Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   275 / 291
(#) redeitomi hozzászólása Júl 22, 2022 /
 
Sziasztok!
Adott egy Whirlpool ARG 737 beépíthető hűtő. Egy ideje nem volt használva, tegnap kipróbáltuk és nem működik. Semmilyen zúgás nem jön a kompresszortól, illetve a lámpa sem kapcsol be. A benne lévő izzót kipróbáltam és működik. Olyan mintha a komplett eszköz nem kapna áramot. Van ezekben a hűtőkben biztosíték? Ha igen akkor merre keressem, illetve ha nincs akkor mi lehet a hiba?
Köszi a segítséget!
(#) tursaba válasza redeitomi hozzászólására (») Júl 22, 2022 /
 
Szia!
Nem ismerem ezt a típust. Ha van benne, hőmérséklet beállító gomb, lassú állítás közben ad hallható kattanást?
(#) kaqkk válasza redeitomi hozzászólására (») Júl 22, 2022 /
 
A dugaljat próbáltad van benne áram ?A készülék be van kapcsolva ?
(#) küzmös Gergely hozzászólása Júl 22, 2022 /
 
Sziasztok! Olyan problémával fordulnék hozzátok, mint mások is itt ezen a fórumon. Soha nem jön ez jól, és most sem hiányzott, de az a helyzet hogy a 90 éves nagyanyámnak van egy 7-8 év körüli Whirlpool hűtőszekrény (hűtőszekrény + alul fagyasztó) ami bemondta az unalmast. Nem kis bosszúságot, és tetemes kárt hagyva maga után. Későn is lett észlelve szerintem, jó 3 napja hallgathatott el, tönkre is ment minden benne.. nem kevés élelmiszer, és fagyasztott áru várja sorsát, jelesül hogy a +25 fokból mehessen a egyenest a kuka irányába. A készülék kap áramot, ha az ajtót nyitom világítás van, de a kompresszor csendben van. Nem ismerem a hűtőszekrények lelki világát, kb csak annyit hogy ezen nem tekerős hőmérséklet szabályzás van, hanem 3 kis hőmérő piktrogram közül lehet választani, ami most középen áll. Ezt a választó nyomógombot ha 3 másodpercig tartom akkor kizöldül az összes. Én gondolom hogy ebben az egységben van valahol a termosztát is, anélkül gondoltam volna indítani, (hátha az a rossz), de nem tudom levenni se. S gondolom nem is olyan egyszerű, mert semmit nem látok rajta. Kérdésem hogy laikusként mi az amit még esetleg megvizsgálhatok, vagy teljesen felejtős, mielőbb takarítsuk ki, aztán szerelő?
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2022
(#) kaqkk válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Júl 22, 2022 /
 
Idézet:
„mielőbb takarítsuk ki, aztán szerelő?”
igen .
(#) küzmös Gergely válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 23, 2022 /
 
Oké! Hétfőn szerelő, aztán majd mond valamit. Gyanítom hulladékudvart, vagy cserelehetőséget a boltban.
(#) tothgyula hozzászólása Júl 24, 2022 /
 
Kérdésem a következő a hűtős szakemberekhez.
Van egy EINHELL fagyasztószekrényem (30éves).Összeégett a termosztát, vettem újat RANCO tipust és beépítettem. Most meg folyamatosan megy nem áll le semmilyen termosztát fokozaton(1-5-ig).-21Celzius fokig lehűt 1-es fokozaton.Most kézzel kapcsolom 2óránként!
Van-e ötlete valakinek? Köszönöm.
(#) kaqkk válasza tothgyula hozzászólására (») Júl 24, 2022 /
 
Három eset lehetséges . Vagy a kapilláris cső nem került a helyére vagy hibás a bekötés ,vagy be van kapcsolva a sárga kapcsoló (gyorsfagyasztó)
(#) küzmös Gergely válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 24, 2022 /
 
Hűtő tiszta! Jó kis meló volt vele, sok minden belerohadt. Mivel nagyanyám 90 éves, hát ez a szerencsétlen hűtő is úgy nézett ki ahogy. Nem mondom hogy azért makkant meg, de maradhatunk annyiban hogy elég pocsék volt a bele. Kiforgatom ma, lefényképezem a lelkét. ("hátulját"),kompresszor, meg minden, hogy mennyire van szétrohadva esetleg, vagy mi az amit szemrevételezéssel esetleg látni lehet rajta. Ha bedugom akkor egy kis bugyborékolós hang hallatszik, ami el is hal rövid időn belül. Lehet elengedte a gázt, hamarosan kiderül.
(#) küzmös Gergely válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 24, 2022 /
 
Meglepően jó állapotokat találtam hátul, be is dugtam, és hát megy ez a kompresszor szerintem, csak halk. Legalább is megrázkódik, és elindul. Ha megfogom az oldalát érzem hogy megy. No majd a jövő héten meglátjuk, kihívok egy szerelőt, gondolom nyomáspróba, miegymás, töltés.
(#) küzmös Gergely válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Júl 24, 2022 /
 
A kondenzvíz tálca csont száraz amúgy.. érdekes.
(#) tothgyula válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 25, 2022 /
 
T! kaqkk!
A kapilláris cső nem mozdult el hátul, a bekötés jó, az S gomb ki van kapcsolva. Ennek ellenére a termosztát nem állítja le 1-es álláson -21C-nál sem. Hátulja (a kondenzátor) nagyon meleg,fél óra alatt,nem állja a kezem. Kérdésem még az,hogy érdemes-e javítani? Köszönöm.
(#) Hutty válasza tothgyula hozzászólására (») Júl 25, 2022 /
 
Nem rossz az a hűtő, ha tud -21 fokot.
Ha lehúzod az érintkezőt a termosztátról, akkor is megy a motor?
Ha nem, esetlegesen fordítva működik a termosztát. Rosszul van bekötve, nem a megfelelő sarura van dugva, vagy fordítva működik ( melegre kapcsol ki ).

StMiklos feltett i d e RANCO leírást.
(#) StMiklos válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Júl 25, 2022 /
 
Szevasz!

Mi a termosztát típusa? K54H???? vagy másképp néz ki?

Üdv: StMiklos
(#) tothgyula válasza StMiklos hozzászólására (») Júl 25, 2022 /
 
A termosztát tipusa: K54-H1436/001 és 3kivezetéses.Gondolom a 6-os kivezetés a jelzőfény?
(#) StMiklos válasza tothgyula hozzászólására (») Júl 25, 2022 /
 
Szevasz!

Ha igaz, a kikapcsolási tartománya -24/-31 között van, ami elég mély.
Ezt kell elérnie a kapillárcső utolsó 6-8 centiméterének, oda kell visszakerülni, ahol az eredeti volt.
Ha minden igaz, ennek van signal kimenete, azaz ha elkezd felmelegedni a hűtött tér, akkor valahol -15 felett gyújtja a piros lámpát, hibát, elkövetkezendő javítást, esetleg alapos takarítást, áthelyezést jelez, nem oly meleg környezetbe. (Van ilyen valahol most?)
Az adatok sok helyen ugyanerről ellentmondóak..

Üdv:StMiklos
(#) tothgyula válasza Hutty hozzászólására (») Júl 25, 2022 /
 
T!Hutty!
Ha lehúzom az érintkezőkről a vezetékeket,nem megy a motor.
(#) StMiklos válasza StMiklos hozzászólására (») Júl 25, 2022 /
 
Szevasz!

"Az adatok sok helyen ugyanerről ellentmondóak."
Itt is: rendre azt lehet találni, hogy -24/-31, de ez nem lehet igaz, ha ilyen lenne, nem oda való.
Inkább a kikapcsolás tartomány ennél valahol -16/-31 között állítható és 4-8 fok differenciával fog visszakapcsolni.
És a termosztát érzékelője nem ott van helyileg, ahol lenni kellene, ahol eredetileg volt (ütközésig).

Üdv: StMiklos
(#) kaqkk válasza tothgyula hozzászólására (») Júl 25, 2022 /
 
Még egy kérdés : Az elpárologtató teljes felülete deresedik vagy csak egy része ?
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2022
(#) redeitomi válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 26, 2022 /
 
Ki lett próbálva másik, működő aljzatba, de a hibajelenség maradt. :-/
(#) tothgyula válasza StMiklos hozzászólására (») Júl 26, 2022 /
 
T! StMiklos és kaqkk!
A hűtő működik,ki-bekapcsol -14fokon és 3-as álláson. A termosztát érzékelője felfekszik kb.10cm hosszban a párologtató felületére.(7fiókos szekrény 140W és 260literes.) A teljes felület deresedik. A termosztát állítócsavarján állítottam kb:3/4-ed fordulatot jobbra(óramutató állásával megegyező irányban). Viszont a 6-os pont (középső kivezetés) kapcsolja a motort, így a jelzőfény is egyidejűleg megy a motorral. Igen áthelyeztem a garázsba mert az a leghűvösebb. Még bekötöttem egy fogyasztásmérőt ,amely csak ezt méri, és néhány napig mérem a fogyasztást és számolok.Köszönöm a segítségeteket!
(#) küzmös Gergely válasza tothgyula hozzászólására (») Júl 26, 2022 /
 
Úgy úgy, az volt benne.. a készülék rövid úton megy a szemétre sajna bajna, pedig nincs rossz állapotban. Felhívtam vagy 3 szerelőt, azt mondták mind hogy vegyünk újat ha jót akarunk (2 év garanciával adnak már 60 körül), ők feltölthetik ugyan 25-ért gázzal, de mindenkinek nagyon ciki lesz amikor 2 hét múlva újfent nem hűt. S hogy az esetek 99%-ban a purhabba ágyazott csövecskéken van a baj, a azt nem fogja senki kikapargatni, csak aki nagyon ráér.. hát most ennyit a hűtőgépszerelésről. Távjavítás volt, illetve távselejtezés.
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2022
(#) Hutty válasza tothgyula hozzászólására (») Júl 26, 2022 /
 
A 3-4 csatlakozó a motor, a 3-6 meg a lámpa köre. Azt hiszem.

"A 3-4 terminál a hőmérséklet emelkedésekor zár
A 3-6 terminál zár, ha a figyelmeztető hőmérséklet elérte
A segédkapcsoló (3-6. kapocs) azonnal zár, amint a bekapcsolási hőmérsékletet egy rögzített hőmérsékleti érték (4°C és 7°C között) túllépi."

K54
(#) mraulajos hozzászólása Júl 27, 2022 /
 
Hali!
A fagyasztóládám kompresszoráról vettem le ezt a fehér kütyüt. Szemmel láthatóan szét van égve/repedve. Mi ennek a neve/szerepe? Lehet ilyet kapni.
(#) StMiklos válasza mraulajos hozzászólására (») Júl 27, 2022 /
 
Szevasz!

Megtennéd, hogy legközelebb semleges háttér előtt fotózol? Az abrosz amúgy szép.
A fekete valami (klixon) az a túlterhelés védő, a repedt fehér adja a segédfázist.
Ami benne van (ha minden igaz, mert ez egy nagyon ritkán látott darab) az egy PTC (átfolyó áram hatására melegszik a segédfázis relatíve nagy áramától) pogácsa és ha meleg lesz, eredeti 10-30 ohmos hidegellenállása kohm nagyságrendet vesz fel és "kikapcsolja" a segédfázist. Valamennyi villany azért marad, mert melegen kell tartania magát.
Hol kapni? Nem tudom, de ilyen "pogácsás" "relét lehet kapni, viszont a méret a lényeg.
Két oldalról rugólemezes megoldással adják az érintkezés, a pogácsa kerámiának kinéző valami, két oldalára ezüst vezető réteg van felgőzölve.
Óvatosan szedd szét, ilyesmit kell látnod (gondolom én). Hátha provizórikusan helyrehozható, de az ezüstöt ne csiszold semmivel.

https://orczy.com/rele_univerzalis_danfoss_103n0011_huto_67715?utm_...fD_BwE
Ennek méretét talán meg tudom nézni..

Üdv: StMiklos
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2022
(#) profiminden-s hozzászólása Júl 27, 2022 /
 
Sziasztok!
Kaptam egy használt siemens side By side hűtőt. A baj hogy a fagyasztó térben lefagy a szívócső , a fagyasztó nem ís hűt csak néha mikor kedve van. A hűtőtér rendesen működik. Segitsetek mi lehet a baj?
(#) pipi hozzászólása Júl 30, 2022 /
 
Hali!
Anyósomnak van egy LG NO FROST GR-389SQF álló, felső fele hűtő, alsó fele mélyhűtő. Jól hűt alul, felül, de a mélyhűtőrész alljában áll/gyűlik a jég. Leolvasztottuk, kb 3ó-t állt, újra indítva ugyanez a jelenség. Mi lehet a baja? Köszi

hűtő.png
    
(#) tufatofu válasza pipi hozzászólására (») Júl 31, 2022 /
 
Nem vagyok szakértő, de elképzelhető, hogy valahol az ajtóguminál nem zár rendesen.
(#) kaqkk válasza pipi hozzászólására (») Júl 31, 2022 /
 
A kompresszoron vagy mellette lévő elpárologtató tálcában van víz ? Ha nincs akkor vagy el van dugulva a vízkifolyó vagy be van fagyva (lehet hogy a 3 óra olvasztás nem volt elég)
A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2022
(#) Massawa válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 31, 2022 /
 
Egy drottal vagy behuzo huzallal ki kell tisztitani a kifolyocsövet. Gyakran dugulnak be.
Következő: »»   275 / 291
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem