt elöl tükör emiatt.
(#) Rosszmáj válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 13, 2022 /
 
A trimmert sacc 0,5 m vezetékkel kösd be a fülesbe, akkor látod, mit csinálsz.
(#) horimi hozzászólása Júl 13, 2022 /
 
iP7200 Canon nyomtató B200-s hibakódot jelez érdemes .e javíttatniI?
(#) tufatofu válasza horimi hozzászólására (») Júl 13, 2022 /
 
(#) antiktelefon válasza horimi hozzászólására (») Júl 13, 2022 /
 
Nem nagyon, kamu hibakód, itt is van egy ilyen, pontosan ezzel, napi használatból egyszer csak ezt dobta, semmi baja nem volt. Régebbi verziókat még lehetett resetelni trükkel, erre nem találtam semmit, egy hulladék az egész.
Írják, hogy eldugult fej meg minden, egyrészt előtte tökéletesen nyomtatott bármit meg a tesztmintákat is, másrészt nem állt hónapokat, hanem folyamatosan használva volt kb 2 naponta.
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2022
(#) Udvari Zsombor válasza Rosszmáj hozzászólására (») Júl 13, 2022 /
 
Mindegy, már betettem helyette egy 100R ellenállást a hangszóróval sorosan. Még így sem "tökéletes", de ha egyszer találok még csere fejhallgató hangszórót, akkor majd feljavítom...
(#) Lamprologus válasza gyulank hozzászólására (») Júl 14, 2022 / 3
 
Kérdezni sosem szégyen! Csak tudni kell kérdezni!
Feltettél egy kérdést ... ja nem mert a kérdőmondat végén kérdőjel van!
Továbbá, ha tudni szeretnél valamit, akkor adj meg minél több információt!
Digitális gyújtás ... na jó de milyen? Autó, fénycső, gázkazán, pellet kazán, ... stb. sokféle gyújtás létezik!
Elvárod a válaszadótól, hogy kitalálja mire vagy kiváncsi, vagy tegyen fel Ő kérdést neked, hogy válaszolni tudjon?
(#) jani1987 hozzászólása Júl 17, 2022 /
 
Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy a Praktiker saját márkás akksis gépébe kapható e nagyobb működési idejű akksi?
(#) Rosszmáj válasza jani1987 hozzászólására (») Júl 17, 2022 /
 
(#) robert03 hozzászólása Júl 18, 2022 /
 
Sziasztok! Pusztán csak a dolog miértje érdekelne. Adott egy transzformátor primer oldala 230V AC, szekunder oldal 13V AC és 30VA. Ez a trafó egy ajtó mágnes vezérlőt táplál meg, aminek az áramfelvétele kb. 700mA. A hibája, hogy megszűnt működni. Először üveg biztosítót cseréltem benne, mert ki volt égve, gondoltam csak ennyi a hiba. Előtte észrevettem, hogy a szekunder oldalra csatlakozó vékony rézvezetékek szigetelése meg volt olvadva és a nyáklapon amit a trafó táplált feketedés nyomok voltak a tápcsatlakozásnál. Biztosító csere után, már az áramköri kismegszakítót is leverte+plusz a berakott üveg biztosító is elfröccsent. A trafó teteje kissé meg volt púposodva is. A trafót és a mágnes vezérlőt cseréltem most müködik, de a dolog miértje érdekelne. Mitől olvadhatott meg a szekunder oldalra csatlakozó vékony rézvezeték és miért durrant el a berakott üveg csöves biztosító?
(#) Bakman válasza robert03 hozzászólására (») Júl 18, 2022 /
 
Valószínűleg a vezérlő valamilyen oknál fogva túlterhelte a trafót. Az felmelegedett és a meleg miatt a tekercs szigetelése megolvadt, készítve ezzel egy szép zárlatot neked. A vezérlő alkatrészeit kell ellenőrizni, mi okozta a hibát.
(#) Macsek71 hozzászólása Júl 20, 2022 /
 
Üdv Mindenki !

Egy 36V névleges feszültségű lítiumos akkupakk 42V full töltöttségét "elviseli" egy max 40V bemenetű step-down modul, vagy kell a 60voltos ?

például ez 40 voltos
(#) antiktelefon válasza Macsek71 hozzászólására (») Júl 20, 2022 /
 
Nézd meg az ic adatlapját ami benne van, az 36V-ig írja, max 40V-ra. Vagyis nem igazán jó.
(#) kendre256 válasza Macsek71 hozzászólására (») Júl 20, 2022 / 1
 
Ha egy gyártó max. 40V-ot ír bemenetre, akkor azt garantálja (elvileg). Vagyis a gyár szerint sincs garancia arra, hogy nagyobb feszültség esetén jól fog működni, nem fog tönkremenni. Ha hozzávesszük, hogy manapság milyen paramétereket írnak (hasalnak meg) egyes gyártók, még az sem biztos, hogy a gyártó által írt max feszültségen jól fog működni. Én mindenképpen 60V-osat használnék...
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Júl 22, 2022 /
 
1,2V lithium celláim lettek bontásból, de csak 3,7V-oshoz való töltő modulom van.
3,7÷1,2=3,083333333333333
Ha jól számolom, akkor három cellát kellene sorba kötnöm, hogy használhassam a meglévő töltő modult. Mit javasoltok? Hogyan használhatnám ezeket akár egyenként is?

Van egy bontott napelemem, nappal ~1-1,5V szokott róla jönni szinte áramerősség nélkül. Visszatáplálás elleni diódával valahogyan beköthetek egy 1,2V-os cellát, hogy a napelemmel tölthessem?
(#) Bakman válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 22, 2022 /
 
Pontosan milyen cellák? Vannak lítium tartalmú elemek, amelyek nem tölthetőek újra.
(#) Udvari Zsombor válasza Bakman hozzászólására (») Júl 22, 2022 /
 
Eredetileg 18V-os fúrógép akkumulátor cellái voltak.
(#) bbalazs_ válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 22, 2022 /
 
Tartok tőle, hogy azok inkább NiMH vagy NiCd akksik lesznek.
Vagy NAGYON lemerültek a litiumok
(#) Gabó válasza bbalazs_ hozzászólására (») Júl 22, 2022 / 1
 
Csak a szokásos tőle... Találd ki miről van szó, de fotót nem kapsz...
(#) Suba53 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 23, 2022 / 2
 
Szerintem elnéztél valamit. Akkumulátoros szerszámokba régebben NiMH, vagy NiCd akkukat használtak, amiknek 1,2V a cella feszültsége. ( 18V esetén 15db cella. )
Újabban meg Li-Ion akku cellákat használnak amiknek 3,7V a cella feszültsége.
( Szokták kerekíteni 4V-ra. Az én akkus csavarozómban 4db 18650-es cella van, és 16V-os akku feszültség van feltüntetve. A 3 cellás rezgő szerszámnak meg 12V van feltüntetve az akkuján. )
(#) gyulank hozzászólása Júl 24, 2022 /
 
Hogy kell sztereó kimenetről monó bemenetet méretezni? Digitális multiméter az eszközök kikapcsolt állapotában zárlat után a hangkártya kimenetén 17; 16; 18k-t mutatott ebben a sorrendben, majd ez növekedett ki tudja meddig, de az első másodpercben ezek közt ugrált, a bemenet pedig 1,5; 1,4; 1,6M.
(#) nagym6 válasza gyulank hozzászólására (») Júl 24, 2022 /
 
Idézet:
„Hogy kell sztereó kimenetről monó bemenetet méretezni?”
Nem igazán értem mit akarsz.
A kimeneti és bemeneti impedancia nem mérhető így multiméterrel, azzal csak ellenállás mérhető. Tehát a mért értékeid nem érvényesek.
(#) Udvari Zsombor válasza Suba53 hozzászólására (») Júl 24, 2022 /
 
Én nem néztem el, egy Kinzo márkájú fúró 18V-os akkujában voltak ezek a cellák, amik ilyenek, vagy ehhez hasonlóak. A kapacitásuk nyilván nem annyi, mint a linken, de kinézetre olyanok. Pár cella döglött, az összes többi jó, további felhasználásra még alkalmasak.

Szerk.: Megszámoltam, tényleg 15db cella volt az akkuban.
A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2022
(#) Udvari Zsombor válasza nagym6 hozzászólására (») Júl 24, 2022 /
 
Mennyire "barbárság", hogy én egyszerűen össze szoktam közösíteni a két hangcsatorna pozitívját, így mindkét hangcsatornát megkapom egy "kevert" mono jelként?
(#) gg630504 válasza gyulank hozzászólására (») Júl 24, 2022 /
 
Ha mind a kimenetek mind a bemenet nem tartalmaz sem kapacitív sem induktív összetevőt, akkor "Y"-ba kötött két csillapítóval.
Számolók.

https://hg9ieg.hu/szamolo/_sz/Rattns.html
Rb = 16 kΩ
Rk = 2,8 MΩ
A = -28,5 dB
► 4 számjegy ►
----
R0 = 16,05 kΩ
R1 = 2,812 MΩ
R2 = 397,2 MΩ
----
R3 = 112,8 Ω
R4 = 15,93 kΩ
R5 = 2,792 MΩ
----
----
R10 = 16,05 kΩ
R11 = 1,406 MΩ
R12 = 1,406 MΩ
R13 = 397,2 MΩ
----
R14 = 56,4 Ω
R15 = 56,4 Ω
R16 = 15,93 kΩ
R17 = 1,396 MΩ
R18 = 1,396 MΩ
A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2022
(#) Gafly válasza gyulank hozzászólására (») Júl 24, 2022 /
 
Idézet:
„Digitális multiméter az eszközök kikapcsolt állapotában zárlat után a hangkártya kimenetén 17; 16; 18k-t mutatott ebben a sorrendben, majd ez növekedett ki tudja meddig, de az első másodpercben ezek közt ugrált, a bemenet pedig 1,5; 1,4; 1,6M.”

Nagyon szépen kimérted, hogy kondenzátor van a ki és a bementen is.
Következő: »»   3741 / 3949
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem