Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Raspberry Pi - Málnatopik
 
Témaindító: Topi, idő: Máj 6, 2013
Témakörök:
Lapozás: OK   62 / 65
(#) Pepebá válasza Bakman hozzászólására (») Aug 5, 2022 /
 
Köszi. Valahol olvastam én is, de nálam nem működik. Biztos nem jó kiolvasási algoritmusom. Nem tudom 3,3V esetében mi a megfelelő képlet.
(#) Bakman válasza Pepebá hozzászólására (») Aug 5, 2022 /
 
A "képlet" benne van az adatlapban de az nem a tápfeszültségtől, hanem a beállított FSR (Full-Scale Range)-től függ.
(#) Pepebá válasza Bakman hozzászólására (») Aug 6, 2022 /
 
Köszönöm, nem igazán értem. "Megszakértem""
(#) Bakman válasza Pepebá hozzászólására (») Aug 6, 2022 /
 
Az IC-ben van egy erősítő. Az erősítés mértékét be lehet állítani a konfigurációs regiszter segítségével. A fenti táblázat azt mutaja, mekkora erősítés mellett mekkora értéket jelent egy bit. Ez az érték független a tápfeszültségtől. Ugyanakkor azt is figyelembe kell venni, hogy az IC bementére nem szabad nagyobb feszültséget kapcsolni, mint a tápfeszültség.
(#) Pepebá válasza Bakman hozzászólására (») Aug 6, 2022 /
 
Köszönöm,ez az ads-re vonatkozik. Viszont nekem az acs712 által mért érték esp8266-n megjelenítésére lenne szükségem.
(#) Placi84 válasza tbarath hozzászólására (») Aug 7, 2022 / 1
 
Nem, nem tapasztalok hang akadozást. Viszont nekem közvetlenül van egy 2TB- is HDD rácsatlakozta5va. De mint írtam, én Raspberry OS alatt használom a Kodit.
A távirányítós dolgot sem tudom, hogy mi lehet nálad. Nekem a kezdetek óta működik a dolog (Pi 1-től kezdve minden generációval) anélkül, hogy bármit is állítgatnék a TV-n (bár nekem mindig is LG-m volt). A HDMI CEC-vel lesz valami probléma nálad szerintem.
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2022
(#) tbarath válasza Placi84 hozzászólására (») Aug 7, 2022 /
 
Nekem is Pi1 óta megy OSMC-vel, sose volt gondom. De mostanság egyre több a h265-ös tartalom, gondoltam berakom a pi4-et, ha már megvettem havertól vagy 1,5 éve
A TV-vel is minden megy jól OOTB, csak alul a TV/DVD lejátszógombokat nem érzékelte alapban a kodi, aztán találtam erre valami mókát (Link 1, Link 2), és kicsit fura, hogy elfelejti. Mondjuk legutóbb pont nem felejtette el. Na mindegy.
(#) Placi84 válasza tbarath hozzászólására (») Aug 11, 2022 /
 
Korábban h264-et írtál, azzal nincs probléma.
Viszont emlékeim szerint bár a Pi4 képes hardveres h265 dekódolásra, a Kodi mégsem képes azt használni, csak szoftveresen képes dekódolni. Ott pedig vannak megoldatlan problémák... Én is próbálkoztam 4K h265 tartalmakkal, de sajnos el kellett engednem a témát
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2022
(#) tbarath válasza Placi84 hozzászólására (») Aug 13, 2022 /
 
Igen, h264-et írtam, mert azzal csinálta, de a Pi3->Pi4 váltás oka a h265 volt, ha már a Pi3 SD kártyája megkotlott. De csinálja h265-tel is, azt is megnéztem. A hang a h264-nél AAC 5.1, a h265-nél DD5.1, HDMI-n megy a TV-re, és onnan füles kimeneten hallgatom. A kép FHD mindkét esetben, és az hibátlan.
(#) Baxi hozzászólása Dec 11, 2022 /
 
Jó reggelt!
Használtan vásároltam egy PI3B+. Hálózati audio lejátszó a cél,egyenlőre minden jó (Volumio).
Kérdésem az lenne, hogy ha bedobozolom a wifi antenna kivetését hogy lehet megoldani? (van bontott router antennám).
Illetve normális DC táp megoldásra van tippetek?
Én amit most láttam/kerestem az egy USB C átalakító DC csatira. Van ettől jobb megoldás?
Az energia forrás toroid lesz majd valamikor.
Segítséget válaszokat előre is köszönöm.
(#) sargarigo válasza Baxi hozzászólására (») Dec 11, 2022 / 2
 
Indokolt vajon foglalkozni ezekkel? Nekem NAS-ként dolgozik egy hasonló kütyü, egyszerűen egy műanyag csokis dobozba tettem bele. Nincs gondom a wifivel. A tápellátást egy gyári kapcsolóüzemű töltő végzi, szintén usbC-vel. Nyilván ellenőrízni kell hogy az alkalmazás helyén mennyire stabil a router jele. Ha elég erős, én nem foglalkoznék külön vele.
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2022
(#) helektro válasza Baxi hozzászólására (») Dec 11, 2022 / 2
 
(#) Baxi hozzászólása Dec 11, 2022 /
 
Köszönöm a segítségetet!
(#) superuser válasza Baxi hozzászólására (») Dec 12, 2022 / 1
 
Rakjál rá USB wifi sticket és nem kell szétfaragnod a nyákot. Persze kinek a pap, kinek a papné.
(#) Baxi válasza superuser hozzászólására (») Dec 13, 2022 /
 
Jó ötlet, köszönöm. volumio vajon támogatja?
(#) Bakman válasza Baxi hozzászólására (») Dec 13, 2022 /
 
A rendszernek kell támogatnia. Ha igen, akkor a hálózatot minden program tudja használni.
(#) Pepebá hozzászólása Jan 19, 2023 /
 
Üdv. Tudtok segíteni? Újraindítás után eltünt a tálca irányító pultjából a málna ikon. Hogyan lehet visszavarázsolni?.Köszi.
(#) Bakman válasza Pepebá hozzászólására (») Jan 19, 2023 /
 
Jobb klikk a tálcára -> prefernces.

Már ha jól emlékszem, mert most nem tudom kipróbálni.
(#) Pepebá válasza Bakman hozzászólására (») Jan 19, 2023 /
 
Köszi, de nem működik. Jobb klikre nem történik semmi.
(#) Firefighter1 hozzászólása Jan 21, 2023 /
 
Sziasztok!
Egy "fekete öves" Pi mestert keresek!

Szeretnék Raspberry kamera modullal egy fényképezőt csinálni
nézegettem az új 64 megapixeles, folyamatos autofokuszos és a 108 megapixeles modult.

Valójában a lehető legegyszerűbb verzió lenne aktuális nekem.. még talán oprendszer sem kellene a Pi re ( de ha jól tudom az arducam csak úgy fut) Elég lenne ha a képeket lementi SD-kártyára és azt cserélve tudnám kinyerni a képeket....

Milyen Pi vel érdemes... mik a megvalósítási korlátok? Stb Stb Stb
Köszönöm
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2023
(#) Bakman válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jan 21, 2023 / 2
 
Mit értesz a "milyen Pi" alatt? Rendszer mindenképpen kell rá, anélkül nem sok dologra képes. Meg kell nézni a kamera adatlapját, mik a rendszerkövetelmények, elég-e a Zero vagy a 4-es kell.

Ha hálózatba kötöd, másik számítógép segítségével ki lehet nyerni a fájlokat, pl. SSH segítségével.
(#) superuser válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jan 21, 2023 /
 
Mit értesz fényképező alatt?
GPIO lábra nyomógomb és annak megnyomása készítsen pillanatképeket a kamerával?
Ha csak SD kártyára akarsz fényképeket, ahhoz minek RPi?
Miért nem veszel egy egyszerű akciókamerát?
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2023
(#) asch válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jan 21, 2023 / 1
 
Én úgy tudom, hogy az RPI rengeteget fogyaszt akkumulátoros üzemhez mérten. Elvileg lehetséges hogy alvó üzemmódokkal meg lehetne oldani, hogy ne fogyasszon sokat (ha egyébként a board úgy van felépítve, hogy nincsen benne beépített pazarlás), de ehhez tényleg fekete-őves valaki kell. Szerintem nagyon zsákutca sajnos pedig jópofa ötlet.
(#) vargham válasza asch hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
Igen, rengeteget fogyaszt.
(#) Firefighter1 válasza superuser hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
Igen. pont ez lenne a cél, annyi hogy nem egy gomb.. de igen ha az egyik GPIO láb állapotváltozást kap a akkor csináljon egy képet!

Az akkuhasználat, annyira nem probléma mert egy 20-25 perces üzemidőetapot kell alkalmanként teljesítenie.

Az az akció kamera aminek van legalább huszonx vagy negyvenx megapixeles kamerája annak az ára kicsit csillagászati:

Nagyon le egyszerűsítve egy DSLR kamerát kellene kiváltani egy UAS-on....
Ami a probléma hogy a DSLR kamera elég nehéz és a mozgatás nagymértékben befolyásolja a gép súlypontját
ebből elég lenne csak a kamera modult mozgatni, a Pi és az akku fixen rögzülne...

Illetve mivel multikártya van ezekhez a kamerákhoz, akár 4-et is fell lehet fűzni egy PI re... és igazság szerint az lenne a végcél! a gép aljára 30 fokban kibillentva a függőleges lefele iránytól, vízszintesen 90 fokos egymástól való elforgatással feltenni 3 kamerát.

Jelen pillanatban egy DSLR van fent egy gimballon, ez az egyik modulunk.. a másiknál pedig 3 kis compact gép van befaragva egy dobozba.. majdnem ugy mint itt a linken

Csak azért a kompakt gépek max 12 Mp sek
(#) maripan hozzászólása Feb 2, 2023 /
 
Sziasztok
Tudna valaki segíteni egy Pi4 ffmpeg encoder tesztelésében?
Küldenék egy linket néhány jpg vel és le kéne futtani linux alatt egy ffmpeg paracsot hogy timelapse videot csináljon belőlük.
Érdekel a hardware és software h264 kódolási képessége. Szeretném kiváltani a jelenlegi PC-t ha jónak bizunyul.
Ha lenne rá jelentkező keressen priv. (csak olyan aki látott már command line linuxot és boldogul a feladattal) persze segítek messangeren majd,de az alap linux tudás az legyen meg.
nagyon szépen köszönöm előre is
(#) tbarath válasza maripan hozzászólására (») Feb 2, 2023 /
 
Nekem ugyan OSMC van rajta, nem tudom egy külön telepített ffmpeg mennyire borítja meg őnagyságát. De ha nincs jobb jelentkeződ, akkor szólj és segítek.
(#) maripan válasza tbarath hozzászólására (») Feb 3, 2023 /
 
Köszi
De szerintem fordítani is kell az ffmpeg-et hogy HW tudjon kódolni, jobb lenne egy ubuntu.
Ne csesszük szét a rendszered. Próbálok kölcsönkérni egy PI4 et.
Ha nem sikerül írok.
(#) bbb válasza tbarath hozzászólására (») Feb 3, 2023 /
 
Konzolon add ki az ffmpeg parancsot, ha válaszol és kiírja hogyan kellene használni, akkor nem kell piszkálni, futtathatod a kérdéses tesztet. Viszont elvileg az OSMC talán avlib-et használ, nem ffmpeg-et, s fórumon olvastam, hogy az apt-get install ffmpeg után keresztbeállt többeknek is a rendszer, ezért azzal nem kísérleteznék, inkább egy friss SD kártyára raknék tesztrendszert ehhez.
(#) maripan válasza bbb hozzászólására (») Feb 3, 2023 /
 
OpenMAX még lehet hogy így sem lesz benne alapból. Egyébként teljesen egyetértek

Bővebben: Link

maga a paracs ez lenne :

SW vel:
time ffmpeg -framerate 30 -start_number 0 -i Base%6d.jpg -vf scale=1920:1080 -c:v libx264 -pix_fmt yuv420p probanative.mp4 -y

HW vel:
time ffmpeg -framerate 30 -start_number 0 -i Base%6d.jpg -vf scale=1920:1080 -c:v h264_omx -pix_fmt yuv420p probahw.mp4 -y
Következő: »»   62 / 65
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem