Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sprint-Layout NYÁK-tervező
Alkotó fórumtárs Sprint Layout 6 leírása: sp6_alkoto.pdf
Lapozás: OK   202 / 210
(#) XND válasza niedziela hozzászólására (») Szept 4, 2022 /
 
Működik,nagyon köszönöm.
(#) Alkotó válasza Suba53 hozzászólására (») Szept 4, 2022 / 1
 
A tengerszint feletti magassághoz való kapcsolás nekem is sántít.
A linkelt honlapon el van írva B3, ott 3500 m feletti magasságnak kellene lennie.
(mellékeltem ugyanezt a leírást más forrásból)

másik.png
    
(#) Suba53 válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 4, 2022 /
 
Köszönöm. Így már érthetőbb.
(#) Karesz 50 válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 5, 2022 /
 
Ez nagyon tetszik : ) Kár, hogy nincs itthon ilyen hosszú létrám. Elképzelem ahogy felmászom rá a nyákkal és amikor átüt, lemászok. Ezt többféle verzióval kipróbálom, majd készítek róla egy Excel-táblázatot : )
(#) Thomas10100 hozzászólása Szept 7, 2022 /
 
Sziasztok!

Ti a panelre ha feliratoztok, akkor magyarul teszitek?
pl. GND nem tetszik, Reset, Boot
A többi feliratom meg magyar.

GND helyett a "-" megtévesztő lehet(földhöz képest negatív feszültség)
(#) niedziela válasza Thomas10100 hozzászólására (») Szept 7, 2022 / 1
 
A földhöz képest negativ feszültség azért lehet megtévesztő, mert a GND nem az.
(#) Thomas10100 válasza niedziela hozzászólására (») Szept 7, 2022 /
 
de a "-" jelre gondolok.
Mit írjak a GND helyett?
(#) niedziela válasza Thomas10100 hozzászólására (») Szept 7, 2022 /
 
Föld, vagy jó a negativ jel is, vagy a negativ azó is
(#) gulyi88 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Szept 7, 2022 / 3
 
"test"-et lehet használni ground helyett.
(#) Alkotó válasza Thomas10100 hozzászólására (») Szept 7, 2022 /
 
A felsoroltak közül a GND-t nem módosítanám, hagynám így. A többit igen.
Van néhány annyira általános kifejezés (rövidítés), amiket nem lehet jól kikerülni (pl. GND, CD, stb.) Illetve alapszempont hogy akinek készül a panel, mit vár el. Ha magadnak csinálod, akkor egyedül neked kell megfeleljen.
A negatív jel teljesen félrevezető. Egyedül abban az esetben lenne azonos a GND-vel, ha egyetlen tápfeszültségről járna a készülék, és az pozitívabb lenne mint a GND. De ha mondjuk szimmetrikus a táplálás, akkor már a GND-hez képest van egy (vagy akár több) pozitív és egy (vagy akár több) negatív tápfeszültség is. Másik racionális eset, amikor valamilyen tervezési megfontolásból a pozitív tápfeszültség a GND (viszonyítási pont), és ehhez képest minden feszültség negatív.
(#) Thomas10100 válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 7, 2022 /
 
Köszönöm mindenkinek!

Szakdolgozatba kerül
(#) niedziela válasza Thomas10100 hozzászólására (») Szept 7, 2022 / 2
 
Ha szakdolgozatba akkor legyen "test" ez egyébként teljesen jó kifejezés, a nagy angolosodás előtt 1970-1989-ig ez volt a megnevezése szakmai körökben is.
(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 7, 2022 /
 
Idézet:
„Másik racionális eset, amikor valamilyen tervezési megfontolásból a pozitív tápfeszültség a GND (viszonyítási pont), és ehhez képest minden feszültség negatív.”


Kiváncsi vagyok, megtudod mondani hol használják és mi az oka ennek ?
(#) gulyi88 válasza niedziela hozzászólására (») Szept 7, 2022 /
 
Erre én is baromira kíváncsi vagyok, eddig senki nem tudta megmondani, hogy miért, de távközlés 48Vdc rendszereknél mindig a pozitív földelt. Úgy gondolom ez valamiféle hagyaték az áramellátók és kommunikációs berendezések hőskorából, amikoris ezt valamiért muszáj volt így kötni, de bevallom fogalmam sincs mi lehet/lehetett az igazi oka.
(#) niedziela válasza gulyi88 hozzászólására (») Szept 7, 2022 /
 
El spoilerezed
(#) gulyi88 válasza niedziela hozzászólására (») Szept 7, 2022 /
 
Upsz, egyszerűen nem bírtam ki, ezeréves rejtély leleplezésével kecsegtetsz.
De még csak az egyszerűbb fele van meg, és akkor ezek szerint te tudod mi másik fele,
ha más nem, majd priviben elárulod?
(#) Karesz 50 válasza gulyi88 hozzászólására (») Szept 7, 2022 /
 
Szerintem az oroszok állhatnak mögötte, ők a valós áramirány szerint mindent "fejjel lefelé" rajzoltak és pozitív testet használtak.
(#) Gafly válasza gulyi88 hozzászólására (») Szept 7, 2022 /
 
Merthogy a sok légvezetéken és telefonkábelen az elektrokémiai korrózió számottevő. 48 V egyenfeszültségnél már nagyon nem mindegy, hogy a pozitív fémionok az egész (földelt) földdel találják szemben magukat, vagy az egész föld egy 3 mm-es (vagy vékonyabb) vezetékkel.
Gyakorlatban pár év után ránézésre (színéről) is meg lehet mondani telefonnál...
(#) niedziela válasza gulyi88 hozzászólására (») Szept 7, 2022 /
 
Igy van pontosan az elektrokémiai korrózió miatt használják.
Ma már annyira nincs jelentősége mert jó szigetelésű vezetékeket gyártanak, de régen a távközlési vezetékek szövet alapú szigeteléssel rendelkeztek, ami nedves lett a rézhuzallal együtt és idővel lerohadt. Gyakorlatilag és röviden, galvanizálás ment végbe.
(#) Thomas10100 hozzászólása Szept 7, 2022 / 2
 
Ilyen lett a panel
(#) Alkotó válasza niedziela hozzászólására (») Szept 7, 2022 /
 
Például az LPSU labortáp is ilyen. Ezt a régi kapcsolást találtam itt a fórumon.
Véleményem szerint, pusztán nézőpont kérdése mihez képest viszonyítunk dolgokat.
(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 7, 2022 /
 
Ez a rajz nem arról szól, és az elektrotechnika sem nézőpont kérdése.
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2022
(#) Alkotó válasza niedziela hozzászólására (») Szept 7, 2022 /
 
Ez egy rajz, ahol a pozitív polaritás a viszonyítás pont. De pl. Attila86 SMPS tápja is ilyen, aminek szintén oka van (melléklet).
A "nézőpont kérdése" fogalommal kapcsolatban arra gondolok, hogyha pl. van egy egyenfeszültségű áramforrásunk, akkor
a. ha a fekete mérőzsinórt a negatív pontra kötöm, akkor ehhez képest a pirossal pozitívnak fogom mérni a másik szálat.
b. de ha a pozitív pontra kötöm a fekete mérővezetéket, akkor a másik szálat ehhez képest negatívnak mérem.
Tehát ugyanaz az áramforrás, pontosan azonos mérés, csak a viszonyítási pont (GND) változik.

SMPS.png
    
(#) Alkotó válasza Thomas10100 hozzászólására (») Szept 7, 2022 /
 
A feliratokhoz kapcsolódva, javaslok egy jó méretet kitalálni, és lehetőleg ezt használni. Persze, indokolt esetben el lehet térni, de 1 mm alatti betűméret szinte olvashatatlan (több ilyet is látok nálad).
Pl. a "bemenet 1" helyett talán a "Be-1" is elég lenne, ami sokkal nagyobb betűvel is elférne.
Ha lehetséges, én éppen a csatlakozóknál szoktam eltérni a felirati mérettel a panelen lévő egyéb feliratoktól, de éppen a növekedés irányába.
(#) Thomas10100 válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 7, 2022 /
 
Hát igen, vannak 0,8mm betük, de van már legyártott panel és látom azokat is.
Lehetne nagyobb, de akkor nem annyira beszédes.
Minden ki van vezetékelve, ahol csatlakozók vannak, azok pedig leírva mi micsoda.

Köszönöm a segítséget!
(#) gordonfreemN hozzászólása Szept 9, 2022 /
 
Sziasztok.

A sprint6-ban azt tudjátok, hogy a gerber export hibás?
Kiexportálva a fájlomat, néhány alkatrésznél nem csinál furatot hanem egy vezetékdarabot tesz a forraszem helyére illetve nem a GND plane-be integrált forrszemeket nem választott el attól.
(#) gulyi88 válasza gordonfreemN hozzászólására (») Szept 9, 2022 /
 
És mivel nézted vissza? Mert a gerber importban van hiba, az nem működik megfelelően.
Nekem eddig a gerber export mindig jó volt, de Gerbv-val néztem vissza.
(#) gordonfreemN válasza gulyi88 hozzászólására (») Szept 9, 2022 /
 
Ó akkor lehet jó lesz.
Viszont a JLCPCB-nél is ezek hibásan jelennek meg sajnos, bár az csak egy web-es felület.
Csekkolom amivel írod.
(#) gordonfreemN válasza gulyi88 hozzászólására (») Szept 9, 2022 /
 
Ellenőriztem a gerberv-vel.
Igen, egy forrszem lesz amit rosszul exportált.
(#) gordonfreemN válasza gulyi88 hozzászólására (») Szept 9, 2022 /
 
hát nem jövök rá mi a baj:
(vagyis az világos, hogy ha közel van a furathoz, akkor csinálja ezt)
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2022

izé.JPG
    
Következő: »»   202 / 210
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem