Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1634 / 1670
(#) Gafly válasza jpocok hozzászólására (») Szept 1, 2022 / 4
 
Attól hogy valami ronda, még működhet.
Valamint nem kell elvárni rögtön a tökéleteset, annak is örülni kell hogy próbálkozik, és működik neki.

Két példa tőlem:
- Egyik lapátnyélből van lefűrészelve, a másik Szikorapéter által esztergálva (köszönet érte, mellesleg ). Mindkettő tökéletesen alkalmas a jelenség demonstrálására. Bár az egyik csúnya, a másik nem...
- Feladatát ez is ellátja, pedig sem gyári nyákja, sem doboza nincsen. Ugyanakkor senkit nem fog megrázni, a ház sem gyullad ki miatta (ami azért barkácsolásnál is fontos)...
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2022
(#) sonajkniz válasza Gafly hozzászólására (») Szept 1, 2022 1 /
 
A macska hökkentő című képet elnézve úgy vagyok vele, mint a parasztbácsi, aki először lát teknősbékát.
-Ez most vagy valami, vagy megy valahová.
Szóval mit is látunk a képen?
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2022
(#) Gafly válasza sonajkniz hozzászólására (») Szept 1, 2022 / 2
 
Macskahökkentőt, lásd csatolt videó.
(#) sidocious válasza Gafly hozzászólására (») Szept 1, 2022 /
 
Kísértetiesen hasonló "matematikus és bűnöző" lakik velünk is
(#) proli007 válasza Gafly hozzászólására (») Szept 1, 2022 / 5
 
"a ház sem gyullad ki miatta (ami azért barkácsolásnál is fontos)."
" Ha a kísérlet nem sikerül, ne bánkódjunk. A családi fészek melegét pótolni fogja az égő városrész feledhetetlen látványa!"
(#) Beringer 600 hozzászólása Szept 11, 2022 / 6
 
Üdv!
Úgy gondoltam a sok sok fetes ès tranyós vègfok után kellett kèszítenem a hírhedt stk4050 íc-vel is egyet.
+-60v mellett 8 ohmos terhelèsnèl nagyon szèpen megy,ès zárt bemenetnèl semmi búgás,zúgás,gerjedès ès rendellenes melegedès sincs.
Nagyon szèp hangja van ,ès ereje is tekintèlyes.
Kimeneti dc teljesen 0 v.
(#) Bakman hozzászólása Szept 13, 2022 / 35
 
Sziasztok!

Nem egy nagy durranás, csak az ötlet miatt, hátha másnak is jól jön.

Az ötlet nem tőlem származik, rokon keresett meg, hogy készítsek neki pinceszellőztetőt mert kis híján úszógumival kellett lemenni. Pince ajtaja nem zár tökéletesen, a pince végében pedig 110 mm-es csőben ventilátor (PWM fordulatszabályzós), ami a szabadba nyomja ki a levegőt. A cső alja és a padló között kb. 20 cm. Ha az udvaron 5 %-kal szárazabb a levegő mint a pincében, valamint az udvaron 15 °C vagy annál melegebb van, elindul a ventilátor a beállított fordulatszámon. A pince hőmérséklete csak tájékoztató adat, nem szól bele a vezérlésbe. Fordulatszámszabályzós venti azért, hogy be lehessen állítani a lehető legtöbb levegő mozgatására úgy, hogy ne legyen túl hangos éjszaka.

Egy hét alatt látványosan csökkent a lenti páratartalom, közel 100 %-ról lement a képen látható 76 %-ra. Nyár elején építettem be, de megvártam a nyár végét mert kíváncsi voltam a hosszútávú eredményekre. Ilyet még nem készítettem, nem tudtam, mennyire fog működni a dolog. Bejött, tudom ajánlani másoknak is ilyen készítését, már ha ilyen igény felmerül.
(#) pipi válasza Bakman hozzászólására (») Szept 13, 2022 /
 
Tetszik, nem egy "asztalsarkán összedobott" cucc, igényes kivitelezés, kábelezés.
(#) torokj válasza Bakman hozzászólására (») Szept 13, 2022 /
 
Szia!
Arduino?
Linkelnéd a forrást?
Köszönöm
(#) JZoli válasza Bakman hozzászólására (») Szept 14, 2022 /
 
Hát ez nagyon jó lett, és akinek (nekem is) van pincéje tudja, hogy nagyon hasznos eszköz ez! A kivitelezés is professzionális lett! Hozzá lehetne jutni az utánépítéshez szükséges rajzokhoz, programokhoz? Ha igen engem is érdekelne!
(#) Lamprologus válasza Bakman hozzászólására (») Szept 14, 2022 /
 
Csak egy megjegyzés: a páratartalom mérők többsége relatív páratartalmat mér.
A levegő (relatív) páratartalma erősen hőmérséklet függő. Pl télen beengeded a lakásba a -10 fokos 90% relatív páratartalmú legegőt, az ott bent felmelegszik 20-25 fokra, a relatív páratartalma meg leesik 30-40%-ra ... így a kinti ködös levegőből bent sivatagi szárazság lesz, miközben csak annyi történt, hogy felmelegedett a levegő.

Az értékek csak saccoltak, nem néztem utána a pontos adatoknak, de egy ilyen rendszernél már lehet érdemes lenne a valós értékekkel számolni.
(#) Gafly válasza Lamprologus hozzászólására (») Szept 14, 2022 /
 
(#) Lamprologus válasza Gafly hozzászólására (») Szept 14, 2022 /
 
Köszi!

Akkor a számolóka alapján, ha kint mondjuk 30 fok van és 50% páratartalom, beindul a ventillátor. A pincében mondjuk 18 fok, akkor a beengedett levegő lehülve 100% relatív páratartalmú lesz, tehát a szárítás helyett, párásítunk a pincében.

Viszont a -10 fokos 90%-os kinti levegővel remekül lehet szárítani a pincét ...
(#) Jonni válasza Lamprologus hozzászólására (») Szept 14, 2022 /
 
Ki kell rakni 1 zsák sót, majd az elszivja a párát .
(#) Bakman válasza Lamprologus hozzászólására (») Szept 14, 2022 /
 
Jó meglátás, emiatt voltak nekem is kétségeim. Ami feloldja az ellentmondást az az, hogy a beáramló levegő melegebb, mint a pincében lévő, így a pince előbb-utóbb felmelegszik, ami adott esetben nem probléma.
(#) Bakman válasza JZoli hozzászólására (») Szept 14, 2022 /
 
Kb. csak NYÁK rajzok vannak (szokás szerint), nem sok dokumentációval, fényképből is csak ez a kettő... Nem számolítam azzal, hogy más is meg akarja építeni. PIC microkontroller, Nextion kijelző, Si7021, SD18B20, MAX483, ilyesmi. Ha puszta NYÁK rajzok is megfelelnek, akkor hétvégén feltöltöm.
(#) JZoli válasza Bakman hozzászólására (») Szept 14, 2022 /
 
Szia!Ha a PIC programja is benne lesz akkor érdekelne. Nem sürgős a dolog!
(#) jocoka hozzászólása Szept 15, 2022 / 7
 
Sziasztok!
Ez egy régebbi munkám a belseje káosz de működik.
A doboz cnc-vel készült első próbálkozások a cnc én gondoltam valami értelmeset kéne csinálni vele.
Végül ez a rádió lett.
(#) Jonni válasza jocoka hozzászólására (») Szept 16, 2022 / 1
 
Jó.... kis rádijó
(#) jocoka válasza Jonni hozzászólására (») Szept 16, 2022 /
 
Köszönöm szépen.
(#) Bakman válasza JZoli hozzászólására (») Szept 18, 2022 / 5
 
Mellékletben az építéshez szükséges doksik. Pár dolog (kapcsolási rajz szerinti pozíciószámok):
U1: 7805 vagy lábkompatibilis, 5 V-os feszültségszabályzó.
U3 és U7: MAX483 vagy MAX485, amelyik kéznél van.
SW1: Három stabil pozícióval [ON - OFF - ON] rendelkező váltókapcsoló a három üzemódhoz.
RV1: 1 - 10 kΩ potenciométer, amilyen van a fiókban. A ventilátor fordulatszámát szabályozza.
LDR1: A kijelző háttérvilágítását szabályozza.
HM1 és HM2: Si7021 alapú modul.
Q1: Bármilyen logikai FET, ami bírja a ventilátor áramát (2 A).
F1: Én ezt a ventit használtam (négy vezetékes): Bővebben: Link. A 110 mm-es PVC cső tokos vége van a pincében, abban egy beleillő dugó és a dugó van úgy kivágva, hogy a ventilátor illeszkedjen rá.

Az udvari szenzorok doboza ne legyen messze a vezérlőtől mert a kettő között direkt I2C kommunikáció van, az nem bírja a hosszú kábelezést. Ventilátor - központ és pincei szenzorok - központ útvonal lehet több tíz méter is.

A potin és a kpcsolón kívül semmilyen más beállítási lehetőség nincs, a kijelző érintőfelülete sincs használva.
(#) JZoli válasza Bakman hozzászólására (») Szept 18, 2022 /
 
Köszi! Letöltöttem. Átnézem, és megírom, hogy mire jutottam vele.
(#) madzagos hozzászólása Szept 18, 2022 / 26
 
Elkészült a karórám. Már csak tokot kell hozzá készítenem. Rtc és pic. Li ion akkumlátorrak és töltőmodullal. Köszönöm kaqkknak a programot és a segítséget. Az óra teljes vastagsága 15mm,az átmérője 54mm.
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2022
(#) kaqkk válasza madzagos hozzászólására (») Szept 18, 2022 / 1
 
Szívesen máskor is .
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2022
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 18, 2022 / 2
 
Nálam is beindult a következő projekt Egyenlőre még csak az alap funkciók mennek ,és a kijelzés is finomításra vár
(#) granpa válasza madzagos hozzászólására (») Szept 18, 2022 /
 
Van tokom hozzá. ~70×15 zsebóratok.
(#) H2opok hozzászólása Szept 20, 2022 / 13
 
Üdv
Májusban kezdtük, - hárman, mindenkinek meg volt a feladata most lett kész az első Word Clock "prototipus".
Volt vele jó sok munka mindenkinek, (főleg cnc, burkolat tervezés vitte el a legtöbb időt) de köszi nektek, elkészült és tökéletesen működik.
395x395mm, 11x11-es matrix, ws2812 ledekkel, Wifi, RTC, manual mód touch szenzorral, LDR, hő és páratartalom kijelzés, micro usb csati, 4mm es üveg előlap, szálcsiszolt alu kijelző panel. Vastagsága csak 32mm, de egy kis vizuális csalással, falra aksztva csak 19mm nek látszik. 4.2kg.
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2022
(#) Udvari Zsombor válasza madzagos hozzászólására (») Szept 20, 2022 /
 
Hű, az a régifajta kijelző remekül néz ki!
(#) bbb válasza H2opok hozzászólására (») Szept 20, 2022 /
 
A csudimudiba... Már kezdtem megörülni, hogy láthatom az első magyar nyelvű szavas órát a sok angol után (Ezen kívül talán még franciát láttam, de nemigen van lefordítva más nyelvre.)

A kivitelezés viszont remek, csak így tovább
(#) Alkotó válasza H2opok hozzászólására (») Szept 20, 2022 /
 
Nekem ez így nem kerek történet. Nem tudom beleképzelni az "órát". Szükség lenne egy olyan képre, amin mutat is valamit a vekker, illetve egy rövid videó is jelentősen elősegítené a véleményalkotást.
Következő: »»   1634 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem