Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   1085 / 1149
(#) Fidel válasza szs hozzászólására (») Aug 19, 2022 /
 
Azért kérdezem, mert ilyet én még nem láttam hangváltóban, és túl nagynak találom az értékét!
64W az sok egy magas sugárzónak, nem?
(#) szs válasza Fidel hozzászólására (») Aug 19, 2022 /
 
Na:
Miért lenne egyértelmű, hogy annyi a teljesítménye, amennyit összeszorzol a feszültségérték és az áramerősségértékével?
Van olyan erősítőm, amelyikben 250V 2A-es T biztosítékok vannak. Nem 500W-os, mégcsak összesen sem. Csak 2X50.
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2022
(#) Fidel válasza szs hozzászólására (») Aug 19, 2022 /
 
Hol olvastál olyat, hogy egyértelmű?
Nekem itt csak feltételezéseim vannak!
Nem jól gondoltam?
(#) szs válasza Fidel hozzászólására (») Aug 19, 2022 /
 
Nem jól.
(#) Suba53 válasza Fidel hozzászólására (») Aug 19, 2022 / 2
 
Fogd fel úgy, hogy ez az utolsó védvonal a hangszórók előtt.

Ha az erősítő beépített védelme szorulást kapott, ha a végfokok áramkorlátja meghibbant, ha erősítő oldalról minden az irányba dolgozik, hogy leégesse a hangszórókat, akkor ez a hős alkatrész lesz az, ami a túláram elé veti magát, és nyögve, de megvédi a hangszóróidat.

Aztán megtörli a homlokát, kér egy sört, és folytatja a melót.
(#) Fidel válasza Suba53 hozzászólására (») Aug 19, 2022 /
 
Hát csak a magasat tudja megvédeni!
Az elé van berakva sorba kötve.
(#) sanca29 válasza Patópali hozzászólására (») Aug 20, 2022 /
 
Köszi
(#) ferci hozzászólása Aug 20, 2022 /
 
Sziasztok!
Keresek egy adatlapot, vagy kapcsolási rajz részletet a képen szereplő 4 kivezetéses alkatrészhez: FDB 455/011.
Sacc 35 éves gyártmány, új állapotban.
Csak konkrét választ várok, talán valaki emlékezik még rá..
A google nem haver..
Egy biztos: van benne vagy egy toroid, vagy fazékvasmag és 2 kivezetés között 12...15 mH-t, ill. 0.1 ohmot mérek.
Fojtó lehetett egy áramkörben.
A mérete 4 x 4 x 2 cm.

FDB455011.JPG
    
(#) Suba53 válasza ferci hozzászólására (») Aug 20, 2022 /
 
A VAC a "Vacuumschmelze GmbH & Co KG" jele. Trafókat, induktivitásokat, elektromágneses alkatrészeket gyártanak örök idő óta.
Ez az alkatrész szinte biztos, hogy toroidos hálózati zavarszűrő, olyasmi amiket ma tucatjával lehet találni kapcsoló üzemű tápegységek 230V-os bemeneti oldalán, csak műanyag házban kiöntve.
A konkrét választ csak az tudja, akinek erről a sorozatról van még a polcon korabeli adatlapja, katalógusa.
(#) ferci válasza Suba53 hozzászólására (») Aug 20, 2022 /
 
Oké, köszi a beírást - ezek világosak.
Végülis mindenféle exceles számolás és mérés 0.6 körüli huzallal és AL=1400+/- 300-as vassal, 60-80 menettel ezeket az értékeket hozza ki, a fojtó vagy szűrő is igaz.
De konkrétebb érték érdekelt volna, ha van egyáltalán..
(#) Remci hozzászólása Aug 21, 2022 /
 
Üdvözlet!
Ez milyen értékű kondi lehet? Jól gondolom hogy 100µF/50V ?
(#) Suba53 válasza Remci hozzászólására (») Aug 21, 2022 / 1
 
Igen.
(#) Remci válasza Suba53 hozzászólására (») Aug 21, 2022 /
 
Köszi
(#) nyogo83 hozzászólása Aug 22, 2022 /
 
Sziasztok!

Egy hibas motor gyujtas elektronikat javitok. 3 db TO-126-os tokozasu Motorola TP182 feliratu (valoszinu)tirisztor van benne. Nulla infot talaltam rola, aramkort nem volt meg idom visszarajzolni(fele smd fele through hole). Ket kapcsolast talaltam a neten, ahol hasznaljak, talan jo kiindulasi alap.
Tud valaki adatlapot hozza, vagy hogy mivel lehetne helyettesiteni? Van itthon TIC106M ami eszembe jutott, hogy talan jo lehet.
Koszonom elore is!
(#) uniman válasza nyogo83 hozzászólására (») Aug 22, 2022 /
 
Ezt láttad?: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Aug 22, 2022
(#) nyogo83 válasza uniman hozzászólására (») Aug 22, 2022 /
 
Koszi, igen lattam, de itt a gyari kapcsolas kicsit bonyolultabban van megoldva mint az a ketto amit feltettem illetve amit linkeltel. Talan meg BT151-em is lenne itthon, de jo lenne valami infot tudni azert az eredeti TP182-rol, mielott vaktaban kicserelem mind a 3-at es elkezdek hozza meg ellenallast is igazitgatni. Foleg ugy, hogy nincs a kozelemben a motor, hogy tesztelhezzem azonnal
(#) tufatofu válasza nyogo83 hozzászólására (») Aug 23, 2022 /
 
Az 1N4007 dióda 1000V 1A, a kondi amit kisütöget 400V -os. Szerintem a BT151 a 800V 12A-jával bőven megfelel, ráadásul gyors is. Vannak hasonló elektronikák amiket MCR72-vel építettek, az 600V 8A
(#) uniman válasza nyogo83 hozzászólására (») Aug 23, 2022 /
 
Mutathatnál fotót a TP182-ről...talán a tokozását is elnézted. Nem inkább TO225AA lenne?
A "TP182"-es Motoroláról csak mélyen elrejtett netes dokukban van némi infó...leginkább a MCR-106-8 típussal hozzák egy lapon. (Onsemi-nél MCR106-8G, 4A, 600V)
Bizonyára a "Gate" áram is lényeges paraméter...
(#) nyogo83 válasza uniman hozzászólására (») Aug 23, 2022 /
 
Tenyleg, igazad van. Ez inkabb TO225AA, nem TO126.
Ahogy raneztem gyorsan az MCR106 adatlapra meg a TIC106M adatlapjara, elmeletileg jonak kell lennie(utobbibol van boven itthon)
Ezer koszonet!
(#) tufatofu válasza nyogo83 hozzászólására (») Aug 23, 2022 /
 
TIC106 nem biztos, hogy szereti a gyors üzemet. Gondolom nem 50Hz-n püfögteted a motort...
(#) Gobe54 válasza ferci hozzászólására (») Aug 23, 2022 /
 
Ha az a kerek lyuk a tetején hangoló csavarhúzó "bemenete", akkor nem vetném el a kf szűrőt (455kHz)....
(#) Suba53 válasza Gobe54 hozzászólására (») Aug 23, 2022 / 1
 
Az a kerek lyuk egy rögzítő csavar számára kialakított átmenő furat.
A VAC nem nagyon gyártott RF alkatrészeket tudomásom szerint.
(#) nyogo83 válasza tufatofu hozzászólására (») Aug 23, 2022 /
 
Hmm. Errol van valami adat a dokumentacioban(elsiklottam felette talan), vagy tapasztalat esetleg?
Mert remlik, hogy regebben adtam kolleganak ilyen tirisztort Simson illetve Babetta gyujtashoz, nem nagyon volt vele gond.
Mert ha problemas, akkor inkabb rakok be MCR-t.
(#) tufatofu válasza nyogo83 hozzászólására (») Aug 23, 2022 /
 
Nem bújtam adatlapokat, de nyilván feltüntetik a kapcsolási sebességet. Mondjuk ehhez tudni kéne milyen az igénye egy motornak.
(#) nyogo83 válasza tufatofu hozzászólására (») Aug 23, 2022 /
 
Nem forog 9000 RPM fole a motor, ott a teljesitmeny maximuma, az automata hajtas oda van belove(talan 10.000-nel van tiltas). Ha ebbol indulok ki, akkor 150Hz jon ki mukodesi sebessegnek, illetve tiltas kozeleben 166Hz. Nem tudom, szerintem nem tunik veszesnek ez a kapcsolasi sebesseg egy altalanos 50-60Hz-es halozati feszultseghez hasznalt kapcsolashoz kepest.
De jo hogy felhivtad ra a figyelmem, mert legalabb en is utananezek.
(#) tufatofu válasza nyogo83 hozzászólására (») Aug 23, 2022 /
 
Az valóban nem vészes frekvencia, biztos bírni fogja.
(#) winetou válasza tufatofu hozzászólására (») Aug 23, 2022 /
 
Bocsánat tufatofu a leminősítésért, teljesen véletlen volt. Kérem szépen ha lehet töröljétek. Köszi!
(#) nedudgi válasza winetou hozzászólására (») Aug 23, 2022 / 1
 
Ha újra kattintasz a leminősítés ikonra, vissza tudod csinálni.
(#) winetou válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 23, 2022 /
 
Köszi!
(#) granpa hozzászólása Aug 24, 2022 /
 
Ki tud valamit a GU734, -737 tranzisztorokról, mert én nem találtam semmit. Az IBM-es kártyán vannak.
Következő: »»   1085 / 1149
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem