Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   181 / 208
(#) antiktelefon válasza zaza99 hozzászólására (») Aug 11, 2022 / 1
 
UHHHHHHHHHHHHHHHHHH
Ezt sehogy, kuka a kijelződ.
A nyák felőli vége jött le, de a gate driver array lehet megrepedt, illetve ha a cof vezetősáv leszakad, azt csak cof cserével lehet javítani, amihez cof bonding machine kell. Ha csodával határos módon a vezetősávok megmaradtak a cofon, akkor vissza lehet rakni, de kb 0.1% az esélye.
Ezért is mondtam cserélj ledet, emrt nagyon könnyű tönkretenni, na most ezt sikerült elsőre.
Kipróbáltad hátha megúszta és csak a felső fólia vált fel? Kb csoda lenne, de semmibe nem kerül kipróbálni.
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2022
(#) zaza99 válasza antiktelefon hozzászólására (») Aug 13, 2022 /
 
Sikerült visszaforrasztani. Fluxal megkentem és a szalag felső felét sikerült megforrasztani. Működik rendesen.
Köszönöm a segítséget!
(#) antiktelefon válasza zaza99 hozzászólására (») Aug 13, 2022 /
 
Ha sikerült, akkor nem volt leszakadva, csak a fólia vált fel, próbáltad előtte is? Ez nagyon valószínűtlen volt, hogy jó lesz, de ha szerencséd van és csak a fólia vált fel és a vezetősávok a helyükön voltak mindig, akkor megúsztad. azért fluxot jól mosd le, nehogy elmarja a rezet.
(#) kadarist válasza zaza99 hozzászólására (») Aug 13, 2022 /
 
De ez nem forrasztásos rögzítésű, hanem ragasztós. Elég lett volna visszamelegíteni a fóliakábelt a nyákra.
(#) zaza99 válasza kadarist hozzászólására (») Aug 13, 2022 /
 
Próbáltam melegíteni, de nem ragadt.
(#) zaza99 válasza antiktelefon hozzászólására (») Aug 13, 2022 /
 
A ragasztás engedte el csak. Nem próbáltam előtte, láttam a vezetősávokat a fólián úgy nem lett volna jó.
Alkoholos fluxot használtam.
A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2022
(#) antiktelefon válasza kadarist hozzászólására (») Aug 13, 2022 /
 
Hát gyakorlatilag azt csinálta szerintem, mert a felületek között nincsen ón de ahogy a szélét leónozta jó lett vagy talán inkább nem lett rossz. De ha feltépte volna, a vezetősávok szakadnának, szerintem eredetileg is megúszta a cof és csak a fólia vált fel csak. Ténylegesen felvált ragasztású csíkozó cofot forró lapátfejes pákával szépen vissza lehet melegíteni (aztán ha rossz napod van, csak csíkosabb lesz).
Szoktam hibás lcdkről a panelt levadászni és elég soknál bontáskor beleszakad a cofon lévő vezetősáv. Viszont ami a képen eláll szerintem az a Kapton tape szerű flexibilis nyák hordozórétege.

Az biztos baromi nagy szerencséje volt vele és nem Solomon pákával forrasztotta
Mondjuk a képe amit eredetileg felrakott úgy tűnik, mintha a fólia is felvált volna és a vezetősávok egy része a levegőben lenne, vagy gyárilag pontatlanul volt pozicionálva, a mélység nem látszik a képen.
A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2022
(#) zaza99 válasza antiktelefon hozzászólására (») Aug 14, 2022 /
 
Ersa Multi-Tc vésőheggyel.
(#) parijani hozzászólása Aug 16, 2022 /
 
Sziasztok! Nekem olyan hibát produkál a TV-nk, hogy minthe a kontúrvonalak mellett 1pixelnyi piros csík lenne (de lehet van kék is, vagy a piros eltolás miatt látszik az is). Erre van valami ötlet, hogy ezzel mit lehet kezdeni? Nem forrás függő, mivel a TV menüjéen, illetve öndiagnosztika képen is látszik. A típus egy samsung ue40f6500, tcon típusa: BN41-02069A. Ez TCON hiba, vagy valami más? Ha TCON hol lehet ilyet beszerezni?
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2022
(#) antiktelefon válasza parijani hozzászólására (») Aug 16, 2022 /
 
A 3D funkció van bekapcsolva szerintem.
(#) parijani válasza antiktelefon hozzászólására (») Aug 16, 2022 /
 
Nincs, mert full reset után is ilyen a kép. Korábban csinált olyat, hogy bekapcsolás után mintha alacsony frekvencián menne és remegett a kép, kikapcs/bekapcs utána jó lett, de ezt 2 év alatt kb 5x csinálta. Most meg mintha eltolódott volna az egyes színek szinkronja vagy mi. Most azért nyomkodtam a 3D-s dolgot, de nem az, azt mondja ki van kapcsolva, ha bekapcsolom, akkor még homályosabb a kép.
(#) deebo válasza parijani hozzászólására (») Aug 17, 2022 /
 
A T-con-ra csatlakozott LVDS kábel környékén lesz a probléma (ami a mainboarddal köti össze). Ellenőrizd a kontaktokat, pucold ki, de lehet elég, ha kihúzod, visszadugod.
(#) parijani válasza deebo hozzászólására (») Aug 17, 2022 /
 
Tegnap este ezt is megcsináltam, de ugyanolyan maradt. Egyébként néha jobb, néha rosszabb a kép.
(#) szs válasza deebo hozzászólására (») Aug 24, 2022 /
 
Gondoltam rád -nagyon bíztam benne, hogy nem jön be a borúlátásod . Szerencsére nem jött be, azaz jó lett a TV. (Persze, az egyáltalán nem baj, hogy figyelmeztetsz az egyéb hibalehetőségre)
Azért megmutatom.
-az 1, képen látszik, hogy a tápegység felőli csatlakozóhibával már bütykölték -nem a legszakszerűbben, de a célt akkor elérték.
-a 2, képen a másik, a main felőli csatlakozó, most az volt amelyik nem akart érintkezni. (Papírral "kipóckolva", úgy volt hajlandó érinkezni.)
-a 3, képen megpróbáltam az egészet fényképezni, nem tudom, látható lett-e...
-a 4,-en pedig amit vettem, végre elballagtam a Kerekes utcába

Kicseréltem a kábelt, forrasztottam a tápegységoldalra új csatlakozót, jó, működik.
A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2022
(#) deebo válasza szs hozzászólására (») Aug 25, 2022 /
 
Várd ki a végét.
(#) Remci hozzászólása Aug 27, 2022 /
 
Sziasztok!

Még mindig ezzel szenvedek. Találtam egy ugyan ilyen tipus jelzésű, kijelző törött tv-t, amiből át raktam az alaplapot az enyémbe. Most már elindul, viszont ha a bemenetek valamelyikére jelet adok,legyen az HDMI,koax antenna stb, akkor a kép igen pixeles,élvezhetetlen lesz. Bemenő jel nélkül viszont jó. Ez mitől lehet? Lehet pl. hogy a törött kijelző nem egyezik az enyémmel és azért ilyen a kép? Lehet ezt valahogy orvosolni?
(#) uniman válasza Remci hozzászólására (») Aug 27, 2022 /
 
"Még mindig"...nem írtad le a LCD típusszámát, T-Conja milyen? Mennyire voltak azonosak feliratok a két "képcsőn" ?
A másik képen egyértelmű a T-Con IC hiba...
(#) Remci válasza uniman hozzászólására (») Aug 27, 2022 /
 
Nos,az egész tv ennyiből áll. A régi kijelző tipusát nem tudom, a panelt kaptam meg. A második képen a meglévő tv kijelzőhöz csatlakozó panel, a harmadikon pedig a törött kijelzőhöz csatlakozó panel látszik.
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2022
(#) kadarist válasza Remci hozzászólására (») Aug 27, 2022 / 1
 
Szia!
A menü képe is rossz, tehát valószínű, hogy nem passzol a main a kijelzőhöz. Szervizmenüben meg lehet próbálni más kijelzőt beállítani, lehetőleg a hozzávaló típust.
(#) uniman válasza Remci hozzászólására (») Aug 27, 2022 /
 
Az LCD-k közötti különbség csupán a 260 kontra 270-es végződés...A panelook_com szerint egyformák. Csakhogy a T-Con a LCD panelre van ráépítve, amely hibás lehet... A gamma IC-t nem látni a "rész"fotódon...
Az alaplap meg rengeteg típusú LCD-hez használatos...
(#) Remci válasza kadarist hozzászólására (») Aug 27, 2022 /
 
Szia!
Nagyon köszi a segítséget. A Youtube-on megkerestem hogy hogy lehet a szervíz menübe belépni és tényleg ott kellett átállítani. Most már tökéletes
(#) Remci válasza uniman hozzászólására (») Aug 27, 2022 /
 
Igen, nekem is az volt a problémám hogy sok más tv-ben is használják. Ezért próbáltam olyan tipusú tv-t keresni, ami olyan mint az enyém .Kis átállítással jó lett.
(#) jdani válasza Remci hozzászólására (») Aug 27, 2022 /
 
Szia, milyen nevű TVben volt ez, és hogy kell szervizmenübe lépni?
(#) Remci válasza jdani hozzászólására (») Aug 27, 2022 /
 
Szia!
Sencor. Meg kell nyomni a menü gombot a távirányítón , majd beütni a 11147 vagy a 1147 -et. Nekem a másodikkal sikerült.
(#) jdani válasza Remci hozzászólására (») Aug 28, 2022 /
 
Ismerős volt a TV, ugyanúgy sencor volt amit javítottam
Gonolom több márkába is rakják ezt a panelt. Jó lesz tudni majd a szervizmenü kódját, hátha jóljön valamikor.
(#) kosaro hozzászólása Szept 10, 2022 /
 
Üdvözletem!

Van egy Navon TV-m Vestel belsővel. Alap probléma az, hogy nem lapcsol be. Az oldalán lévő joystickra nem reagál, távirányótóval ha akarom bekapcsolni akkor 2-t villan 2 sec alatt aztán fél sec szünet 2 villanás megint és visszaáll standbyba.
Nem tudom, hogy ez hibakód-e.
A másik probléma, hogy a táppanelen -Vestel 17IPS62 - meg van törve egy tekercs, de nem tudom hogyan/hol keressem az újat. A panelen ez a tekercs a 230V betáp mellett található kb 2x2-es felülről toroid forma 4 kivezetéses. Mérve jó, csak törött a műanyag.
Ha kell teszek fel képet.
Köszönöm a válaszokat!
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2022
(#) uniman válasza kosaro hozzászólására (») Szept 10, 2022 /
 
Nem "egy Navon...Vestel belső", hanem pontos TV típus és alaplapszám...
Firmware sérült, LED(?) háttérvilágítás probléma, stb...
(#) kosaro válasza uniman hozzászólására (») Szept 10, 2022 /
 
HELLÓ!

A táppanel egy 17IPS62.
Már megtudtam, hogy egy zavarszűrő az amit említettem, hogy keresek, de hogy hol találok az még kérdés.

Úgy került ide, hogy kikapcsolták de be már nem tudták. Amit láttam rajta, hogy a LED hogy jelez vissza, le is írtam. Háttérvilágítása jó. Ha lenne rajzom ehhez a táppanelhez talán még tudnám azt is hogy hol mit kellene mérnem...
Amíg azt nem tudom biztosra, hogy jó-e a táp, addig minek írjam le a tv típusát, a main típusát meg egyebeket.

Egyenlőre a táp érdekelne, annak a típusán most is leírom:
VESTEL 17IPS62
(#) antiktelefon válasza kosaro hozzászólására (») Szept 10, 2022 /
 
A zavarszűrő nem kell, kösd át, csak ne keresztbe, mert akkor nagyot fog szólni
Ha kiderül az a rossz akkor kicseréled, ha nem az a rossz akkor meg visszarakod.
(#) dara válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 10, 2022 /
 
Nem lehet rossz,a led jelez vissza.

kosaro
A táp panelen meg talán mérni kéne a feszeket.A háttérvilágítás megy,talán nem a táp a hibás.
Következő: »»   181 / 208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem