Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Bojler javítása, kérdések
 
Témaindító: lift, idő: Feb 22, 2007
Lapozás: OK   114 / 130
(#) Hp41C válasza vlaszlo11 hozzászólására (») Jún 13, 2022 /
 
Két bojler egy kapcsolt mérőről járt több évet. Egyik reggel nincs meleg víz egyikben sem. Vizsgálódás, mérés. Minden jó. Mindkettő próbálása máshonnan megtáplálva, fűtenek.
Megvártam, míg bekapcsolták a kapcsoltat, megnéztem azt a kis vezérlőt - átkapcsolt, de a bojlerek nem fűtenek. A kapcsolt mérő kis automatáját lekapcsolva majd felkapcsolva kivártam míg a kapcsoló ismét bekapcsolt. Második - harmadik ismétlésnél fűtenek a bojlerek.
Szolgáltató kihívása, kismegszakítós kapcsolási módszer elmondása. (Figyelmeztet, hogy ha vezetékezési hiba lesz, fizetnem kell.) Kiszálláskor kérdés: hány bojler jár a kapcsolt mérőről. Válasz 2. Egyből cserélik. Azóta működik minden. Amikor elmentek bíztattak, hogy az új nem fogja addig bírni, mint az, amit leszereltek.
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2022
(#) kadarist válasza vlaszlo11 hozzászólására (») Jún 13, 2022 /
 
A "próbalámpa" az egy fázisceruza lenne? Mert ha igen, akkor azt dobd el és használj izzólámpát.
(#) vlaszlo11 hozzászólása Jún 13, 2022 /
 
Köszönöm szépen a tájékoztatást ! Ezeket a tanácsokat végig zongorázom
(#) increduluszoltan hozzászólása Jún 28, 2022 /
 
Sziasztok!
HAJDU Aquastic ECO bojlerünknek nem találom a hőkioldóját...nincs melegvíz..
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2022
(#) tufatofu válasza increduluszoltan hozzászólására (») Jún 28, 2022 /
 
Amin az a zöld tengely van, abban van minden. Hőkioldó, hőfokszabályzó...
(#) tufatofu válasza increduluszoltan hozzászólására (») Jún 28, 2022 /
 
(#) increduluszoltan válasza tufatofu hozzászólására (») Jún 28, 2022 /
 
cserélni kell? nem lehet visszakapcsolni?
(#) Hutty válasza increduluszoltan hozzászólására (») Jún 28, 2022 /
 
Úgy látom, vagy inkább nem látom, de itt kellene visszanyomni, a megfelelő szerszámmal és óvatossággal.

termo.jpg
    
(#) tufatofu válasza increduluszoltan hozzászólására (») Jún 29, 2022 /
 
Ezt sajnos nem tudom, mennyire barkácsolható, az enyém még a régi fajta amiben külön van a hőkioldó és a szabályzó is. A fűtőszál az jó, nem szakadt? Az is okozhatja a "nemfűtést".
(#) increduluszoltan válasza Hutty hozzászólására (») Jún 30, 2022 /
 
Igen,az lett a megoldás..
(#) proli007 válasza increduluszoltan hozzászólására (») Jún 30, 2022 / 1
 
Hello! De ha a védelem leold, annak oka van! Elsődlegesen a felrakódott vízkő..
(#) tufatofu válasza increduluszoltan hozzászólására (») Jún 30, 2022 /
 
Sok ok nincs az örömre, mert a hőfokszabályzó nem szabályzott és azért kapcsolt a védelem.
Én 3 évente kibontom a bojlert, és egy fél vödör sár+vízkő szokott benne lenni.
(#) increduluszoltan válasza tufatofu hozzászólására (») Jún 30, 2022 /
 
vízlágyító,kétféle szűrő van a rendszeren..kb 4 éves a boyler.... működik,és most ez a lényeg..
(#) zolika60 válasza increduluszoltan hozzászólására (») Jún 30, 2022 /
 
Majd meglátod mennyire tartós állapot ez. Attól tartok nem túlságosan.
(#) proli007 válasza increduluszoltan hozzászólására (») Jún 30, 2022 / 1
 
Igen, aki kiugrott a tizedikről, a másodiknál azt mondta "eddig még jó"..
(#) gyuszo válasza increduluszoltan hozzászólására (») Jún 30, 2022 /
 
Ha már nem fűt és csepeg a víz a bojler alján, akkor már nagyobb a baj. Persze lehet azt is javítani, de az már költségesebb lesz.
(#) Bakman válasza proli007 hozzászólására (») Jún 30, 2022 /
 
Akkor is csinál ilyet, ha maximumra van tekerve a hőmérséklet és a hőfokszabályzó egy mákszemnyit lustább a kelleténél.
(#) increduluszoltan válasza Bakman hozzászólására (») Júl 3, 2022 /
 
Köszönöm a segítőkész hozzászólásokat! Működik napok óta rendesen,kicsit lejjebb vettem a hőmérsékletet,kb 50 fokra,és gond nélkül fűt...
(#) Busz hozzászólása Aug 14, 2022 /
 
Hajdu ára nagyon elszállt, helyette megéri elnett vagy aristont venni vagy akármi mást?

Hajdu szigetelésben, tartósságban mennyire veri a többit?
(#) Bakman válasza Busz hozzászólására (») Aug 14, 2022 /
 
A Hajdu talán egy mákszemnyivel jobb mint a többi, de a fő előnye abban van, hogy mindent lehet hozzá kapni a sarki fűszeresnél is.
(#) Busz válasza Bakman hozzászólására (») Aug 14, 2022 /
 
1-2 évet használt hajdu aquastic -ot vegyek 50 ezerért vagy ennyiért egy újat de elnett, bosch stb?
(#) tufatofu válasza Busz hozzászólására (») Aug 14, 2022 / 1
 
Bakman hozzászólását csak alátámasztani tudom. Vagy 2 hónapja cseréltem ki mindent a 120L Hajdu bojlerben.
-hőkioldó
-hőfokszabályzó
-anód
-tömítés
-biztonsági szelep
-alaplemez
-forgatógomb
-Visszajelző lámpa
-műanyag tálca az aljára
-kábelköteg
-fűtőszál
A helyi vas-műszakiban minden volt, és nem került még 20 ezer ft-ba sem az egész hóbelevanc.
A szomszéd az olasz bojlerébe alig talált hőfokszabályzót, mire megrendelte majdnem ennyibe került.
(#) Busz válasza tufatofu hozzászólására (») Aug 15, 2022 /
 
Egy elnett bojler 50 ezer, egy hajdu aq 90, a hajdu Z 117 ezer Ft a 120 literes.

Tehát egy új hajduhoz képest közel féláron van egy új de kevésbé ismert bojlermárka ( Elnett, Stiebel Eltron stb.

Vagyis ha 5 év múlva ki kell dobnom és vennem egy ugyanolyat mert kiégett a lámpa benne xd és a következő ugyanúgy bírja 5 évig akkor is beljebb vagyok mint egyetlen egy hajduval ami közel sem biztos hogy bírja a 10 évet.


A Hajdu Aquastic, Aquastic ECO, ERP és a Hajdu Z között mi a különbség amúgy? Gyár nem írja le, műszaki adatokban főként az üresjárati fogyasztás a különbség, a Z kevesebbet fogyaszt,
Az Aquastic pedig majd 2kWh / nap 65 fokon, akkor ha én 85 fokra tekerem a 10 !! fokos fürdőszobában nekem mennyi lehet a készenléti fogyasztás?

Amúgy az ilyen hőcserélős alaplemez hackek meg a tuningolt fűtőszálak stb is szinte csak hajdúhoz elérhetőek tehát igen afelé hajlok én is mégis.
De a cég ezt tudja és lemerem fogadni külföldön nem ilyen árazást alkalmaz, egyáltalán megy exportra még hajdu bojler?
(#) Ge Lee válasza Busz hozzászólására (») Aug 15, 2022 /
 
Nem mindig ennyire egyszerű a kérdés. Nálunk egyik pillanatról a másikra kitalálták, hogy nem lehetnek a gázbojlerek közös kéményen (előtte 40 évig lehettek ), így a V4-es átfolyós helyére kellett volna valami laposat találnom. Nem sikerült, lett volna ugyan téglalap alakú hajdu de az aranyárban volt, így maradt a Bosch tronic slim bojlere töredék áron, nem bántam meg. Hogy mennyit bír nem tudom mert azóta elköltöztem onnan, de a szomszéd új hajduja meg ez között nem igazán láttam minőségbeli különbséget. A mai hajdu már nem olyan mint a 30 évvel ezelőtti. Azokra nem nagyon kellett költeni 20 év elteltével sem, a maiakra meg gyakran már 2-3 év után kell.
(#) tufatofu válasza Busz hozzászólására (») Aug 15, 2022 /
 
Idézet:
„A Hajdu Aquastic, Aquastic ECO, ERP és a Hajdu Z között mi a különbség amúgy? Gyár nem írja le,”


Ezt sajnos nem tudom, az enyém egy 30 éves őskövület.

Idézet:
„Egy elnett bojler 50 ezer, egy hajdu aq 90, a hajdu Z 117 ezer Ft a 120 literes.”


Nyilván a pénztárca is dominál. Nekem anno a vásárláskor könnyű dolgom volt, csak ezt lehetett kapni
(#) Busz válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 15, 2022 /
 
Szerintem sincs kétszeres minősége a kétszeres árhoz képest a hajdunak.

Egy biztos, az alkatrész ellátottsága meg a szerelhetősége páratlan, meg a hírneve.


De viszont egy átlag háztartásnak ahol jó a víz ott már szerintem nem feltétlen kell hajdut felrakni ha nincs rá keret.

De egy ipari létesítményben ahol megy ezerrel, vagy egy kútvizes házi vízműves családnak még jó választás, de amúgy már sokakat kiáraztak az árával.

Nekem egy havi fizetésem egy Hajdu Z.

Apropó, a régebbi bojlerek ( 30 éves hajdu) nekik milyen volt a hőszigetelésük, a régi 10 literes is napi 2kWh 65 fokon a veszteség?
(#) Ge Lee válasza Busz hozzászólására (») Aug 15, 2022 /
 
Nem tudom, a szigetelésük ma is kb. olyan mint régen volt, illetve a Bosch-ban pl. csak 2 centi van, anyagát tekintve sem lehet nagy különbség. A miénk is több mint 30 éves már, ezalatt egyszer volt csak vizkőtelenítve amikor tönkrement benne a fűtőszál is. Most itt áll a dobozban egy éve hozzá minden, új anód, fűtőszál, tömítések, de még nem jutottunk el odáig hogy ki legyen cserélve amolyan megelőzésképpen.
Ugyanaz van a bojlerrel is mint minden mással, régen meg voltak csinálva rendesen, jó anyagból, most meg csak össze vannak dobálva silányabb anyagból, gondolom a tervezett elavulás miatt. Hogy ebben manapság mekkorát fejlődtek a mérnökök az ember el se hinné, E27-es izzó formájú LED, 1 év garanciával, garancia letelte után 1-2 hónap és tönkremegy. Nem csak 1db hanem mind. Ami meg kétszer annyiba kerül abban nem a LED lyukad ki, hanem az elektronika füstöl el a melegtől, az többet el is megy, de a pénztárcát terhelő végeredmény ugyanaz.
Bojlert meg építeni lenne értelme, rozsdamentes lemezből meghegeszteni a téglatest formát hogy ne legyen útban a falon, bele egy alap, jól bevált sablon alaplap fogadórész, köré 10 centi szigetelés és örök élet + 2 nap.
(#) gyuszo válasza Busz hozzászólására (») Aug 15, 2022 /
 
A javaslatomat tartom : Bővebben: Link
Itt elírtam, hogy mi a különbség a z és az ECO bojler között.
De az sem mindegy, hogy hova van felszerelve, lényeges-e a hőveszteség, vezérelt, vagy állandó árammal megy . Eléggé összetett a dolog.
De a lényeg, hogy hajdút érdemes venni hosszú távra, ha lehet a Z-set.
Vezérelt áramon használva, a család létszámához megfelelő méretet kiválasztva.
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2022
(#) gyuszo válasza gyuszo hozzászólására (») Aug 15, 2022 /
 
Vezérelt áramra a Z-set érdemes választani a vastagabb szigetelés miatt.
Az ECO-nak vékonyabb a szigetelése, de ezt is lehet gazdaságosan működtetni odafigyeléssel, saját vezérléssel.
(#) Mate78 hozzászólása Aug 15, 2022 /
 
Sziasztok!

Anódrúdból mindig újat kell rakni,vagy vissza lehet rakni a régit is?Hajdu IND150-es bojler,2 éve tettem bele új anódrudat, kb.80%-a megvan.

Köszönöm!
Következő: »»   114 / 130
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem