Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1632 / 1672
(#) ktamas66 válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 11, 2022 /
 
Sok gyári megoldás létezik (pl.: Bővebben: Link ), de lehet ezek nem feleltek meg az adott feladathoz. Van irodalom is hozzá: Bővebben: Link
(#) Skori válasza ktamas66 hozzászólására (») Júl 11, 2022 /
 
Köszi a linket, sajnos ezeknek a zöme csak 5V-al képes meghajtani a FET gate elektródát, és a kapcsolófrekvenciához kell igazítani az időzítést. Talán a TEA199x kivétel, ennél 10V-ot említenek maximumként, egy próbát lehet, hogy megér. Viszont nem látom mi az alapvető különbség a különböző verziók között: TEA1993, TEA1995, TEA1999, és a különböző végződések között: /1H /2H /1X
Melyik lehet jobb 50Hz....1kHz között? Bővebben: Link

Mod: a TEA1995 csak logic level FET-hez jó. A további eltéréseket még nézegetem.
A hozzászólás módosítva: Júl 11, 2022
(#) kameleon2 válasza sandor1632 hozzászólására (») Júl 11, 2022 /
 
Cseréld ki az órát, megtudod !
(#) mnyugger válasza kameleon2 hozzászólására (») Júl 11, 2022 /
 
Én sem értem, de eddig ez a legjobb válasz.
Ja!
Ez után sem.
(#) Skori válasza ktamas66 hozzászólására (») Júl 11, 2022 /
 
Rendeltem cél IC-t, terveztem panelt is hozzá, kipróbálom, ill. összehasonlítom a saját megoldásommal.
(#) gyerek67 válasza mnyugger hozzászólására (») Júl 11, 2022 /
 
Na!
Az ablakon benyúlva, a baloldali, muffot hogyan fogod meg?
Mondom, a vízóra alatti muffot!
(#) Gafly válasza gyerek67 hozzászólására (») Júl 11, 2022 /
 
Én mondtam a kollégának, hogy van nagyon "aranyos (attól nem keményebb ám, a tapasztalat szerint)" karácsonyfa fúróm, amivel pont akkora lyukat lehet fúrni lemezbe mint egy pezsgős dugó.
Van ugyanakkor nagyon szuper lyukkamerám is, amivel be tud nyúlni és nézgelődni a felső szomszédnál, csak meg ne hallja a karmolászó hangokat.
(#) pipi válasza gyerek67 hozzászólására (») Júl 11, 2022 / 2
 
A kukkoláshoz elég a 2 ajtó. Én úgy látom az egész lap leszerelhető a nagyobb mókához...
(#) ktamas66 válasza Skori hozzászólására (») Júl 11, 2022 /
 
Ezek inkább kapcsolóüzemhez valók: 1993/1997 flyback alsó/felső, 1995 két alsó egyenirányítást tud. Érdemes lehet esetleg a TEA2208/9 is, ezek hálózati egyenirányításra vannak, mind a 4 FET-et vezérlik.
(#) Skori válasza ktamas66 hozzászólására (») Júl 11, 2022 /
 
TEA2208-at vettem, de az hálózati egyenirányító, 12V-on el sem indul... (az apróban megtalálható féláron). A TEA1993-at még kipróbálom, hogy mit művel 50Hz-en, sajnos az adatlapja elég sok dolgot nem részletez. Ha nem válik be, akkor marad a diszkrét meghajtó. Úgy tervezem, hogy az egyenirányító panelre rá lehessen dugni a meghajtókat, így többféle áramkörrel ki lehetne majdan próbálni.
Igazából a diszkrét megoldás anyagilag a legolcsóbb, de fizikai méreteiben, ráfordított munkában, és az alkatrészek számában viszont sokkal több.
(#) Karesz 50 válasza gyerek67 hozzászólására (») Júl 12, 2022 /
 
Vakuljak meg ha látom milyen muffot kell ott fogdosni.
- Kinyitom az ajtót
- Leolvasom az órát
- Becsukom az ajtót
- Hol van közben a muff?
(#) gyerek67 válasza Karesz 50 hozzászólására (») Júl 12, 2022 /
 

Muffnak hívják azt a kis vízvezetéki szerelvénydarabot, ami közvetlenül a baloldali vízóra alatt látszik.
Amíg nem kell vízórát cserélni, addig semmi baj.
Csere estében jelenleg nincs az a fogó, amivel az ablakon keresztül stabilan megfogod!
Az valóban igaz, hogy az egész hátfal leszerelhető ajtókkal együtt, de akkor meg minek ekkora ablak...
(#) Karesz 50 válasza gyerek67 hozzászólására (») Júl 12, 2022 /
 
Aha. Ühüm.
Nadehát majd megfogja a muffot az aki így felszerelte, vagy majd szidja az - azt aki így felrakta - akinek majd ki kell cserélni az órát. Az ajtó meg elfér, van elég hely
(#) Skori válasza gyerek67 hozzászólására (») Júl 12, 2022 / 5
 
Az az ablak szerintem csak a leolvasás miatt van.
A "muff megfogása" egészen mást jelent a többség számára.
(#) gyerek67 válasza Skori hozzászólására (») Júl 12, 2022 / 1
 
Pont ezért írtam, hogy
Idézet:
„Mondom, a vízóra alatti muffot!”

(#) Karesz 50 válasza gyerek67 hozzászólására (») Júl 12, 2022 /
 
Ebből is látszik milyen távol áll tőlem ez a vízveték szakma: nálam az ablak az, amiben üveg van és átlátok rajta. Bonyolult itt minden.
(#) Kovidivi válasza Skori hozzászólására (») Júl 12, 2022 /
 
Köszi a magyarázatot!
(#) vision61 válasza gyerek67 hozzászólására (») Júl 12, 2022 /
 
A fotó alapján ott még horganyzott acél csövek vannak, a szokásos kenderkóc szereléssel. Na az nem fog megmozdulni a vízóra cserénél, amikor csak a két sárgaréz hollandert kell kilazítani, amik alatt többnyire gumi tömítés van. Ergo, többnyire nem is kell ellentartani, mert az a "kis kócos muff" elég ragaszkodó típus.
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2022
(#) Gafly válasza vision61 hozzászólására (») Júl 12, 2022 /
 
(#) Johnny0004 válasza gyerek67 hozzászólására (») Júl 13, 2022 /
 
A vízóra alatt egy hollandi van, az simán kitekerhető, az alatta lévő kenderezett karmantyu nem valószínű, hogy kimozdulna. Ami inkább nem tűnt fel senkinek a baloldali vizóránál az a flexi cső, na az inkább a kontár szerelés.
(#) Zoli_bácsi válasza kameleon2 hozzászólására (») Júl 13, 2022 / 2
 
Végig olvastam a társak által javasolt kiegészítéseket. Néhány közülük még az előtt eszembe jutott nekem is, hogy olvastam volna. Szóval ezeket a kiegészítéseket tettem bele: A programozó gomb és a táp együttes bekapcsolása után 1s*el a 4db "kijelző LED" folyamatosan világít. Ekkor lehet bevinni a kódot. Most már itt is csipog, a billentyűzet. Miután az utolsó számjegy is megvan, elalszik az összes kijelző LED. Ezután működik a kód. Következő: 3 hibás kód esetén egy kimenet aktívvá válik 60s időre. (Ezzel a felhasználó bármit kezdhet. Például riasztás kimenet, vagy valami más.) 60s után ez a kimenet alacsony szintet vesz fel. Helyes kó esetén is kikapcsol az "ERROR" kimenet.
(#) Moderátor hozzászólása Júl 14, 2022
 
Tisztelt Fórumtársak!
Ha nem tűnt volna fel, ez a "Ki mit épített" című téma, kérjük, hogy ehhez tartsátok Magatokat!
(#) Jonni válasza Gafly hozzászólására (») Júl 16, 2022 /
 
Szuper. Már csak az elektronika hiányzik.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Júl 22, 2022 /
 
"Mozgásérzékelős kapcsoló doboz".
Az első képen látható jobb oldalába kell csatlakoztatni egy tápkábelt ‒ olyat, mint a számítógépekbe ‒, a második képen látható bal oldalában lévő lapos aljzatba lehet csatlakoztatni a kapcsolni kívánt eszközt, amit a mozgásérzékelő kapcsolgat. A tetején lévő nyomógomb a kapcsolt szál helyett a bejövő fázist teszi a kimeneti aljzatra amíg nyomva tartják, így tesztelhető, ami oda lett csatlakoztatva. A tetején az a fekete kupak egy üvegcsöves biztosíték foglalat, a fázis ezen keresztül jön be.
Mivel nem nagy, így ez a doboz bárhol elhelyezhető, ahol stabilan lehet és mozgásérzékelős kapcsolást szeretne az ember, bármiféle módosítás nélkül.
(#) Monster02 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 22, 2022 /
 
Jó az ötlet , de vízhatlanság szempontjából vannak agályaim. De ha neked jó , akkor legyen.
(#) Skori válasza Monster02 hozzászólására (») Júl 23, 2022 1 / 4
 
Szerintem a külsejénél, csak a belseje néz ki borzalmasabban. Persze csak tippelek, mivel arról nincs kép.
(#) sonajkniz válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 23, 2022 / 1
 
Tudod, én szeretem az egyszerű, és ezért megbízható dolgokat. (Ezért utálom a német technikát.)
De desing tekintetében inkább tőlük tanulj, ne az oroszoktól!
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Júl 23, 2022 / 16
 
Kész a kódzár. Cikket is megírtam, hamarosan megjelenik!
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2022
(#) Skori válasza silent15 hozzászólására (») Júl 23, 2022 / 3
 
Aki felrakja ide bemutatni amit épített, az számíthat arra, hogy véleményt mondanak róla. Ami szép, igényes, és jó munka, arról azt fogják írni. Ami meg gányolás, az gányolás, mit szépítsük a dolgot...
(#) Zoli_bácsi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 23, 2022 / 1
 
Tessenek az igényes építést, kivitelezést is előtérbe helyezni. Törekedj arra, hogy minél szebben, pontosabban vágd ki a dobozt. Persze több munka, ez igaz. De megéri, hiszen csak egyszer kell megcsinálni, hogy szép legyen. (Na jó, kétszer, ha valamit elmérünk )
Következő: »»   1632 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem