Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   277 / 291
(#) kaqkk válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Aug 21, 2022 /
 
Piacgazdaság
(#) proli007 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Aug 21, 2022 / 2
 
Nyugi! Mindentől van lejjebb..
(#) huncsi hozzászólása Aug 22, 2022 /
 
Sziasztok,
Mikor kell gyanakodni, hogy a hűtőszekrény ajtógumija már nem az igazi, cserélni kellene?
Illetve, hogy kell ellenőrizni a tömítést?
(#) Flashrider hozzászólása Aug 22, 2022 /
 
Sziasztok!

Lenne egy Samsung No Frost hütőnk. Ami kb 7 éves,
. Eddig hibátlanul üzemelt,de mostanába elkezdett belőle csöpögni a víz valahonnan. Én laikusként tettem le papírtörlőlapokat hogy lássAm honnan jöhet a víz. Mintha jobb elölről jönne ,de egyszerűen nem bírom beazonosítani. Plusszban még a fagyasztó alsó tálcája de csak az jegesedik mindig. Rossz lenne a tömítés? Szemmel nézve hibátlan. Köszönöm a válaszokat!
(#) lelkes amatőr válasza Flashrider hozzászólására (») Aug 22, 2022 /
 
Első körben nézd meg a motor feletti csepptálcába vezető cső nincs-e eldugulva.
(#) pipi válasza huncsi hozzászólására (») Aug 22, 2022 /
 
Ha odacsuksz egy papírlapot, és könnyen tudod mozgatni, akkor...
(#) huncsi válasza pipi hozzászólására (») Aug 23, 2022 /
 
Odacsuktam egy papírlapot, csak nem tudom, hogy könnyen vagy nehezen húztam ki
(#) Udvari Zsombor válasza Flashrider hozzászólására (») Aug 23, 2022 /
 
Győződj meg arról, hogy nincs-e eltömődve vagy beszűkülve a motor feletti párologtató tálcához vezető járat, valamint hogy az a tálca ép-e.
(#) mucsa hozzászólása Aug 23, 2022 /
 
Sziasztok. Van 1 Hanseatic BCD-310CS kombi hűtőm, 1 kompresszoros, amit leolvasztottunk.
Jelenleg csak a mélyhűtő megy jól, de a felső részben kb 10-12 fokig megy le, és folyamatosan dolgozik a kompresszor.
Van benne a felső részben legfelül 1 venti, ami nem forog és 30V AC-t mértem a csatlakozóján, nincs rajta felirat, öntött. Első kérdésem az lenne hogy annak 230V-ja kell legyen? (ha igen kipróbálnám kiszedve). Esetleg nem mindig forog, hanem bizonyos körülménykor?
Többi kérdésem az lenne hogy bármilyen javítási/mérési tipp jöhet, vagy hozzá affinitásom, esetleg további kérdést a hibáról megnézek és visszaírom. Ha kell szétkapom, de elég egyben van.
Jelenleg majdnem csréljük, de ha van rá mód akkor nem vennék 150+ ezerért újat. Ha meg valami nem sikerül akkor úgyis cserélnénk, nincs mit veszíteni.
P.S.: nem vagyok lusta, lassan visszaolvasom a topikot is, csak idő kéne rá
A hozzászólás módosítva: Aug 23, 2022

venti.jpg
    
(#) mucsa válasza mucsa hozzászólására (») Aug 23, 2022 /
 
Munka után újra rámértem a ventillátornak az aljzatára, mert az ajtónyitás érzékelőjére nem emlékeztem hogy "zártam-e". Így megvan ott a 220 V. Most már biztos a ventillátor hibás, kiszedve próbálva. Remélem ennyi lesz a galiba, holnap megnézem kapható/rendelhető-e a helyi háztartási gép boltban.
(#) huncsi válasza huncsi hozzászólására (») Aug 25, 2022 /
 
Kicsit konkrétabban a problémáról:
A hűtőszekrény normál részében, a hátfalon keletkezik egy kis jégcsomó. Mindig pont ugyanott. Aztán ez olvadozni kezd, az olvadék pedig túlcsordul a vízlevezető csatornán és befolyik a hűtőtér aljába, onnan pedig az ajtó felé stb.
Ennek lehet-e oka az ajtó tömítetlensége vagy valami más oka van?
(Indesit BAN13S)
(#) lelkes amatőr válasza huncsi hozzászólására (») Aug 25, 2022 /
 
Az első kép baloldalán levő dugót húzd ki, sokat fog javulni.
(#) kaqkk válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Aug 25, 2022 /
 
Az nem dugó (gyárilag van benne" likpiszkáló") de ha kiveszi nő az áramlási keresztmetszet , én inkább a megmozdatását javasolnám azután az eltávolítást .
A hozzászólás módosítva: Aug 25, 2022
(#) lelkes amatőr válasza huncsi hozzászólására (») Aug 25, 2022 / 1
 
Ha azt a dugót ( "likpiszkáló" ) kiveszed, egy kis vizet önts a vájuba és figyeld, hogy eltűnik-e. Ha nem akkor valahol el van dugulva a levezető cső.
(#) huncsi válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Aug 25, 2022 /
 
A "dugó" meg a levezetőcső hibátlan, ne vicceljetek, folyik hátra a tárolóba víz. Ezt már rég megnéztem, túl vagyok rajta
(#) lelkes amatőr válasza huncsi hozzászólására (») Aug 25, 2022 /
 
Idézet:
„az olvadék pedig túlcsordul a vízlevezető csatornán”

Akkor ezt hogyan értelmezzük?
(#) kaqkk válasza huncsi hozzászólására (») Aug 25, 2022 /
 
Valószínűleg az a baj hogy azon a ponton ahol a jégcsomó keletkezik az elpárlogtató felülete és a belső tér műanyagborítása összeér(gyári hiba) ott történik a folyékony hűtőközeg beadagolása és ott kezdődik az elpárolgás ott a legalacsonyabb a hőmérséklet , lehet hogy megoldást jelentene ha leolvasztás szárazratörlés után egy hőszigetelő lapot ragasztanál arra helyre ahol a csomó leledzik .. (Nem szép de célravezető lehet)
A hozzászólás módosítva: Aug 25, 2022
(#) huncsi válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Aug 26, 2022 /
 
Úgy kell értelmezni, ahogy a 2. fotón látszik.
Létrejön egy jégcsomó a lefolyó vályúban, elkezd "hízni", majd kitüremkedik a vályúból és csöpögni kezd.
A lefolyó vályú más részein rendben lefolyik az olvadék, de itt a csomó miatt nem tud.
(#) lelkes amatőr válasza huncsi hozzászólására (») Aug 26, 2022 /
 
Így már értem.
Feltehetően kaqkk által javasolt lehet egy megoldás.
Az ajtótömitést papírral úgy ellenőrizd, hogy egyenletesen húzd körbe a tömités alatt, fogod érezni ha valahol máshogy lazul/szorul.
(#) huncsi válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 26, 2022 /
 
A jégcsomó a lefolyó vályúban keletkezik. Mivel ez nem sík felület, szerintem a hőszigetelőlap beragasztása nem fog menni
Az az érdekes, hogy ez a jégcsomósodás most a nyáron kezdődött, az eddigi 15 év alatt sosem jelentkezett
Tanácstalan vagyok...
(#) kaqkk válasza huncsi hozzászólására (») Aug 26, 2022 /
 
Most túl meleg van sokkal többet megy a gép mint régebben , megpróbálhatd még lejjebb tekerni a szabályzót minimumra , akkor kevesebbet fog menni és kevesebb ideig hízik a jég . Vannak szivacsszerű szigetelő lapok (hajlékony)
A hozzászólás módosítva: Aug 26, 2022
(#) pocok2000 hozzászólása Aug 30, 2022 /
 
Sziasztok. Egy pár éves Worpool alul fagyasztos , felül normal hütönkell akadt nemi gondom. Nem hűt rendesen. A tetejébe 24 fok van az ajában -3 fok. Időnként bekapcsol , majd ki. Mega hosszabban, néha rövidebben. Normális hangja van. A felső részen az ajtó tömítés egy kb 20 cm es darabon kicsit serült, de nem gondolom, hogy ez lenne a hiba. A termosztát maxra alitva van mar egy idelye. A hűtőt ma délután le olvasztottam, a hátulját is portalanítottam. A termosztaton találtam két állító csavart, azon merjek állítani? A13 0705 van a termosztaton.
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2022
(#) user1914 válasza pocok2000 hozzászólására (») Aug 31, 2022 / 1
 
Szevasz!
Első körben helyből a termosztátot cserélném.
Elszökött belőle a gáz. Ami nagy gáz, hiába tekergeted.
Üdv. M.
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2022
(#) pocok2000 válasza user1914 hozzászólására (») Aug 31, 2022 /
 
A termosztatot, hogy teszteljem? Illetve a gáz hiányt, lehet valahogy ellenőrizni?
(#) user1914 válasza pocok2000 hozzászólására (») Aug 31, 2022 /
 
Kiveszed a kapilláris csövet, és valószínűleg a vége ahol össze van olvasztva tiszta revés, és a kis lukakon már kiszökött belőle a gáz egy része.
Ha a hűtőt akarod tesztelni, hogy megérdemli-e a termosztátot, akkor a termosztátnál zárd össze a vezetéket, ekkor folyton menni fog a kompresszor. 2-3 óra múlva nézd meg a hőmérsékletet a fagyasztóban.
Üdv.
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2022
(#) pocok2000 válasza user1914 hozzászólására (») Aug 31, 2022 /
 
A termosztat vege fém tiszta. Közben ezt mar össze zartam. Kb 15 perc után -15 fokra csökkent benne a hömerseklet. Veszek bele egy termosztatot. Utanna jelentkezek
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2022
(#) pocok2000 válasza pocok2000 hozzászólására (») Szept 1, 2022 / 1
 
Úgy tűnik a termosztát csere megoldotta a problemát. Jelenleg a fagyasztó részben -12 fok van a tetejébe +12 . 2-3 fokozat között van beallitva a termosztát.
(#) pocok2000 válasza pocok2000 hozzászólására (») Szept 1, 2022 /
 
Köszönöm szépen a segitseget !
(#) janovich hozzászólása Szept 5, 2022 /
 
Sziasztok!Adott egy Beko GNE 60530 X Side by side hűtőszekrény!A várázsló nem tudja eldönteni,hogy inverter vagy a motor ment tönkre?Ez lehetséges?Hogyan deríthetem ki?Elég húzós árat mondott az inverterre és 6hét után érkezik meg!Inverter tipusa:Embraco VCC3 2456 96 F 14 Esetleg ki lehet váltani más fajtára?Motort nélküle lehet tesztelni?Segítsetek
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2022
(#) Dino71 válasza janovich hozzászólására (») Szept 6, 2022 /
 
Szia! a kompresszor nem jellemző, hogy bedöglik. Az inverter modul annál inkább. sininél 23e ft + áfa
Kérdés, hogy lehet e javítani.
A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2022
Következő: »»   277 / 291
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem