Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tablet használata TV okosító eszközként
Lapozás: OK   1 / 1
(#) darkdealer002 hozzászólása Dec 21, 2019 /
 
Üdvlök minden csoport tagot és látogatót!
Volna nekem egy Voyager mPAD típusú tabletem, a kijelzője teljesen tönkre ment. Azt találtam ki, hogy szeretném a TV hez használni, mint egy okosító eszközt. Található rajta egy mini-HDMI aljzat, töltő ajzat és egy audio kimenet. Érdseklődnék, hogy ha a TV-t rá kötöm a mini-HDMI pontjára akkor fogok e róla képet kapni? A TV egy Samusng 1930B típusú eszköz. Az akkumulátor helyére pedig egy hálózati töltő szeretnék forrasztani, kérdésem mekkora hálózati töltő kellene használnom, hogy folyamatosan tudja működtetni? Az audi kivezetést pedig rá kötném a TV-re. Ezt kilehet vitelezni? A tablet alaplapja teljesen jól működik viszont én nem tudnám semmire használni, kidobni meg sajnálom.
(#) Epu2 hozzászólása Dec 21, 2019 /
 
A típus alapján keresd meg az User manual-t és néz meg, hogy lehet-e külső monitor használni hozzá. A hang már egyszerűbb.
(#) mineral hozzászólása Dec 21, 2019 /
 
Idézet:
„A filmeket HDMI kábelen is kitehetjük a tévére, van kimeneti csatlakozó a tableten.”

Bővebben: Link
(#) darkdealer002 hozzászólása Dec 21, 2019 /
 
Az audio részt, akkor HDMIről megoldom, a kézikönyvet meg keresem a neten hozzá.
Volna egy másik tabletem is, annak nincsen HDMI kivezetése. Azt meg lehetne oldani, hogy a kijelző helyet valahogyan a TV-re vetítsen ki?
(#) Atis57 válasza darkdealer002 hozzászólására (») Dec 21, 2019 /
 
Szia!
Ha a TV-d WIFIs , Bluetotth -s simán.

Léteznek még USB --HDMI/SCART átalakitók is. ha a tablet tudja.
(#) nedudgi válasza darkdealer002 hozzászólására (») Dec 21, 2019 /
 
Kérdés még az érintőfelület, az vajon működik?
Ha nem, akkor még egér is kell hozzá, meg USB host adapter. Ezután csak egy USB hub van hátra, kérdés, hogy kezeli-e a tablet.
(#) vargham válasza darkdealer002 hozzászólására (») Dec 21, 2019 / 1
 
Idézet:
„Az akkumulátor helyére pedig egy hálózati töltő szeretnék forrasztani”

Nem biztos, hogy jó ötlet. Ott egy max 4.2 Volt feszéltségű akkumulátor volt. Tehát ilyen feszültséget köss oda. A táp pedig bírjon legalább 2, de inkább 3 Ampert. A sima 0,5 - 1 Amperes USB tápok kevesek lesznek oda. Más dolog lassan feltölteni egy akksit, és más kiszolgálni a készülék meg-meg ugró áramigényét.
(#) uniman hozzászólása Dec 21, 2019 / 1
 
Hello! Az alapötlet jó, azonban a kiválasztott tablet 6-7 éves procija az egy giga belső RAM-mal szerintem mára már erősen elavultnak tekinthető.
Nekem is van mini HDMI kimenetes tablettem, amellyel működött is a dolog. Azonban a tablet lassúsága miatt szenvedés volt a használata.
Ma már a 8 magos procis, 3 Gb RAM/32 Gb belső táras Android TV boxommal, és a hozzá tartozó hangvezérelt távirányítóval 1000X gyorsabb és kényelmesebb a kezelése. Ma már a beszerzési áruk is elérhető tette ezeket a gyári készülékeket...
Persze meg lehet próbálni, aztán dönteni...
(#) gerenk hozzászólása Dec 18, 2021 /
 
Sziasztok!
Szeretnék egy mini HDMI csatlakozóval rendelkező tablethez VGA kimenetű műszert csatlakoztatni. VGA monitorral működik,tablettel lehet kijelezni ?Fogad jelet a tablet egy VGA-HDMI átalakítóról?
(#) Inhouse válasza gerenk hozzászólására (») Dec 18, 2021 / 1
 
Nagy valószínűséggel a tableten a HDMI csak kimenet, azon nem fog bejutni semmi.
(#) uniman válasza gerenk hozzászólására (») Dec 18, 2021 / 1
 
"Egy" (meg kettő!) helyett nevezd meg pontosan a készülékeket!
De minden mini HDMI-s tablet csak kimenetel rendelkezik!
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2021
(#) gerenk válasza uniman hozzászólására (») Dec 18, 2021 /
 
Köszönöm a válaszokat
(#) gerenk hozzászólása Dec 18, 2021 /
 
Esetleg járható út lehet VGA USB átalakító adapter és egy mikro USB OTG kábel?
Webkamera képet megjelenít.
(#) Molsy hozzászólása Aug 14, 2022 /
 
Üdv!
Elnézést kérek amennyiben rossz helyre teszem be kérdésemet de nem találtam kimondottan TV okosítóval kapcsolatos témaindítót.
Van ez az okosító ( X96 Max + ) amit torrentezéshez is használok. Telekom box csere alkalmával a szerelő elcserélte az 5 V 2A okosító tápját a 12 V -s TV box tápjával, helyette a 12 V-s tápot hagyta itt. Az okosító természetesen ezzel a táppal lett visszadugva. Létezik az, hogy a 12V-s táp hazavágta az okosítót vagy nem is indúl el vele egyáltalán?
Köszönöm a segítőkész választ előre is.
(#) bbb válasza Molsy hozzászólására (») Aug 14, 2022 /
 
Hogyne létezne. Simán hazavághatja a belsejét, ha nincs benne védelem (s miért is lenne).
(#) Molsy válasza bbb hozzászólására (») Aug 14, 2022 /
 
Az a pici a sárga jelölés fölött amire az van ráírva, hogy 2A az nem bizti?
(#) bbb válasza Molsy hozzászólására (») Aug 14, 2022 /
 
SOT-23 tokozású cucc, lehetne dióda, tranzisztor, célIC, ...
Esetedben, ha valóban 2A van ráírva, akkor egy MMBT3906 PNP tranyóról van szó. Bővebben: Link
(#) Udvari Zsombor válasza Molsy hozzászólására (») Aug 14, 2022 /
 
Ezért sem kell hagyni, hogy a szaki a saját feje után menjen, ajánlott körültekintően odafigyelni, hogy mit csinál.
(#) Molsy válasza bbb hozzászólására (») Aug 14, 2022 /
 
Köszi! Közbe én is megnéztem erősebb nagyítóval. Google-ba is rákerestem és tranyót hozott ki. Tranzisztor három lába van. Innentől kezdve bármi baja lehet. Kukába megy.
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2022
(#) bbb válasza Molsy hozzászólására (») Aug 14, 2022 /
 
Hogy a toknak három lába van, nem sokat jelent Lehetett volna dióda is ettől még. Elektronikai hulladék, ne dobd kukába, inkább rakd be az ingyen elvihetőbe, attól függően merre laksz, biztos lesz, aki lát majd benne fantáziát.
(#) Molsy válasza bbb hozzászólására (») Aug 14, 2022 /
 
Köszi! Nem szószerint értettem a kukát. Szójárás. )
(#) Molsy válasza Molsy hozzászólására (») Aug 23, 2022 /
 
Hihetetlen! Néhány nap pihenés után újra elindult.
(#) Molsy válasza Molsy hozzászólására (») Szept 8, 2022 /
 
Elindult de mégsem hibátlanul.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem