Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1365 / 1384
(#) benjami válasza harcipocok hozzászólására (») Szept 5, 2022 / 1
 
A 3*0.035mm keresztmetszet megegyezik a 1.5*0.07mm keresztmetszettel, tehát az ohmikus ellenállásuk megegyezik. Ebből következik, hogy az adott hosszon keletkező hő is megegyezik (feltéve hogy egyenáramról vagy olyan alacsony frekvenciáról van szó, ahol a skin hatás elhanyagolható). Viszont a fólia hőleadó képessége a felület nagyságával arányos ezért a keskenyebb vezetősáv nem fog tudni annyi hőt leadni, mint a szélesebb vezetősáv. Ezért a fólia vastagságának duplázásával nem felezhető meg a vezetősáv szélessége, hanem annál valamivel szélesebb szükséges azonos áramhoz.
(#) niedziela válasza harcipocok hozzászólására (») Szept 5, 2022 /
 
70 mikronosnál is inkább 1.8mm - 2mm a szélesség az egészséges.
Ha 70 mikron, 1.8mm széles és 40mm hosszú a sáv, akkor megközelítőleg 0.4W lesz.

1.1mm átmérő elég a furatnak.
(#) Lacaboy hozzászólása Szept 5, 2022 /
 
Sziasztok!

Valaki letudna nekem gyártani két darab nyákot lay. formátumból?
(#) harcipocok válasza Lacaboy hozzászólására (») Szept 6, 2022 /
 
Na ez engem is érdekelne... Én is vevő lennék egy ilyen szolgáltatásra
Nincs kedvem kifizetni 10-20K-t egy próbanyákért
(#) bbb válasza harcipocok hozzászólására (») Szept 6, 2022 /
 
Menjetek át a "ki hol gyártatja a nyákot" topikba! Ott láthattok elég alternatívát - a kínaiak elég olcsón készítenek jó minőségű paneleket. 10-20k szép összeg, Kínából ennek töredékéért kapsz 5-10 darabokat.
(#) tufatofu válasza Lacaboy hozzászólására (») Szept 6, 2022 /
 
Ha mintát közzétennéd, talán lenne jelentkező hamarabb....
(#) bitmixer hozzászólása Szept 8, 2022 /
 
Sziasztok!
Tango Plus 2.11a tervezővel készült pcb-t szeretnék gyártásra előkészíteni.
Mivel ilyet a kínaiak már nem fogadnak, valahogy konvertálnom (és esetleg finomítanom) kellene.
Az általam ismert egyetlen módszer a RIMU-ba való importálás.
Meg is próbáltam, de a korábbi sikeres módszer most nem jött be, mert pl. (lásd a képet) a BOT rétegre tett 1206 SMD padeket tömör padekként rátette a TOP rétegre is.
A többi pad sem mindig olyan, mint eredetileg, de ezzel meg tudok békélni.

Valakinek van tuti javaslata arra nézve, hogy mi lehet a gond, ill. hogy tudnám a konverziót másképp megoldani és gerbert gyártani?
Kösz, üdv!
(#) niedziela válasza bitmixer hozzászólására (») Szept 9, 2022 / 1
 
Ha ráér vasárnap estig, és elküldöd a rajzot akkor konvertálom 98%
(#) bitmixer válasza bitmixer hozzászólására (») Szept 9, 2022 /
 
Válaszolok magamnak
Csak akkor importálódik be jól a Tango PCB file a RIMU-ba, ha ASCII formátumban lett elmentve.
Azóta a rendelés már a JLC-nél van
(#) bitmixer válasza niedziela hozzászólására (») Szept 9, 2022 /
 
Azért köszi!!!
(#) niedziela válasza bitmixer hozzászólására (») Szept 9, 2022 /
 
Én meg pont azt akartam írni, hogy tangonak van gerber kimenete, igy minden variálás nélkül lehet gerbert létrehozni.
(#) kivancsi4 válasza bitmixer hozzászólására (») Szept 14, 2022 /
 
Szeretnék kérni tőled egy Tango Netlist-be exportált fájlt.
Az hogy mi van rajta nem érdekes, lehet pár ellenállás, kondenzátor stb.
Köszönöm előre is.
(#) Marty McFly hozzászólása Szept 18, 2022 /
 
Sziasztok!

Nemrégiben készítettem egy "akváriumot" nyákmaratáshoz. A formatervet Ecopityutól nyúltam és nagyon hatékonynak tűnik így a maratás. A belvilága mindössze 1cm széles de állítva akár 25x29cm es nyák is maratható benne. A hatékonyságát az akvárium mögé helyezett 25W os izzókkal és hőterelő lemezzel növeltem tovább ami azért is hasznos mert átvilágítva jobban látszik hogyan is áll a maratás. További hatékonyságnövelés céljából akvárium levegőztetőt is építettem bele így áramoltatható is a sav. A probléma az hogy sziloplaszttal ragasztottam össze, és a vizet tartja is hetekig viszont a sav pár óra után elkezd szivárogni belőle. Jelenleg Nátrium-perszulfát vizes oldatát használom. Mivel kellene beragasztani belül hogy ne szivárogjon?
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2022
(#) Bakman válasza Marty McFly hozzászólására (») Szept 18, 2022 /
 
Az első ragasztás után hetekkel az enyém is eresztette a maratószert. Másodszor fehér színű építési ragasztót használtam, az azóta bírja. Tervbe volt, hogy ha az sem jön be, 2K epoxy-val állok neki, de nem volt rá szükség.
(#) Gafly válasza Bakman hozzászólására (») Szept 18, 2022 /
 
Én már lassan mindent FBS-el ragasztok.
(#) soskajoska válasza Marty McFly hozzászólására (») Szept 20, 2022 /
 
Szia!
Beraknád a forrást is, hogy megnézhessem?
Köszi.
(#) Szárnyas válasza soskajoska hozzászólására (») Szept 21, 2022 / 1
 
Ebben a videóban megtalálod: Bővebben: Link
(#) soskajoska válasza Szárnyas hozzászólására (») Szept 29, 2022 / 1
 
Köszönöm
(#) harcipocok hozzászólása Okt 19, 2022 /
 
Sziasztok!

Aki JLCPCB-ről szokott rendelni: melyik az a szállítási mód, amelyiket tuti nem vámolják meg 150 EURO alatti rendelés esetén, és gyors, nem kell felesleges köröket futni, és még idén meg is érkezik...



A DHL nem lenne rossz, de piszok drága. Kérdés hogy a FedEx vagy az Europacket mennyire jó választás....
(#) job335577 válasza harcipocok hozzászólására (») Okt 22, 2022 / 1
 
Szia!

VÁM nincs rajta, csak az importÁFA.
Amit, ha befizetsz, mint cég, vissza is igényelheted.
A leggyorsabb a DHL, utána a FEDEX.
Hozzátartozik, hogy az importÁFA összege a termék és a fuvarköltség összegének együttese.
Az Europacketnél nincs ez, viszont hosszabb idő alatt érkezik meg.

A DHL-nél figyelj arra, hogy csomagonként egy egyösszegű pár ezer forintos díjat rátesznek, ezt megúszhatod, ha a vámkezelési megbízáson azt jelöl be, hogy határozat alapján a NAV-nak utalsz.
Ekkor viszont kicsit késleltetik a csomahgot, hogy raktározási pótdíjjal kompenzálják a hiányukat. Ezt, ha felszámolják, és Te mindenre időben lépsz, visszaadják, mert nem jogos.
Ezt úgy lehet megúszni, ha van virtuális VÁMkártyád, mert, ha ezzel fizeted be az importÁFA-t, azt egy órán belül jóváírják, és másnap leszállítják a csomagot.

Nekem volt már, hogy egy szonbati rendelés esetén (180 db panel) gyártással együtt 10 nap alatt kezemben volt az áru.

Apropó, VÁM akkor van rajta, ha pasztamaszkot is rendelsz, és aki feldolgozza, eszébe ötlik, hogy rozsdamentes acélból van. Na, akkor kell VÁM-ot is fizetni, de ez nem jellemző

Szívesen segítek, ha elakadsz.

Üdv.

T.
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2022
(#) kaqkk válasza harcipocok hozzászólására (») Okt 22, 2022 /
 
(#) toth1996 válasza afazakas hozzászólására (») Nov 2, 2022 /
 
Köszönöm de még nem jutottam el odáig.

A nyáktervet hogy lehet méretarányosan kinyomtatni?
(#) afazakas válasza toth1996 hozzászólására (») Nov 3, 2022 / 2
 
Szia,

Régi 5000es HP lézernzomtató, Densito spray, Positiv20, maratás, furatozás ..de sok más megoldás van... Pannonianzomdánál csináltattam régen mesterfilmet offszetben...ááhhh..rengeteg munka, játszadozás....ennél a kis komplexitásnál, vegyél egy kisméretű raszteres próbanyákot, és arra megfelelően összeforgatva és forrasztással több rasztert szigetekké összeolvasztva ezt a komplexitást 1 óra alatt max összerakod. Sőt később módosithatod is. Én egy kis dobozba a kapcsolóval tenném. Vagy ha a nyomógombot előlapba teszed, akkor akár a gomb kivezetéseire furatátmenetesen forrasztanék egy pici 2x1cmes próbanyákot, és arra tenném, majd egy zsugorcsővel befedném. Vannak 2 raszteres pici 5mmes ellenállások pld. ami nagyon helytakarékos. Egyébként mindenkép úgyis ki kellene próbálni, próbapadon megépiteni az áramkört, és csak aztán esetleg végleges nyák ha ragaszkodsz hozzá és végtelen időd van.
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2022
(#) gabilow hozzászólása Nov 3, 2022 /
 
Sziasztok! Itt lehet venni Positiv 20 sprayt féláron. Még van 40 db - akit érdekel. Mostanra már nagyon felment az ára.
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2022
(#) toth1996 válasza afazakas hozzászólására (») Nov 3, 2022 /
 
Van egy png kép és azt méretarányosan szeretném kinyomtatni erre gondoltam. Milyen softverral lehet megcsiálni
(#) afazakas válasza toth1996 hozzászólására (») Nov 3, 2022 / 1
 
Gondolom Photoshop, 100%os méretaránnyal. De kérdezd Prolit, ez az ő módszere.

Én Eagleből CMYK driverrel Heidelberg Primesetter profi levilagitóhoz szakszerű állományt generálok és mesterfilmet csináltatok. Mondjuk nagyméretű komplex, kétoldalas SMD nyákokat csinálok.
(#) bbb válasza toth1996 hozzászólására (») Nov 3, 2022 /
 
Legegyszerűbb, ha bedobod egy word dokumentumba és úgy nyomtatod.

****** (Mod: Semmi szükség nincs a vitázás újrakezdésére. Köszönjük.)
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2022
Moderátor által szerkesztve
(#) Georgee válasza toth1996 hozzászólására (») Nov 4, 2022 /
 
Sprint layoutban átmásolod. Beteszed háttérnek, ismerve egy két alkatrész tokozását le tudod a háttérképet arányosítani, onnantól meg csak rajzolni kell. 1:1be nyomtat. Innentől a gyártás eljárási technika fog csak határt szabni.
(#) afazakas válasza afazakas hozzászólására (») Nov 5, 2022 / 1
 
Elnézést, a nyomtatós technológiát semmilyen módon nem volt szándékomban leírni. Én is használom kissebb nyákoknál mert gyors, furatszerelt nyákhoz tökéletes megoldás. Amire tapasztalat volt, h csak a régebbi HP5000es nyomtató visz fel kellően vastag fekete réteget a zsirpapirra, amit (ha a positiv 20 régebbi), akkor Densito spray-el kellet még kisebb fényáteresztésűvé tenni, különben a hosszabb levilágitás helyenként a toner alatt is részlegesen exponált. Másik gond, h a papir nyúlik, deformálódik a hó hatására, és nagyobb nyákoknál, és ismételt levilágitásnál problémás lesz.
Kis nyáknál gyors, elfogadható, jó megoldás.

Nagyobb, finomrajzolatú nyáknál, többszöri levilágitásnál, 1-2 év múlva is akarok pár példányt utángyártani, a megbizhatóan használható megoldás a mesterfilm. A hivatásos nyák gyártóknál a film drága, ezért keresgéltem és találtam a Primesetter mesterfilm levilágitást (offsetben a fekete anyag az átlátszó filmen a nyák felől lesz, igy jobban takar). Több nyákfilmet egy A3 ra összemontirozva régebben volt 400FT.
(#) bitmixer hozzászólása Nov 5, 2022 /
 
Újra nekiszaladtam egy problémának a RIMU pcb tervezővel kapcsolatban. Előzmény: https://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_2515829.html#2515829
Már tudom (majdnem) hibátlanul importálni a TANGO fájlokat, de a legutóbbi design olyan, hogy a panel egyik szélén van egy beugrás, amit ugyebár ki kellene marni. Nos, az importáláskor a BOARD rétegen megrajzolt kontúrt a RIMU kiegyenesíti, viszont a DRAWING rétegen szépen megvan a beugrás. A képen nagyon halvány zöld a BOARD vonala.
Kérdésem: létezik az, hogy a RIMU csak beugrás nélküli panelszéleket hajlandó elfogadni?
Próbáltam becsapni úgy, hogy a DRAWING-ot neveztem át BOARD-ra, de a JLCPCB nem fogadja el...
Szerintetek van megoldás?
Kösz, üdv!
Következő: »»   1365 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem